تبدیل ویدیوها به فایل‎های GIF بر روی سیستم‏‌های مک؛

به اشتراک‎گذاری فایل‎های GIF یکی از فعالیت‎های پرطرفدار و پرمخاطب بر روی شبکه‎های مجازی محسوب می‎شود و این روزها مشتاقان بسیاری را گرد خود جمع کرده است. اما بهرحال، تا فایل GIF در دسترس نباشد، امکان به اشتراک‎گذاری آن نیز بر روی شبکه‎های اجتماعی وجود نخواهد داشت. باید به این نکته نیز توجه داشت که دسترسی به امکان طراحی فایل‎های GIF منحصربفرد، در مقایسه با فایل‎های آماده، هم برای مؤلف و هم برای مخاطبان آن، جذابیت بیش‎تری خواهد داشت و بییندگان بیش‎تری را نیز به خود جذب می‎کند.

اپلیکیشن‎ها و برنامه‎های مختلفی به منظور طراحی و ساخت فایل‎های GIF بر روی سیستم‎های مک طراحی شده‎اند و هر کدام از این برنامه‎ها به قسمتی از نیازهای کاربران در این زمینه پاسخ می‎دهند. GIF Brewery یکی از این اپلیکیشن‏هاست که با ظاهر کاربرپسند و مخاطب‎نوازی که دارد، حسابی به کار GIF سازان خواهد آمد و مشکلات این دسته از کاربران را در بسیاری از حوزه‏ها پوشش خواهد داد. یکی از ویژگی‎های قابل توجه اپلیکشن GIF Brewery در مقایسه با سایر برنامه‎هایی که در این زمینه طراحی شده‌اند، توانایی این برنامه برای تبدیل هر نوع فایلی به فایل‎های دوست‎داشتنی GIF می‎باشد. برای مثال با کمک برنامه‏ی GIF Brewery می‏توان از کنار هم قرار دادن مُشتی تصویر نیز یک فایل GIF قابل قبول درست کرد.

راهنمای تبدیل ویدیوهای مختلف به فایل‎های GIF بر روی سیستم‎های مک؛‌

قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشته باشید که اپلیکیشن GIF Brewery که هم اکنون در نسخه‎ی شماره‎ی سوم خود عرضه می‎شود، از جمله برنامه‎هایی است که به رایگان در اختیار کاربران قرار داده نمی‎شود و برای استفاده از این برنامه، مخاطب علاقه‏مند باید مبلغ 4 دلار و 99 سنتی هزینه کند. در صورت تمایل برای تهیه‎ی GIF Brewery می‎توانید از این لینک استفاده کنید.

1

گام اول:‌ برنامه‎ی GIF Brewery را پس از نصب بر روی سیستم مک خود باز کنید.

گام دوم: در محیط کاربری برنامه، بر روی گزینه‎ی فایل در نوار ابزار منو کلیک کنید.          ‎

گام سوم:‌ در این مرحله بر روی گزینه‎ی Open در میان انتخاب‎های موجود کلیک کنید.

گام چهارم: از میان فایل‎ها و ویدیوهای نمایش داده شده، ویدیویی را که قرار است به فایل GIF تبدیل شود را انتخاب کنید.

گام پنجم:‌ در این گام لازم است تا تنظیمات و ابزارهای ارائه شده بر روی برنامه را به خدمت خود درآورید و با مشخص نمودن سر و تهی برای فایل GIF خود از تصویرها و مصالحی که در اختیار دارید، GIF جذابی درست کنید.

گام ششم:‌ در هنگام ساخت فایل GIF خود می‎توانید برای اعمال تغییرات و کوچک و بزرگ نمودن تصویر از دکمه‎های Resize و Crop نیز استفاده کنید.

گام هفتم:‌ در صورت تمایل، مواردی مانند رنگ، قاب تصویر و نحوه‎ی نمایش فایل ایجاد شده را با استفاده از تنظیمات برنامه تغییر دهید.

گام هشتم:‌ پیش از آن که فایل GIF را با انتخاب گزینه‏ی Save بر روی سیستم ذخیره کنید، دکمه‎ی Preview را به منظور وارسی تغییرات اعمال شده، انتخاب کنید.

گام نهم:‌ اگر تمام موارد مطابق برنامه پیش رفته بود، گزینه‏ی Create GIF را برای نهایی شدن فایل طراحی شده‏ی خود برگزینید.

گام دهم:‌ سرانجام این امکان را خواهید داشت تا با انتخاب گزینه‎ی Save فایل GIF ایجاد شده را بر روی سیستم ذخیره کنید یا این که برای به اشتراک‏گذاری فایل ساخته شده دست به دامن گزینه‎ی Share و شبکه‏های اجتماعی در فضای مجازی شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *