قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS

بسیاری از کاربران دستگاه های iOS (منظور از دستگاه های iOS دستگاه هایی مثل آی فون – آیپادتاچ و آی پد هستند که سیستم عامل آنها iOS است) بدلیل عدم آگاهی از نوع استفاده از این دستگاه ها و نحوه کار با آنها یا این دستگاه ها را نمی خرند و یا بعد از خرید از خریدن آن پشیمان می شوند.

در یکسری پست های سریالی می خواهم آموزش استفاده صحیح و استاندارد از دستگاه های iOS رو به ترتیب بنویسم تا همه بتوانند از محصولات با کیفیت استفاده کنند. در این آموزش ها برنامه ها و روش های غلط مثل استفاده از برنامه های PhoneBux و اینها رو توضیح نمی دم. فقط و فقط روش های درست استفاده رو توضیح می دهم تا کسی به مشکلی بر نخوره. پس با اپلستان همراه باشید.

برای شروع قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS را خیلی ساده توضیح می دهم:

برای حمایت از قانون کپی رایت و همچنین ایجاد امنیت انتقال داده ها و … اپل استفاده از برنامه آی تونز و یا استفاده از برنامه اپ استور (اپ استور همان برنامه App Store در دستگاه های iOS است که می توانید با این برنامه بدون وصل کردن دستگاه به برنامه آی تونز برنامه های مورد نیاز خود را خریداری و یا برنامه های رایگان را دانلود کنید) در دستگاه های iOS برای استفاده از برنامه ها اجباری کرده است.

اپل عقیده دارد که هرکس می تواند هر چیز که نیاز دارد را بخرد و یا دانلود کند. ولی حق ندارد برنامه ها و یا هر چیز دیگری که خریداری و یا دانلود کرده را بطور غیرقانونی با دیگران به اشتراک بگذارد و یا بفروشد. حالا سوال اینجاست که اپل برای انجام شدن اینکار چه ترفندی دارد؟

اگر بخواهم خیلی ساده پاسخ این سوال رو بدم به صورت مثال اینطور می گم که شرکت اپل بر روی هر چیزی که می خرید و یا دانلود می کنید یک برچسب می چسباند که این برچسب همان اپل آی دی شما است. (چرا گفتم به صورت مثال٬ برای اینکه مکانیزم اینکار فنی است و نمی خواهم وارد مسائل فنی بشم) همانطور که توی مدرسه یک برچسب روی یک کتاب می چسبوندیم و اسم و فامیل و حتی کلاسمون رو روش می نویشتیم که مشخص می کردیم این کتاب برای ماست، اپل هم همین کار رو می کنه؛ یک برچسب روی اپلیکیشن می چسبونه و روی برچسب اپل آی دی شما رو می نویسه)

خب اپل آی دی چیست؟

اپل آی دی یک یوزرنیم و پسوردی است که برای ساخت آن باید از طریق برنامه آی تونز ثبت نام کنید. ساختن اپل آی دی رایگان بسیار آسان است و با کلیک روی لینک زیر ویدیوی آموزشی ساخت اپل آی دی رایگان را می توانید دانلود و مشاهده کنید و یک اپل آی دی رایگان برای خود بسازید.

http://www.applestan.com/archives/13501

وجود اپل آی دی حتی برای کامپیوتر و برنامه آی تونز هم الزامیست. بطور استاندارد شما باید کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با این اپل آی دی Authorize کنید. تا هر چیزی  که با برچسب اپل آی دی شما باشد از این طریق (یعنی استفاده از برنامه آی تونز) رد و بدل شوند.

Authorize  چیست؟

Authorize یک عملیات برای صدور جواز به برنامه آی تونز در کامپیوتر برای اتصال دستگاه iOS و مدیریت آن است. با رفتن به منوی Store و انتخاب گزینه Authorize this computer و وارد کردن اپل آی دی و پسورد آن در برنامه آی تونز می توانید این عملیات را انجام دهید. حالا در پست های بعدی بیشتر در این مورد توضیح داده خواهد شد.

حال اگر اپل آی دی که کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با آن Authorize کرده اید با اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه های داخل دستگاه iOS شما یکی نباشد برنامه ها بعد از اتصال از روی دستگاه پاک می شوند. حتی اگر اصلا کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با اپل آی دی Authorize نکنید باز هم بعد از اتصال دستگاه iOS به آی تونز برنامه ها پاک می شوند.

پس یکی از مهمترین کارهایی که بعد از ساخت اپل آی دی می بایست انجام دهید Authorize کردن کامپیوتر و برنامه iTunes تان با آن اپل آی دی است.

حتما دیده اید که کسانی با دریافت مبلغی برنامه های اصلی را روی دستگاه شما می ریزند. این افراد با اپل آی دی خودشان و کامپیوتر و برنامه آی تونزی که با همان اپل آی دی که برنامه ها خریداری شده Authorize کرده اند برنامه ها را روی دستگاه iOS شما منتقل می کنند حالا اگر شما این دستگاه را به برنامه آی تونزی که با اون اپل آی دی Authorize نشده است وصل کنید تمامی برنامه ها پاک می شوند. خب حتما از خودتان سوال خواهید کرد که اون کسی که برنامه ها را روی دستگاه شما می ریزه اپل آی دی و پسورد خودش رو به شما هم بده که شما هم با اون اپل آی دی و پسورد برنامه آی تونز خود را Authorize کنید تا برنامه ها بعد از اتصال به آی تونز پاک نشوند.

ای کاش به همین راحتی ها بود اما اپل برای اینکار کپی کنندگان هم فکر کرده است؛ حداکثر ۵ کامپیوتر به طور همزمان می توانند با یک اپل آی دی Authorize شده باشند.  چون برای Authorize کردن باید کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشه از روی سرور چک میشه که تا کنون چندتا کامپیوتر با این اپل آی دی هنوز Authorize هستند. حالا می فهمید که چرا اون طرف نمی تونه اون اپل آی دی و پسورد را به همه بده. پس اون دوست عزیزی که با دریافت مبلغ برای شما برنامه می ریزه بعد از ریختن برنامه ها به شما می گه که دستگاه را با آی تونز سینک نکن!

سینک یعنی چی؟

سینک یعنی همگام سازی. که عملیاتی اختیاری است که بعد از اتصال دستگاه iOS خود به کامپیوتر و باز کردن برنامه آی تونز توی همه بخش ها مثل برنامه٬ موزیک و ویدیو می تونید انجام دهید. برای مثال سینک در بخش برنامه ها یعنی “هرچی برنامه تو دستگاه iOS هست بریز توی بخش Apps تو برنامه آی تونز و همچنین هرچی برنامه تو بخش Apps در برنامه آی تونز وجود داره و در دستگاه iOS وجود نداره رو به داخل دستگاه منتقل کن!” البته میشه انتخاب کنید که مثلا فقط چند تا برنامه که شما مشخص می کنید به دستگاه منتقل شوند که در پست های آینده به طور کامل توضیح داده میشه.

 بهترین کار اینست که اگر دستگاه شما جیلبریک نشده ٬ به جای هزینه ای که می خواهید به فروشنده و افراد سودجو بدهید، کارت هایی بنام “آی تونز گیفت کارت” بخرید. این کارت ها دارای اعتبارهای ۱۰ ٬ ۱۵ ، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری هستند. با آنها می توانید خودتان برنامه های مورد نیاز و مورد علاقه خود را با اپل آی دی خودتون خریداری و یا دانلود کنید. در این صورت با یک بار خریده برنامه آن برنامه برای شما خواهد بود و حتی اگر از روی دستگاه شما پاک شود باز هم با اپل آی دی خوتون می تونید این بار رایگان از اپ استور تهیه اش کنید.

اگر توجه کرده باشید در بالا گفتم بهترین کار در صورتی که دستگاه شما جیلبریک نشده باشد حالا مگر جیلبریک شده باشه چی میشه؟

پاسخ: به طور کلی با جیلبریک می توان به فایل های سیستمی دسترسی داشت. حالا بعد از جیلبریک هکرها برنامه ای با نام App Sync آماده کرده اند که قسمتی از قوانین اپل رو به نفع دارنده دستگاه تغییر می دهد. با نصب آن بعد از جیلبریک این امکان برای شما فراهم می شود که اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه ها را به اپل آی دی خودتون تغییر دهید. انگار که شما اون اپلیکیشن را از App Store خریده یا دانلود کرده اید! اینکار با جیلبریک فراهم می شود.اما این دلیلی نیست که برنامه آی تونز شما با اپل آی دی خوتون Authorize نشده باشه. برنامه AppSync فقط و فقط امکان نصب برنامه ها با یک اپل آی دیگر رو میده ولی توی بقیه کارها همچنان باید از سناریوی اپل پیروی بشه. پس Authorize کردن کامپیوتر از داخل برنامه آی تونز همانطور که در بالا گفته شد یکی از مهمترین کارهایست که باید حتما انجام بشه.

مثلا من با اپل آی دی Moosavi@applestan.com یک بازی مثل Infinity Blade II را با قیمت ۶.۹۹ دلار از اپ استور می خرم. بعد از خرید این بازی رو روی دستگاه iOS ام منتقل می کنم. دستگاه من جیلبریک شده و یا با ترفندهایی -که نیازی نیست توضیح بدم- این بازی رو کرک می کنم و به صورت یک فایل با پسوند .ipa از دستگاهم خارج می کنم. حالا این فایل که پسوندش هم .ipa هست رو به دوستم  که دستگاه اون هم جیلبریک شده و برنامه App Sync روی دستگاهش نصب کرده می دهم. برچسب اپل آی دی من که روی بازی Infinity Blade II خورده توسط برنامه  App Sync کنده میشه و بجاش برچسب اپل آی دی دوستم می خوره روش و دقیقا همین سناریوی اپل که در بالا گفتم ادامه می یابه! با این تفاوت که سیستم نظارتی اپل که برچسب ها رو چک میکنه گول خورده و یک برنامه که با یک اپل آی دی دیگه خریداری شده روی یک دستگاه با اپل آی دی دیگه نصب میشه. حالا اگر اون اپلیکیشن پولی باشه که دیگه چه بدتر! اینجاست که به برنامه نویس اون اپلیکیشن هم ضرر وارد میشه. چون دوستم پول اون رو که نداده! حتی اون می تونه اون برنامه رو در اختیار افراد دیگری که اونها هم دستگاهشون رو جیلبریک کرده اند و بعد از جیلبریک برنامه App Sync رو نصب کرده اند بده. این یکی از عمده دلایلی است که همه به دنبال جیلبریک کردن دستگاهشون هستند. البته یک عده هم دستگاهشون رو به دلایل دیگه جیلبریک می کنند ولی همچنان پول اپلیکیشن ها رو پرداخت می کنند. سعی کنید از دسته دوم باشید! البته جزو دسته دوم بودن تو این مملکت که واحد پولیش در مقابل ارز های دیگه مثل دلار بی ارزش است خیلی خیلی سخته!

به هر حال این بود پایان قسمت اول از پست های سریالی راهنمای استفاده از دستگاه های iOS. منتظر پست های بعدی باشید.


تبلیغاتتهیه شده توسط تیم تحریریه اپلستان

تاریخ شروع فعالیت اپلستان : خرداد ۱۳۸۸

در مجموع 2521 مطلب در اپلستان منتشر شده است.

youtube instagram

برچسب ها: , , ,

325 دیدگاه برای “قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS”

 1. معزي
  ۲۱. تیر, ۱۳۹۲ در ۴:۴۳ ب.ظ #

  كسي نيست ؟؟

  • اپلستان
   ۰۱. مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۲:۵۷ ب.ظ #

   پاسخ شما در کامنت مربوطه داده شد.

   • saman
    ۲۶. مرداد, ۱۳۹۲ در ۱:۰۷ ب.ظ #

    ba salam.man sorse barnameham too ye PCe digas age bekham ba ipadam app download konm barnameham pak mishe?
    mersi

 2. Kian
  ۳۱. تیر, ۱۳۹۲ در ۷:۳۹ ب.ظ #

  ببخشيد اگر من ايپدم را بدون اينكه برنامه ايتونز رو باز كنم به كامپيوتر وصل كنم برنامه هايم پاك ميشود

  • nima_rr
   ۲۳. تیر, ۱۳۹۳ در ۱:۵۹ ب.ظ #

   خیر
   در صورتی دیوایستون روداده باشید به کسی و از طریق iTunes برایتون بازی و برنامه بریزن و شما برید و برنامه iTunes رو وا کنید و با اپل ایدی خود برای دیوایستون بازی و برنامه بریزید، در ان موقع همه برنامه هاتون حذف میشن

 3. sepideh
  ۰۵. مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۱:۳۵ ق.ظ #

  با سلام
  خواهش ميكنم ال طريق ايميل من رو راهنمايي كنيد…. فروشنده بر روي گوشي من برنامه ريخته و من با گوشي خيلييييي صدا ضبط كردم و الان گوشي پر شده
  ١- بايد ببرم پيش خودش صداها رو برام بريزه يا خودم ميتونم؟
  ٢- ميخوام يك بار از اول با اي دي خودم برنامه بريزم پس همه چي گوشي پاك ميشه؟ مخصوصا صدا ها برام مهمه…
  خواهش ميكنم راهنماييم كنيد… به نظر شما هم يك بار ريست كنم و با اي دي خودم برنامه بريزم؟؟

  • اپلستان
   ۰۷. مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۳ ب.ظ #

   از لینک زیر می توانید راهنمای انتقال را مشاهده کنید. اما پیشنهاد ما برای شما استفاده از گزینه اول یعنی برنامه SynciOS است که بدون نیاز به برنامه آی تونز می تونید صداها را منتقل کنید.
   http://www.syncios.com/how-to-transfer-voice-memos.html
   برای استفاده از دستگاه با اپل آی دی خودتان روی لینک زیر کلیک و اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید آنچه که مشخص است شما حتما نیاز به یک اپل آی دی خواهید داشت.
   http://www.applestan.com/archives/tag/iguide

 4. sepideh
  ۰۷. مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۶ ق.ظ #

  جواب سؤالات من را نميديد؟؟؟

  • اپلستان
   ۰۷. مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۴ ب.ظ #

   پاسخ سوال شما در زیر همان پست داده شد.

   • sepideh
    ۰۸. مرداد, ۱۳۹۲ در ۲:۴۰ ق.ظ #

    با سپاس از پاسخگوییتون …خیلی کمک بود
    بعد از اینکه صدا ها را گرفتم…تصمیم گرفتم سخت افزار را که مدت ها بود پیغام میداد را آپ کنم
    که بعد از چند ساعت روی گوشی فقط علامت وصل شدن به ایتونز اومده
    و هیچییییی دیگه نیست
    وصل کردم و redtor رو زدم ……… اما وسطش هی پیام میده و من هی اوکی می کردم…. اما بعد از 3 ساعت گفت که نمیشه و کنسل کرد :((((((((

    itunes has detected an iphone in recovery mode .you must restore this iphone before you can use itunes

    حالا من چی کار کنم :(((؟؟؟؟
    دیگه هیچی تو گوشیم نیست؟:(((((

    من با برنامه SynciOS همه شماره ها و عکس و صدا رو بک اپ گرفتم یعنی میتونم برگردونمش؟؟
    و اینکه سری قبل شخص دیگه ای با ای دی خودش برنامه ریخته

    توروووو خدا زود کمک کنید….

 5. sepideh
  ۰۸. مرداد, ۱۳۹۲ در ۹:۰۸ ق.ظ #

  the iphone software update server could not be contact

  اخر هم این رو مینویسه

 6. reza
  ۱۰. مرداد, ۱۳۹۲ در ۱۲:۴۳ ب.ظ #

  اصلا این اپل ای دی ینی چی ک اینقد مارو اذیت میکنن بابا مثل اندرید رایگان میکردن دیگه اخه چ کاریه وااااااااالا. حالا شما نمیتونین ی اپل ای دی بسازین در اختیار همه بزارین ممنون اگه این کارو بکنین مرسی از سایتتون

 7. حامد
  ۱۰. شهریور, ۱۳۹۲ در ۱۰:۱۰ ق.ظ #

  سلام
  دستگاه من جيلبريك 6.0.2 هست و يك سري نرم افزار جديداً گيرم اومده كه موقع نصب ارور نداشتن مجوز ميده، Authorize هم كه ميكنم فايده اي نداره، قبلا همچين مشكلي نداشتم و برنامه هايي كه از ديگران ميگرفتم نصب ميشد.
  ميخواستم بدونم هيچ راهي نيست كه اين برنامه ها نصب بشن؟
  ممنون

 8. mostafa
  ۲۸. آبان, ۱۳۹۲ در ۹:۱۲ ب.ظ #

  slam va khaste nabashid
  chera apple ID be appstor vasl nemishe?
  ghablan moshkeli nadashtam.alan ke mikham barane danlod konam vasl nemishe,chere?

 9. masoud
  ۰۴. آذر, ۱۳۹۲ در ۱:۵۹ ب.ظ #

  سلام من وقتی میخوام authorize کنم ارور میده توروخدابگیدچیکارکنم.
  آیدیموباگوشی درست کردم
  ارورش اینه : we could not complete your i tunes store request network connection was reset.
  make sure your network connection is active and try again

 10. رضا
  ۰۷. دی, ۱۳۹۲ در ۵:۳۹ ب.ظ #

  سلام
  من با گوشی از قسمت aplle store یه بازی دانلود کردم
  حالا هر وقت بخام بازی کنم باید برم داخل aplle store و اون بازی رو انتخاب کنم تا بازی اجرا شه( در ضمن به اینترنتم باید وصل باشم(
  چکار کنم تا بتونم این بازی رو به خود گوشی انتقال بدم؟

 11. Reza
  ۱۰. دی, ۱۳۹۲ در ۳:۵۱ ب.ظ #

  Salam , ye soal daram !! Aya mishe yek Apple ID ro ba 2 dastgah mesle iPod va iPhone estefade krd ?? Mamnoon misham paso koh bdid

 12. Mehrdad
  ۱۲. دی, ۱۳۹۲ در ۹:۲۶ ب.ظ #

  مرسى از مطالب خوبتون واقعا عالى بود

 13. محدثه
  ۱۵. دی, ۱۳۹۲ در ۱۲:۰۷ ق.ظ #

  سلام
  من چند وقت قبل آپل آيدي يكي رو گرفتم دانلود كردم يه برنامه…
  بعد دانلود sing outكردم الان خودم آپل آيدي ساختم وارد كردم به گوشي قبول كرده ولي وقتي ميخوام دانلود كنم آپل آيدي أون شخص نشون ميده….
  چي كار بايد بكنم؟!لطفا پاسخ بديد ممنون

 14. ناصر
  ۲۴. دی, ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۱ ق.ظ #

  دمتون گرم

 15. سینا
  ۲۸. دی, ۱۳۹۲ در ۱۱:۴۸ ب.ظ #

  salam man mikham ba itunes game beriizam roo iphonam vali vaghtii miriiizam baziiha nasbe kamel mishan vali baz nemishan vaghtii rooshoon mizanam mineviiise iniiistaliing…

 16. sina118
  ۲۹. دی, ۱۳۹۲ در ۵:۳۶ ب.ظ #

  من آیپدمو از خود اپل استور خریدم.همه بازی ها و نرم افزار هاشم خودش نصب کرده.حالا اگه خودم با آیتونز یکی دوتا بازی بریزم اونایی که اپل استور نصب کرده پاک میشه؟

  • اپلستان
   ۲۹. دی, ۱۳۹۲ در ۸:۰۹ ب.ظ #

   باید کامیپوتر خود را با برنامه آی تونز و با اپل آی دی خودتان از منوی Store > Authorize This Computer ٬ Authorize کنید سپس به منوی File>Devices>TransferPurchase رو بزنید تا اپ ها بر روی لایبرریب برنامه آی تونز شما منتقل شوند.

   • Sina118
    ۳۰. دی, ۱۳۹۲ در ۶:۴۶ ق.ظ #

    ببخشيد،وقتي اين كارو بكنم اپليكيشن هاي اپل أستور وارد آيتونز ميشه؟
    اگه وارد آيتونز ميشه،آيا بعد از اينكه خودم اپ بريزم و ازروي دستگاه پاك شه،ميتونم بدون اپل آيدي اپل أستور دوباره نصب شؤون كنم؟
    اگه ميشه ساده جواب بديد كه متوجه شم

 17. هدا
  ۰۹. بهمن, ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۰ ق.ظ #

  سلام
  من وایبرِ روی آی پادم رو آپ دیت کردم و همه ی مسیج های قبلیم پاک شدن
  و بک آپ هم ندارم
  راهی برای برگرداندن مسیج های توی وایبرم دارم؟؟؟

  :(

 18. nirvana
  ۲۱. بهمن, ۱۳۹۲ در ۲:۱۶ ب.ظ #

  با سلام و تشکر از مطالبتون

  من یک آیفون خریداری کردم و خود فروشنده روش برنامه ریخت و داخل گوشی اپل آیدی اون نشون داده میشه… الان برای ریختن موسیقی و چیزهای دیگه روی گوشی از طریق آیتونز باید چیکار کنم؟ همه برنامه هام پاک میشه؟؟؟ ساختن اپل آیدی کمکی میکنه؟؟

 19. narenji
  ۲۴. بهمن, ۱۳۹۲ در ۱۱:۰۰ ق.ظ #

  واااااقعا ممنونم ازت اپلستان بابت اینهمه اطلاعاتی که در اختیار ما میذاری.لطفا همینطور ادامه بده

 20. arash
  ۲۸. بهمن, ۱۳۹۲ در ۱:۲۶ ب.ظ #

  سلام من ی برنامه گرفتم از بیرون اپل ای دی میخوادبعد نصبش میشه ترفندی بزنیم ک اپل ای دی طرف پاکشه اصلا ترفندی هستش کلکی میشه زد

 21. نازنین
  ۰۸. اسفند, ۱۳۹۲ در ۱۱:۰۴ ب.ظ #

  با سلام….من روی ایفون 4 فروشنده ای برام بازی و ره یاب و چیزای دیگه ریخته…که با ایدی خودش بوده…اما حالا میخوام اینارو روی ایفون5 ای که تازه گرفتم بریزم…اما نمیشه…میشه راهنمایی کنید و اینکه من بک اپ گرفتم اما نمیشه روی ایفون جدید نصب کنم…منتظرم مرسی

  • اپلستان
   ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۹:۴۱ ق.ظ #

   تا پسورد آن اپل آی دی را نداشته باشید و کامپبوتر خود را با آن Authorize نکنیدنمی توانید برنامه را به آی تونز منتقل کرده و سپس روی دستگاه دیگری نصب کنید.

 22. shahab
  ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۱۵ ب.ظ #

  سلام ببخشید من دیشب یه بازی گذاشتم تو ایپدم دانلود بشه صبح دیدم دو تا بازی دانلود شده قبلنم یکی دو بار این اتفاق افتاده بود خواستم ببینم مشکلی نداره بعضی وقتا این طوری می شه

  • اپلستان
   ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۲۵ ب.ظ #

   اگر پیش از این برنامه‌ای را برای دانلود انتخاب کرده باشید که دانلود آن کامل انجام نشده است٬ ان برنامه بطور خودکار دانلود خواهد شد همچنین اگر گزینه Automatic Download از بخش Settings>itunes and app store فعال باشد اگر روی یک دستگاه دیگر با اپل آی دی خود برنامه ای دانلود کنید در دستگاه های دیگر هم آن برنامه خودکار دانلود خواهد شد.

   • shahab
    ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۲۸ ب.ظ #

    پس یعنی مشکلی ندارد

    • اپلستان
     ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۳:۲۳ ب.ظ #

     باید موراد گفته شده را بررسی کنید.

 23. shahab
  ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۳۱ ب.ظ #

  ببخشید مشکلی ندارد که شارژ ایپدمان تمام شود و خواموش شود

 24. shahab
  ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۲:۲۴ ب.ظ #

  answeeeerrrr please

 25. shahab
  ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۷:۱۹ ب.ظ #

  بله چند دستگاه دیگر از این اپل ای دی استفاده می کنند

 26. shahab
  ۰۹. اسفند, ۱۳۹۲ در ۷:۲۱ ب.ظ #

  ببخشید اگر زیاد از ایپد کار بکشیم خراب می شود

 27. amir
  ۱۱. اسفند, ۱۳۹۲ در ۷:۰۸ ب.ظ #

  چرا در آیپد من settings بازنمیشود ووای فای من قطع شده

 28. 5
  ۱۶. اسفند, ۱۳۹۲ در ۱:۱۳ ب.ظ #

  سلام من گوشیم ایفون5سی هستش ولی باجعبه زدنش .چیکار میتونم بکنم؟فیلم دزدیشم دارم ولی طرف شناسایی نشده.میشه پیداش کرد؟
  گوشی تازه بوده حتی سیم بهش نخورده بوده

  • اپلستان
   ۱۶. اسفند, ۱۳۹۲ در ۵:۲۰ ب.ظ #

   اگر IMEI و یا سریال دستگاه را داشته باشید با مراجعه به مراکز قانونی می توانید در صورت قرار گرفتن سیم کارت داخل آن٬ دستگاه و فردی که در حال استفاده از آن است را شناسایی کنید. امیدواریم بتوانید دستگاه خود را بدست آورید.

 29. shahab
  ۰۷. فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۳۵ ب.ظ #

  با سلام من داشتم با ایپدم فیلم می گرفتم که ایپدم خاموش روشن شد چرا این طوری می شه مشکلش چیه

 30. shahab
  ۰۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۰۹ ب.ظ #

  چرا جواب نمی دین

 31. shahab
  ۰۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۳ ب.ظ #

  خواهش میکنم جواب بدین

 32. باربد
  ۰۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۴:۰۲ ب.ظ #

  ببخشید اگر چرا بعضی وقتا ایپد من کامل شارز نمی شود

 33. javad
  ۱۵. فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۳۳ ق.ظ #

  سلام دوستان ….خوبین؟
  من یه ایفون ۵ دارم که کار کرده گرفته ام ..نمیدونستم find my iphone اش فعال هس..رستور کردم و ورژن اش رو بالا بردم .ولی الان اون اپل ایدی رو میخواد تا اکتیو بشه .و منم نمیتونم پیدا کنم …..راه حلی هست که گوشیم اکتیو بشه؟البته icolud میخواد….ورژن اش هم سری 7 هست
  دوستای عزیز لطفا کمکم کنید تا درست بشه

 34. Azhar
  ۱۵. فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۴۷ ق.ظ #

  با سلام
  من آيپدم رو ميدم بيرون برام بارى و برنامه نصب ميكنن حالا من از طريق اينترنت اپل آيدى ساختم ولى بازم ميخوام از آپ استور استفاده همش اسم اپل آيدى اون شخصى كه برام برنامه ريخته مياد اپل آيدى رو من توى قسمت تنظيمات /آپ أستور و آى تونز وارد كردم وحتى هم وارد شدم شناسايى هم كرده ولى بازم همون آش و همون كاسه
  خواهش ميكنم كمكم كنيد.:(((

  • اپلستان
   ۱۵. فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۵۷ ب.ظ #

   اگر از iOS 7 به بعد استفاده می‌کنید Auto Update را خاموش کنید. این مورد مربوط به ارائه آپدیت برنامه‌های نصب شده با همان اپل آی دی فروشنده است و یا اینکه یکی از این برنامه‌ها می‌بایست به سروری متصل شود که اپل آی دی و پسورد فرد دانلود کننده اپ را می‌خواهد.

 35. javad
  ۱۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۳۸ ب.ظ #

  سلام دوست عزیز……….شما میتونید از مغازه ای که گوشی گرفته اید شماره سریالشو ازش بگیرید و از مغازه یه فاکتور بگیرید و به مراکز قانونی بروید و اقدام به سرقت کنین……

 36. ساغر
  ۱۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۴:۱۹ ب.ظ #

  سلام. ببخشید من تو مرحله نصب برناه ها مشکل دارم. موقع سینک ارور میده که کامپیوترَ authorize کن و موقع authorize کردن باز ارور میده :( میشه کمکم کنید..ممنون

  • اپلستان
   ۱۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۵:۳۶ ب.ظ #

   برای انجام عملیات Authorize از وی پی ان استفاده کنید.

 37. Boroumand
  ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۷:۵۳ ب.ظ #

  Salam mn ye soal dashtam hichkodom az application iphonam baz nemishe restart ham kardam baz nemishe chikar konam

  • اپلستان
   ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۱۷ ب.ظ #

   شاید مجبور باشید یکبار عملیات ریستور را با برنامه آی تونز انجام دهید البته توجه داشته باشید که تمامی دیتاهای شما پاک خواهند شد.

 38. narges
  ۲۴. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۳۴ ب.ظ #

  با سلام
  من اپل آدی دارم در گوشه سمت چپ آیتونز هم اپل آدی ظاهر میشه اما از هر برنامه ای که میخوام در ایتونز دانلود کنم پیغام میده که اپل ایدی رو verified کن این کارو انجام میدم بازم همینو میگه
  You have not verified your account.
  Click ok to review the instruction on how to verity your account
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • اپلستان
   ۲۴. فروردین, ۱۳۹۳ در ۵:۲۴ ب.ظ #

   اول اینکه وی np را وصل کنید سپس از شما خواسته می شود به دو سوال از سه سوال امنیتی که خود شما انتخاب کرده اید پاسخ دهید سپس همه چیز به حالت نرم آب باز می گردد.

 39. javad
  ۲۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۲۸ ب.ظ #

  ممنون از محبتت هاتون

 40. javad
  ۲۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۲۸ ب.ظ #

  خیلی ممنون که کمکمون میکنین…

 41. هادی
  ۳۰. فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۰۸ ق.ظ #

  سلام موقع خرید آیفون یه سری برنامه زدن روش .حالا چی کار میشه کرد؟چون می خوام با لپ تاپ خودم سینکش کنم.آیا راهی هست؟

 42. سامان
  ۳۰. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۶ ب.ظ #

  با عرض سلام و خسته نباشید !
  دیروز iTunes 11.1.1 رو نصب کردم تا آهنگ اینا بریزم تو آیفونم ،آخر سر که sync رو می زنم یه پیغام میده که iTunes برنامه های شماروپاک میکنه…
  منم از ترس اینکه برنامه هامو پاک کنه کنسل میکنم…
  الان باید چیکار کنم که اون پیغام دیگه نیاد
  ممنون

 43. sasan
  ۳۰. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۲۵ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید
  من یه سوال داشتم من یک آیفون ۵ اس خریدم و دادم بیرون برنامه ریختن برام. ورژن آی او اس ۷٫۰٫۴ هست حالا سوالم این هست که اگر من از طریق ota یا از طریق آیتونز بخام به ios 7.1 آپدیت کنم برنامه هایی که بیرون برام ریختن پاک می شن یا باقی می مونن؟

 44. sami
  ۰۲. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱:۲۱ ب.ظ #

  سلام همون طور که شما گفتید من اپل ایدی رو با سیستمم Authorize کردم ولی متاسفانه باز هم
  با ارور مواجه میشم که میگه باید به سیستم مجوز بدید یه چیزی تو همین مایه ها لطفا بگید
  باید چیکار کنم

 45. مهشید
  ۰۲. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۲:۵۴ ب.ظ #

  ببخشید من اولین باری که خواستم واسه آیفونم برنامه بریزم به مغازه دوستم دادم ، و الان که می خوام با آیتونز خودم برنامه بریزم ارورر ه this iPhone could not be synced because this computer is no longer authorised رو میده! حتی کل کامپیوتر های قبلی رو هم deaurhoeize کردم و دوباره پی سی خودمو authorize کردم فایده نداشت. آیا باید کل برنامه های ریخته شده از قبل و پاک کنم و از اول خودم برنامه بریزم؟ برای اینکار فقط پاک کردن برنامه ها کافیه یا اینکه باید کلان reset کنم؟ یعنی همهی عکسامم پاک میشه؟
  و دیگه اینکه من apple ID دارم ولی فک کنم چون چیز پی ان ندارم نمیتونم برنامه دانلود یا update کنم. اگه همون پیشه دوستم چیز پی ان بریزم دیگه مشکلم حل میشه و دیگه اصلا نیازی به این نیست که بخوام با آیتونز برنامه ای دانلود کنم؟ کلان لازمه که موبایلم با آیتونز خودم سینک باشه یا نباشه هم مهم نیست؟
  ممنون میشم به سوالای زیادم پاسخ بدید

 46. مهشید
  ۰۴. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۵:۰۱ ب.ظ #

  چرا جواب نمیدیییین؟؟؟؟ 3 روزه پیش این پست و گذاشتم!!!!!!!

 47. javad
  ۰۴. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۹:۴۹ ب.ظ #

  راهنمایی های خوبی رو پیشنهاد میکنین…دستتون درد نکنه

 48. فرانك
  ۰۶. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۳ ق.ظ #

  سلام من يكبار براي گوشيم برنامه ريختم بعد از چند وقت كه براي update بردم وايبرم مشكل داشت بردم ي جاي ديگه فقط وايبرم رو دوباره update كرد با يك Apple ID ديگه حالامشكلي پيش نمياد چون رو گوشيم ي پيغام اومد كه متوجه نشدم چيه …

 49. حامد
  ۰۶. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۱ ب.ظ #

  سلام، آقا یه لطفی کن مارو راهنمایی کن
  مغازه دار تو گوشیم با اپل آیدی خودش برنامه ریخته
  حالا من میخوام با اپل آیدی خودم از طریق آیتونز برنامه بریزم، میخوام برنامه هایی که مغازه دار ریخته پاک نشه
  ولی نمیشه!!! چیکار کنم؟

  • اپلستان
   ۰۹. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۲ ق.ظ #

   تنها می توانید از داخل دستگاه اقدام به تهیه برنامه نمایید. برای تغییر اپل آی دی نیز می توانید به قسمت Settings>iTunes & App Store بروید و از اپل آی دی مغازه دار Sign Out کنید.

   • حامد
    ۰۹. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۲ ق.ظ #

    آقا ممنونتم
    ولی این سوال هم پیش میاد
    چطوری وقتی میریم پیش یه مغازه داره دیگه ای، ازش یه برنامه ای رو میخوایم برامون میریزه؟
    یعنی کابل رو وصل میکرد به گوشی!!!
    پس از آیتونز ریخته؟ من اشتباه میکنم یا اون کابل وصل کردن یه حقه یا کلکه؟

 50. ساقی
  ۰۶. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۶:۳۹ ب.ظ #

  سلام… من اگه بخوام با لپتاپ خودم ویدیو از آیتونز بریزم رو گوشیم ، نرم افزارهایی که فروشنده برام ریخته پاک میشه؟؟؟ همیشه یه پیغامی میده ومن می ترسم سینک کنم! ممنون میشم جواب بدین.

 51. شیرین
  ۱۳. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۵ ب.ظ #

  سلام و ممنون از مطالب خوبتون
  من دو سه تا برنامه دانلود کردم برای اننتقالشون به گوشی با وجود اینکه کامپیوترم رو Athurize کردم تا مرحله 2 میره باز می زنه که این کامیپوتر مجاز نیست و از store وارد Athurize بشو… تا کچلی راه چندانی ندارم از دستش
  البته آهنگ که می خوام منتقل کنم این مشکل رو نداره اما برای عکس و برنامه دیوانه ام کرده
  ممنون می شم کمک کنید

 52. Sepideh
  ۲۳. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۵:۲۲ ب.ظ #

  سلام، ميخواستم بدونم كه چطور ممكنه اپ هايي كه در purchase هست رو پاك كنيم؟با تغيير اپل آي دي ممكنه؟

  • اپلستان
   ۲۴. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۶:۳۷ ق.ظ #

   بله ولی با تغییر اول آدی دیگه به همه برنامه های خریداری شده دسترسی نخواهید داشت.

 53. امیر
  ۰۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۷:۱۴ ب.ظ #

  با سلام من میخواستم بدونم میشه رو آیفون جیلبریک شده نرم افزارهای پولی رو از خود اپل استور نسب کردالبته با داشتن اپل آی دی

 54. امیر
  ۰۷. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۳ ق.ظ #

  سلام و سپاس از زحماتتان در پاسخ به سوالات .شما در جواب سوال بنده گفتین که میشه روی آیفون جیلبریک شده از خود اپستور نرمافزار پولی نسب کرد . من هم این کار رو کردم ولی الان نرم افزارهای موبایلم به غیر این نرم افزار خریداری شده کار نمی کنند. اگه کمکم بکنید بسیار لطف کرده اید.خیلی ممنون

 55. morteza
  ۱۴. خرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۳۱ ب.ظ #

  سلام من آيديمو اتورايز كردم بعد چند روز ويندوزمو عوض كردم .حالا ميشه دوباره اتورايز كرد؟چيكار كنم؟

 56. محمد
  ۱۷. خرداد, ۱۳۹۳ در ۸:۰۲ ب.ظ #

  باسلام ووقت بخير
  بنده با آيدي كه دارم به راحتي از طريق ديوايسم به آي تونز سينك مي شوم ولي قادر نيستم با همان آيدي به آي تونز لپ تابم اتورايز شوم تقاضاي مساعدت و راهنمايي دارم.

 57. نسترن
  ۱۸. خرداد, ۱۳۹۳ در ۸:۵۱ ق.ظ #

  سلام من چند تا سوال دارم
  1.وقتی من ویندوزم رو عوض می کنم بعد از نصب دوباره itunes باید دوباره authorize کنم ؟ و اونوقت این یعنی یک کامپیوتر به لیست اون 5 تا کامپیوتری که به طور همزمان میشه sync کرد اضافه میشه ؟
  2.من folder که همهی info های itunes توش بود رو توی Documents درست کردم و بعد از تغییر ویندوز پاک شد . نتیجه اینکه آیا باید تو جایی این عمل انجام بشه که پاک نشه یا کلا بعد از تغییر ویندوز همینه ؟
  3.آیا لازم حتما backup بگیریم ؟
  4.چطور چند تا device رو ( مثلا ipad و iphone ) با یک Apple ID و با یک کامپیوتر sync کنیم؟
  5.من دیدم که همزمان از چند apple ID استفاده میشه برای یک یا چند device .آیا استفاده ی اینشکلی مشکلی برای sync کردن با itunes به وجود نمیاره
  ؟
  من سوالام زیاد بود واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 58. شهرزاد
  ۲۹. خرداد, ۱۳۹۳ در ۹:۱۴ ب.ظ #

  من وأي برى از ايپد ٤ پاك كردم چگونه برش گردانيم

 59. شقایق
  ۰۱. تیر, ۱۳۹۳ در ۴:۵۷ ب.ظ #

  سلام
  ببخشید آیا میشه بدون جیلبریک کردن آیکون های اپلیکیشن ایفون رو عوض کرد؟

 60. javadi
  ۰۸. تیر, ۱۳۹۳ در ۷:۵۹ ب.ظ #

  داداشی سلامممم ببخشید مزاحم هم شدم یه سوال داشتم اگه مقدور هست راهنماییم کن من اپل ای دی دارم بعد این اپل آیدی رو پنج بارauthorize کردم ….. حالا چیکار کنم باز هم بتونم این کارو بکنم از شانس بد من سیستمم همش ویروس میگرفت و مجبور به عوض کردن ویندوز بودم برای همین هر بار که عوض میکردم ویندوز رو بعد که ایتیونز نصب میکردم این کارو میکردم حالا اون پنج بارش تموم شده نمیدونم چیکار کنم مرسی

 61. zahra
  ۰۹. تیر, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۴ ق.ظ #

  من برنامه هایی که با app storeدانلود کردم قبلا در purchased میومد ولی الان دیگه نمیاد میشه بگید چیکار کنم؟خواهش میکنم

 62. roya
  ۱۰. تیر, ۱۳۹۳ در ۸:۴۸ ق.ظ #

  با سلام من از گوشیم back up گرفتم (3gs) و ios آن را از 3 به 6 ارتقا دادم حالا که backup را برمیگردونم فقط notepad برگشته نه شماره نه sms و نه عکس هیچی ندارم لطفا راهنماییم کنید ممنون

 63. بهزاد
  ۱۵. تیر, ۱۳۹۳ در ۶:۴۶ ق.ظ #

  با سلام من یه گوشی ایفون 5 دارم یوزر و اپسورد اپل ای دی رو ندارم گوشی روشنه نیاز به اکتیویت داره ایا من می تونم کاری بکنم یا خیر ممنون

 64. بهنام
  ۱۶. تیر, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۱ ق.ظ #

  سلام ، خواستم برنامه وایبر رو در گوشی اپلم 5 آبدیت کنم ولی چون پسورد اپل آیدی رو چند بار اشتباه دادم و برنامه پاک شد، مشکلم اینجاست که دیگه با اپل آیدی جدید از اپ استور نمیتونم برنامه وایبر رو دانلود کنم و فقط با آیدی قبلیم میخواد برنامه آپدیت بشه، لطفا راهنمایی کنید – تشکر

 65. سارا
  ۱۸. تیر, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۷ ق.ظ #

  سلام خدمت شما
  من ایفون 5s دارم که میخوام خودم برنامه های روی گوشی رو اپدیت کنم ولی وقتی که گزینه authorise this computer رو انتخاب میکنم ارور میده که ایتونز قابلیت اتصال به app store رو نداره . الان باید چیکار کنم که مشکلش حل بشه ؟

 66. هادي
  ۲۳. تیر, ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۲ ق.ظ #

  سلام.من مغازه موبايلي دارم.خواستم بدونم واسه مشتري هايي كه ميگن واسمون برنامه بريز
  1 : آيا بايد vpn وصل باشه؟
  2 : آيا اگه با اپل آي دي خودم بريزم برنامه هاي قبليشون پاك ميشه؟
  3 : اگه اپل آي دي داشتن چكار كنم؟
  4 : آيا برنامه اي هست كه بشه بدون دردسر واسشون برنامه و بازي بريزم؟لينك دانلود..؟
  5 : با يه اپل آي دي ميشه واسه افراد مختلف برنامه ريخت؟
  لطفا سوالاتمو كامل پاسخ بدين
  ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

 67. رامین
  ۰۱. مرداد, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۸ ب.ظ #

  یا لپتاپ اپدیت کنم برنامه های پولی که قبلا فروشنده ریخته پاک میشه؟

  • اپلستان
   ۲۰. مرداد, ۱۳۹۳ در ۳:۲۴ ب.ظ #

   با لپ تاپ و اگر از برنامه iTunes استفاده کنید بله برنامه‌ها حذف خواهند شد.

 68. فریبا
  ۰۱. مرداد, ۱۳۹۳ در ۱:۲۱ ب.ظ #

  ممنون … خیلی عالی بود

 69. فاطمه
  ۰۴. مرداد, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۲ ق.ظ #

  سلام من كوشيمو دادم بيرون برام برنامه برىزن بعد از اون خودم ابل ايدى درست كردم و از ابل استور برنامه دانلود كردم از اون موقعى كه خودم برنامه دانلود كردم برنامه هايي كه بيرون برام رىخته بودن باز نمىشن و ىا باز مىشن و سريع مىبرن،،،،،،،، لطفا مشكل منو حل كنىد

  • اپلستان
   ۰۴. مرداد, ۱۳۹۳ در ۵:۱۱ ب.ظ #

   آیا تاکنون دستگاه خود را با آی تونز سینک کرده اید. اگر پاسخ شما مثبت است دیگر نمی توانید از برنامه ها استفاده کنید تا اینکه کامپیوتر خود را با همان اپل آی دی Authorize کنید اگر پاسخ شما منفی است یکبار دستگاه را خاموش و روشن نمایید و دوباره تست کنید.

 70. اتنا
  ۰۴. مرداد, ۱۳۹۳ در ۱۲:۱۹ ب.ظ #

  سلام، من اپل آیدی رو ساختم اما توی فعال کردنش تو آیتونز به مشکل برخوردم چون از من شماره کارت بانکی رو میخواد و گزینه none رو نداره.باید چیکارکنم؟ کمکم کنید لطفا

 71. حامد
  ۰۴. مرداد, ۱۳۹۳ در ۱:۵۹ ب.ظ #

  سلام.برنامه ى ifon box ضررى هم به ايپد ميزنه؟

  • اپلستان
   ۰۴. مرداد, ۱۳۹۳ در ۵:۰۶ ب.ظ #

   ضرری ثبت نشده ولی در کل ممکن است فایل‌های سیستمی را با اشتباه خودتان دست کاری کنید و دیگر سیستم عامل بالا نیاید.

 72. حامد
  ۰۴. مرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۲۱ ب.ظ #

  أيا برنامه اى است كه كتاب هاى درسى فأرسى را داشته بأشد؟اسمش چيست؟

 73. فاطمه
  ۰۴. مرداد, ۱۳۹۳ در ۵:۲۹ ب.ظ #

  سلام ؛؛؛؛؛؛؛؛;;;;من ايفونمو دادم بيرون برام برنامه برىزن مدتى بعد خودم ابل اىدى درست كردم و از ابل أستور برنامه دانلود كردم از اون موقع به بعد هر وقت خواستم از اون برنامه هايي كه بيرون برام رىختن استفاده كنم وقتى بازشون مىكنم مىبرن ; خواهشاً كمكم كنىد؛

 74. حامد
  ۰۵. مرداد, ۱۳۹۳ در ۳:۵۴ ب.ظ #

  سلام،اگر شارژ١٠٠درصد شه و ايپد رو از شارژ در نيارم باترى خراب ميشه يا شارژ اتو ماتيك قطع ميشه؟

  • اپلستان
   ۰۵. مرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۲۰ ب.ظ #

   بله اتوماتیک قطع میشه ولی بهتره در طولانی مدت این کار را انجام ندهید همچنین از لینک زیر می توانید اطلاعات کاملتری در مورد باتری ها لیتیمی بدست آورید.
   http://www.applestan.com/archives/36577

 75. حامد
  ۰۵. مرداد, ۱۳۹۳ در ۳:۵۹ ب.ظ #

  سلام ،أيا نمرا فزار هاى ifonروى ايپد هم جواب ميده؟

 76. حامد
  ۰۵. مرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۰۳ ب.ظ #

  اگر بعد از اپديت سيستم عامل ايپد هنگ كنه بايد چه كار كرد؟

 77. Babak
  ۰۵. مرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۰۴ ب.ظ #

  Salam
  man dishab harde jadid WD 1 T bara avalinbar vaskardam be mac air
  air shenakhto install khast beshe manam drag kardam to app ama natonestam chizi rosh berizam bad un installesh kardam dafe bad ke dobare rikhtam raft ghesmate turbo instale WD manam zadam ok bad ke install shod goft ke bayad restart beshe manam hardo nakandam bad ke restart shod to safe asli ke bayad pass bedi va varede macbook air beshi safe 1 sec mire kerem rang mishe va nemishe beri to dastgah :-( manam hardo kandamo 1 bar dige emtehan karam ama baza bala miad ra ghesmat pass dadan ke mac man pass nadare dobare haminjori mishe???
  Hala hardam saleme ama mac book bayad chikar konammmn
  Rahnamaim mikonin dooste aziz

 78. حامد
  ۰۵. مرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۰۸ ب.ظ #

  أيا ميشه بازى هاى انلاين رو بازى كنند بدون دانلود از app store

 79. Kobra
  ۰۷. مرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۴۷ ق.ظ #

  Slm
  Man ye iPhone 4 daram vaghti mikham az AppStore barnamehaye free ro danlod konam p password Apple ID mikhad man khodam Apple ID sakhtame vali ye addressed emaile dge mizane mige pasdwordesho bezanid. Bayad chi kar konam. Khahrshan tuye gmailam kamel pa pasokh brdid. Ruye har gushi faghat mitonim 1 bar Apple ID dorost konim ?? Age na pas man chikar konam. Mamnon misham pasokh brdid.

 80. mohsen
  ۱۹. مرداد, ۱۳۹۳ در ۶:۵۹ ب.ظ #

  من با یک اپل ای دی بازی کلش اف کلنز را از اپل استور دانلود و شروع به بازی کردم.گوشی من سوخت و چون ای دی من مشترک با یکی از دوستان بوده الان که گوشی خریدم با همان ای دی قبلی که متصل میشوم به جای نقشه(مپ) خودم نقشه(مپ) دوستم بالا می اید…خواهشمندم من را راهنمایی کنی…ممنووووووووووونم

  • اپلستان
   ۲۰. مرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۳۳ ب.ظ #

   بازی Clash Of Clans جدا از اینکه بکاپ‌ها را داخل دستگاه نگه می دارد یک کپی را براساس اکانت Game Center آنلاین نگه می دارد.

 81. احسان
  ۲۳. مرداد, ۱۳۹۳ در ۳:۲۴ ب.ظ #

  سلام ، ببخشيد من بازي كلش آف كلن رو با اپل آي دي انگليس نصب كردم و الان با اپل آيدي آمريكا براي خودم گيفت كارت گرفتم حالا ميخوام تو بازي الماس بخرم ميگه اين بازي با اپل آي دي انگليس نصب شده و نميشه با گيفت كارت آمريكا. شارژ كرد، ميخواستم ببينم چاره اي هست؟ با تشكر

 82. سیدعلی هاشمی
  ۲۹. مرداد, ۱۳۹۳ در ۵:۵۴ ب.ظ #

  با سلام دوست عزیز من به دنبال برنامه میگردم که تمام برنامه گوشیمو بتونم روی هر شی به حالت درک بکشی بیاد و روی شی دیده بشه ممنون میشم کمکم کنی

 83. Mamoud
  ۳۰. مرداد, ۱۳۹۳ در ۵:۰۲ ب.ظ #

  با سلام
  کوشی آیفون 4s به دستم رسیده که ریستورش کردم بعد از ریستور برای فعال کردن اپل آیدیم میزنه شما حداکثر تعداد اپل آیدی رو روی این گوشی استفاده کردید و دایم ارور میده می خواستم راهنماییم کنین چطوری میتونم این حافظه اپل آیدی هارو پاک کنم.
  ممنون از سایت خوبتون

 84. داود
  ۳۰. مرداد, ۱۳۹۳ در ۵:۴۰ ب.ظ #

  سلام
  مرسی از اطلاعات مفیدتان. من به یک فروشگاه مراجعه کردم تا IOS 4 منو به روز کنه. دستگاهم قبلا جلبرگ شده بود. ایشان از کلیه اطلاعات بکاپ گرفتندو iOS 7 نصب کردند ولی نمیتوانند بکاپ رو به گوشی برگردونندو پسوردی که وارد کرده بودیم رو نمیشناسه.آیا میشود پسورد رو برداشت؟این اطلاعات شامل کلیه عکسها، نوت، تلفن،پیامک و برنامه های جلبرگ شده است. ممنون میشوم راهنمایی کنید.موفق باشید

 85. پريسا
  ۰۱. شهریور, ۱۳۹۳ در ۳:۴۰ ب.ظ #

  سلام.من چند وقت پيش ipad airخريدم و خود فروشنده برنامه هاي اصلي رو برام ريخت حالا وقتي ميخوام برنامه اي از app store دانلود يا اپديت كنم ايميل فروشنده رو ميده و من رمزشو ندارم.چيكار كنم كه با ايدي و پسوورد خودم بتونم كار كنم.

  • farogh.r
   ۲۶. شهریور, ۱۳۹۳ در ۶:۵۲ ب.ظ #

   سلام. همونطور که در نوشته‌ی بالا آمده فروشنده نباید با اپل آیدی خودش برای شما برنامه دانلود می‌کرد. حالا شما یه اپل آیدی برای خودتون درست کنید برنامه‌هایی که فروشنده برای شما نصب کرده رو حذف کنید. بعد به اپ استور برید و با آیدی شخصی خودتون برنامه دانلود کنید.

   برای شروع اول از آیپد به قسمت Settings برید. از ستون سمت چپ روی iTunes & App Store برید بعد ببینید در قسمت سمت راست آن‌جا که Apple Id نوشته شده آدرس ایمیلی هست یا نه اگر باشه آبی رنگ و فعال مشخصه روش فشار بدید از منوی که باز می‌شه Sing Out رو انتخاب کنید تا از حساب فروشنده خارج بشید. بعد به جاش آیدی و رمز عبور خودتون رو وارد کنید بعد Sing In کنید.

 86. farogh.r
  ۰۱. شهریور, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۰ ب.ظ #

  سلام. من یه دستگاه آیپد مینی گرفتم (البته نمی دونستم این هم دنگ و فنگ داره) حالا چند تا مشکل دارم.
  ۱. نمی‌دونم چه طور می‌شه فایلی رو از روی مک بوکم روی آیپد منتقل کنم. از آیتینوتز فقط تونستم موسیقی و عکس و فیلم‌هایی که توی آیتیونز شناسایی شده بود رو انتقال بدم. نمی‌دونم چه طور فایل‌های پی دی اف و فایل‌هایی که در آیتیونز شناسایی نشده رو منتقل کنم.

  ۲. نمی‌تونم از بلوتوث استفاده کنم. مک بوکم بلوتوث آیپد رو نمی‌شناسه.

  ۳. هم‌چنین AirDrop مک بوکم آیپد رو پیدا نمی‌کنه. مراحل لازم برای این کار رو کامل انجام دادم بازم نشد.

  خلاصه فکر می‌کردم با اتصال آیپد به مک از طریق کابل USB آیپد رو مثل یه درایو جانبی می‌شناسه و راحت کار می‌کنم اما ظاهرن به این راحتی‌ها نیست. اگر کسی می‌تونه راهنمایی کنه ممنون می‌شم.

 87. shima
  ۰۴. شهریور, ۱۳۹۳ در ۴:۵۷ ب.ظ #

  سلام
  من اپل ايدي دارم جيبيلينگم شده
  ميخوام دانلود كنم برنامه ها ي كه بايد بخرم چيكار كنم

 88. حسین
  ۰۸. شهریور, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۲ ق.ظ #

  سلام من می خواستم بدونم که کی IOS 8 میاد؟

 89. Edris
  ۲۶. شهریور, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۱ ب.ظ #

  سلام من يه سؤال داشتم .من يه ماه پيش آى فون٥ خريدم با آى تونز هم كار ميكردم .ولي هفته پيش ويندوز كامپيوترم رو عرض كردم و وقتى ميخواستم با آى تونز كار كنم آى فونم به آى تونز وصل نميشد ولى به كامپيوتر وصل ميشد انگار نه انگار أصلا گوشيم وصل باشه

 90. ابراهيم
  ۰۳. مهر, ۱۳۹۳ در ۸:۰۴ ب.ظ #

  باسلام
  بعد از آپديت آيفونم به iOS 8 هيچ برنامه اي از اپ استور نميتونم دانلود كنم، چرا؟

 91. h
  ۰۳. مهر, ۱۳۹۳ در ۹:۰۰ ب.ظ #

  سلام. من ایپدم رو ابدیت کردم و برای اینکه ازش استفاده کنم باید پسورد اپل ایدیم رو بزنم اما پسوردش رو یادم نیست و حتی پسورد ایمیلم هم یادم نیست نمیدونم باید چی کااااار کنم؟؟؟؟؟؟؟

  • اپلستان
   ۰۵. مهر, ۱۳۹۳ در ۷:۰۶ ق.ظ #

   باید حتما پسورد را بازیابی کنید تنها راه در حال حاضر برای شما رفتن به آدرس http://iforgot.apple.com و بازیابی از طریق پاسخ به سوالات امنیتی است. البته می تونید در این مورد مستقیم با شرکت اپل هم تماس برقرار کنید.

 92. میترا
  ۰۴. مهر, ۱۳۹۳ در ۹:۲۳ ب.ظ #

  سلام، من می خواهم از لپ تاب اپل به آیفون ۵ نرم افزار بریزم ، چکار کنم؟ مثل دیکشنری و افیس (اگه بخواهم از app store دانلود کنم با هزینه است)
  متاسفانه شماره های من از کانتکت پاک می شه من نمی دونم چرا؟ 3.9GB از حافظه من خالی است.
  من برنامه tango , viber , whatsapp را ابتدا خذف کردم بعد دوباره دانلود کردم با اپل آی دی خودم. در i Tune and app store اپل آی دی خودم نوشته شده اما برای update برنامه های موجود آی دی برنامه ریز را می خواست. چکار کنم برای بقیه برنامه ها؟

 93. محمد
  ۱۵. مهر, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۴ ق.ظ #

  با سلام
  ایا بااستفاده کردن یا اپل ایدی برای دو گوشی ایفون امکان دسترسی به پیام های واتساپ و اس ام اس و عکس و شماره توسط یکی از گوشی ها به گوشی دیگز هست

 94. احسان
  ۲۴. مهر, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۶ ق.ظ #

  سلام
  خسته نباشيد
  من Apple ID خودمو شارژ كردم چندتا App خريدم
  مخوام بدونم اين Application نارو ب چند نفر ميتونم بدم ك ID خودمم Block نشه.
  Authorize كردم و الان Application ها رو رو Pc دارم
  ممنون ميشم راهنماييم كنين

 95. azam
  ۰۲. آبان, ۱۳۹۳ در ۳:۳۲ ب.ظ #

  سلام من امروز گوشی خریدم از فروشنده هم خواستم app ID خودش نده به گوشیم خودم میخوام بگیرم ولی الان اومدم خونه گوشیم به وای فای خونه کانکت نمیشه انگار شبکه را نمی شناسد چه کار کنم؟

 96. miad
  ۱۶. آبان, ۱۳۹۳ در ۴:۴۷ ب.ظ #

  با سلام من در ایتیونز صداهای که ظبط کدم رو هنگام ساین پاک کردم راهی برای باز یابیش هیست با تشکر

 97. الهام
  ۱۸. آبان, ۱۳۹۳ در ۱۲:۱۰ ق.ظ #

  باسلام من اپل ای دی مو باپسوردش دادم به یکی ازدوستام میخاستم بدونم با داشتنش چه اطلاعاتی میتونه از گوشیم بگیره و چجوری میتونم پسوردشو حداقل تغییر بدم؟؟؟اگرازطریق ایمیل جواب بدید ممنون میشم

دیدگاه خود را بگذارید. (دیدگاه شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد٬ همچنین دیدگاه خود را فقط به صورت پارسی تایپ نمایید)

نام : (ضروری)

پست الکترونیکی : (ضروری)

وبسایت :