نمایش چندباره‎ی فایل‎های ویدیویی در برنامه‎ی QuickTime Player؛‌

حتماً برای شما نیز پیش آمده است که در گشت‌و‎گذارهای خود بر روی اینترنت به ویدیویی جذاب و دیدنی برخورد کرده باشید و پس از مشاهده‌ی این ویدیوی دوست‎داشتنی همچنان عطش سیری ناپذیری برای دیدن چندباره‌ی این فایل چند دقیقه‎ای داشته باشید. تا چند سال پیش سایت‎های استریم فایل‎های ویدیویی حرف زیادی برای تکرار پشت سر هم ویدیوهای نمایش داده شده بر روی ویندوز و سیستم‎های مک نداشتند و هر مرتبه کاربر ذوق‎زده را مجبور می‎کردند تا برای تماشای مجدد ویدیوی محبوبش، صفحه را از نو رفرش کند.

تقریباً از سال 2010 میلادی بود که یوتیوب و سایر وب‎سایت‎های مشابه،‌ تمهیداتی را برای Loop ویدیوهای پرطرفدار مخاطبان خود اندیشیدند و دور باطلی را برای تماشاچیانی که از مشاهده‎ی یک ویدیوی تکراری خسته نمی‎شوند،‌ خلق نمودند.

خوشبختانه،‌ اخیراً این امکان بر روی برنامه‎ی QuickTime Player نیز برای کاربران سیستم‎های مک فراهم شده است تا ویدیوهای محبوب را اصطلاحاً Loop  کنند و از تکرارِ مکررات بر روی سیستم مک خود لذت ببرند. این مسأله به این معناست که به لطف حضور این قابلیت تازه، کاربران سیستم‎های مک نیز امکان Loop نمودن ویدیوهای دانلود شده را در هنگام تماشای Offline فایل‎ها در اختیار خواهند داشت.

این قابلیت بیش‎تر به کار مخاطبانی می‎آید که از سیستم مک خود برای مشاهده‎ی ویدیوهای آموزشی استفاده می‎کنند و یا این که در رویداد نمایشگاهی قصد دارند تا فیلم چند دقیقه‎ای را بی‎وقفه و پشت سر هم برای مخاطبان خود نمایش دهند. بنابراین، اگر تصور می‎کنید، آشنایی با این کارآیی جدید به کارتان خواهد آمد، بهتر است راهنمای تشریح شده در ادامه‎ی این مطلب را دنبال کنید.

راهنمای Loop ویدیوهای مختلف با استفاده از برنامه‎ی QuickTime Player بر روی سیستم‎های مک؛‌

گام اول:‌ در قدم اول، ویدیویی را که قصد تکرار مداوم آن را بر روی صفحه‏ی نمایش دارید، پیدا کنید و بر روی صفحه‏ی نمایش سیستم مک خود Play کنید.

گام دوم:‌ همانطور که ویدیوی تماشایی شما برای خودش در حال پخش است،‌ به نوار ابزار منو مراجعه کنید و بر روی گزینه‎ی View در این قسمت کلیک کنید.

گام سوم: در این مرحله و در میان انتخاب‎های نمایش داده شده برای گزینه‏ی View بر روی نوار ابزار منوی برنامه،‌ گزینه‏ی Loop را انتخاب کنید.

1

به همین سادگی و با دنبال کردن همین سه گام ساده موفق خواهید شد تا هر زمان که دوست دارید از نمایش مستمر و پیاپی ویدیویی خاص بر روی QuickTime Player و سیستم مک خود لذت ببرید و هر مرتبه پس از به پایان رسیدن زمان نمایش فیلم، نگران این موضوع نباشید که باید دو مرتبه به سراغ تنظیمات برنامه بروید و برای نمایش مجدد فایل، بر روی گزینه‏ی Play کلیک کنید.

البته کلید میانبری نیز برای این فرمان در نظر گرفته شده است و از همان ابتدا و بدون نیاز به دنبال کردن گام‎های تشریح شده در بالا فقط با فشار دادن همزمان کلیدهای Option+Command+L بر روی کیبورد نیز می‎توانید به نتیجه‎ای مشابه در این زمینه دست پیدا کنید.

احتمالاً نیازی به تأکید بر روی این نکته نیز نخواهد بود که پس از قرار دادن ویدیوی خاصی در وضعیت Loop، نمایش مداوم آن جز با فرمان کاربر برنامه متوقف نخواهد شد و تا زمان دریافت دستور جدیدی، کار پخش فیلم خاتمه پیدا نخواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *