آموزش جیلبریک Untethered iOS 5.1.1 با برنامه Absinthe 2 در ویندوز

قبل از هر چیز به نکات زیر را با دقت بخوانید و سپس اقدام به ریستور به ۵.۱.۱ و یا جیلبریک نمایید:

۱- این جیلبریک برای دستگاه های iPhone 3Gs – iPhone 4 – iPhone 4S – iPad 1/2 و  New iPad همچنین iPodtouch 3G/4Gمی باشد.

۲- این جیلبریک Untethered است. یعنی با هر بار خاموش و روشن کردن دستگاه نیازی به استفاده از برنامه جیلبریک کننده نیست.

۳- افرادی که آی فون آنها لاک است می بایست قبل از ریستور به ۵.۱.۱ یک فیرم ویر کاستوم بسازند که بعد از ریستور آنلاک خود را از دست ندهند.

۴- قبل از ریستور به ۵.۱.۱ یک بکاپ از دستگاه  iOS  خود تهیه نمایید. با کلیک بر روی لینک زیر راهنمای بکاپ را با دقت مطالعه کنید. بکاپ برای این است که از اطلاعات مثل کانتکت ها٬ نت ها  و همچنین برنامه های دستگاه خود یک نسخه پشتیبان تهیه می کنید تا هر زمان که بخواهید بتوانید اطلاعات و برنامه ها را دوباره روی دستگاه بازگردانید. 

http://www.applestan.com/archives/15681

۵- اگر برنامه های جیلبریکی هم از Cydia نصب کرده اید می تونید از اونها هم بکاپ بگیرید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید اطلاعاتی نیز در این مورد کسب کنید.

http://www.applestan.com/archives/15629

 

کارهایی که قبل از شروع جیلبریک می بایست حتما انجام دهید:

۱- یک بکاپ از دستگاه iOS تهیه کنید. راهنمای تهیه بکاپ از دستگاه iOS این کار اجباریست حتی اگر روی ۵.۱.۱ هم هستید باز هم یک بکاپ از دستگاه تهبه کنید راهنمای تهیه بکاپ در لینک زیر وجود دارد.

http://www.applestan.com/archives/15681

۲- در تمامی طول عملیات جیلبریک کامپیوتر شما باید به اینترنت متصل باشد.

۳- قبل از شروع عملیات جیلبریک اگر Passcode یعنی برای ورد به صفحه اصلی دستگاه پسورد دارید آنرا حذف کنید. همچنین تمامی تنظیمات VP—n دستگاه خود را حذف نمایید.

شروع عملیات جیلبریک:

قدم اول:

آخرین نسخه برنامه Absinthe 2 برای ویندوز را از لینک زیر دانلود کنید:

http://applestan.com/dl/files/Absinthe/absinthe-win-2.0.1.zip

قدم دوم:

فایل  را از حالت Zip خارج کنید.

قدم سوم:

روی برنامه absinthe-win-2.0.1.exe کلیک راست و گزینه Run as administrator را کلیک نید تا برنامه اجرا شود.

با اجرای برنامه یک فولدر با نام 1.absinthe-win-2.0 در همان قسمت بطور خودکار ساخته می شود.

فولدر 1.absinthe-win-2.0 که تازه ساخته شده است را باز کنید و روی فایل Absinthe.exe کلیک کنید.

قدم چهارم:

با اجرای برنامه دستگاه خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. حتما چک کنید که Passcode روی دستگاه خود نداشته باشید همچنین هرچه تنظیمات VP –N هم  بر روی دستگاه خود دارید را حذف کرده باشید.

قدم پنجم:

بر روی دکمه Jailbreak کلیک کنید.

قدم ششم:

برنامه شروع به جیلبریک دستگاه شما خواهد کرد تا پایان عملیات صبر کنیدو در طول عملیات جیلبریک یکبار دستگاه شما ریبوت خواهد شد. صبر کنید تا پیغام Done enjoy نمایان شود.

قدم هفتم:

حالا دستگاه شما جیلبریک شده و برنامه Cydia را روی دستگاه خود مشاهده خواهید کرد.

اگر همچنان موفق به جیلبریک نشده اید نگران نباشید. سرورهای Absinthe بسیار شلوغ بوده و تا چند ساعت آینده خلوت تر شده و حتما موفق خواهید شد!

 اگر نتوانستید با این نسخه جدید و آپدیت شده باز هم جیلبریک کنید یکبار از قسمت Settings>General>Reset گزینه Erase all Content and Settings رو بزنید و دوباره امتحان کنید( با انتخاب این گزینه تمامی اطلاعات شما از روی دستگاه پاک خواهند شد اما انگار دستگاه تازه ریستور شده و دیگر نیاز نیست عملیات ریستور رو انجام بدید و اگر بکاپ تهیه کرده باشید بعد از جیلبریک می توانید داده ها و اطلاعات را دوباره باز گردانید) و در نهایت اگر دیگر با تمامی این روش ها و این نسخه نتوانستید جیلبریک کنید دستگاه را به ۵.۱.۱ ریستور و دوباره اقدام به جیلبریک کنید.

وجود آیکن Cydia یعنی دستگاه شما با موفقیت جیلبریک شده است. برای آموزش نحوه نصب برنامه های کرک شده روی دستگاه خود روی دو لینک زیر کلیک کنید:

http://www.applestan.com/archives/8130

http://www.applestan.com/archives/7056

با تشکر بسیار زیاد از انجمن جیلبریکرها بخصوص Chronic Dev-Team و pod2g

** سایت اپلستان صفحه ای را برای قدردانی از انجمن جیلبریکرها بخصوص Pod2g و Chronic Dev-Team بخاطر ارائه جیلبریک آماده کرده است. اگر تمایل داشتید با رفتن به آدرس http://www.applestan.com/gratitude/index.phpمی توانید پیغام و یا تشکر خود را  بنویسید این لینک به صفحه اختصاصی جیلبریکرها و دوستانشان ارسال خواهد شد. **

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *