آموزش آپدیت و یا ریستور به iOS 6.x

در این پست با روش های موجود آپدیت و یا ریستور به iOS 6 آشنا خواهید شد فقط قبل از هر چیز لطفا  اخطار زیر را با دقت بخوانید همچنین در روش های دوم و سوم به پیش نیازهایی وجود دارند که حتما باید رعایت شوند.

 اخطار:

– کاربرانی که دارای آی فون های لاک هستند و یا در حال حاضر آی فون آنها با روش هایی مثل Gevey Sim و غیره آنلاک شده است فعلا به iOS 6 آپدیت و یا ریستور نکنند.

شروع آموزش روش های موجود برای آپدیت و یا ریستور به iOS 6.1.3:

روش اول استفاده از روش آپدیت از داخل خود دستگاه (OTA (Over The Air :

برنامه Settings را از روی دستگاه اجرا کنید و گزینه General و سپس Software Update را انتخاب کنید. بر روی Download and Install بزنید سپس گزینه Agree رو انتخاب کنید در این لحظه دستگاه شروع به دانلود فایل آپدیت می کند بعد از دانلود دکمه Install ظاهر خواهد شد که برای نصب iOS 6.1 روی آن بزنید. نسخه iOS 6.1 بر روی دستگاه نصب خواهد شد.

نکته: اگر دستگاه شما جیلبریک شده باشد٬ روش OTA روی دستگاه شما جواب نخواهد داد یعنی فایل آپدیت دانلود خواهد شد ولی عملیات نصب صورت نخواهد گرفت و یا خطا مواجه می شوید. پس اگر در حال حاضر دستگاه شما جیلبریک شده است از روش سوم که در پایین توصیح داده شده است استفاده کنید.

روش دوم آپدیت با برنامه iTunes : 

نکات:

قبل از هر چیز یک بکاپ از دستگاه خود تهیه کنید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید راهنمای بکاپ را مطالعه کنید. تهیه بکاپ از این جهت مهم است که بعد از ریستور بتوانید تمامی داده ها (برنامه ها و فایل های مرتبط و غیره)٬ اطلاعات (شماره تماس ها٬ پیغام داخل برنامه Messages و غیره) و تنظیمات دستگاه (تنظیمات وی np و غیره) را به حالت قبل بازگردانید.

http://www.applestan.com/archives/15681

پیش نیازها:

جدیدترین نسخه برنامه iTunes را از لینک http://apple.com/itunes دانلود کنید افرادی که در حال حاضر  برنامه iTunes را روی دستگاه خود نصب دارند حتما برنامه آی تونز خود را به ۱۰.۷ آپدیت کنند.

شروع:

دستگاه را با کابل به کامپیوتر وصل کنید برنامه iTunes را باز کنید و روی دکمه Update کلیک کنید (بهتر است اگر در داخل ایران هستید از اتصال وی np مطمئن شوید اگر دارای وی np نیستید ایرادی ندارد ادامه کار را انجام دهید ولی اگر با پیغام هایی از قبیل Time Out و یا  Can not connect مواجه شدید٬ چاره ای جز استفاده از وی np نخواهید داشت.) در پنجره جدید Update را کلیک کنید در پنجره های جدید به ترتیب روی Next و Agree کلیک کنید٬ برنامه آی تونز شروع به دانلود  iOS 6 و بعد از دانلود نصب iOS 6 روی دستگاه خواهد کرد.

توجه:  اگر دستگاه شما جیلبریک باشد بعد از آپدیت دستگاه شما از حالت جیلبریک خارج خواهد شد و به حالت اصلی و استاندارد باز خواهد گشت.

روش سوم: ریستور 

نکات:

از آنجا که با ریستور تمامی داده ها و تنظیمات پاک خواهند شد٬ قبل از هر چیز یک بکاپ از دستگاه خود تهیه کنید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید راهنمای بکاپ را مطالعه کنید. تهیه بکاپ از این جهت مهم است که بعد از ریستور بتوانید تمامی داده ها (برنامه ها و فایل های مرتبط و غیره)٬ اطلاعات (شماره تماس ها٬ پیغام داخل برنامه Messages و غیره) و تنظیمات دستگاه (تنظیمات وی np و غیره) را به حالت قبل بازگردانید.

http://www.applestan.com/archives/15681

پیش نیازها:

جدیدترین نسخه برنامه iTunes را از لینک http://apple.com/itunes دانلود کنید افرادی که در حال حاضر از برنامه iTunes را روی دستگاه خود نصب دارند حتما برنامه آی تونز را به ۱۰.۷ آپدیت کنند.

فیرم ویر مربوط به دستگاه خود را از لینک های زیر دانلود کنید. (نکته مهم: اگر در ویندوز فایل ها رو دانلود می کنید ممکن است بعد از دانلود پسوند فایل ها به zip یا مورد دیگر تغییر کنند که در این صورت روی فایل دانلود شده کلیک راست نمایید گزینه Rename را انتخاب و پسوند zip. را به  ipsw. تغییر دهید.)

شروع:

دستگاه خود را با کابل به کامپیوتر وصل کنید و برنامه iTunes را اجرا کنید. (بهتر است از اینجا به بعد دستگاه شما به وی np وصل باشد اگر وی np ندارید روش را ادامه دهید.)

اگر در ویندوز هستید کلید Shift و اگر در مک هستید کلید option را از روی کیبرد گرفته و روی دکمه Restore بزنید.

در پنجره باز شده فایل IPSW مربوط به iOS 6 که دانلود کرده اید رو انتخاب و روی Open بزنید و صبر کنید تا عملیات ریستور انجام شود.

توجه:  اگر دستگاه شما جیلبریک باشد بعد از آپدیت دستگاه شما از حالت جیلبریک خارج خواهد شد و به حالت اصلی و استاندارد باز خواهد گشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *