راهنمای ریستور به همراه راه حل کد خطاهای احتمالی

در این پست آموزش صحیح ریستور و نکات مربوط به آنرا خواهید آموخت ما روش استاندارد و تایید شده استفاده از آی تونز را توضیح می دهیم و کاری به برنامه های آشغال چینی مثل PC Suite نداریم. بیاید از  روش درست اینکار را انجام دهید.

۱- قبل از هر چیز این نکته را بدانید که همیشه فقط امکان ریستور به آخرین نسخه فیرم ویر منتشر شده از سوی اپل را دارید که در حال حاضر ۵.۱.۱ است پس شما نمی توانید به ۵ ریستور کنید. این قانون اپل است و شما نمی توانید از آن سرپیچی کنید مگر آنکه SHSH دستگاه خود را روی فیرم های قبلی ذخیره و به سیدیا منتقل کرده باشید. در غیر اینصروت به هیچ وجه امکان دانگرید یعنی ریستور به فیرم ویرهای پایین تر نیست فقط و فقط آخرین نسخه فیرم ویر منتشر شده!

۲- برای ریستور همیشه از آخرین نسخه آی تونز استفاده کنید. هر زمان که می خواهید برای اطلاع و یا دانلود آخرین نسخه آی تونز به آدرس http://apple.com/itunes مراجعه کنید. (در حال حاضر آخرین نسخه آی تونز ۱۰.۵.۳ است)

۳- بعد از دانلود و نصب آخرین نسخه آی تونز٬ کامپیوتر شما باید با اپل آی دی شما Authorize شده باشد. برای اینکار می بایست اول از همه یک اپل آی دی داشته باشید با کلیک بر روی لینک http://www.applestan.com/archives/3481 می توانید راهنمای ساخت اپل آی دی رایگان را مشاهده کنید. بعد از ساخت اپل آی دی برنامه آی تونز خود را باز کنید و از منوی Store گزینه Authorize this computer را انتخاب کنید و اپل آی دی و پسورد خود را وارد کنید و صبر کنید تا پیغام موفقیت آمیز بودن Authorize نمایش داده شود در این مرحله کامپیوتر شما باید به اینترنت متصل باشد.

۴- بعد از Authorize کردن کامپیوتر اگر دستگاه خود را با کابل به کامپیوتر وصل کنید و دستگاه را با آی تونز سینک کنید و اپل آی دی که برنامه های خود را با آن روی دستگاه ریخته اید با اپل آی دی که کامپیوتر خود را با آن Authorize کرده اید یکی نباشد تمامی برنامه های شما پاک خواهد شد. اما اگر هر دو اپل آی دی (یعنی اپل آی دی دستگاه و کامپیوتر Authorize شده یکی باشد) برنامه آی تونز گزینه Transfer را به شما نمایش خواهد داد تا برنامه ها به Library آی تونز منتقل شود. حالا اگر باز هم برنامه ها پاک شد روی Library آی تونز برنامه ها را خواهید داشت.

۵- حالا باید از دستگاه خود بکاپ بگیرید. برای اینکار دستگاه خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. روی نام آن کلیک راست نمایید و گزینه Backup را انتخاب کنید و صبر کنید تا عملیات بکاپ با موفقیت انجام شود. مراحل در نوار بالایی در آی تونز نمایش داده می شد. که بعد از اتمام آن نواررفته و لوگوی اپل جای آن می آید. (هرچند که بعد از هر بار اتصال دستگاه برنامه آی تونز یک بکاپ خودکار از دستگاه می گیرد اما باز شما ٬ خودتان این کار را انجام دهید)

۶- حالا نسخه فیرم ویر مورد نظر خود را از لینک زیر دانلود نمایید. (توجه کنید در ویندوز پسوند فایل به zip تغییر می کند بعد از دانلود در ویندوز روی فایل کلیک راست نمایید و گزینه Rename را انتخاب کنید و zip. را به ipsw. تغییر دهید.)

http://applestan.com/dc

۷- بعد از دانلود نسخه فیرم ویر مورد نظر خود در حالیکه دستگاه شما با کابل به کامپیوتر وصل است اگر در ویندوز هستید کلیدShift و اگر در مک هستید کلید alt را از روی کیبورد نگهدارید و روی گزینه Restore  بزنید حالا در پنجره باز شده نسخه فیرم ویری که دانلود کرده اید را انتخاب کنید و Open را بزنید حالا صبر کنید تا عملیات ریستور آغاز و به اتمام برسد. (نکته در تمامی مراحل می بایست کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشد زیرا برنامه آی تونز برای تایید سعی می کند به سرور اپل متصل شود.)

۸- بعد از اتمام ریستور در نسخه ۵ به بالا می بایست تنظیمات اولیه را بر روی همان دستگاه خود انجام دهید. این مراحل بسیار ساده است به ترتیب پیش روید تا مراحل به پایان برسد.

۹- بعد از عملیات ریستور و انجام تنظیمات مرحله ۸ در اولین تشخیص دستگاه شما توسط آی تونز٬ برنامه آی تونز دو گزینه را نمایش می دهد یکی انتخاب نام جدید برای دستگاه و عملیاتی که دستگاه بصورت کاملا جدید بالا بیاید و گزینه دوم بازگرداندن آخرین بکاپ که همراه با تاریخ نمایش داده می شود یکی را انتخاب کنید و صبر کنید تا عملیات های مورد نیاز توسط آی تونز انجام گیرد.

(نکته: اگر قبل از ریستور دستگاه شما جیلبریک شده بود و برنامه های کرک شده را روی آن ریخته بودید و بعد بکاپ گرفته اید بعد از ریستور برنامه های کرک شده قبلی بازگردانده نخواهند شد مگر آنکه بعد از ریستور دستگاه خود را دوباره جیلبریک کنید برنامه App Sync را از روی سیدیا نصب کنید و سپس اقدام به بازگرداندن بکاپ کنید که در این حالت برنامه های کرک شده قبل از ریستور هم روی دستگاه شما بازگردانده خواهند شد.)

تبریک می گوییم عملیات ریستور و بازگرداندن بکاپ با موفقیت انجام شده است. برای آموزش نحوه نصب برنامه  روی دستگاه خود روی لینک زیر کلیک کنید.

http://www.applestan.com/archives/7056

کدهای خطایی که شاید در هنگام ریستور با آنها مواجه شوید.

کد ۳۱۹۴: این کد زمانی نمایش داده می شود که نسخه فیرم ویر شما درست نباشد٬ نسخه فیرم ویر شما درست دانلود نشده باشد٬ به آخرین نسخه ریستور نمی کنید٬ سرور اپل فیرم ویر را تایید نمی کند و مواردی از این قبیل:

راه حل: ۱- چک کنید که نسخه فیرم ویری که دانلود کرده اید آخرین نسخه منتشر شده از سوی اپل باشد (برای مثال در حال حاضر آخرین نسخه ۵.۰.۱ است بنابراین اگر شما نسخه ۵ را بخواهید ریستور کنید این کد خطا را مشاهده می کنید) ۲- چک کنید حتما فیرم ویر مربوط به دستگاه خود را دانلود کرده باشید برای مثال فیرم ویر ۵.۰.۱ آی پد۲ وای فای با نسخه ۵.۰.۱ آی پد۲ 3G که به GSM معروف است فرق می کند. ۳- حتما چک کنید که آخرین نسخه آی تونز را دانلود و نصب کرده باشید زیرا نسخه های پایین تر نسخه های iOS بالاتر را ریستور نمی کنند و در نهایت چک کنید که حتما فیرم را درست و سالم دانلود کرده اید برای اینکار حجم دانلود را با حجم فایل چک کنید. همچنین  با برنامه redsn0w دستگاه خود را به Pwned DFU ببرید برای اینکار برنامه Redsn0w را با کلیک بر روی لینک زیر دانلود کنید گزینه Extras را انتخاب و سپس Pwned DFU را کلیک کنید و مراحل را انجام دهید تا دستگاه به DFU رفته و سپس دوباره ریستور را امتحان کنید.

کد ۱۶۰۰ یا ۱۶۰۱ یا ۱۶۰۲: این کد زمانی رخ می دهد که فایل های سیستمی دستگاه دچار مشکل شده باشند و یا قصد ریستور به یک فیرم ویر کاستوم بخصوص برای آی فون های لاک را دارید.

راه حل: ۱- چک کنید حتما آخرین نسخه آی تونز را نصب کرده باشید. برای اینکار به آدرس http://apple.com/itunes بروید. ۲- یکبار دستگاه خود را Reset کنید برای اینکار از روی دستگاه Settings–>General–>Reset و سپس Reset All Settings را بزنید و دوباره برای ریستور اقدام کنید اگر باز این ارور را دریافت کردید با برنامه redsn0w دستگاه خود را به Pwned DFU ببرید برای اینکار برنامه Redsn0w را با کلیک بر روی لینک زیر دانلود کنید گزینه Extras را انتخاب و سپس Pwned DFU را کلیک کنید و مراحل را انجام دهید تا دستگاه به DFU رفته و سپس دوباره ریستور را امتحان کنید.

دانلود نسخه مک برنامه    Redsn0w: http://hipfile.com/mpad6gfprzr2/redsn0w_mac_0.9.10b4.zip.html

دانلود نسخه ویندوز برنامه Redsn0w: http://hipfile.com/p0y0y1b2zo14/redsn0w_win_0.9.10b4.zip.html

کد ۲۱: این خطا زمانی رخ می دهد که یکی از فاکتورهای مهم در هنگام ریستور از سوی سرور اپل تایید نمی شود.

راه حل: ۱- چک کنید حتما آخرین نسخه آی تونز را نصب کرده باشید. برای اینکار به آدرس http://apple.com/itunes بروید. ۲- یکبار دستگاه خود را Reset کنید برای اینکار از روی دستگاه Settings–>General–>Reset و سپس Reset All Settings را بزنید و دوباره برای ریستور اقدام کنید اگر باز این ارور را دریافت کردید با برنامه redsn0w دستگاه خود را به Pwned DFU ببرید برای اینکار برنامه Redsn0w را با کلیک بر روی لینک زیر دانلود کنید گزینه Extras را انتخاب و سپس Pwned DFU را کلیک کنید و مراحل را انجام دهید تا دستگاه به DFU رفته و سپس دوباره ریستور را امتحان کنید. باز اگر موفق به ریستور نشدید یکبار برنامه آی تونز را حذف کنید و دوباره آنرا نصب کنید و یکبار کامپیوتر خود را منوی Store گزینه Deauthorize this computer ٬ Desauthorize کنید و دوباره از همان منو گزینه Authorize را زده و با همان اپل آی دی Authorize کنید سپس از منوی Store گزینه Sign in را زده و با اپل آی دی خود sign in نمایید و دوباره عملیات ریستور را انجام دهید.

**‌ در صورت بروز هرگونه مشکل و یا مشاهده کد خطای جدید در بخش کامنت ها آنرا با ما در میان بگذارید. **

Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'applesta_ads'@'localhost' (using password: YES)
تبلیغات متنی


تهیه شده توسط تیم تحریریه اپلستان

تاریخ شروع فعالیت اپلستان : خرداد ۱۳۸۸

در مجموع 3089 مطلب در اپلستان منتشر شده است.

youtube instagram

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,

552 دیدگاه برای “راهنمای ریستور به همراه راه حل کد خطاهای احتمالی”

 1. شادی
  ۰۳. اسفند, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۶ ق.ظ #

  سلام
  من 4s دارم 8.1.1 بود اومدم ریستور کنم به 8.1.3 که گوشی تو ریکاوری موند و دیگه بالا نمی یاد ارور 29 داره هر کاری می کنم دیگه انجام نمیشه بردم پاساژ پایتخت یه تعمیراتی گفت بیس باندش ایراد پیدا کرده میگه دست بزنم بهش احتمال داره 90% بالا نیاد منم گفتم نمی خواد دست بزنه یعنی کار دیگه ای نمی شه انجام داد گوشی خراب شده ؟؟
  لطفا جوابمو بدید زودتر مرسی

 2. محمد
  ۱۳. خرداد, ۱۳۹۴ در ۲:۰۴ ق.ظ #

  با سلام من دواکانت در گیم سنترم استفاده میکنم وبرای استفاده از هر کدام اپل ایدی مورد نظر را در گیم سنتر تغییر میدهم و بعد از چند ماه استفاده و تغییر اپل ایدی إرور ٣ در قسمت گیم سنتر ووارد کردن اپل ایدی بوجود امده ووصل نمیشوم باید چکار کنم . ممنونم ازراهنماییتون

 3. محمد
  ۱۳. خرداد, ۱۳۹۴ در ۲:۱۲ ق.ظ #

  لطفا راجع به ارور ٣ ایفون ۶ در قسمت وارد کردن اپل ایدی در گیم سنتر راهنماییم کنین ممنون میشم

 4. mohammad
  ۱۱. تیر, ۱۳۹۴ در ۵:۳۳ ب.ظ #

  سلام بخشید من یه مشکلی برام پیش اومده من بعد از جیلبریک گوشیم فهمیدم که درست جیلبریک نشده وخواستم بک اپم رو برگردونم که ازاون به بعد پایین علامت اپل اون خطه پر میکنه وبعد هی خاموش روشن میشه خواهش میکنم کمکم کنید درضمن من ios8.4 اپدیت کردم

 5. الیاس
  ۲۰. مهر, ۱۳۹۴ در ۷:۱۷ ق.ظ #

  سلام
  گوشی خاموش شده باطری سالم دکمه پاور و هوم با هم فشار تا 10 الی 15 ثانیه لوگو میادش پر میکنه بعد علامت ستاره میچرخه میخواد ران بشه که نمیشه به آیتونز(آخرین ورژن)متصلش کردم نسخه فریم ور 9 دان کردم ریستور نمیشه همون ارور 3194 تمام مراحل ارور هم رفتم ولی نشد

  • اپلستان
   ۲۰. مهر, ۱۳۹۴ در ۹:۱۹ ب.ظ #

   نسخه آی تونز آخرین نسخه منتشر شده از سوی اپل باشد و در هنگام ریستور وی npرا فعال نمایید.

 6. محمد
  ۱۸. آبان, ۱۳۹۴ در ۴:۲۹ ق.ظ #

  گوشیم موقع ریست ارور ۵٣ میده چیکار کنم.

  • اپلستان
   ۲۲. آبان, ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۷ ب.ظ #

   گوشی تان چیست و از چه نسخه ای به چه نسخه ای می خواهید ریستور کنید ؟

 7. پیمان
  ۱۳. آذر, ۱۳۹۴ در ۵:۴۸ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید من گوشیم ورژن 7.1.2هستش و میخوام به 9.0.2اپدیت کنم ولی ایتونز ایرور 3194 رو میده در ضمن گوشیم هم جیلبریک هستش ایا میتونم به نمیخوام به 9.1 اپدیت کنم چون هنوز جیلبریکش نیومده ایا میتونم به 9.0.2 اپدیت کنم ممنون میشم راهنمایی بفرماییـــــــــد.

 8. یزدانی
  ۱۹. دی, ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۱ ب.ظ #

  سلام مشکل من هنوز حل نشده.بک اپ نگرفتن ای کلود

 9. سجاد
  ۰۵. فروردین, ۱۳۹۵ در ۱:۰۷ ق.ظ #

  به جان خودم همه ی این ارور ها مسخره بازی اپله.
  باگ تولید میکنه که همه برن اپدیت جدید بکنن یا دیوایس جدید بخرن مثلا ارور:
  The iPhone”XXX” could not be synced because the sync session failed to start.
  هیچ مشکلی نداره فقط صبر میخواد و دفعه بعد یا بعدترش یا همینطوری بیایید درست میشود.
  همانطور از ترجمش پیداست آیفون نمی تواند سینک کند چون سینک نمی تواند یا موفق نشد که شروع کند!
  اپل از جمله بالا برای دروغ کلکی استفاده کرده

بازتاب ها

 1. کد ريست گوشي هاي اپل : رز ایران - ۲۴. تیر, ۱۳۹۴

  […] […]

دیدگاه خود را بگذارید. (دیدگاه شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد٬ همچنین دیدگاه خود را فقط به صورت پارسی تایپ نمایید)

نام : (ضروری)

پست الکترونیکی : (ضروری)

وبسایت :