قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS

بسیاری از کاربران دستگاه های iOS (منظور از دستگاه های iOS دستگاه هایی مثل آی فون – آیپادتاچ و آی پد هستند که سیستم عامل آنها iOS است) بدلیل عدم آگاهی از نوع استفاده از این دستگاه ها و نحوه کار با آنها یا این دستگاه ها را نمی خرند و یا بعد از خرید از خریدن آن پشیمان می شوند.

در یکسری پست های سریالی می خواهم آموزش استفاده صحیح و استاندارد از دستگاه های iOS رو به ترتیب بنویسم تا همه بتوانند از محصولات با کیفیت استفاده کنند. در این آموزش ها برنامه ها و روش های غلط مثل استفاده از برنامه های PhoneBux و اینها رو توضیح نمی دم. فقط و فقط روش های درست استفاده رو توضیح می دهم تا کسی به مشکلی بر نخوره. پس با اپلستان همراه باشید.

برای شروع قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS را خیلی ساده توضیح می دهم:

برای حمایت از قانون کپی رایت و همچنین ایجاد امنیت انتقال داده ها و … اپل استفاده از برنامه آی تونز و یا استفاده از برنامه اپ استور (اپ استور همان برنامه App Store در دستگاه های iOS است که می توانید با این برنامه بدون وصل کردن دستگاه به برنامه آی تونز برنامه های مورد نیاز خود را خریداری و یا برنامه های رایگان را دانلود کنید) در دستگاه های iOS برای استفاده از برنامه ها اجباری کرده است.

اپل عقیده دارد که هرکس می تواند هر چیز که نیاز دارد را بخرد و یا دانلود کند. ولی حق ندارد برنامه ها و یا هر چیز دیگری که خریداری و یا دانلود کرده را بطور غیرقانونی با دیگران به اشتراک بگذارد و یا بفروشد. حالا سوال اینجاست که اپل برای انجام شدن اینکار چه ترفندی دارد؟

اگر بخواهم خیلی ساده پاسخ این سوال رو بدم به صورت مثال اینطور می گم که شرکت اپل بر روی هر چیزی که می خرید و یا دانلود می کنید یک برچسب می چسباند که این برچسب همان اپل آی دی شما است. (چرا گفتم به صورت مثال٬ برای اینکه مکانیزم اینکار فنی است و نمی خواهم وارد مسائل فنی بشم) همانطور که توی مدرسه یک برچسب روی یک کتاب می چسبوندیم و اسم و فامیل و حتی کلاسمون رو روش می نویشتیم که مشخص می کردیم این کتاب برای ماست، اپل هم همین کار رو می کنه؛ یک برچسب روی اپلیکیشن می چسبونه و روی برچسب اپل آی دی شما رو می نویسه)

خب اپل آی دی چیست؟

اپل آی دی یک یوزرنیم و پسوردی است که برای ساخت آن باید از طریق برنامه آی تونز ثبت نام کنید. ساختن اپل آی دی رایگان بسیار آسان است و با کلیک روی لینک زیر ویدیوی آموزشی ساخت اپل آی دی رایگان را می توانید دانلود و مشاهده کنید و یک اپل آی دی رایگان برای خود بسازید.

http://www.applestan.com/archives/13501

وجود اپل آی دی حتی برای کامپیوتر و برنامه آی تونز هم الزامیست. بطور استاندارد شما باید کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با این اپل آی دی Authorize کنید. تا هر چیزی  که با برچسب اپل آی دی شما باشد از این طریق (یعنی استفاده از برنامه آی تونز) رد و بدل شوند.

Authorize  چیست؟

Authorize یک عملیات برای صدور جواز به برنامه آی تونز در کامپیوتر برای اتصال دستگاه iOS و مدیریت آن است. با رفتن به منوی Store و انتخاب گزینه Authorize this computer و وارد کردن اپل آی دی و پسورد آن در برنامه آی تونز می توانید این عملیات را انجام دهید. حالا در پست های بعدی بیشتر در این مورد توضیح داده خواهد شد.

حال اگر اپل آی دی که کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با آن Authorize کرده اید با اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه های داخل دستگاه iOS شما یکی نباشد برنامه ها بعد از اتصال از روی دستگاه پاک می شوند. حتی اگر اصلا کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با اپل آی دی Authorize نکنید باز هم بعد از اتصال دستگاه iOS به آی تونز برنامه ها پاک می شوند.

پس یکی از مهمترین کارهایی که بعد از ساخت اپل آی دی می بایست انجام دهید Authorize کردن کامپیوتر و برنامه iTunes تان با آن اپل آی دی است.

حتما دیده اید که کسانی با دریافت مبلغی برنامه های اصلی را روی دستگاه شما می ریزند. این افراد با اپل آی دی خودشان و کامپیوتر و برنامه آی تونزی که با همان اپل آی دی که برنامه ها خریداری شده Authorize کرده اند برنامه ها را روی دستگاه iOS شما منتقل می کنند حالا اگر شما این دستگاه را به برنامه آی تونزی که با اون اپل آی دی Authorize نشده است وصل کنید تمامی برنامه ها پاک می شوند. خب حتما از خودتان سوال خواهید کرد که اون کسی که برنامه ها را روی دستگاه شما می ریزه اپل آی دی و پسورد خودش رو به شما هم بده که شما هم با اون اپل آی دی و پسورد برنامه آی تونز خود را Authorize کنید تا برنامه ها بعد از اتصال به آی تونز پاک نشوند.

ای کاش به همین راحتی ها بود اما اپل برای اینکار کپی کنندگان هم فکر کرده است؛ حداکثر ۵ کامپیوتر به طور همزمان می توانند با یک اپل آی دی Authorize شده باشند.  چون برای Authorize کردن باید کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشه از روی سرور چک میشه که تا کنون چندتا کامپیوتر با این اپل آی دی هنوز Authorize هستند. حالا می فهمید که چرا اون طرف نمی تونه اون اپل آی دی و پسورد را به همه بده. پس اون دوست عزیزی که با دریافت مبلغ برای شما برنامه می ریزه بعد از ریختن برنامه ها به شما می گه که دستگاه را با آی تونز سینک نکن!

سینک یعنی چی؟

سینک یعنی همگام سازی. که عملیاتی اختیاری است که بعد از اتصال دستگاه iOS خود به کامپیوتر و باز کردن برنامه آی تونز توی همه بخش ها مثل برنامه٬ موزیک و ویدیو می تونید انجام دهید. برای مثال سینک در بخش برنامه ها یعنی “هرچی برنامه تو دستگاه iOS هست بریز توی بخش Apps تو برنامه آی تونز و همچنین هرچی برنامه تو بخش Apps در برنامه آی تونز وجود داره و در دستگاه iOS وجود نداره رو به داخل دستگاه منتقل کن!” البته میشه انتخاب کنید که مثلا فقط چند تا برنامه که شما مشخص می کنید به دستگاه منتقل شوند که در پست های آینده به طور کامل توضیح داده میشه.

 بهترین کار اینست که اگر دستگاه شما جیلبریک نشده ٬ به جای هزینه ای که می خواهید به فروشنده و افراد سودجو بدهید، کارت هایی بنام “آی تونز گیفت کارت” بخرید. این کارت ها دارای اعتبارهای ۱۰ ٬ ۱۵ ، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری هستند. با آنها می توانید خودتان برنامه های مورد نیاز و مورد علاقه خود را با اپل آی دی خودتون خریداری و یا دانلود کنید. در این صورت با یک بار خریده برنامه آن برنامه برای شما خواهد بود و حتی اگر از روی دستگاه شما پاک شود باز هم با اپل آی دی خوتون می تونید این بار رایگان از اپ استور تهیه اش کنید.

اگر توجه کرده باشید در بالا گفتم بهترین کار در صورتی که دستگاه شما جیلبریک نشده باشد حالا مگر جیلبریک شده باشه چی میشه؟

پاسخ: به طور کلی با جیلبریک می توان به فایل های سیستمی دسترسی داشت. حالا بعد از جیلبریک هکرها برنامه ای با نام App Sync آماده کرده اند که قسمتی از قوانین اپل رو به نفع دارنده دستگاه تغییر می دهد. با نصب آن بعد از جیلبریک این امکان برای شما فراهم می شود که اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه ها را به اپل آی دی خودتون تغییر دهید. انگار که شما اون اپلیکیشن را از App Store خریده یا دانلود کرده اید! اینکار با جیلبریک فراهم می شود.اما این دلیلی نیست که برنامه آی تونز شما با اپل آی دی خوتون Authorize نشده باشه. برنامه AppSync فقط و فقط امکان نصب برنامه ها با یک اپل آی دیگر رو میده ولی توی بقیه کارها همچنان باید از سناریوی اپل پیروی بشه. پس Authorize کردن کامپیوتر از داخل برنامه آی تونز همانطور که در بالا گفته شد یکی از مهمترین کارهایست که باید حتما انجام بشه.

مثلا من با اپل آی دی Moosavi@applestan.com یک بازی مثل Infinity Blade II را با قیمت ۶.۹۹ دلار از اپ استور می خرم. بعد از خرید این بازی رو روی دستگاه iOS ام منتقل می کنم. دستگاه من جیلبریک شده و یا با ترفندهایی -که نیازی نیست توضیح بدم- این بازی رو کرک می کنم و به صورت یک فایل با پسوند .ipa از دستگاهم خارج می کنم. حالا این فایل که پسوندش هم .ipa هست رو به دوستم  که دستگاه اون هم جیلبریک شده و برنامه App Sync روی دستگاهش نصب کرده می دهم. برچسب اپل آی دی من که روی بازی Infinity Blade II خورده توسط برنامه  App Sync کنده میشه و بجاش برچسب اپل آی دی دوستم می خوره روش و دقیقا همین سناریوی اپل که در بالا گفتم ادامه می یابه! با این تفاوت که سیستم نظارتی اپل که برچسب ها رو چک میکنه گول خورده و یک برنامه که با یک اپل آی دی دیگه خریداری شده روی یک دستگاه با اپل آی دی دیگه نصب میشه. حالا اگر اون اپلیکیشن پولی باشه که دیگه چه بدتر! اینجاست که به برنامه نویس اون اپلیکیشن هم ضرر وارد میشه. چون دوستم پول اون رو که نداده! حتی اون می تونه اون برنامه رو در اختیار افراد دیگری که اونها هم دستگاهشون رو جیلبریک کرده اند و بعد از جیلبریک برنامه App Sync رو نصب کرده اند بده. این یکی از عمده دلایلی است که همه به دنبال جیلبریک کردن دستگاهشون هستند. البته یک عده هم دستگاهشون رو به دلایل دیگه جیلبریک می کنند ولی همچنان پول اپلیکیشن ها رو پرداخت می کنند. سعی کنید از دسته دوم باشید! البته جزو دسته دوم بودن تو این مملکت که واحد پولیش در مقابل ارز های دیگه مثل دلار بی ارزش است خیلی خیلی سخته!

به هر حال این بود پایان قسمت اول از پست های سریالی راهنمای استفاده از دستگاه های iOS. منتظر پست های بعدی باشید.

تهیه شده توسط تیم تحریریه اپلستان

تاریخ شروع فعالیت اپلستان : خرداد ۱۳۸۸

در مجموع 2359 مطلب در اپلستان منتشر شده است.

youtube instagram

برچسب ها: , , ,

۲۷۵ دیدگاه برای “قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS”

 1. معزی
  ۲۱٫ تیر, ۱۳۹۲ در ۴:۴۳ ب.ظ #

  کسی نیست ؟؟

  • اپلستان
   ۰۱٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۲:۵۷ ب.ظ #

   پاسخ شما در کامنت مربوطه داده شد.

   • saman
    ۲۶٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۱:۰۷ ب.ظ #

    ba salam.man sorse barnameham too ye PCe digas age bekham ba ipadam app download konm barnameham pak mishe?
    mersi

 2. Kian
  ۳۱٫ تیر, ۱۳۹۲ در ۷:۳۹ ب.ظ #

  ببخشید اگر من ایپدم را بدون اینکه برنامه ایتونز رو باز کنم به کامپیوتر وصل کنم برنامه هایم پاک میشود

 3. sepideh
  ۰۵٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۱:۳۵ ق.ظ #

  با سلام
  خواهش میکنم ال طریق ایمیل من رو راهنمایی کنید…. فروشنده بر روی گوشی من برنامه ریخته و من با گوشی خیلییییی صدا ضبط کردم و الان گوشی پر شده
  ١- باید ببرم پیش خودش صداها رو برام بریزه یا خودم میتونم؟
  ٢- میخوام یک بار از اول با ای دی خودم برنامه بریزم پس همه چی گوشی پاک میشه؟ مخصوصا صدا ها برام مهمه…
  خواهش میکنم راهنماییم کنید… به نظر شما هم یک بار ریست کنم و با ای دی خودم برنامه بریزم؟؟

  • اپلستان
   ۰۷٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۳ ب.ظ #

   از لینک زیر می توانید راهنمای انتقال را مشاهده کنید. اما پیشنهاد ما برای شما استفاده از گزینه اول یعنی برنامه SynciOS است که بدون نیاز به برنامه آی تونز می تونید صداها را منتقل کنید.
   http://www.syncios.com/how-to-transfer-voice-memos.html
   برای استفاده از دستگاه با اپل آی دی خودتان روی لینک زیر کلیک و اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید آنچه که مشخص است شما حتما نیاز به یک اپل آی دی خواهید داشت.
   http://www.applestan.com/archives/tag/iguide

 4. sepideh
  ۰۷٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۶ ق.ظ #

  جواب سؤالات من را نمیدید؟؟؟

  • اپلستان
   ۰۷٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۴ ب.ظ #

   پاسخ سوال شما در زیر همان پست داده شد.

   • sepideh
    ۰۸٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۲:۴۰ ق.ظ #

    با سپاس از پاسخگوییتون …خیلی کمک بود
    بعد از اینکه صدا ها را گرفتم…تصمیم گرفتم سخت افزار را که مدت ها بود پیغام میداد را آپ کنم
    که بعد از چند ساعت روی گوشی فقط علامت وصل شدن به ایتونز اومده
    و هیچییییی دیگه نیست
    وصل کردم و redtor رو زدم ……… اما وسطش هی پیام میده و من هی اوکی می کردم…. اما بعد از ۳ ساعت گفت که نمیشه و کنسل کرد :((((((((

    itunes has detected an iphone in recovery mode .you must restore this iphone before you can use itunes

    حالا من چی کار کنم :(((؟؟؟؟
    دیگه هیچی تو گوشیم نیست؟:(((((

    من با برنامه SynciOS همه شماره ها و عکس و صدا رو بک اپ گرفتم یعنی میتونم برگردونمش؟؟
    و اینکه سری قبل شخص دیگه ای با ای دی خودش برنامه ریخته

    توروووو خدا زود کمک کنید….

 5. sepideh
  ۰۸٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۹:۰۸ ق.ظ #

  the iphone software update server could not be contact

  اخر هم این رو مینویسه

 6. reza
  ۱۰٫ مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۲:۴۳ ب.ظ #

  اصلا این اپل ای دی ینی چی ک اینقد مارو اذیت میکنن بابا مثل اندرید رایگان میکردن دیگه اخه چ کاریه وااااااااالا. حالا شما نمیتونین ی اپل ای دی بسازین در اختیار همه بزارین ممنون اگه این کارو بکنین مرسی از سایتتون

 7. حامد
  ۱۰٫ شهریور, ۱۳۹۲ در ۱۰:۱۰ ق.ظ #

  سلام
  دستگاه من جیلبریک ۶٫۰٫۲ هست و یک سری نرم افزار جدیداً گیرم اومده که موقع نصب ارور نداشتن مجوز میده، Authorize هم که میکنم فایده ای نداره، قبلا همچین مشکلی نداشتم و برنامه هایی که از دیگران میگرفتم نصب میشد.
  میخواستم بدونم هیچ راهی نیست که این برنامه ها نصب بشن؟
  ممنون

 8. mostafa
  ۲۸٫ آبان, ۱۳۹۲ در ۹:۱۲ ب.ظ #

  slam va khaste nabashid
  chera apple ID be appstor vasl nemishe?
  ghablan moshkeli nadashtam.alan ke mikham barane danlod konam vasl nemishe,chere?

 9. masoud
  ۰۴٫ آذر, ۱۳۹۲ در ۱:۵۹ ب.ظ #

  سلام من وقتی میخوام authorize کنم ارور میده توروخدابگیدچیکارکنم.
  آیدیموباگوشی درست کردم
  ارورش اینه : we could not complete your i tunes store request network connection was reset.
  make sure your network connection is active and try again

 10. رضا
  ۰۷٫ دی, ۱۳۹۲ در ۵:۳۹ ب.ظ #

  سلام
  من با گوشی از قسمت aplle store یه بازی دانلود کردم
  حالا هر وقت بخام بازی کنم باید برم داخل aplle store و اون بازی رو انتخاب کنم تا بازی اجرا شه( در ضمن به اینترنتم باید وصل باشم(
  چکار کنم تا بتونم این بازی رو به خود گوشی انتقال بدم؟

 11. Reza
  ۱۰٫ دی, ۱۳۹۲ در ۳:۵۱ ب.ظ #

  Salam , ye soal daram !! Aya mishe yek Apple ID ro ba 2 dastgah mesle iPod va iPhone estefade krd ?? Mamnoon misham paso koh bdid

 12. Mehrdad
  ۱۲٫ دی, ۱۳۹۲ در ۹:۲۶ ب.ظ #

  مرسى از مطالب خوبتون واقعا عالى بود

 13. محدثه
  ۱۵٫ دی, ۱۳۹۲ در ۱۲:۰۷ ق.ظ #

  سلام
  من چند وقت قبل آپل آیدی یکی رو گرفتم دانلود کردم یه برنامه…
  بعد دانلود sing outکردم الان خودم آپل آیدی ساختم وارد کردم به گوشی قبول کرده ولی وقتی میخوام دانلود کنم آپل آیدی أون شخص نشون میده….
  چی کار باید بکنم؟!لطفا پاسخ بدید ممنون

 14. ناصر
  ۲۴٫ دی, ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۱ ق.ظ #

  دمتون گرم

 15. سینا
  ۲۸٫ دی, ۱۳۹۲ در ۱۱:۴۸ ب.ظ #

  salam man mikham ba itunes game beriizam roo iphonam vali vaghtii miriiizam baziiha nasbe kamel mishan vali baz nemishan vaghtii rooshoon mizanam mineviiise iniiistaliing…

 16. sina118
  ۲۹٫ دی, ۱۳۹۲ در ۵:۳۶ ب.ظ #

  من آیپدمو از خود اپل استور خریدم.همه بازی ها و نرم افزار هاشم خودش نصب کرده.حالا اگه خودم با آیتونز یکی دوتا بازی بریزم اونایی که اپل استور نصب کرده پاک میشه؟

  • اپلستان
   ۲۹٫ دی, ۱۳۹۲ در ۸:۰۹ ب.ظ #

   باید کامیپوتر خود را با برنامه آی تونز و با اپل آی دی خودتان از منوی Store > Authorize This Computer ٬ Authorize کنید سپس به منوی File>Devices>TransferPurchase رو بزنید تا اپ ها بر روی لایبرریب برنامه آی تونز شما منتقل شوند.

   • Sina118
    ۳۰٫ دی, ۱۳۹۲ در ۶:۴۶ ق.ظ #

    ببخشید،وقتی این کارو بکنم اپلیکیشن های اپل أستور وارد آیتونز میشه؟
    اگه وارد آیتونز میشه،آیا بعد از اینکه خودم اپ بریزم و ازروی دستگاه پاک شه،میتونم بدون اپل آیدی اپل أستور دوباره نصب شؤون کنم؟
    اگه میشه ساده جواب بدید که متوجه شم

 17. هدا
  ۰۹٫ بهمن, ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۰ ق.ظ #

  سلام
  من وایبرِ روی آی پادم رو آپ دیت کردم و همه ی مسیج های قبلیم پاک شدن
  و بک آپ هم ندارم
  راهی برای برگرداندن مسیج های توی وایبرم دارم؟؟؟

  :(

 18. nirvana
  ۲۱٫ بهمن, ۱۳۹۲ در ۲:۱۶ ب.ظ #

  با سلام و تشکر از مطالبتون

  من یک آیفون خریداری کردم و خود فروشنده روش برنامه ریخت و داخل گوشی اپل آیدی اون نشون داده میشه… الان برای ریختن موسیقی و چیزهای دیگه روی گوشی از طریق آیتونز باید چیکار کنم؟ همه برنامه هام پاک میشه؟؟؟ ساختن اپل آیدی کمکی میکنه؟؟

 19. narenji
  ۲۴٫ بهمن, ۱۳۹۲ در ۱۱:۰۰ ق.ظ #

  واااااقعا ممنونم ازت اپلستان بابت اینهمه اطلاعاتی که در اختیار ما میذاری.لطفا همینطور ادامه بده

 20. arash
  ۲۸٫ بهمن, ۱۳۹۲ در ۱:۲۶ ب.ظ #

  سلام من ی برنامه گرفتم از بیرون اپل ای دی میخوادبعد نصبش میشه ترفندی بزنیم ک اپل ای دی طرف پاکشه اصلا ترفندی هستش کلکی میشه زد

 21. نازنین
  ۰۸٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۱۱:۰۴ ب.ظ #

  با سلام….من روی ایفون ۴ فروشنده ای برام بازی و ره یاب و چیزای دیگه ریخته…که با ایدی خودش بوده…اما حالا میخوام اینارو روی ایفون۵ ای که تازه گرفتم بریزم…اما نمیشه…میشه راهنمایی کنید و اینکه من بک اپ گرفتم اما نمیشه روی ایفون جدید نصب کنم…منتظرم مرسی

  • اپلستان
   ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۹:۴۱ ق.ظ #

   تا پسورد آن اپل آی دی را نداشته باشید و کامپبوتر خود را با آن Authorize نکنیدنمی توانید برنامه را به آی تونز منتقل کرده و سپس روی دستگاه دیگری نصب کنید.

 22. shahab
  ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۱۵ ب.ظ #

  سلام ببخشید من دیشب یه بازی گذاشتم تو ایپدم دانلود بشه صبح دیدم دو تا بازی دانلود شده قبلنم یکی دو بار این اتفاق افتاده بود خواستم ببینم مشکلی نداره بعضی وقتا این طوری می شه

  • اپلستان
   ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۲۵ ب.ظ #

   اگر پیش از این برنامه‌ای را برای دانلود انتخاب کرده باشید که دانلود آن کامل انجام نشده است٬ ان برنامه بطور خودکار دانلود خواهد شد همچنین اگر گزینه Automatic Download از بخش Settings>itunes and app store فعال باشد اگر روی یک دستگاه دیگر با اپل آی دی خود برنامه ای دانلود کنید در دستگاه های دیگر هم آن برنامه خودکار دانلود خواهد شد.

   • shahab
    ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۲۸ ب.ظ #

    پس یعنی مشکلی ندارد

    • اپلستان
     ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۳:۲۳ ب.ظ #

     باید موراد گفته شده را بررسی کنید.

 23. shahab
  ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۳۱ ب.ظ #

  ببخشید مشکلی ندارد که شارژ ایپدمان تمام شود و خواموش شود

 24. shahab
  ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۲:۲۴ ب.ظ #

  answeeeerrrr please

 25. shahab
  ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۷:۱۹ ب.ظ #

  بله چند دستگاه دیگر از این اپل ای دی استفاده می کنند

 26. shahab
  ۰۹٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۷:۲۱ ب.ظ #

  ببخشید اگر زیاد از ایپد کار بکشیم خراب می شود

 27. amir
  ۱۱٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۷:۰۸ ب.ظ #

  چرا در آیپد من settings بازنمیشود ووای فای من قطع شده

 28. 5
  ۱۶٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۱۳ ب.ظ #

  سلام من گوشیم ایفون۵سی هستش ولی باجعبه زدنش .چیکار میتونم بکنم؟فیلم دزدیشم دارم ولی طرف شناسایی نشده.میشه پیداش کرد؟
  گوشی تازه بوده حتی سیم بهش نخورده بوده

  • اپلستان
   ۱۶٫ اسفند, ۱۳۹۲ در ۵:۲۰ ب.ظ #

   اگر IMEI و یا سریال دستگاه را داشته باشید با مراجعه به مراکز قانونی می توانید در صورت قرار گرفتن سیم کارت داخل آن٬ دستگاه و فردی که در حال استفاده از آن است را شناسایی کنید. امیدواریم بتوانید دستگاه خود را بدست آورید.

 29. shahab
  ۰۷٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۳۵ ب.ظ #

  با سلام من داشتم با ایپدم فیلم می گرفتم که ایپدم خاموش روشن شد چرا این طوری می شه مشکلش چیه

 30. shahab
  ۰۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۰۹ ب.ظ #

  چرا جواب نمی دین

 31. shahab
  ۰۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۳ ب.ظ #

  خواهش میکنم جواب بدین

 32. باربد
  ۰۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۴:۰۲ ب.ظ #

  ببخشید اگر چرا بعضی وقتا ایپد من کامل شارز نمی شود

 33. javad
  ۱۵٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۳۳ ق.ظ #

  سلام دوستان ….خوبین؟
  من یه ایفون ۵ دارم که کار کرده گرفته ام ..نمیدونستم find my iphone اش فعال هس..رستور کردم و ورژن اش رو بالا بردم .ولی الان اون اپل ایدی رو میخواد تا اکتیو بشه .و منم نمیتونم پیدا کنم …..راه حلی هست که گوشیم اکتیو بشه؟البته icolud میخواد….ورژن اش هم سری ۷ هست
  دوستای عزیز لطفا کمکم کنید تا درست بشه

 34. Azhar
  ۱۵٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۴۷ ق.ظ #

  با سلام
  من آیپدم رو میدم بیرون برام بارى و برنامه نصب میکنن حالا من از طریق اینترنت اپل آیدى ساختم ولى بازم میخوام از آپ استور استفاده همش اسم اپل آیدى اون شخصى که برام برنامه ریخته میاد اپل آیدى رو من توى قسمت تنظیمات /آپ أستور و آى تونز وارد کردم وحتى هم وارد شدم شناسایى هم کرده ولى بازم همون آش و همون کاسه
  خواهش میکنم کمکم کنید.:(((

  • اپلستان
   ۱۵٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۵۷ ب.ظ #

   اگر از iOS 7 به بعد استفاده می‌کنید Auto Update را خاموش کنید. این مورد مربوط به ارائه آپدیت برنامه‌های نصب شده با همان اپل آی دی فروشنده است و یا اینکه یکی از این برنامه‌ها می‌بایست به سروری متصل شود که اپل آی دی و پسورد فرد دانلود کننده اپ را می‌خواهد.

 35. javad
  ۱۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۳۸ ب.ظ #

  سلام دوست عزیز……….شما میتونید از مغازه ای که گوشی گرفته اید شماره سریالشو ازش بگیرید و از مغازه یه فاکتور بگیرید و به مراکز قانونی بروید و اقدام به سرقت کنین……

 36. ساغر
  ۱۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۴:۱۹ ب.ظ #

  سلام. ببخشید من تو مرحله نصب برناه ها مشکل دارم. موقع سینک ارور میده که کامپیوترَ authorize کن و موقع authorize کردن باز ارور میده :( میشه کمکم کنید..ممنون

  • اپلستان
   ۱۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۵:۳۶ ب.ظ #

   برای انجام عملیات Authorize از وی پی ان استفاده کنید.

 37. Boroumand
  ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۷:۵۳ ب.ظ #

  Salam mn ye soal dashtam hichkodom az application iphonam baz nemishe restart ham kardam baz nemishe chikar konam

  • اپلستان
   ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۱۷ ب.ظ #

   شاید مجبور باشید یکبار عملیات ریستور را با برنامه آی تونز انجام دهید البته توجه داشته باشید که تمامی دیتاهای شما پاک خواهند شد.

 38. narges
  ۲۴٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۳۴ ب.ظ #

  با سلام
  من اپل آدی دارم در گوشه سمت چپ آیتونز هم اپل آدی ظاهر میشه اما از هر برنامه ای که میخوام در ایتونز دانلود کنم پیغام میده که اپل ایدی رو verified کن این کارو انجام میدم بازم همینو میگه
  You have not verified your account.
  Click ok to review the instruction on how to verity your account
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • اپلستان
   ۲۴٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۵:۲۴ ب.ظ #

   اول اینکه وی np را وصل کنید سپس از شما خواسته می شود به دو سوال از سه سوال امنیتی که خود شما انتخاب کرده اید پاسخ دهید سپس همه چیز به حالت نرم آب باز می گردد.

 39. javad
  ۲۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۲۸ ب.ظ #

  ممنون از محبتت هاتون

 40. javad
  ۲۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۲۸ ب.ظ #

  خیلی ممنون که کمکمون میکنین…

 41. هادی
  ۳۰٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۰۸ ق.ظ #

  سلام موقع خرید آیفون یه سری برنامه زدن روش .حالا چی کار میشه کرد؟چون می خوام با لپ تاپ خودم سینکش کنم.آیا راهی هست؟

 42. سامان
  ۳۰٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۶ ب.ظ #

  با عرض سلام و خسته نباشید !
  دیروز iTunes 11.1.1 رو نصب کردم تا آهنگ اینا بریزم تو آیفونم ،آخر سر که sync رو می زنم یه پیغام میده که iTunes برنامه های شماروپاک میکنه…
  منم از ترس اینکه برنامه هامو پاک کنه کنسل میکنم…
  الان باید چیکار کنم که اون پیغام دیگه نیاد
  ممنون

 43. sasan
  ۳۰٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۲۵ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید
  من یه سوال داشتم من یک آیفون ۵ اس خریدم و دادم بیرون برنامه ریختن برام. ورژن آی او اس ۷٫۰٫۴ هست حالا سوالم این هست که اگر من از طریق ota یا از طریق آیتونز بخام به ios 7.1 آپدیت کنم برنامه هایی که بیرون برام ریختن پاک می شن یا باقی می مونن؟

 44. sami
  ۰۲٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱:۲۱ ب.ظ #

  سلام همون طور که شما گفتید من اپل ایدی رو با سیستمم Authorize کردم ولی متاسفانه باز هم
  با ارور مواجه میشم که میگه باید به سیستم مجوز بدید یه چیزی تو همین مایه ها لطفا بگید
  باید چیکار کنم

 45. مهشید
  ۰۲٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۲:۵۴ ب.ظ #

  ببخشید من اولین باری که خواستم واسه آیفونم برنامه بریزم به مغازه دوستم دادم ، و الان که می خوام با آیتونز خودم برنامه بریزم ارورر ه this iPhone could not be synced because this computer is no longer authorised رو میده! حتی کل کامپیوتر های قبلی رو هم deaurhoeize کردم و دوباره پی سی خودمو authorize کردم فایده نداشت. آیا باید کل برنامه های ریخته شده از قبل و پاک کنم و از اول خودم برنامه بریزم؟ برای اینکار فقط پاک کردن برنامه ها کافیه یا اینکه باید کلان reset کنم؟ یعنی همهی عکسامم پاک میشه؟
  و دیگه اینکه من apple ID دارم ولی فک کنم چون چیز پی ان ندارم نمیتونم برنامه دانلود یا update کنم. اگه همون پیشه دوستم چیز پی ان بریزم دیگه مشکلم حل میشه و دیگه اصلا نیازی به این نیست که بخوام با آیتونز برنامه ای دانلود کنم؟ کلان لازمه که موبایلم با آیتونز خودم سینک باشه یا نباشه هم مهم نیست؟
  ممنون میشم به سوالای زیادم پاسخ بدید

 46. مهشید
  ۰۴٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۵:۰۱ ب.ظ #

  چرا جواب نمیدیییین؟؟؟؟ ۳ روزه پیش این پست و گذاشتم!!!!!!!

 47. javad
  ۰۴٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۹:۴۹ ب.ظ #

  راهنمایی های خوبی رو پیشنهاد میکنین…دستتون درد نکنه

 48. فرانک
  ۰۶٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۳ ق.ظ #

  سلام من یکبار برای گوشیم برنامه ریختم بعد از چند وقت که برای update بردم وایبرم مشکل داشت بردم ی جای دیگه فقط وایبرم رو دوباره update کرد با یک Apple ID دیگه حالامشکلی پیش نمیاد چون رو گوشیم ی پیغام اومد که متوجه نشدم چیه …

 49. حامد
  ۰۶٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۱ ب.ظ #

  سلام، آقا یه لطفی کن مارو راهنمایی کن
  مغازه دار تو گوشیم با اپل آیدی خودش برنامه ریخته
  حالا من میخوام با اپل آیدی خودم از طریق آیتونز برنامه بریزم، میخوام برنامه هایی که مغازه دار ریخته پاک نشه
  ولی نمیشه!!! چیکار کنم؟

  • اپلستان
   ۰۹٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۲ ق.ظ #

   تنها می توانید از داخل دستگاه اقدام به تهیه برنامه نمایید. برای تغییر اپل آی دی نیز می توانید به قسمت Settings>iTunes & App Store بروید و از اپل آی دی مغازه دار Sign Out کنید.

   • حامد
    ۰۹٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۲ ق.ظ #

    آقا ممنونتم
    ولی این سوال هم پیش میاد
    چطوری وقتی میریم پیش یه مغازه داره دیگه ای، ازش یه برنامه ای رو میخوایم برامون میریزه؟
    یعنی کابل رو وصل میکرد به گوشی!!!
    پس از آیتونز ریخته؟ من اشتباه میکنم یا اون کابل وصل کردن یه حقه یا کلکه؟

 50. ساقی
  ۰۶٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۶:۳۹ ب.ظ #

  سلام… من اگه بخوام با لپتاپ خودم ویدیو از آیتونز بریزم رو گوشیم ، نرم افزارهایی که فروشنده برام ریخته پاک میشه؟؟؟ همیشه یه پیغامی میده ومن می ترسم سینک کنم! ممنون میشم جواب بدین.

 51. شیرین
  ۱۳٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۵ ب.ظ #

  سلام و ممنون از مطالب خوبتون
  من دو سه تا برنامه دانلود کردم برای اننتقالشون به گوشی با وجود اینکه کامپیوترم رو Athurize کردم تا مرحله ۲ میره باز می زنه که این کامیپوتر مجاز نیست و از store وارد Athurize بشو… تا کچلی راه چندانی ندارم از دستش
  البته آهنگ که می خوام منتقل کنم این مشکل رو نداره اما برای عکس و برنامه دیوانه ام کرده
  ممنون می شم کمک کنید

 52. Sepideh
  ۲۳٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۵:۲۲ ب.ظ #

  سلام، میخواستم بدونم که چطور ممکنه اپ هایی که در purchase هست رو پاک کنیم؟با تغییر اپل آی دی ممکنه؟

  • اپلستان
   ۲۴٫ اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۶:۳۷ ق.ظ #

   بله ولی با تغییر اول آدی دیگه به همه برنامه های خریداری شده دسترسی نخواهید داشت.

 53. امیر
  ۰۳٫ خرداد, ۱۳۹۳ در ۷:۱۴ ب.ظ #

  با سلام من میخواستم بدونم میشه رو آیفون جیلبریک شده نرم افزارهای پولی رو از خود اپل استور نسب کردالبته با داشتن اپل آی دی

 54. امیر
  ۰۷٫ خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۳ ق.ظ #

  سلام و سپاس از زحماتتان در پاسخ به سوالات .شما در جواب سوال بنده گفتین که میشه روی آیفون جیلبریک شده از خود اپستور نرمافزار پولی نسب کرد . من هم این کار رو کردم ولی الان نرم افزارهای موبایلم به غیر این نرم افزار خریداری شده کار نمی کنند. اگه کمکم بکنید بسیار لطف کرده اید.خیلی ممنون

 55. morteza
  ۱۴٫ خرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۳۱ ب.ظ #

  سلام من آیدیمو اتورایز کردم بعد چند روز ویندوزمو عوض کردم .حالا میشه دوباره اتورایز کرد؟چیکار کنم؟

 56. شقایق
  ۰۱٫ تیر, ۱۳۹۳ در ۴:۵۷ ب.ظ #

  سلام
  ببخشید آیا میشه بدون جیلبریک کردن آیکون های اپلیکیشن ایفون رو عوض کرد؟

 57. javadi
  ۰۸٫ تیر, ۱۳۹۳ در ۷:۵۹ ب.ظ #

  داداشی سلامممم ببخشید مزاحم هم شدم یه سوال داشتم اگه مقدور هست راهنماییم کن من اپل ای دی دارم بعد این اپل آیدی رو پنج بارauthorize کردم ….. حالا چیکار کنم باز هم بتونم این کارو بکنم از شانس بد من سیستمم همش ویروس میگرفت و مجبور به عوض کردن ویندوز بودم برای همین هر بار که عوض میکردم ویندوز رو بعد که ایتیونز نصب میکردم این کارو میکردم حالا اون پنج بارش تموم شده نمیدونم چیکار کنم مرسی

 58. zahra
  ۰۹٫ تیر, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۴ ق.ظ #

  من برنامه هایی که با app storeدانلود کردم قبلا در purchased میومد ولی الان دیگه نمیاد میشه بگید چیکار کنم؟خواهش میکنم

دیدگاه خود را بگذارید. (دیدگاه شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد٬ همچنین دیدگاه خود را فقط به صورت پارسی تایپ نمایید)

نام : (ضروری)

پست الکترونیکی : (ضروری)

وبسایت :

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com