اپلیکیشن Mail و دسترسی به فهرست پاکت‎های ناگشوده؛

ایمیل‏‌ها و نامه‏‌های الکترونیکی، با وجود قدمت چندین و چند ساله‎‏ای که دارند همچنان یکی از ابزارهای اصلی ارسال و دریافت پیام‌‏های کاری و شخصی محسوب می‎شوند و در عصر و زمانه‎ی دیجیتال، روزی شب و شبی صبح نخواهد شد، مگر آن که کاربری بر روی دستگاه و ابزار دیجیتال خود، چندتایی ایمیل دریافت کند و برای دوست یا آشنایی چند نامه‏‎ی الکترونیکی ارسال کند. البته مشکلی که می‎تواند به خاطر دریافت حجم انبوهی از ایمیل‏‎های روزانه ایجاد شود، بی‎خبری و عدم اطلاع از برخی ایمیل‎های رسیده و خوانده نشده است که می‎تواند در بعضی موارد، دردسرهایی را نیز برای مخاطب به وجود آورد. خوشبختانه راهکاری وجود دارد که کاربران را یاری می‎دهد تا نامه‏‎های الکترونیکی را بر روی آیفون یا آیپد خود بر حسب خوانده یا نخوانده دسته‎بندی کنند و از این طریق همواره مراقب ایمیل‏‎های باز نشده‏‌ای که از چشمان مخاطبان پنهان می‎شوند بر روی دستگاه iOS خود باشند.

این راهکار بر این اصل ساده استوار شده است که بهتر است برای دسترسی دائمی به ایمیل‏‎های باز نشده، همواره بر روی اپلیکیشن Mail، تنها به این نامه‏‎ها دسترسی داشت و بی‎جهت صندوق پستی این برنامه را با انبوهی از نامه‏‎های خوانده شده و نشده، شلوغ نکرد. اتفاقاً رسیدن به این هدف بر روی اپلیکیشن Mail و در گوشی آیفون یا دستگاه آیپد کار چندان دشواری نیست و شما نیز می‌توانید در صورت تمایل و از طریق دنبال کردن گام‎های تشریح شده در راهنمای این مطلب، صندوق پستی برنامه‎ی Mail را به‎گونه‏‎ای سازماندهی کنید که تنها پذیرای نامه‏‏‎های سربه‎مهری باشد که پاکت آن‏ها هنوز باز نشده است.

راهنمای مشاهده‎ی ایمیل‏‎های باز نشده در Mail App بر روی آیفون و آیپد؛‌

گام اول:‌ در ابتدا اگر هنوز اپلیکیشن Mail را بر روی آیفون یا آیپد خود باز نکرده‏‏‎اید، این برنامه را بر روی دستگاه مورد نظر باز کنید.

1

گام دوم: در این مرحله و در محیط کاربری برنامه‎ی Mail گزینه‎‏ی Mailboxes را که در گوشه‏‎ی سمت چپ بالای صفحه قرار دارد، لمس کنید.

2

گام سوم:‌ در صفحه‏‎ی جدیدی که مشاهده می‎کنید، گزینه‏‎ی Edit را این مرتبه در گوشه‏‎ی سمت راست و در بالای صفحه لمس کنید.

3

گام چهارم: در این قسمت باید قادر باشید تا گزینه‏‎ی Unread را به همراه دایره‎‎ای در کنار آن بر روی صفحه‏‎ی نمایش مشاهده کنید. با مشاهده‎‏ی این گزینه، دایره‏‎ی کناری آن را لمس کنید تا تیکی در داخل آن ثبت شود و سپس گزینه‏‏‎ی Done را انتخاب کنید.

4

گام پنجم:‌ در این گام، لازم است تا بار دیگر در محیط کاربری اپلیکیشن Mail بر روی گوشی آیفون یا دستگاه آیپد خود به صفحه‏‎ی اصلی برنامه باز گردید و در این قسمت گزینه‏‎ی مربوط به Mailboxes را مجدداً انتخاب نمایید. بدین ترتیب باید قادر باشید تا از بخش Mailboxes با لمس گزینه‏‎ای که با عنوان Unread مشخص شده است، بر روی برنامه‎ی Mail به فهرستی از نامه‎‏های باز نشده و خوانده نشده، دسترسی پیدا کنید.

5

با استفاده از این ترفند، قادر خواهید بود تا همواره در چشم ‏به ‏هم‌زدنی از وضعیت ایمیل‎های خوانده نشده بر روی آیفون یا آیپد خود اطلاع پیدا کنید و هیچ‌وقت نیز نگران فراموش کردن ایمیل‏‌های مهم و ضروری نباشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *