قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS

بسیاری از کاربران دستگاه های iOS (منظور از دستگاه های iOS دستگاه هایی مثل آی فون – آیپادتاچ و آی پد هستند که سیستم عامل آنها iOS است) بدلیل عدم آگاهی از نوع استفاده از این دستگاه ها و نحوه کار با آنها یا این دستگاه ها را نمی خرند و یا بعد از خرید از خریدن آن پشیمان می شوند.

در یکسری پست های سریالی می خواهم آموزش استفاده صحیح و استاندارد از دستگاه های iOS رو به ترتیب بنویسم تا همه بتوانند از محصولات با کیفیت استفاده کنند. در این آموزش ها برنامه ها و روش های غلط مثل استفاده از برنامه های PhoneBux و اینها رو توضیح نمی دم. فقط و فقط روش های درست استفاده رو توضیح می دهم تا کسی به مشکلی بر نخوره. پس با اپلستان همراه باشید.

برای شروع قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS را خیلی ساده توضیح می دهم:

برای حمایت از قانون کپی رایت و همچنین ایجاد امنیت انتقال داده ها و … اپل استفاده از برنامه آی تونز و یا استفاده از برنامه اپ استور (اپ استور همان برنامه App Store در دستگاه های iOS است که می توانید با این برنامه بدون وصل کردن دستگاه به برنامه آی تونز برنامه های مورد نیاز خود را خریداری و یا برنامه های رایگان را دانلود کنید) در دستگاه های iOS برای استفاده از برنامه ها اجباری کرده است.

اپل عقیده دارد که هرکس می تواند هر چیز که نیاز دارد را بخرد و یا دانلود کند. ولی حق ندارد برنامه ها و یا هر چیز دیگری که خریداری و یا دانلود کرده را بطور غیرقانونی با دیگران به اشتراک بگذارد و یا بفروشد. حالا سوال اینجاست که اپل برای انجام شدن اینکار چه ترفندی دارد؟

اگر بخواهم خیلی ساده پاسخ این سوال رو بدم به صورت مثال اینطور می گم که شرکت اپل بر روی هر چیزی که می خرید و یا دانلود می کنید یک برچسب می چسباند که این برچسب همان اپل آی دی شما است. (چرا گفتم به صورت مثال٬ برای اینکه مکانیزم اینکار فنی است و نمی خواهم وارد مسائل فنی بشم) همانطور که توی مدرسه یک برچسب روی یک کتاب می چسبوندیم و اسم و فامیل و حتی کلاسمون رو روش می نویشتیم که مشخص می کردیم این کتاب برای ماست، اپل هم همین کار رو می کنه؛ یک برچسب روی اپلیکیشن می چسبونه و روی برچسب اپل آی دی شما رو می نویسه)

خب اپل آی دی چیست؟

اپل آی دی یک یوزرنیم و پسوردی است که برای ساخت آن باید از طریق برنامه آی تونز ثبت نام کنید. ساختن اپل آی دی رایگان بسیار آسان است و با کلیک روی لینک زیر ویدیوی آموزشی ساخت اپل آی دی رایگان را می توانید دانلود و مشاهده کنید و یک اپل آی دی رایگان برای خود بسازید.

http://www.applestan.com/archives/13501

وجود اپل آی دی حتی برای کامپیوتر و برنامه آی تونز هم الزامیست. بطور استاندارد شما باید کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با این اپل آی دی Authorize کنید. تا هر چیزی  که با برچسب اپل آی دی شما باشد از این طریق (یعنی استفاده از برنامه آی تونز) رد و بدل شوند.

Authorize  چیست؟

Authorize یک عملیات برای صدور جواز به برنامه آی تونز در کامپیوتر برای اتصال دستگاه iOS و مدیریت آن است. با رفتن به منوی Store و انتخاب گزینه Authorize this computer و وارد کردن اپل آی دی و پسورد آن در برنامه آی تونز می توانید این عملیات را انجام دهید. حالا در پست های بعدی بیشتر در این مورد توضیح داده خواهد شد.

حال اگر اپل آی دی که کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با آن Authorize کرده اید با اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه های داخل دستگاه iOS شما یکی نباشد برنامه ها بعد از اتصال از روی دستگاه پاک می شوند. حتی اگر اصلا کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با اپل آی دی Authorize نکنید باز هم بعد از اتصال دستگاه iOS به آی تونز برنامه ها پاک می شوند.

پس یکی از مهمترین کارهایی که بعد از ساخت اپل آی دی می بایست انجام دهید Authorize کردن کامپیوتر و برنامه iTunes تان با آن اپل آی دی است.

حتما دیده اید که کسانی با دریافت مبلغی برنامه های اصلی را روی دستگاه شما می ریزند. این افراد با اپل آی دی خودشان و کامپیوتر و برنامه آی تونزی که با همان اپل آی دی که برنامه ها خریداری شده Authorize کرده اند برنامه ها را روی دستگاه iOS شما منتقل می کنند حالا اگر شما این دستگاه را به برنامه آی تونزی که با اون اپل آی دی Authorize نشده است وصل کنید تمامی برنامه ها پاک می شوند. خب حتما از خودتان سوال خواهید کرد که اون کسی که برنامه ها را روی دستگاه شما می ریزه اپل آی دی و پسورد خودش رو به شما هم بده که شما هم با اون اپل آی دی و پسورد برنامه آی تونز خود را Authorize کنید تا برنامه ها بعد از اتصال به آی تونز پاک نشوند.

ای کاش به همین راحتی ها بود اما اپل برای اینکار کپی کنندگان هم فکر کرده است؛ حداکثر ۵ کامپیوتر به طور همزمان می توانند با یک اپل آی دی Authorize شده باشند.  چون برای Authorize کردن باید کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشه از روی سرور چک میشه که تا کنون چندتا کامپیوتر با این اپل آی دی هنوز Authorize هستند. حالا می فهمید که چرا اون طرف نمی تونه اون اپل آی دی و پسورد را به همه بده. پس اون دوست عزیزی که با دریافت مبلغ برای شما برنامه می ریزه بعد از ریختن برنامه ها به شما می گه که دستگاه را با آی تونز سینک نکن!

سینک یعنی چی؟

سینک یعنی همگام سازی. که عملیاتی اختیاری است که بعد از اتصال دستگاه iOS خود به کامپیوتر و باز کردن برنامه آی تونز توی همه بخش ها مثل برنامه٬ موزیک و ویدیو می تونید انجام دهید. برای مثال سینک در بخش برنامه ها یعنی “هرچی برنامه تو دستگاه iOS هست بریز توی بخش Apps تو برنامه آی تونز و همچنین هرچی برنامه تو بخش Apps در برنامه آی تونز وجود داره و در دستگاه iOS وجود نداره رو به داخل دستگاه منتقل کن!” البته میشه انتخاب کنید که مثلا فقط چند تا برنامه که شما مشخص می کنید به دستگاه منتقل شوند که در پست های آینده به طور کامل توضیح داده میشه.

 بهترین کار اینست که اگر دستگاه شما جیلبریک نشده ٬ به جای هزینه ای که می خواهید به فروشنده و افراد سودجو بدهید، کارت هایی بنام “آی تونز گیفت کارت” بخرید. این کارت ها دارای اعتبارهای ۱۰ ٬ ۱۵ ، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری هستند. با آنها می توانید خودتان برنامه های مورد نیاز و مورد علاقه خود را با اپل آی دی خودتون خریداری و یا دانلود کنید. در این صورت با یک بار خریده برنامه آن برنامه برای شما خواهد بود و حتی اگر از روی دستگاه شما پاک شود باز هم با اپل آی دی خوتون می تونید این بار رایگان از اپ استور تهیه اش کنید.

اگر توجه کرده باشید در بالا گفتم بهترین کار در صورتی که دستگاه شما جیلبریک نشده باشد حالا مگر جیلبریک شده باشه چی میشه؟

پاسخ: به طور کلی با جیلبریک می توان به فایل های سیستمی دسترسی داشت. حالا بعد از جیلبریک هکرها برنامه ای با نام App Sync آماده کرده اند که قسمتی از قوانین اپل رو به نفع دارنده دستگاه تغییر می دهد. با نصب آن بعد از جیلبریک این امکان برای شما فراهم می شود که اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه ها را به اپل آی دی خودتون تغییر دهید. انگار که شما اون اپلیکیشن را از App Store خریده یا دانلود کرده اید! اینکار با جیلبریک فراهم می شود.اما این دلیلی نیست که برنامه آی تونز شما با اپل آی دی خوتون Authorize نشده باشه. برنامه AppSync فقط و فقط امکان نصب برنامه ها با یک اپل آی دیگر رو میده ولی توی بقیه کارها همچنان باید از سناریوی اپل پیروی بشه. پس Authorize کردن کامپیوتر از داخل برنامه آی تونز همانطور که در بالا گفته شد یکی از مهمترین کارهایست که باید حتما انجام بشه.

مثلا من با اپل آی دی Moosavi@applestan.com یک بازی مثل Infinity Blade II را با قیمت ۶.۹۹ دلار از اپ استور می خرم. بعد از خرید این بازی رو روی دستگاه iOS ام منتقل می کنم. دستگاه من جیلبریک شده و یا با ترفندهایی -که نیازی نیست توضیح بدم- این بازی رو کرک می کنم و به صورت یک فایل با پسوند .ipa از دستگاهم خارج می کنم. حالا این فایل که پسوندش هم .ipa هست رو به دوستم  که دستگاه اون هم جیلبریک شده و برنامه App Sync روی دستگاهش نصب کرده می دهم. برچسب اپل آی دی من که روی بازی Infinity Blade II خورده توسط برنامه  App Sync کنده میشه و بجاش برچسب اپل آی دی دوستم می خوره روش و دقیقا همین سناریوی اپل که در بالا گفتم ادامه می یابه! با این تفاوت که سیستم نظارتی اپل که برچسب ها رو چک میکنه گول خورده و یک برنامه که با یک اپل آی دی دیگه خریداری شده روی یک دستگاه با اپل آی دی دیگه نصب میشه. حالا اگر اون اپلیکیشن پولی باشه که دیگه چه بدتر! اینجاست که به برنامه نویس اون اپلیکیشن هم ضرر وارد میشه. چون دوستم پول اون رو که نداده! حتی اون می تونه اون برنامه رو در اختیار افراد دیگری که اونها هم دستگاهشون رو جیلبریک کرده اند و بعد از جیلبریک برنامه App Sync رو نصب کرده اند بده. این یکی از عمده دلایلی است که همه به دنبال جیلبریک کردن دستگاهشون هستند. البته یک عده هم دستگاهشون رو به دلایل دیگه جیلبریک می کنند ولی همچنان پول اپلیکیشن ها رو پرداخت می کنند. سعی کنید از دسته دوم باشید! البته جزو دسته دوم بودن تو این مملکت که واحد پولیش در مقابل ارز های دیگه مثل دلار بی ارزش است خیلی خیلی سخته!

به هر حال این بود پایان قسمت اول از پست های سریالی راهنمای استفاده از دستگاه های iOS. منتظر پست های بعدی باشید.

Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'applesta_ads'@'localhost' (using password: YES)
تبلیغات متنی


تهیه شده توسط تیم تحریریه اپلستان

تاریخ شروع فعالیت اپلستان : خرداد ۱۳۸۸

در مجموع 3089 مطلب در اپلستان منتشر شده است.

youtube instagram

برچسب ها: , , ,

400 دیدگاه برای “قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS”

 1. امیر
  ۲۶. آبان, ۱۳۹۳ در ۱:۰۱ ب.ظ #

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من گوشی آیفون ۵ خودم رو به ios8 آپدیت کردم
  ولی متاسفانه از وقتی آپدیت کردم هر بار که موزیک هام رو روی گوشی میریزم میبینم که به قسمت موزیک منتقل شده و بعد از مدت کوتاهی خود به خود کل موزیکها از روی گوشی حذف میشوند
  من برای انتقال موزیک از برنامه تانگبو استفاده میکنم که قبل از آپدیت هم استفاده میکردم ولی به این مشکل بر نخورده بودم.
  لطفا علت این مشکل و راه حل آن را راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 2. Niya
  ۳۰. آبان, ۱۳۹۳ در ۳:۴۷ ق.ظ #

  سلام من تازه اپل آس ۶گرفتم ولی هیچی ارش بلد نیستم باید چیکار کنم أصلا کار با أیفون بلد نیستم هیچی برنامه هم رو گوشیم نریختم
  الان إز مارکت که میخام خرید کنم میگه اپل أیدی میخاد
  أین چجوربه؟هزینه داره؟بعضی سایتا وایش هزینه گذاشتن جریان چیه میشه ممکن کنید و به توضیحی بدین بم ممنون میشم

  • صالح
   ۲۸. آذر, ۱۳۹۳ در ۵:۱۹ ق.ظ #

   واسه استفاده از این گوشب اید اوا یکم در باره اپل وایفون مطالعه داشته باشی مخصوصا در باره اپا ایدی که خیلی مهم هست چون اگه درست ازش استفاده نکنی ممکنه بعد از اپدیدت به ورژن بالاتر ازتون اپا اید بخواد که شما یادتون رفته یا به هردلیلی نمیدوند اون وقته که ایفون خودتون رو باید دور بندازید چون ارزش یه لنگه دمپایی رو هم نداره!!این بلا به وسیله ایفون 4 خودم سرم اومد که میگم اخرشم 400 تومن دادم مادر برد عوض کردم .فقط اطلاعت خودتون رو بالا ببرید وبه کسی ندید براتون برنامه بریزه غیر جلبریک کردن که فضیش فرق داره اولاز همه هم اپل ایدی بسازی وخودتون هم بسازید چون خیلی مهم هست سوالات امنیتیش رو هم حتما وحتما یه جا یادداشت کنید که بهش دسترسی کامل داشته باشید

  • پريسا
   ۱۷. تیر, ۱۳۹۴ در ۳:۱۹ ق.ظ #

   سلام
   شما قبل از اینکه گوشیتون رو میخریدید کمی اطلاعات هم درمورد چگونگی استفاده ازش جمع اوری میکردید که اونو دیگه نمیخوام وارد بحثش شم چون خیلی کاراست که باید واسه گوشی ایفون انجام داد

 3. Sara
  ۱۰. آذر, ۱۳۹۳ در ۳:۰۶ ب.ظ #

  سلام من تازگیا ایفون ۵ خریدم و فروشنده با اپل ایدی خودش برام برنامه ریخت ،سوالم اینجاست ک من وقتی گوشی رو تحویل گرفتم اپل ایدی شخص فروشنده رو با اینگه رمزشو نمیدونستم از تو تنظیمات sign out کردم :/ میخام بدونم اون شخص میتونه به اون برنامه هایی ک نصب کرده دسترسی داشته باشه یا نمیتونه:/

  • M.ardani
   ۲۲. شهریور, ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۶ ق.ظ #

   سلام خدمت شما دوست عزیز…
   باید به عرضتون برسونم که خیر. هنگامی که شما اپل آیدی طرف مقابل( همون شخص فروشنده) را ساین اوت(sign out)میکنید اون شخص دیگر توانایی استفاده از برنامه هایی که شما با اپل آیدی خودتان دانلود میکنید را نخواهد داشت. اما احتمالا به روی برنامه هایی خودش با اپل آیدی خود به روی آیفون شما نصبی کرده است میتواند دسترسی داشته باشد.(بهتر است برای جلوگیری از این احتمال) روشی را ک ذکر خواهم کرد را به کار بگیرید! راه حل عملی این است که شما بعد از ساین اوت کردن اپل آیدی طرف مقابل در قسمت (itunes and App store) اپل آیدی خود را وارد نمایید سپس برنامه هایی را که ایشون(شخص فروشنده)بر روی آیفون شما نصب کردن تک تک حذف کنید و هر برنامه یی را که حذف کردید با اپل آیدی خود دوباره از اپ استور دانلود کنید… ( این کار کمی طولانی به نظر میرسد اما در هنگام آپدیدت کردن برنامه هایی که شخص فروشنده با اپل آیدی خود بر روی آیفون شما نصب کرده است به مشکل بر میخورید زیرا باید پسورد اپل آیدی ایشون رو بلد باشید. اما با روش یاد شده فوق دستگاه شما هنگامی که برنامه ای به آیپدیت نیاز داشته باشد درخواست پسورد اپل آیدی شما را میکند) به بیان دیگر هر برنامه ای که در ابتدا با هر اپل آیدی ای نصب بشود هنگام آپدیت,پسوورد همان اپل آیدی که برنامه با آن نصب شده است را میخواهد.
   با آرزوی بهترینها برای شما دوست عزیز

 4. khorram
  ۱۰. دی, ۱۳۹۳ در ۶:۱۸ ب.ظ #

  سلام
  و تشکر از وقتی که میگذارید
  لطفا بفرمایید وقتی از اپ استور برنامه ای را که هم برای ایفون هست وهم برای ایپد و ما ایفون ان را خریداری میکنیم اگر برای ایپد هم بخواهیم باز باید خرید کنیم
  تشکر

 5. saba
  ۱۱. دی, ۱۳۹۳ در ۶:۵۱ ب.ظ #

  سلام ،اپل ایدیمو به کسی دادم وقتی دانلود میکنه برای منم دانلود میشه میخواستم بدونم از حجم منم کم میشه یا فقط کسی که دانلود کرده ؟؟؟

  • ستاره
   ۲۳. مرداد, ۱۳۹۴ در ۳:۳۸ ب.ظ #

   سلام لطفا من راهنمایی کنید،گوشی من 5s من ورژن اپدیت کردم به ٨.۴.١ الان نمی تونم از طریق ایتونز گوشیم و سینک کنم و عکس و آهنگ بریزم،آیتونزم قدیمی هست برای،ویندوز xp ٣٢بیتی،و الان وقتی گوشیم وصل میشه به ایتونز چنین پیغام هایی میاد
   1-This computer is already authorized
   (Including this one,you have authorized one computer out of you available 5)
   2-The iphone setareh connot be synced.a duplicate file name was specified
   3-The iphone setareh connot be synced.an internal divace error occorred

 6. Pouya
  ۱۵. دی, ۱۳۹۳ در ۶:۰۸ ب.ظ #

  سلام من أیفون ۵ جلبریک داشتم بعد بکاب به ٨.١.٢ ارتقا دادم اما بکابی که سیو بود پیدا نمیکنم

 7. سبحان
  ۲۵. دی, ۱۳۹۳ در ۴:۱۱ ب.ظ #

  سلام من میخواهم یک بازیه انلاین مو اپدیت کننم ولی چون یکی دیگه برام بازیو ریختن اپل أیدیه اون میاد نه اپل أیدیه من چه کار کنم

  • رضا
   ۰۷. بهمن, ۱۳۹۴ در ۳:۵۴ ب.ظ #

   ابتدااون برنامه راخذف کنیدوازقسمت آپ استوربااپل آیدی خودتان دانلودکنیدوهرموقع نیازبه آپدیت بودبه مشکل برنخورید

 8. حامد
  ۲۷. بهمن, ۱۳۹۳ در ۵:۴۲ ب.ظ #

  سلام میبخشید من اپل 6 خریدم طرف کلی اپلیکیشن روش نصب کرد. بعد من اپل ایدی ساختم و همه اونورو پاک کردم. حالا با آیتونز هر کاری میکنم نمیتونم تو گوشیم برنامه بریزم و erorr میده
  ایتونز رو سیستم authorize کردم ولی sync نمیشه، چون میگه قبلا با اپل آیدی دیگه که مال فروشنده است sync شده و با اپل آیدی خودم نمیشه… راه حل لطفا. ممنونم

 9. ابوالفضل
  ۲۷. اسفند, ۱۳۹۳ در ۹:۵۶ ب.ظ #

  با توجه به اینکه اپل ایدی کلا رو پنج سیستم قابل ساین است ایا لازم است بعد از ساین در هر کامپیوتر Authorize را از ان حذف کنیم؟؟؟
  و کلا چطور چه رو کامپیوتر و گوشی Authorize را متوقف کنیم؟؟؟

 10. محسن
  ۲۸. اسفند, ۱۳۹۳ در ۱:۰۹ ق.ظ #

  با سلام خدمت شما دوستان و مدیریت سایت
  از توضیحات بسیار کامل و دقیق شما ممنون هستم
  من اپل ایدی رو درست کردم اما وقتی میخوام از آیتونز و یا گوشی لاگین کنم بدون فیلتر شکن نمیتونم لاگین شم!! برای همه همینطوری هستش یا اینکه من توی مراحل ساخت اپل ایدی اشتباهی انجام دادم؟ممنون میشم از راهنماییتون

 11. hamid
  ۱۴. اردیبهشت, ۱۳۹۴ در ۱:۲۷ ب.ظ #

  سلام میخواستم توضیح بدین که چه جوری میشه برنامه های کرک شده رو بدون نیاز به اپل ایدی روی ایفون4نصب کرد باتشکر

 12. ارمین
  ۱۴. اردیبهشت, ۱۳۹۴ در ۱:۳۲ ب.ظ #

  سلام چطوری میشه ازبرنامه های کرک شده بدون اپل ایدی روی ایفون4 استفاده کرد

  • Hafizbalouch
   ۲۳. اردیبهشت, ۱۳۹۴ در ۹:۲۳ ق.ظ #

   منم ایفون ۴دارم همه برنامه هاشو پاک کردم ولی نمیتونم اپل ایدی درست کنم تا اخرش پیش میرم ولی شماره کارت رمز کارت میخواد چکار کنم لطفا کمکم کنید

 13. rahimi
  ۱۶. اردیبهشت, ۱۳۹۴ در ۱:۲۵ ب.ظ #

  سلام.من تازگی آیفون 6 خریدم ولی فروشنده با اپل آیدی خودش برای من برنامه ریخته .چند روز بعد من یک اپل ایدی از یک جای دیگر خریدم.هنوز به ایتونز با این اپل آیدی وصل نشدم.به نظرتون اگر الان با این ایدی جدید به آیتونز وصل بشوم مشکلی پیش میاید؟خواهش میکنم جواب منو بدید.

 14. hafizbalouch
  ۲۳. اردیبهشت, ۱۳۹۴ در ۹:۱۷ ق.ظ #

  من نمیتونم اپل أیدی درست کنم شماره کارت میخواد

 15. حسن
  ۲۸. اردیبهشت, ۱۳۹۴ در ۷:۵۲ ب.ظ #

  سلام
  من در نرم افزار تبلت اپل 2 رو ارتقا می دادم که در نهایت اپل آی دی رو خواست و متاسفانه با اینکه اپل آی دی رو عوض کردم و کار میکنم اپل آی دی که سال پیش استفاده می کردم رو می خواد، و من اصل نه آی دی نه رمزش یادمه و نمی دونم چیکار کنم؟؟؟

 16. farshid
  ۱۷. خرداد, ۱۳۹۴ در ۷:۵۳ ب.ظ #

  salam. MAN APPEL ID RO AZ YE GOSHI FROSHI TAHIE KARDAM VA GMAIL VA RAMZ BEHEM DAD MIKHAM BEDONAM AYA ON AGA IN RAMZO DASHTE BASHE MITONE BE FAILE MAN DASTRASI DASHTE BASHE. AYA MITONAM RAMZAMO AVAZ KONAM

 17. Mahtab
  ۱۰. تیر, ۱۳۹۴ در ۲:۳۶ ب.ظ #

  Slm baraye dl ketab va khoondan ketab bayad chi kar konam che barname ei dl konam ke bash beshe ketab dl kard
  Ibook dl kardam ama hameye ketabash ingilisiyan

 18. Mehdi
  ۰۶. مرداد, ۱۳۹۴ در ۲:۲۳ ب.ظ #

  سلام. ادمین عزیز یه سوال. چطور میشه نرم افزاری رو که از یه سایت گرفتم رو گوشی نصب کنم؟ نرم افزار رو با pc گرفتم. گوشیم جیلبریک نیست؟

  میشه شماره ی ادمین رو داشته باشم یه سری توضیحات بپرسم لطفا ؟ pleasssssssss

 19. Sama
  ۱۱. مرداد, ۱۳۹۴ در ۱:۰۲ ب.ظ #

  ایا شارژ اپل ایدی شارژش تموم میشه؟؟؟

 20. غزال
  ۱۳. مرداد, ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۷ ق.ظ #

  سلام من جند روزه یه ایفون سیکس خریدم توییتر نصب کردم تو قسمت لوک اینش اسمه یه شخص دک بود هموان اسم تو ایمیلم اومد به نام شریف ایفون.خواستم بدونم ینی کوشیم دسته دومه؟

 21. پویا
  ۰۹. شهریور, ۱۳۹۴ در ۳:۴۸ ب.ظ #

  سلام
  من اپل آیدی خودم رو بر روی آیتونز ست کردم.
  همچنین Authrize رو هم انجام دادم.
  ولی وقتی برنامه هایی که با ایتونز دانلود کردم رو روی یه آیفون دیگه نصب میکنم، برنامه یک ثانیه باز میشه و سریع بسته میشه
  میشه لطفا راهنمایی کنید؟

 22. Mahtab
  ۱۰. شهریور, ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۰ ب.ظ #

  سلام
  من چند روز پیش apple id رو sighn out کردم و بعد از اینکه دوباره sighn in کردم دیگه هیچ کارى نمیتونم باهاش انجام بدم و نه برنامه هام update میشه و نه میتونم از app store برنامه اى بگیرم
  با vpn هم امتحان کردم ولى فرقى نکرد و هیچ پیغام یا error هم نمیده و فقط دائم میچرخه ولى به حالت waiting باقى میمونه
  ممنون میشم راهنماییم کنید که مشکل از کجاست

 23. نشميل
  ۱۴. شهریور, ۱۳۹۴ در ۳:۲۶ ق.ظ #

  سلام اگه کسی اپل آیدی من رو داشته باشه به چه جاهایی از گوشی من دسترسی داره؟؟؟ یعنی پیامهای من رو هم میتونه بیینه؟؟؟

  • اپلستان
   ۱۷. مهر, ۱۳۹۴ در ۱:۰۳ ب.ظ #

   پیام ها خیر ولی اگر icloud را از بخش setting فعال کرده باشید یک نسخه از اطلاعات شما روی icloud.com قرار دارد.

 24. Shahvali
  ۲۳. شهریور, ۱۳۹۴ در ۷:۴۸ ب.ظ #

  سلام من ایفن پنج دارم هر بار سیم کارت جدید میندازم اپل ایدى میخاد لطفا راهنمایى کنید

 25. حسين
  ۱۹. مهر, ۱۳۹۴ در ۸:۵۸ ب.ظ #

  سلام اگر بعد از خرید برنامه ای پشیمون شدیم می تونیم پس بدیم ؟

  • اپلستان
   ۲۰. مهر, ۱۳۹۴ در ۹:۲۱ ب.ظ #

   می تونید از طریق برنامه آی تونز در مک یا ویندوز درخواست استرداد وجه را با دلایل منطقی ارسال نمایید در صورت توافق مبلغ پرداختی به حساب شما بازگردانده می شود.

 26. احسان
  ۲۵. مهر, ۱۳۹۴ در ۶:۲۴ ق.ظ #

  سلام
  من چن وقتی میشه اومدم کشور اتریش حالا از اینجا هر کاری میکنم تو اپستور برنامه idownloader نصب کنم اصن واسم نمیاد علتش چیه میشه راهنمایی کنید منو لطفا

  • اپلستان
   ۲۵. مهر, ۱۳۹۴ در ۱:۲۸ ب.ظ #

   متاسفانه این برنامه در App Store اتریش ارائه نشده است. برای دانلود آن از App Store آمریکا نیز باید Apple Id با آدرس آمریکا داشته باشید.

 27. علي
  ۲۶. مهر, ۱۳۹۴ در ۱:۳۶ ق.ظ #

  سلام
  من از طریق آیتونز یه سری عکس از کامپیوتر تو گوشی ریختم ک الان میخوام پاک کنم ولی هر چی گوشی رو وصل میکنم اصلا نمیدونم چطوری میشه این کارو کرد! از طریق خود گوشی هم پاک نمیشه. چه کار باید بکنم؟ ممنون از راهنماییتون.

  • اپلستان
   ۲۷. مهر, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۰ ق.ظ #

   گوشی خود را به کامپیوتر وصل کرده داخل آی تونز بروید و تب Photos را باز کنید و سپس آلبوم هایی که نمی خواهید را Checkmark شان را بردارید و سپس Sync کنید تا پاک شوند.

 28. رضا
  ۰۵. آبان, ۱۳۹۴ در ۱:۲۸ ب.ظ #

  با عرض سلام و درودخدمت شما عزیزان؛ لطفا آموزش کندن برچسب اپل آیدی را از روی یک اپلیکشن برایم روان کنید(به ایمیلم روان کنید) آیفون چهاردارم واپلیکیشنهای زیادی ازموبایل دوستم گرفتم روی موبایلم نصب شده وقتی بالایش کلیک میکنم پسورد اپل آیدی کسی رامیخواد که این برنامه هارا دانلود کرده چطور میشه این اپلیکیشنهارا بااپل آیدی خودم فعال کنم واپل آیدی قبلی از آن کنده شود موبایلم جیلبریک شده است . خیلی ممنون ازآموزشهای مفیدتان.

  • اپلستان
   ۰۵. آبان, ۱۳۹۴ در ۳:۵۱ ب.ظ #

   راخی وجود ندارد. می بایست که App ها را پاک کرده و با Apple ID خودتان بخرید/دانلود کنید.

 29. Shayan
  ۱۷. آبان, ۱۳۹۴ در ۴:۲۲ ب.ظ #

  سلام من چندتا آهنگ دانلود کردم و همچنین از طریق زاپیا تعدادی آهنگ دریافت کردم اما هیچکدوم از این آهنگها در موزیک پلیر بالا نمیاد.و برای گوش دادن بهشون باید به سراغ زاپیا یا دیگر برنامه ها برم.میخوام همه آهنگارو با موزیک پلیر گوش کنم باید چیکار کنم.ممنون از راهنماییتون

  • اپلستان
   ۲۲. آبان, ۱۳۹۴ در ۱:۱۵ ب.ظ #

   برای ریختن آهنگ راه رسمی آن استفاده از برنامه iTunes بر روی کامپیوتر و Sync کردن آنها با دستگاه iOS ای می باشد.

 30. Abbas
  ۱۹. آبان, ۱۳۹۴ در ۳:۴۱ ق.ظ #

  سلام و خسته نباشید
  سوال داشتم که راهی هست که وقتی آیفون را با مک بوک سینک میکنیم مک از ایفون بکاپ نگیرد چون بسیار وقت گیر است ؟
  سوال بعدی اینکه مک من کلا 75 گیگ می باشد و ایفون ۶ من ١٢٨ گیگ.
  حالا موقعه سینک اگه مقدار حافظه ای که در ایفون پرشده باشد از فضای ازاد مک من بیشتر باشد مثلا حافظه پر ایفون شده باشد ١٠٠ گیگ و حافظه ازاد مک باشد ۴٠ گیگ ایا عملیات سینک امکان پذیر میباشد ؟
  با تشکر ارادتمند شما مرتضی زاده

  • اپلستان
   ۲۲. آبان, ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۲ ب.ظ #

   برای قطع کردن بکاپ:
   iTunes>Preferences>Devices چک مارک prevent iphone,… را بزنید.
   در مورد سینک آی فون با حجم بیشتر از مک بستگی دارد که اون میزان حجمی که پر است چی باشد. اگر بیشترش App باشد که App ها بر روی کامپیوتر دیگر منتقل نمی شوند و بنابراین سینک مشکلی نخواهد داشت. اما اگر مثلا ۸۰ گیگ عکس داشته باشید!! و آی تونز بخواهد بکاپ بگیرد نمی تواند همه اون حجم عکس را بکاپ بگیرد چو فضای کافی بر روی مک ندارید.

 31. yaser
  ۱۷. آذر, ۱۳۹۴ در ۳:۳۷ ب.ظ #

  سلام
  من عملیات authorized رو انجام میدم پیغام ولی در اخر پیغام including this one.you have authorized one computer out of your availible 5 میده
  بعد اصلا نمیتوانم برنامه ای رو سینک کنم!!!
  خواهشا کمک کنید

  • اپلستان
   ۱۷. آذر, ۱۳۹۴ در ۵:۲۱ ب.ظ #

   پیغام درست است و بدین معنی است که کامپیوتر را Auhtorize کرده اید. منظورتون چیست که نمی تونید برنامه ای را سینک کنید ؟ چه اتفاقی می افتد ؟ یعنی برنامه ای بر روی iTunes دارید و نمی توانید آن را بر روی دستگاه بریزید ؟

 32. خسرو
  ۲۰. آذر, ۱۳۹۴ در ۲:۵۲ ق.ظ #

  سلام.چندروزه میخوام دانلود کنم ازایتونز همش erorمیده چیکارباید کرد

  • اپلستان
   ۲۷. آذر, ۱۳۹۴ در ۲:۴۲ ب.ظ #

   متاسفانه فعلا می بایست از وی.پی.ان استفاده کنید.

 33. بابک
  ۲۲. آذر, ۱۳۹۴ در ۵:۵۳ ب.ظ #

  سلام بنده بخاطر یک پروژه مجبور شدم که یک سیستم mac os x 10.9 بصورت مجاری ( با vwware) درست کنم حالا میخوام هر چی روی مک نصب کنم ازم اپل ای دی میخواد میشه یه جوری غیرفعال بشه که بتونم براش اپهاشو نصب کنم
  البته اپل ای دی نیز درست کردم ولی مثل اینکه ایران تحریم شده و با ای دی من نمیتونه کامکت بشه .
  از طرف دیگه نمیدونم که یک برنامه فیلتر شکن رایگان چطوری اجرا کنم.
  مرسی از اینکه جواب میدید.

  • اپلستان
   ۲۵. آذر, ۱۳۹۴ در ۳:۰۱ ب.ظ #

   متاسفانه اگر برنامه Mac App Store را بخواهید می بایست Apple Id داشته باشید و گاهی اوقات نیز از وی.پی.ان استفاده کنید.

 34. Fahimeh
  ۲۷. آذر, ۱۳۹۴ در ۱۲:۴۰ ق.ظ #

  سلام
  من از اپل ایدی همسرم استفاده میکنم ولی نمیدونم چرا تماس های دریافتی من رو ایشون هم دریافت میکنه
  راهی هست ک بتونم این شیرینگ تماسها رو از بین ببرم ؟
  یا اگه از ی apple id مشکل من حل میشه با خیر
  لطفا کمک و واهنمایی بفرمایید

  • اپلستان
   ۲۷. آذر, ۱۳۹۴ در ۲:۳۳ ب.ظ #

   بهتر از AppleId خودتون استفاده کنید ولی در کل می توانید این ویژگی را از طریق Settings -> General -> Handoff & Suggested Apps و خاموش کردن Handoff غیرفعال نمایید.

 35. سینانی
  ۲۹. آذر, ۱۳۹۴ در ۸:۱۲ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید ببخشید من music رو اشتباهی sync کردم پس از sync کردن همه ی اهنگ هام پاک شد.پس از اون هم دیگه نمیتونم اهنگ بریزم .چی کار کنم؟ آیا راهی هست که اهنگ های پاک شدم دوباره برگردن و چطور دوباره اهنگ بریزم لطفا راهنمایی کنید

  • اپلستان
   ۰۶. دی, ۱۳۹۴ در ۲:۳۹ ب.ظ #

   برای آهنگ های پاک شده کاری نمی شود کرد و برای اضافه کردن آهنگ نیز باید از آی تونز و سینک موزیک هایی که روی آی تونز دارید استفاده کنید.

 36. نازنین
  ۰۲. دی, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۶ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من با apple id فروشنده برنامه های گوشیم نصب شده و خودم اپل آی دی ندارم البته آی دی فروشنده هم دیگه روی گوشی من نصب نیست میخواستم بدونم ایشون به برنامه هایی که با اپل آی دی خودشون روی سیستم من نصب کردن می تونن دسترسی داشته باشن یا پیام ها و تماس های من؟

 37. زهرا
  ۰۴. دی, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۸ ق.ظ #

  سلام
  فیلمی که در تلگرام روی آی پد دانلودشده کجا ذخیره می شه؟در settingتلگرام روی آی پدگزینه save videosنیست .اگر بخواهیم فیلمی از فیس بوک یا یوتیوب ذخیره کنم چکار بایدبکنم؟

  • اپلستان
   ۰۶. دی, ۱۳۹۴ در ۲:۵۷ ب.ظ #

   App های مخصوص دانلود از Youtube بر روی App Store وجود دارند. فیلم های دانلود شده از Telegram هم داخل خود برنامه Telegram هستند و می توانید آنها را داخل Gallery ذخیره نمایید.

 38. سینانی
  ۰۷. دی, ۱۳۹۴ در ۵:۰۵ ب.ظ #

  ببخشید میشه لطفا بیشتر درباره ی چگونگی اضافه کردن اهنگ های جدید بعد از سینک کردن توضیخ بدبد؟

  • اپلستان
   ۱۴. دی, ۱۳۹۴ در ۱:۵۵ ب.ظ #

   به دو شکل از طریق آی تونز می توان به دستگاه های iOS ای آهنگ انتقال داد.
   در هر دو روش می بایست ابتدا آهنگ های خود را به آی تونز انتقال دهید.
   یک روش آن است که بعد از انتقال آهنگ ها به آی تونز آنها را از طریف منوی Music با دستگاه خود سینک نمایید.
   روش دیگر آن است که گزینه Manually Manage music and videos را برای دستگاه خود از طریق منوی Summary دستگاه در آی تونز فعال کنید و پس از آن آهنگ ها را از طریق Drag and Drop از قسمت Music در آی تونز بر روی دستگاه خود بیاندازید.

 39. Mina
  ۱۳. دی, ۱۳۹۴ در ۱:۰۸ ق.ظ #

  سلام،اگر ب دلایلى مجبور بشیم ک گوشی رو ریسیت کنیم،از اپل ایدیه قبل نمیشه استفاده کرد؟باید دوباره خریده بشه؟یا همون اپل ایدیه قبلی قابل استفادس؟؟؟؟لطفا سریع جواب بدید

  • اپلستان
   ۱۴. دی, ۱۳۹۴ در ۲:۰۴ ب.ظ #

   اگر رمز Apple ID را داشته باشید به راحتی می توانید دوباره از همان استفاده کنید.

 40. سینانی
  ۱۴. دی, ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۵ ب.ظ #

  قبل از سینک این امکان برای من بود که مستقیما بر روی قسمت music administrator اهنگ را dragp and drog کنم ولی بعد از سینک باید اول بر روی قسمت music بریم بعد به دسنگاه خودم انتقال بدمو و همچنین امکان حزف اهنگ ها نیز از itunes برایم از بین رفته , آیا راهی برای بازگشت به شرایط قبلی وجود دارد؟

  • اپلستان
   ۲۱. دی, ۱۳۹۴ در ۲:۰۳ ب.ظ #

   گزینه Manually Manage Music and Videos را از داخل آی تونز فعال کنید.

 41. ashkan
  ۱۸. دی, ۱۳۹۴ در ۱۲:۱۴ ق.ظ #

  با سلام
  من ی گوشیه اپل دارم ک دوستم هدیه بهم داد و الان خارج از کشوره و هیچ اطلاعی ازش ندارم الان گوشی رو وقتی روشن میکنم درخواست ایفون کُد میده.راهی هست درست بشه؟ لطفا ایمیل کنید منتظرم

  • اپلستان
   ۲۱. دی, ۱۳۹۴ در ۱:۵۵ ب.ظ #

   به حالت DFU ببرید دستگاه را و ریستور کنید به آخرین نسخه iOS.
   امکان ارسال پاسخ به ای میل را نداریم متاسفانه.

 42. Mobina
  ۱۸. دی, ۱۳۹۴ در ۹:۱۰ ب.ظ #

  سلام
  خسته نباشید
  من با لب تاپ دیگه ای به ایتونز وصل شدم و یک فولدر عکسم رو از فلش به سیستم و ازسیستم ریختم به ایفنم
  بعد فولدر عکسم رو از سیستم پاک کردم
  برای ریختن عکس ها هم سینک کرده بودم
  حالا میخواستم بدونم عکس هام اونجا تو ایتونزش میمونه؟؟
  وقتی ایشون با ایفن خودشون به سیستم وصل میشن ایفن منم با اون ایتونز سینک شده بود اطلاعاتش میاد براش؟

  • اپلستان
   ۲۱. دی, ۱۳۹۴ در ۱:۵۱ ب.ظ #

   عکس ها داخل آن فولدری هستند که به آیتونز گفتید از رویش عکس ها را بخواند. اگر آن فولدر را پاک کرده اید دیگر نمی تواند عکس ها را داشته باشد.

 43. فاطمه
  ۲۲. دی, ۱۳۹۴ در ۸:۲۶ ب.ظ #

  سلام
  من اپل آیدیمو از آیتونز و اپ استور در تنظیمات ساین اوت کردم الان دوباره میخام وارد کنم نمیشه.

 44. پري
  ۲۴. دی, ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۴ ق.ظ #

  با سلام و خسته نباشید . من اپل 5s دارم وقتی کلید قفلش رو روشن میکنم روی صفحه ی گوشیم نماد slid to unlock بعد از 2-1 ثانیه نمایان میشه میخام بدونم این مشکل به حساب میاد یا نه؟

بازتاب ها

 1. بازي هاي گوشي Apple : رز ایران - ۲۴. تیر, ۱۳۹۴

  […] قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS | اپلستان […]

دیدگاه خود را بگذارید. (دیدگاه شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد٬ همچنین دیدگاه خود را فقط به صورت پارسی تایپ نمایید)

نام : (ضروری)

پست الکترونیکی : (ضروری)

وبسایت :