آیفون 7 و معمایی به نام Connector هوشمند؛

در ماه‎های گذشته شایعات زیادی در مورد این مسأله که اپلی‎ها تصمیم گرفته‏اند تا شر جک‏های 3.5 میلی‎متری را از سر آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس بکَنند و کاربران این گوشی‎های جدید را برای اتصال هدفون به دستگاه خود مجبور به استفاده از درگاه Lightning کنند، شنیده و خوانده‎ایم.

البته پیداست که این شنیده‏ها خیلی به مذاق آیفون‎دوستان و اپل‎بازها خوش نیامده است و بسیاری این پرسش را مطرح می‎کنند که در صورت واقعیت داشتن چنین طرحی، چگونه می‎توانند همزمان به آهنگ‌های مورد علاقه‌شان بر روی گوشی آیفون گوش کنند و همزمان نیز به شارژ باتری دستگاه مشغول شوند.

این نارضایتی‎ها و انتقادات، سبب شده است تا خبرهایی در مورد امکان شارژ بی‎سیم نسل جدید گوشی‏های آیفون بر روی وب‎سایت‎های اینترنتی منتشر شود و بعضی از اپل‌شناسان مدعی شوند که این شرکت اگر چه اجازه‎ی دسترسی به جک 3.5 میلی‎متری را از مخاطبان آیفون 7 یا 7 پلاس، سلب خواهد کرد اما در مقابل به کاربر اجازه می‎دهد تا به صورت بی‎سیم دستگاه را شارژ کند، مسأله‏ای که با توجه به بدنه‎ی تمام فلز آیفون، اندکی دور از ذهن و واقعیت به نظر می‎رسد.

علی‎رغم شک و تردیدهایی که در مورد به کارگیری Connector هوشمند برر وی گوشی‎های آیفون وجود داشته و دارد،‌ اخبار تازه‎ای در مورد طرح‎های شرکت اپل به سایت‎های اینترنتی درز کرده است که احتمال استفاده از Connector هوشمندی مشابه آنچه پیش‎تر بر روی آیپد پرو مورد استفاده قرار گرفته است را بر روی نسل جدید گوشی‎های آیفون نیز تقویت می‎کند.

1

با توجه به این خبرها و شنیده‎های جدید،‌ هدف اصلی برای استفاده از Connector هوشمند بر روی آیفون 7 یا 7 پلاس چه می‏تواند باشد؟‌

اتصال صفحه‎کلید فیزیکی؛‌

این احتمال وجود دارد که Connector هوشمند بر روی آیفون نیز درست مثل آیپد پرو برای اتصال صفحه‎کلید فیزیکی به دستگاه مورد استفاده قرار بگیرد،‌ فقط نکته اینجاست که در حال حاضر به نظر می‎رسد، ‌اپلی‎ها قصد دارند تا این Connector هوشمند را در پشت دستگاه جاسازی کنند،‌ محلی که برای اتصال کیبورد چندان مناسب و کاربردی به نظر نمی‏رسد.

فراهم آوردن امکان استفاده از قاب باتری باریک‏تر؛‌

برخی معتقدند که Connector هوشمند بر روی گوشی آیفون، سرانجام مشکل اپل را با قاب‎های باتری‌دار بدریخت و دل‎آزار حل می‎کند و امکان اتصال قاب‎هایی شکیل‎تر و به مراتب باریک‏تر را برای کاربران فراهم می‎کند. شاید این مسأله در صورت واقعیت پیدا کردن، انتقادهای مخاطبان نسبت به توان مصرفی باتری‎های آیفون را نیز کاهش دهد.

شارژر مغناطیسی؛‌

Connector هوشمند می‎تواند به فرصتی تبدیل شود تا کاربران، گوشی آیفون خود را نیز مانند ساعت اپل بدون نیاز به سیم و کابل‎کشی و به صورت مناطیسی شارژ کنند. بدین ترتیب، ‌مخاطب گوشی هم می‎تواند با استفاده از درگاه Lightning به موسیقی مورد علاقه‎اش گوش کند و با یاری گرفتن از Connector هوشمند بر روی گوشی خود، به شارژ دستگاه مبادرت ورزد.

البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که اپلی‎ها هیچ اجباری برای استفاده‌ی مجزا از یکی از کاربردهای تشریح شده در بالا را ندارند و با کمی خلاقیت می‎توانند به واسطه‎ی حضور Connector هوشمند بر روی گوشی آیفون، شارژ دستگاه بدون نیاز به سیم،‌ امکان اتصال قاب باتری‎دار باریک‌تر و دسترسی به کیبورد فیزیکی را به صورت همزمان در اختیار مخاطب خود قرار دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *