قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS

بسیاری از کاربران دستگاه های iOS (منظور از دستگاه های iOS دستگاه هایی مثل آی فون – آیپادتاچ و آی پد هستند که سیستم عامل آنها iOS است) بدلیل عدم آگاهی از نوع استفاده از این دستگاه ها و نحوه کار با آنها یا این دستگاه ها را نمی خرند و یا بعد از خرید از خریدن آن پشیمان می شوند.

در یکسری پست های سریالی می خواهم آموزش استفاده صحیح و استاندارد از دستگاه های iOS رو به ترتیب بنویسم تا همه بتوانند از محصولات با کیفیت استفاده کنند. در این آموزش ها برنامه ها و روش های غلط مثل استفاده از برنامه های PhoneBux و اینها رو توضیح نمی دم. فقط و فقط روش های درست استفاده رو توضیح می دهم تا کسی به مشکلی بر نخوره. پس با اپلستان همراه باشید.

برای شروع قوانین اپل برای استفاده از دستگاه های iOS را خیلی ساده توضیح می دهم:

برای حمایت از قانون کپی رایت و همچنین ایجاد امنیت انتقال داده ها و … اپل استفاده از برنامه آی تونز و یا استفاده از برنامه اپ استور (اپ استور همان برنامه App Store در دستگاه های iOS است که می توانید با این برنامه بدون وصل کردن دستگاه به برنامه آی تونز برنامه های مورد نیاز خود را خریداری و یا برنامه های رایگان را دانلود کنید) در دستگاه های iOS برای استفاده از برنامه ها اجباری کرده است.

اپل عقیده دارد که هرکس می تواند هر چیز که نیاز دارد را بخرد و یا دانلود کند. ولی حق ندارد برنامه ها و یا هر چیز دیگری که خریداری و یا دانلود کرده را بطور غیرقانونی با دیگران به اشتراک بگذارد و یا بفروشد. حالا سوال اینجاست که اپل برای انجام شدن اینکار چه ترفندی دارد؟

اگر بخواهم خیلی ساده پاسخ این سوال رو بدم به صورت مثال اینطور می گم که شرکت اپل بر روی هر چیزی که می خرید و یا دانلود می کنید یک برچسب می چسباند که این برچسب همان اپل آی دی شما است. (چرا گفتم به صورت مثال٬ برای اینکه مکانیزم اینکار فنی است و نمی خواهم وارد مسائل فنی بشم) همانطور که توی مدرسه یک برچسب روی یک کتاب می چسبوندیم و اسم و فامیل و حتی کلاسمون رو روش می نویشتیم که مشخص می کردیم این کتاب برای ماست، اپل هم همین کار رو می کنه؛ یک برچسب روی اپلیکیشن می چسبونه و روی برچسب اپل آی دی شما رو می نویسه)

خب اپل آی دی چیست؟

اپل آی دی یک یوزرنیم و پسوردی است که برای ساخت آن باید از طریق برنامه آی تونز ثبت نام کنید. ساختن اپل آی دی رایگان بسیار آسان است و با کلیک روی لینک زیر ویدیوی آموزشی ساخت اپل آی دی رایگان را می توانید دانلود و مشاهده کنید و یک اپل آی دی رایگان برای خود بسازید.

http://www.applestan.com/archives/13501

وجود اپل آی دی حتی برای کامپیوتر و برنامه آی تونز هم الزامیست. بطور استاندارد شما باید کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با این اپل آی دی Authorize کنید. تا هر چیزی  که با برچسب اپل آی دی شما باشد از این طریق (یعنی استفاده از برنامه آی تونز) رد و بدل شوند.

Authorize  چیست؟

Authorize یک عملیات برای صدور جواز به برنامه آی تونز در کامپیوتر برای اتصال دستگاه iOS و مدیریت آن است. با رفتن به منوی Store و انتخاب گزینه Authorize this computer و وارد کردن اپل آی دی و پسورد آن در برنامه آی تونز می توانید این عملیات را انجام دهید. حالا در پست های بعدی بیشتر در این مورد توضیح داده خواهد شد.

حال اگر اپل آی دی که کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با آن Authorize کرده اید با اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه های داخل دستگاه iOS شما یکی نباشد برنامه ها بعد از اتصال از روی دستگاه پاک می شوند. حتی اگر اصلا کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با اپل آی دی Authorize نکنید باز هم بعد از اتصال دستگاه iOS به آی تونز برنامه ها پاک می شوند.

پس یکی از مهمترین کارهایی که بعد از ساخت اپل آی دی می بایست انجام دهید Authorize کردن کامپیوتر و برنامه iTunes تان با آن اپل آی دی است.

حتما دیده اید که کسانی با دریافت مبلغی برنامه های اصلی را روی دستگاه شما می ریزند. این افراد با اپل آی دی خودشان و کامپیوتر و برنامه آی تونزی که با همان اپل آی دی که برنامه ها خریداری شده Authorize کرده اند برنامه ها را روی دستگاه iOS شما منتقل می کنند حالا اگر شما این دستگاه را به برنامه آی تونزی که با اون اپل آی دی Authorize نشده است وصل کنید تمامی برنامه ها پاک می شوند. خب حتما از خودتان سوال خواهید کرد که اون کسی که برنامه ها را روی دستگاه شما می ریزه اپل آی دی و پسورد خودش رو به شما هم بده که شما هم با اون اپل آی دی و پسورد برنامه آی تونز خود را Authorize کنید تا برنامه ها بعد از اتصال به آی تونز پاک نشوند.

ای کاش به همین راحتی ها بود اما اپل برای اینکار کپی کنندگان هم فکر کرده است؛ حداکثر ۵ کامپیوتر به طور همزمان می توانند با یک اپل آی دی Authorize شده باشند.  چون برای Authorize کردن باید کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشه از روی سرور چک میشه که تا کنون چندتا کامپیوتر با این اپل آی دی هنوز Authorize هستند. حالا می فهمید که چرا اون طرف نمی تونه اون اپل آی دی و پسورد را به همه بده. پس اون دوست عزیزی که با دریافت مبلغ برای شما برنامه می ریزه بعد از ریختن برنامه ها به شما می گه که دستگاه را با آی تونز سینک نکن!

سینک یعنی چی؟

سینک یعنی همگام سازی. که عملیاتی اختیاری است که بعد از اتصال دستگاه iOS خود به کامپیوتر و باز کردن برنامه آی تونز توی همه بخش ها مثل برنامه٬ موزیک و ویدیو می تونید انجام دهید. برای مثال سینک در بخش برنامه ها یعنی “هرچی برنامه تو دستگاه iOS هست بریز توی بخش Apps تو برنامه آی تونز و همچنین هرچی برنامه تو بخش Apps در برنامه آی تونز وجود داره و در دستگاه iOS وجود نداره رو به داخل دستگاه منتقل کن!” البته میشه انتخاب کنید که مثلا فقط چند تا برنامه که شما مشخص می کنید به دستگاه منتقل شوند که در پست های آینده به طور کامل توضیح داده میشه.

 بهترین کار اینست که اگر دستگاه شما جیلبریک نشده ٬ به جای هزینه ای که می خواهید به فروشنده و افراد سودجو بدهید، کارت هایی بنام “آی تونز گیفت کارت” بخرید. این کارت ها دارای اعتبارهای ۱۰ ٬ ۱۵ ، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری هستند. با آنها می توانید خودتان برنامه های مورد نیاز و مورد علاقه خود را با اپل آی دی خودتون خریداری و یا دانلود کنید. در این صورت با یک بار خریده برنامه آن برنامه برای شما خواهد بود و حتی اگر از روی دستگاه شما پاک شود باز هم با اپل آی دی خوتون می تونید این بار رایگان از اپ استور تهیه اش کنید.

اگر توجه کرده باشید در بالا گفتم بهترین کار در صورتی که دستگاه شما جیلبریک نشده باشد حالا مگر جیلبریک شده باشه چی میشه؟

پاسخ: به طور کلی با جیلبریک می توان به فایل های سیستمی دسترسی داشت. حالا بعد از جیلبریک هکرها برنامه ای با نام App Sync آماده کرده اند که قسمتی از قوانین اپل رو به نفع دارنده دستگاه تغییر می دهد. با نصب آن بعد از جیلبریک این امکان برای شما فراهم می شود که اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه ها را به اپل آی دی خودتون تغییر دهید. انگار که شما اون اپلیکیشن را از App Store خریده یا دانلود کرده اید! اینکار با جیلبریک فراهم می شود.اما این دلیلی نیست که برنامه آی تونز شما با اپل آی دی خوتون Authorize نشده باشه. برنامه AppSync فقط و فقط امکان نصب برنامه ها با یک اپل آی دیگر رو میده ولی توی بقیه کارها همچنان باید از سناریوی اپل پیروی بشه. پس Authorize کردن کامپیوتر از داخل برنامه آی تونز همانطور که در بالا گفته شد یکی از مهمترین کارهایست که باید حتما انجام بشه.

مثلا من با اپل آی دی Moosavi@applestan.com یک بازی مثل Infinity Blade II را با قیمت ۶.۹۹ دلار از اپ استور می خرم. بعد از خرید این بازی رو روی دستگاه iOS ام منتقل می کنم. دستگاه من جیلبریک شده و یا با ترفندهایی -که نیازی نیست توضیح بدم- این بازی رو کرک می کنم و به صورت یک فایل با پسوند .ipa از دستگاهم خارج می کنم. حالا این فایل که پسوندش هم .ipa هست رو به دوستم  که دستگاه اون هم جیلبریک شده و برنامه App Sync روی دستگاهش نصب کرده می دهم. برچسب اپل آی دی من که روی بازی Infinity Blade II خورده توسط برنامه  App Sync کنده میشه و بجاش برچسب اپل آی دی دوستم می خوره روش و دقیقا همین سناریوی اپل که در بالا گفتم ادامه می یابه! با این تفاوت که سیستم نظارتی اپل که برچسب ها رو چک میکنه گول خورده و یک برنامه که با یک اپل آی دی دیگه خریداری شده روی یک دستگاه با اپل آی دی دیگه نصب میشه. حالا اگر اون اپلیکیشن پولی باشه که دیگه چه بدتر! اینجاست که به برنامه نویس اون اپلیکیشن هم ضرر وارد میشه. چون دوستم پول اون رو که نداده! حتی اون می تونه اون برنامه رو در اختیار افراد دیگری که اونها هم دستگاهشون رو جیلبریک کرده اند و بعد از جیلبریک برنامه App Sync رو نصب کرده اند بده. این یکی از عمده دلایلی است که همه به دنبال جیلبریک کردن دستگاهشون هستند. البته یک عده هم دستگاهشون رو به دلایل دیگه جیلبریک می کنند ولی همچنان پول اپلیکیشن ها رو پرداخت می کنند. سعی کنید از دسته دوم باشید! البته جزو دسته دوم بودن تو این مملکت که واحد پولیش در مقابل ارز های دیگه مثل دلار بی ارزش است خیلی خیلی سخته!

به هر حال این بود پایان قسمت اول از پست های سریالی راهنمای استفاده از دستگاه های iOS. منتظر پست های بعدی باشید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

400 comments

 1. دستت درد نکه اقای موسوی واقعا مفید بود یه سوال داشتم من قبل این که ایفونو جلبریک کنم میخواستم یه گیفت کارت بخرم ولی پیش هر فروشنده ای میرفتم میگفت اگه گیفت کارت بگیری حتی با اپل ایدی خودتم وصل شی باز برنامهات پاک میشه در صورتی اینه که شما میگید این اتفاق نمیوفته یه عرض دیگه هم داشتم اقای موسوی من میتونم بیام به جمع نویسندگان سایت بپیوندم من یکی از خوانندگان پروپا قرص سایت هستم اگر روزی ۷ ۸ بار سر نزنم شب خوابم نمیبره

  1. متاسفانه در شهر خیلی از این فروشنده های بی وجدان پیدا میشه که می خواهند خودشون برنامه بریزند و از این مورد سوء استفاده کنند. اما در صورتی که اگر شما برنامه ای را با اپل آی دی خودتون بخرید اون برنامه برای شما خواهد بود. گزینه Authorize رو هم با دقت مطالعه کنید. در مورد پیوستن به جمع نویسندگان سایت مطالبتون را به ایمیل moosavi@applestan.com در ارتباط باشید. ممنون

  2. سلام ، من به یه کمک احتیاج دارم ، میخوام آیپد مو رو به راه کنم ( تازه خریدم ) فقط موقع خرید فروشنده یه سرى برنامه ریخته ولى خب بیشترش بازیه و کار منو راه نمیندازه ، راستش گام به گام نمى دونم باید چیکار کنم میترسم خراب کارى کنم برنامه هام یا اطلاعاتم از روش پاک شه . اگه فرصت دارید و زحمتى نیست میتونید کمکم کنید که مرحله اى جلو برم ؟ ( هنوز آیپد رو به لپ تاپم وصل نکردم )

 2. خسته نباشید
  آقای موسوی من کل مطلبو بدقت خوندم اگه یک اپلیکشن که یکی خریده و با جلبریک میتونم اون اپلیکیشن رو استفاده کنم و آپل آدی من اگه برم اپل استور رو بازی که دلاری خریده شده واسه منم قیمت اپلیکیشن میره و قابل دانلود میشه؟؟؟

  1. اگر یکبار با اپل آی دی خودتون برنامه ای رو بخرید هر بار دیگر که با اون اپل آی دی داخل اپ استور شوید بجای گزینه Buy گزینه Install را خواهید دید. در کل هر برنامه ای که با اپل آی دی خودتون می خرید اون اپ برای برای شما خواهد بود حتی اگر از روی دستگاهتون پاک کنید دوباره با همون اپل آی دی می تونید دانلود و نصبش کنید که برای دفعات بعد گزینه Buy خرید وجود ندارد و فقط گزینه Installl نصب نمایش داده می شود.

   1. منظورم اینه که من خریدم دادم به دوسم و دوسم هم دسگاش جلبریکه و از اپ من استفاده میکنه اگه بره تو اپل آی دی خودش واسه اونم به جای BUY دانلود میاد؟؟؟؟
    طبق این نوشتتون
    مثلا من با اپل آی دی Moosavi@applestan.com یک بازی مثل Infinity Blade II را با قیمت ۶.۹۹ دلار از اپ استور می خرم. بعد از خرید این بازی رو روی دستگاه iOS ام منتقل می کنم. دستگاه من جیلبریک شده و یا با ترفندهایی -که نیازی نیست توضیح بدم- این بازی رو کرک می کنم و به صورت یک فایل با پسوند .ipa از دستگاهم خارج می کنم. حالا این فایل که پسوندش هم .ipa هست رو به دوستم که دستگاه اون هم جیلبریک شده و برنامه App Sync روی دستگاهش نصب کرده می دهم. برچسب اپل آی دی من که روی بازی Infinity Blade II خورده توسط برنامه App Sync کنده میشه و بجاش برچسب اپل آی دی دوستم می خوره روش و دقیقا همین سناریوی اپل که در بالا گفتم ادامه می یابه! با این تفاوت که سیستم نظارتی اپل که برچسب ها رو چک میکنه گول خورده و یک برنامه که با یک اپل آی دی دیگه خریداری شده روی یک دستگاه با اپل آی دی دیگه نصب میشه. حالا اگر اون اپلیکیشن پولی باشه که دیگه چه بدتر! اینجاست که به برنامه نویس اون اپلیکیشن هم ضرر وارد میشه. چون دوستم پول اون رو که نداده! حتی اون می تونه اون برنامه رو در اختیار افراد دیگری که اونها هم دستگاهشون رو جیلبریک کرده اند و بعد از جیلبریک برنامه App Sync رو نصب کرده اند بده. این یکی از عمده دلایلی است که همه به دنبال جیلبریک کردن دستگاهشون هستند. البته یک عده هم دستگاهشون رو به دلایل دیگه جیلبریک می کنند ولی همچنان پول اپلیکیشن ها رو پرداخت می کنند. سعی کنید از دسته دوم باشید! البته جزو دسته دوم بودن تو این مملکت که واحد پولیش در مقابل ارز های دیگه مثل دلار بی ارزش است خیلی خیلی سخته!

 3. سلام جناب موسوی من یه سوال داشتم . من یه برنامه از اپ استور میخرم . این برنامه رو روی چند تا آی دیوایس میتونم قانونا نصب کنم ؟ بعد از نصب همه اون دستگاهها میتونن از گزینه آپدیت اپلیکیشنها استفاده کنن ؟

 4. دوستان برای خرید گیفت کارت خیلی توجه کنید که کارت حتما فیزیکی باشه ، یعنی فروشنده فقط یه کد به شما نده . کارتهای غیر فیزیکی معمولا از طریق اکانت های جعلی paypal خریداری می شوند که بعد از مدتی اپل دسترسی شما رو به اپل آیدیتون مسدود میکنه .
  در ضمن شما باید گیفت کارد استوری رو بخرید که در زمان ساختن اپل آیدی انتخاب کردید . مثلا اگر استور آمریکا رو انتخاب کردید ، باید گبفت کارد US رو بگیرد نه کانادا .

 5. سلام آقای موسوی
  از شما و سایتتون تشکر میکنم که خیلی به روز هستید
  من ipad 2 wifi IOS 5.0.1 Absinthe Jailbreak دارم و امروز فهمیدم که بهتره shsh رو دانلود کنم و با اینکه میدونستم چون IOS های جدید تر اومده دیگه نمیتونم ذخیرش کنم ولی باز سعی کردم و از BIGBOSS source برنامه ISHSHIT رو دانلود کردم. تو برنامه که روی save کلیک کردم بار اول ارور the requested firmware is no longer available for signing داد ولی روی صفحه اصلیش زیر firmware گزینه via Cydia بود که من اونو تیک کردم و این دفعه که save زدم تونست shsh backup بگیره و توی Cache هم اومد. حالا میخواهم بدونم این ذخیره سازی درست انجام شده و همچنین تو قسمت firmware باید ۵٫۰٫۱ خودمو انتخاب میکردم یا All versions؟
  باز هم از شما تشکر میکنم.

 6. Salam o Khaste Nabashid
  Ye Soal Dashtam , idonam Be In post Marbot Nemishe Vali Khub …
  Man harKari mikonam Az Proxy To ipod Estefade Konam Nemishe , Yani Hameye Moshakhasat Ro vared MIkonam Bad Site Haro Baz MIkone Vali Site Haye Fi**r Ro Baz nemikone Nemionam Chikar Baiad bokonam Ta Kar Bokone
  Mamnon Misham Javab bedin !!!

 7. سلام آقای موسوی یه سوال داشتم! اگه جیلبریک کنم چه قسمت های از ios رو نمیتونم استفاده کنم. مثلا شنیدم آیتونز دیگه کار نخواهد کرد. دوما اگه جیل کردم ولی بعدا پشیمان شدم چگونه میتوان اونرو از بین برد؟

 8. سلام و خسته نباشید

  می خواستم بدونم چجوری میتونم بدون دسترسی به کامپیوتر هایی که تا حالا اتورایز(Authorize) کردم از توی اکانتم پاکشون کنم؟

  [لطفا جواب بدید]

  با تشکر

  1. Varede accountetoon as tarigh iTunes beshid va sepas dar iTunes store beravid dar balaye safe samt rast varede acountetoon beshid va sepas rooye gozineye deauthorize all click konid
   Hameye computer hayi ke authorize karde Id deauthorize khahand shod

  2. باید روی یک بازی یا برنامه کلید کرده و آن را نگه دارید.سپس یک ضبدر بر بالای بازی و برنامه ها می آید.برای حذف آن بر آن ضبدر کلیک کنید.

 9. ببخشید .من آخرین نسخه آی تیونز رو از سایت اپل گرفتم (نسخه ۶۴ بیتی برای ویندوز) ولی متاسفانه حتی با چی بی ان هم به اپ استور وصل نمیشه.با اپل آی دی برای دانلود مستقیم ازآیپد مشکلی ندارم ،.
  نظرتون چیه؟

 10. با سلام
  ممنون از سایت خوبتون.
  ولی به این نکته هم توجه کنید که اگه کسی اهل بازی کردن با دستگاههای مبتنی بر ios باشه در حدود حداقل در حدود ۲۰۰-۳۰۰ دلار برای خرید بازی ها باید هزینه کنه.یا مثلا برای مجموعه برنامه های iWork چیزی در حدود ۴۵ دلار به اضافه هزینه دانلودش که که حداقل گیگی ۱ هزارتومنم بخوایم حساب کنیم ممکنه برای همه به صرفه نباشه.
  تازه اگه کتاب ها را هم کسی بخواد دانلود کنه با میانگین حجم ۱-۳ گیگابایت به اضافه قیمت ۱۰-۱۵ دلاریشون اصلا به صرفه نیست.
  منتها بعضی از فروشندگان خیلی بی انصافی می کنن و قیمت های بالایی می گیرن.
  ولی خوب من فکر می کنم ارزشش را داشته باشه که برای ۵۰۰-۶۰۰ دلار برنامه ادم ۵۰-۶۰ هزار تومان هزینه کنه؟
  یعنی ادم اگه حساب نرخ دلار و خواب پولش را بکنه می صرفه.

 11. سلام
  یه سوال داشتم.
  تبلیغی که الان در حال حاضر رویه سایتتون هستش معتبره؟(منظورم تبلیغ گیفت کارتشه)
  از نظر شما بهترین اپ استور از نظر کشور کدومه؟(کیفیت نه کمیت)

 12. شما توی سیدیا کرکوس را جست و جو کنید.
  بعد از نصب این برنامه وقتی بازش کنید لیست برنامه های روی ایپدتون میاد.بعد می تونید از روی ای دیوایس خودتون کرکش کنید.
  البته باید دستگاهتون جلیبریک شده باشد.

   1. بر روی خود ای دیوایستون ذخیره می شن.به علاوه می تونید اپلود کنید بر روی سایت های اشتراک فایل.
    بعد از ذخیره می تونید با برنامه های مدیریت ایفون (الان دقیقا یادم نیست) به مسیر برنامه برید و فایل کرک شده را به کامپیوتر منتقل کنید.
    ببخشید اگه دیر جواب دادم.

 13. با سلام.
  خواهشا اگه ممکنه به چند تا سوال من لطف کنید پاسخ بدید:
  ۱: بعد از جیلبریک میتونیم از اپ استور رو دیوایس خودمون بازم استفاده کنیم؟
  ۲: بعد از جیلبریک میتونیم در صورت اومدن آپدیت جدید برای ios دیوایس خودمونو آپدیت کنیم؟
  ۳: بعد از جیلبریک از امکاناتی که در آیپد بدون جیلبریک هست میتونیم استفاده کنیم؟
  و یه سوال متفرقه:
  جی پی اس و مپ آیپد از تمامی شهر های ایران پشتیبانی میکنه؟
  اگه به این سوالا پاسخ بدین خیلی خیلی ممنون میشم.
  با تشکر…

  1. ۱٫بله دوست عزیز می تونید اپل استور استفاده کنید.
   ۲٫بله دوست عزیز می تونید اپدیت کنید منتها منتها دستگاهتون از حالت جلیبریک خارج میشه و برنامه های کرکی بر روی دستگاهتون پاک میشن.معمولا کسانی که دستگاهشون را جلیبریک می کنن تا اومدن جلیبیرک اپدیت مورد نظر صبر می کنند.به طور مثال کسایی که ایپد ۲ داشتن و روی ۴٫۳٫۳ جلیبریک کرده بودن.بعد از اینکه جلیبریک ios 5 منتشر شد دستگاهشون را اپدیت و سپس جلیبریک کردن.
   ۳٫بله از تمامی امکانات ایپد قبل از جلیبریک می تونید استفاده کنید.حتی یه سری از قابلیت ها مثل بلوتوس را هم می تونید برای دستگاهتون فعال کنید.
   ۴٫جی پی اس که همه جا کار میکنه.در مورد مپ باید بگم که برنامه مپ ایپد نقشه های گوگل مپ هست که گوگل هم نقشه ی تمامی شهر های ایران را دارد منتها باید به اینترنت متصل باشید و روی نقشه زوم کنید و بعد که اینترنت را قطع کردید بازم نقشه ها روی دستگاه هست.البته برای مسیر یابی برنامه سیگنیک هست به قیمت ۵۰ دلار که مسیریابی هم داره به صورت افلاین و نقشه راهها کشور و تعدادی از شهر ها را هم داره.

 14. من یک سالی میشه apple ID دارم اما استورو جایی که هستم انتخاب کردم. حالا میخوام به USA استورو تغییر بدم چه کنم؟ change store رو رفتم اما None تو گزینه های پرداخت مالی نیست…کمکی باشه ممنون میشم..

 15. اگر برنامه های آیفون رو شخص دیگری برایمان ریخته باشه
  اما فقط برای انتقال آهنگ میخوایم آیفون رو به کامپیوتر وصل کنیم
  راهی هست که از پاک شدن برنامه ها جلوگیری کنیم؟

  1. بله دوست عزیز.
   بعد از اتصال ایفونتون به کامپیوتر در قسمت سینک تیک apps را بردارین.سایر کزینه ها یعنی فوتو-مووی-اینفو-بوکس-میوزیک و … اگه تیک داشته باشن مشکلی برای برنامه هاتون پیش نمیاد.شما اگه به ۱۰۰ تا کامپیوتر هم وصل کنید دستگاهتون و در هر کامپیوتر تیک سینک apps را بردارین هیچ مشکلی برای برنامه هاتون پیش نمیاد.

 16. سلام دوستان من قصد خرید آیپددارم اما برای خریداون یا تبلت اندروید دوبه شکم وجند سوال ازتون داشتم.۱- نرمافزارایه رایگان اپل نسبت پولیا چه قدرن
  ۲-وقتی جیلبریک کنیم و بدم برام بازی بریزن وقتی داخل آیتونز بریم بازیها پاک میشن؟

  تو رو خدا جواب بدین

  1. نرم افزار های رایگان اپل خیلی بیشتر از اندروید هست ضمن اینکه کاربردی تر هم هستن و می تونید به راحتی دانلود کنید حال انکه دانلود از گوگل پلی نیاز به فیلتر سکن داره.
   در مورد جلیبریک و نصب برنامه های کرکی من دقیق منظورتون را متوجه نشدم.
   اگه منظورتون اتصال ایپد به کامپیوتر و باز کردن ایتونز هست باید بگم که خیر پاک نمیشن.
   حتی اگر از روی خود دستگاهتون علاوه بر برنامه های کرکی بخواهید برنامه های اصلی را از ایتونز بخرید یا برنامه های رایگان را دانلود کنید بازم براتون مشکلی پیش نمیاد.
   البته اگه دستگاهتون جلیبریک شده باشه می تونید با نصب اینستالوس(در سیدیا باید سورسش را اضافه و نصب کنید که البته هیچ کاری نداره و اموزشش http://www.applestan.com/archives/16484
   اینجا هست)
   ۹۹٫۹% برنامه های اپل استور را به صورت رایگان دانلود و نصب کنید.
   حتی قوی ترین تبلت های اندرویدی بازار هم در روانی اجرای برنامه ها و مولتی تسکینگ و حتی میشه گفت سخت افزار به پای ایپد جدید نمی رسن.

 17. سلام . خیلی ممنون از مطالب خوبتون
  من یه آیپاد از یکی از آشنایان خریدم . جیلبریک شده کلی اپلیکیشن هم روش ریخته (خودش این کارا رو نکرده مغازه دار انجام داده)
  حالا تکلیف من چیه ؟ اگه بخام برنامه ی جدید بریزم همه ی این قبلی ها پاک میشه ؟
  چی کار کنم تو رو خدا راهنمایی کنید !

   1. آقا اول تشکر میکنم این قدر زود جواب دادید . دمتون گرم !
    اگه فایل ipa همشون رو خودم دانلود کنم بریزم تو آی تونزم بازم پاک میشن ؟
    در ضمن اپل آی دی هم هنوز ندارم

 18. سلام برادر موسوی بنده امروز یک ای پاد تاچ اکبند سفارش دادم وقتی گرفتم چه کنم میل ندارم کارم به دلال ها بیفتد یک لپ تاپ هم دارم جه ویندوزی نصب کنم تا از ایتونز پشتیبانی کند xpپشتیبانی می کند چه ورژنی نصب کنم در کامپیوتر تا سازگار با ای پاد تاچ ۴g باشد وضمنا یک ایپد یک تری جی هم دارم نمی دانم برنامه ایتونز را از کجا بگیرم یا دانلود کنم و اگر بنده کارتی که فرمودید بگیرم و جلبرینگ نکنم مشکل را خودم می تونم حلش کنم لطفا در صورت امکان مراحلی که بنده را به خودم متکی کند شما بفرمایید و اگر کتابی هم باشد که به بنده کمک کند تا مستقل باشم بفرمایید بگیرم ضمنا تحصیلات تا ارشد دارم و فرمایشات شما را تا حدودی می توانم درک کنم وازدریای بیکران مهندسین بزرگواری چون جنابعالی بهرهای ببرم از تولید علم وزحمات شما متشکرم 

 19. سلام من از طریق آیتونز فایل های صوتی را روی دیوایسم میریزم و ساینس را هم می زنم و تو قسمت رنگی پائین نوشته موزیک ۲ گیگ و ادر ۱ گیگ مثلا ولی تو دستگام پیداشون نمی کنم حجم حافظه دستگاه را اشغال کرده ولی در دستگاه قابل رویت نیست. متشکر می شم راهنمایی فرمائید از سایت بسیار قوی شما نهایت استفاده را می برم ممنون

 20. مهندس موسوی ممنون از حوصله ای که به خرج دادید و راهکار های ضروری و لازم را در اختیار بنده گذاشتید بنده توان خود را بکار گرفته و اینشاله بتوانم از عهده این کار در ایم .با تشکر

 21. سلام جناب موسوی من چند ماه قبل گیفت صد دلاری خریدم اعتبار فعلی من ۸۷ دلار است الان میخام برنامه رایگان دانلود کنم پیغام میده که باید نوع پرداخت رو انتخاب کنید{یکی از کارتهای ویزا و مستر …}گزینه none رو قبول نمیکنه.

   1. روی ایپد و با وی پی ان تست کردم نشد باید یکی از کارتهای اعتباری بین المللی را انتخاب کنم یا یک گیفت بخرم با اینکه ۸۷ دلار اعتبار دارم.

 22. اقای موسوی خسته نباشی من یک دستگاه ای پد تاچ از فروشگاه تهران خریدم و صفر است ایا میشه استفاده کنم یعنی رویش سیستم عامل زده اند ىا باید کار خاصی روش بکنم تا قابل استفاده باشد

 23. سلام همشهری عزیز و متخصص

  من حدود ۴۰ سالمه و رشته من حسابداری است بسیار ممنونم از این اطلاعات مفیدت که رایگان در اختیار همه میذارید واقعا دست مریضاد خیلی عالی توضیح دادی من خیلی استفاده کردم بازم ممنونتم

 24. سلام
  جناب موسوی
  آیا با iPad2 و یا iPad New میشه مثل iPhone تماس تلفنی دو طرفه داشت (با شماره گیری به وسیله سیم کارت) مثل یک مبایل معمولی، لطفا راهنمایی کنید.
  با سپاس بسیار از شما

 25. سلام .
  من اپل آیدی ساختم و مشکلی هم باهاش نداشتم.یکبار پسوورد اشتباه زدم و ریست کردم.ازون به بعد با لپتاپ میتونم دانلود کنم ولی با گوشی نه!!میشه راهنمایی کنید؟

   1. مرسی که اینقدر سریع پاسخ دادین.سپاس.
    همین کارو میکنم مگه :cant conect to applestore/itunes.
    جالبه که با پی سی هیچ مشکلی نداره و من log in کردم و میتونم دانلود کنمواما با خود آیفون این ارورو میده.لطفا راهنمایی کنین

    1. یک بار دستگاه را Restart کنید بعد دوباره امتحان کنید در ضمن چک کنید که حتما دستگاه به اینترنت متصل باشه اگر باز با این پیغام مواجه شدید این بار از وی np استفاده کنید و دوباره تست کنید.

  1. مشکلی ایجاد نمیکنه ولی در نهایت با یکی از اکانت ها از داخل دستگاه iOS می توانید اپ یا موزیک و کتاب الکترونیکی دانلود کنید. و حتما در نظر بگیرید که کامپیوتر خود را دوباره با این اپل آی دی جدید از طریق آی تونز Authorize کنید. نیازی نیست که اپل آی دی قبلی رو Deauthorize کنید.

 26. سلام
  گوشیم جیلبرک شُدَست
  ازinstallos5 چند تا برنامه ریختم
  اگه گوشیمو به ایتیونز وصل کنم برنامه هاى جدید پاک میشن؟
  اپل ایدى هم ندارم

 27. سلام همانطور که در بالا گفتین یکی از این مغازه دار ها واسم اپ هارو ریخت ولی پسور اپل آیدیشو به من نداد. من از یکی شنیدم که اگر با خود آیپدم و با یک اپل آیدیه دیگه وصل بشم ، هیج کدوم از بازی ها و برنامه هام پاک نمیشه ؟!! آیا درسته؟؟؟

  1. بله از قسمت Settings سپس Store دستگاه می تونید اپل آی دی خودتون را Sign کنید بعد از اپلیکیشن App Store برای دانلود استفاده کنید و تا زمانیکه دستگاه را با آی تونز سینک نکنید هیچ برنامه و اطلاعاتی پاک نخواهند شد.

 28. اگر برنامه ای رو برای آیپد ۳ از اپ استور‍ بخریم
  آنوقت میتونیم همون برنامه رو به یک آیفون منتقل کنیم یا باید جداگانه خریداری بشود؟
  (چون اکثر برنامه های نیو آیپد به صورت HD هست)

  1. موقع دانلود در صفحه آی تونز مربوط به آن صفحه اطلاع داده میشه که روی چه دستگاه هایی قابل اجراست. اگر HD روی لوگو یا کنار نام باشه فقط و فقط برای آی پد هست. به اپلیکیشن هایی که هم روی آی پد و همروی آی فون اجرا می شوند Universal گفته میشه.

 29. سلام
  توی کامنت های بالا ازتون پرسیده بودم :

  “من یه آیپاد از یکی از آشنایان خریدم . جیلبریک شده کلی اپلیکیشن هم روش ریخته (خودش این کارا رو نکرده مغازه دار انجام داده)
  حالا تکلیف من چیه ؟ اگه بخام برنامه ی جدید بریزم همه ی این قبلی ها پاک میشه ؟”

  و شما فرموده بودید :
  “گر از داخل خود دستگاه بخواهید اینکار رو انجام دهید مثلا از اپلیکیشن App Store نه ولی در صورت اتصال از هر طریق به آی تونز اپلیکیشن ها پاک می شن.”

  بعدش وقتی خواستم برنامه جدید بریزم طبق گفته شما انتظار داشتم برنامه های قبلی پاک بشن ولی پاک نشد و میتونم ازشون استفاده کنم .
  میشه در این رابطه توضیح بدبد ؟؟

  1. چطوری برنامه ریخته اید چون اگر با آی تونز این کار رو انجام داده باشید و از داخل منوی Store سپس Authorize this computer کامپیوتر خود را با اون اپل آی دی که برنامه ها رو با اون ریخته اید Authorize نکرده باشید بعد از زدن دکمه Apply یا Sync از داخل آی تونز برنامه ها پاک می شوند. ولی اگر از داخل دستگاه از برنامه App Store استفاده کرده باشید خیر برنامه ها پاک نخواهند شد.

 30. من بعد از اینکه apple ID برا خودم درست کردم و Authorize this computer رو زدم ، فایل IPA برنامه ها رو تو آی تونز اد کردم و بعد sync کردم ولی برنامه هایی که از قبل توش بود پاک نشدن …

  1. طبق روال عادی اگر کامپیوتر شما با اون اپل آی دی که برنامه ها رو داخلش ریخته اید Authorize شده باشه بعد از اتصال دستگاه به آی تونز به شما پیغام داده میشه که این برنامه ها با این اپل آی دی داخل Library آی تونز شما نیست و با نمایش گزینه Transfer این امکان را برای شما فراهم میکنه که اپلیکیشن ها رو به داخل قسمت Library سپس Apps منتقل کنید اگر کامپیوتر خود را Authorize نکرده باشید اون اپلیکیشن ها که داخل دستگاه نصب کرده اید بعد از زدن دکمه apply یا Sync در آی تونز پاک خواهند شد.

 31. خوب اگه اینطوری باشه که شما می گی نمی شه مستقیم برنامه های کرک شده رو از itunes به idevice ریخت , چون اون برنامه ها هنوز برچسب apple id ما رو که بوسیله itunes ما Authorize شده رو ندارن , و با برنامه ی app sync درست نشدن , ولی انجوری نیست. پس چجوریاس؟؟؟

 32. سلام اقای موسوی خسسته نباشید یه سوالی داشتم وقتی که ایفون۴ رو لب تاب وصل می کنم اتوماتیک مرحله ی اولی دومی سومی ٍ وچهارم که رسید قطع میشه مشکل چیست؟

  1. لطفا دقیق تر بگویید که روی چه مرحله ای قطع میشه و منظورتون دقیقا از قطع شدن چیست؟ یعنی عملیات تا آخر انجام نمیگیره؟ آیا با پیغامی هم مواجه می شوید؟ به جز این آیا بعد از Sync هم این مشکل رو دارید؟

 33. با سلام و تشکر،
  من نمی خوام گوشی آیفونم رو جیل بریک کنم، در حال حاضر هم فروشنده با آی دی خودش یه سری app ریخته رو گوشیم می خوام ببینم من می تونم بدون داشتن اپ آی دی از برنامه آیتیونز فقط به منظور جابجا کردن عکس و موزیک استفاده کنم. اونوقت در اولین بار اتصال به برنامه آیتیونز،اپ هائی که فروشنده ریخته و عکسهائی که رو گوشی دارم آیا احتمال پاک شدنشون هست؟ و سوال آخر آیا با همین وضعیت می تونم وی پی ان هم نصب کنم؟

 34. با سلام

  لطفا نحوه استفاده از برنامه app sync رو بگید…سوال دوم اینکه اگر یک برنامه از طریق خود ایپد از اینترنت بگیرم …مستفیم میشه نصبش کرد یا حتما باید به کامپیوتر وصل شه؟ ممنون

  1. در مورد سوال اول اینکه با نصب برنامه App Sync بعد از جیلبریک این امکان فراهم می شود که بتوانید برنامه های کرک شده را روی دستگاه خود نصب کنید. در مورد سوال دوم اینکه بله کلا می تونید از اپلیکیشن App Store روی دستگاه برای نصب برنامه بدون نیاز به کامپیوتر و برنامه آی تونز استفاده کنید.

  2. اول برنامه ifile رو نصب میکنید بعد به سیدیا میرید برنامه installous رو نصب کنید بعد برید تو ifile قسمت داکیومنت رو باز کنید گزینه installous رو پیدا کنید فایل دانلودی رو کپی کنید بندازید تو فایل download تو پوشه installous بعد برنامه installous رو باز کنید گزینه download رو لمس کنید بعدروی فایل دانلودی رو لمس کنید و اینستال رو بزنید

 35. سلام آقاى موسوى من دو سه هفته اى میشه که یک ipad3 یا همان new ipad گرفتم که جلبریک نیست به نظر شما من باید جلبریک کنم یا تمام اون کارهایى که میتوان با جلبریک کرد با ساختن اپل آى دى میتوان کرد؟در ضمن راسته که میگن با جلبریک کردن مشکلات سخت افزارى براى دستگاه پیش مى آید؟تو رو خدا جوابم بدید ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون

 36. بابا من میام برنامه را از طریق کامپیوتر دانلود میکونم و بعد باز میکونم میره تو ایتونز بعد گوشی را وصل میکنم بعد میره برنامه تو لایبرری اپس گوش مشکل اینجاست تا تیک میزنم و apply را میزنم تیک خود به خود بر داشته میشه و برنامه که انتخاب کرده بودم در ایقفون نیست میشه این را تو ضیح دهید؟
  مرسی از زحمات شما

  1. بله من این مشکل رو دیده ام برنامه آی تونز رو به کل پاک کنید و جدیدترین نسخه را از آدرس Apple.com/itunes دانلود کنید و دوباره امتحان کنید این مشکل از آی تونز است همین الان روی یک کامپیوتر دیگه امتحان کنید این مشکل رو نخواهید داشت. دلیلش رو دقیق نمی دونم ولی با حذف و نصب دوباره برنامه آی تونز مشکل رفع میشه.

 37. سلام آقای موسوی
  من میخوام با اپل آی دیم توی سیستمم sign in بشم اما برای پرداخت گزینه none رو قبول نمی کنه آدرس india رو هم دادم پیغام میده که بع itunes support تماس بگیرید. آیا راهی هست که بتونم بدون کارت sign in کنم؟

 38. ببخشید اقای موسوی برنامه ی ایفان باکس هم قابلیت بکاپ را دارد اما این برنامه بازهم مانند ایتیونز به اپل ایدی کسی که برام برنامه ریخته احتیاج داره با تشکر بسیار مطالب کارامد و مفیدی در اختیار گذاشتید!

 39. اگر بکاپ بگیریم و دوباره بخوایم با برنامه itools نصب کنیم برنامه های کرک شده برمیگردند ایا امکانش هست به غیر از ایتونز مثلا با itools بکاپ گرفت و دوباره ریستورشون کرد روی دستگاه ؟؟ من میخوام ios6 رو نصب کنم و برنامه هام رو بیرون ریختن اما الان موندم ایا میشه همشون رو برگردوند

 40. سلام
  من تمام اپ هارو با Itunes کامپیوترم دانلود می کنم اگه ورژن Itunes رو عوض کنم چون خونده بودم که باید اول ایتونز رو uninstall کنم بعد ورژن جدیدشو نصب کنم. برنامه هایی که تا حالا دانلود کردم ازبین میرن یا خیر ؟ لطفا راهنمایی کنید.
  فایل هایی که دانلود کردم رو میتونم به دوستم که گوشیش جیلبریک نیست بدم تو فولدر ایتونزش بریزه و استفاده کنه یا نه ؟ منظورم فایل های .ipa هست

  1. می تونید تمام اون برنامه هایی که داخل library برنامه آی تونز تان هست را با ماوس گرفته و روی قسمتی از هارد مثل دسکتاپ کپی کنید و بعد از نصب برنامه آی تونز جدید دوباره به library برنامه آی تونز یعنی جای قبلی باز گردانید در ضمن اگر بعد از uninstall و نصب دوباره از داخل برنامه آی تونز و منوی store سپس authorize this computer کامپیوتر خود را authorize کنید بعد از اتصال دسگاه برای تهیه بکاپ تمامی آنچه که روی دستکاه دارید به برنامه آی تونز منتقل خواهند شد البته بعد از اتصال دستگاه حتما در پنجره ای که برایتان باز خواهد شد گزینه transfer را باید بزنید.

 41. چطور میشه به طور غیر مستقیم authorize رو از یک آیتونز برداشت؟
  برای مثال من بعد از عوض کردن ویندوز وقتی دوباره آی دیم رو authorize کردم، نوشت که الآن با دو تا کامپیوتر authorize شده
  چطوری قبلی رو حذف کنم؟
  ممنون…

 42. سلام
  چند تا سوال داشتم اگه ممکنه راهنماییم کنید
  اول اینکه من یک ایپد جدید ۴g با ظرفیت ۶۴ که سیم کارت هم میخوره خریدم و اوین باریه که یه دستگاه اپل دارم و هیچ چیز از اون نمیدونم اگه میشه چند تا بر نامه مفید که باید داشته باشم رو به من معرفی کنید
  دوم اینکه میتونم دستگاهم رو جیلبریک کنم؟
  سوم اینکه ایپدم رو توی خونه نه لب تاپم و نه سیستمم نمیشناسن ولی توی محل کارم که یه سیستم قدیمی هم هست میشناسه دلیلش چی میتونه باشه

 43. واااااای دلم واسه اپلیا سوخت .چه مصیبتی دارند برای نصب یه برنامه!راستی ممنون از مقالتون ببخشید کتابتون.نصب برنامه این جوریه وای به حال بعدش.راستی چجوری پاک میشه؟نه الان خودم میگم:اول میریم پایتخت دو کیلو گیفت کارت میخریم بعد….راستی بعدش چیکار میکنیم؟؟؟!!

 44. سلام جناب موسوی من رفتم داخل
  General-reset-erase all conetent and setteng
  رو زدم همه چیز پاک شد حالا فقط علامت اپل میاد
  وصل کامپیوتر هم کردم برنامه ایتون رو هم باز کردم ولی کاری نمیشه کردم
  اپل من ۳g است ممنون میشم کمکم کنید

 45. سلام خوبید؟
  من یه آیپد دارم که رفتم جیلبریک کردم و دادم بیرون ۲۰گیگ برنامه ریختن حالا خودم میخوام از پی سی با اپل ای دی خودم برنامه یا موزیکو و …. بریزم توش میخوام بدونم آیا برنامه های قبلی پاک میشه یا نه؟
  اگه پاک میشه آیا راهی هست که هم بتونم از پیسی برنامه بریزم و هم برنامه قبلی ها بمونه؟
  ممنون

 46. سلام ، فروشنده ی گوشی آیفون ۴ با اپل آی دی خودش برای من برنامه نصب کرده است و من آیتیونز رو اتورایز نکردم و ورژن آیفون هنوز ۴ هست و من میخوام آپدیت کنم به ۶٫۱
  اگر آپدیت کنم برنامه ها پاک می شود؟

  1. از روش معمول باید برای ریستور استفاده کنید در ضمن اگر SHSH دستگاه برای نسخه هایی قبل iOS 6.0.1 رو نداشته باشید نمی تونید به نسخه ای قبل از ۶.۰.۱ ریستور کنید.

 47. با سلام و تشکر فراوان
  من میتونم برنامه هایی رو که یک فروشنده روی گوشی برام ریخته رو آپدیت کنم؟ برنا مه ای مثل وایبر
  و سدال دیگم اینه که وقتی میخوام یه بازی از app store نصب کنم بهم error 1009 میده
  لطفا راهنمایی کنید
  این هم بگم برنامه های منو با یه apple ID ریختن و من خودم هم یک Apple ID جداگانه برای خودم درست کردم و با آی دی خودم میخوام کارای بالارو بکنم
  ممنون

 48. بإسلام
  میخواستم بدونم چجوری میشه جلوگیری کرد إز پاک شدن برنامه هایی که با apple id دیگه ریخته شده رو دستگاه به هنگام اتصال به
  itunes و ایا این اتفاق فقط در itunes میفته یا در itools هم میفته ممنون
  یه سوال دیگه من یک ای پد ۴ گرفتم که جلبیریک نکردمش و از itools استفاده میکنم و ورژنشم ۶.٠.١ هستش اما وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم itools نمیشناسش و میگه دستهاه وصل نیست چیکار کنم وقتی usbمیزنم کامپیوتر خود کامپیوتر میشناسش و ای پد او صدای کانکت شدن رو میزنه اما itools نمیشناسش اگه رانمایی کنید ممنون

 49. سلام

  من آیپد ۳ دارم. وقتی آیپد خریداری کردم فروشنده با گرفتن مبلغی از بنده یک سری برنامه و بازی اصلی برام نصب کرد. من آیپدمو به کامپیوتر خودم وصل کردم و برنامه ها و بازی هایی که برام نصب کرده بود پاک نشدن. با اینکه itunes کامپیوترم id خودمه.

  چند سوال دارم :

  ۱ آیا طرفی که از من پول گرفته ، سرم کلاه گذاشته ؟
  ۲ اگر آیپدمو که ios 6 روشه رو جلبریک کنم ، برنامه هام پاک میشن ؟

 50. ممنونم از راهنماییتون
  من این مطلب رو خوندم، ایپد من جیلبریک نشده ، ایپد رو با لپتاپ authorize کردم ولی برنامه هایی که خود فروشگاه ریخت پاک نشد که ! چرا؟

 51. من وقتی از آیتونز لپ تاپ استفاده می کنم اپل آیدی خودمو میاره ولی از آیپد تو آپ استور اپل آیدی فروشگاهو ، چه جوری میشه عوضش کرد؟
  ببخشیدا خیلی سوال پرسیدم :/

 52. سلام آقای موسوی!
  مشلی که من دارم اینه که اپل آی دیم روی گوشیم کار نمی کنه!
  البته این مشکل بعد از جیلبریک گوشیم پیش اومده!
  اگه ممکنه منو راهنمایی کنید!

 53. سلام خدمت شما دوست عزیز
  من وقتی آیفونمو خریدم فروشنده یکسری برنامه برام ریخت با اپل آی دی خودش حالا هیج روشی نیست که من برنامه های نصب شده رو آپدیت کنم؟
  با سپاس فراوان

 54. سلام ! من یک تازه کار هستم لطفا من را راهنمایی کنید ! برای من تازه یک ایپد مینی بدون ج رسیده و شخصی اشنا برای من اپل ایدی در کشور USA ساخته ! چند روزی بود که به راحتی با اپل استو ر بدون نیاز به vpn یا هر چیز دیکه از wifi ایران برنامه های رایگان اپل استور را که فقط از من پسورد اپل ایدی میخواستو دانلود میکردم ! ولی امروز با open vpn سرور us به ایپد وصل شدم یه سری گشت زدم در اپل استور و قطعش کردم , و دوباره که خواستم بدون وی پی ان از اپل استور یک برنامه رایگان دانلود کنم از من بعد از درخواست پسورد ,وبعد verification required ,و بعد apple ID pass میخواد وارد کردم وبعد یه دفعه یه کادری مییاد جلوم بالاش نوشته Account Settings و security code رو با رنگ قرمز برجسته تر کرده در قسمت جزئیات کارت ولی من scurity code را وارد میکنم ولی این پیغام را به من میدهد با رنگ قرمز (For assistance ,cantact iTunes Support at http://www.apple.com) همین! حالا من چی کار کنم لطفا کمکم کنید منتظرم

   1. منم همین مشگل رو دارم . پوا از گیفت کارد تو اکانتم هست ولی وقتی جدیدن می خواستم واسه clash of clans جم بخرم این رو می گه منم visa , master discover ندارم هالا چیکار کنم ؟؟؟

    1. من در دو حالت این پیغام رو دیدم، زمانیکه مبلغ خرید از موجودی شما بیشتر باشه و دوم اینکه اطلاعات آدرس معتبر نیست و آی تیونز استور یک کشور دیگر رو انتخاب کرده اید که در این حالت اگر با یکبار لاگین و تغییر آدرس به یک آدرس معتبر مشکل حل نشد، کار خاص دیگری نمیشه کرد.

 55. سلام.خسته نباشید.
  دوست من یه آیفون ۵ خریده که تو پایتخت فروشنده با آدرس جی میل خودش یه اپل آی دی واسش گرفته و اون رو سِت کرده براش.
  حالا سوال من اینه که آیا دوست من می تونه یه اپل آی دی جدید واسه خودش بگیره؟ چطوری؟
  ممنون

  1. بله می تونید یک اپل آی دی جدید تهیه کنید ولی در صورت اتصال به آی تیونز و سینک برنامه‌ها٬ برنامه ها که با اپل آی دی فروشنده روی دستگاه قرار گرفته اند پاک خواهند شد. با اپل آی دی جدید تنها می تونید از برنامه app store روی دستگاه استفاده کنید تا برنامه هایی که فروشنده ریخته پاک نشه و بتونید با اپل آی دی خودتون هم برنامه تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم حتما از لینک های زیر پست‌های مرتبط را مطالعه کنید.
   http://www.applestan.com/archives/tag/iguide

 56. salam agha mehdi bebakhshid man emkan neveshtane farsi nadashtam ye soal dashtam.man 2 sale pish ipad kharidam to pasaje paytakht appharooo be sorat orginal rikhatam mikham bebinam mitooonam alan update konam .albateh mikham back up begiram mikham bebinam keh naram afazara bad az back up restore mishe ya na?

 57. با سلام
  من یک سوالی داشتم،حدود یک هفته پیش ID من ارور رمز میداد و بعد از ریست کردن رمز از من verification payment info رو میخواست که پس از تایید هیچ کاری انجام نمیداد و من هم اصلا امکان دانلود هیچی رو نداشتم، بعد یک نامه به ساپورت زدم که مشکلم حل کنند ولی IDمن بعد از اون بلاک شد،میخواستم ببینم من اون IDرو دیگه نمیتونم کاریش بکنم؟ و اینکه از ID خواهرم بطور مشترک میتونیم استفاده کنم یا نه؟
  لطفا راهنماییم کنین،خیلی ممنون.

 58. من گیج شدم تازه اپل۴ برام از خارج کشور اوردن اما من نمیدونم چه برنامهایی رو از کجا میتونم روش نصب کنم هم گوشیم جلبریک شده هم اپدیت شده به۶٫۱٫۳ .همه این فضولیام خودم کردم.خیلی تازه واردم نیاز به کمک شدیدا زیاد و فوری دااااااااااااارم

  1. bebin man khodam in karo mikonam dokmeye home ro do bar sari mizanam bad safe hodoode do santi metr miyad bala va barname hayii ke paeene safe baz hastand ro rooshoon ye zare negah midaram ta belarzan badroye alamate vorood mamno shon click mikonam ta hame ye barname hayi ke baz boodan basteshan bad ham barname i ke mikhastam ro baz mikonam o azash lezat mibaram

 59. سلام آقای موسوی! یه سوال داشتم! شما گفته بودین که:اگر اپل آی دی که کامپیوتر و برنامه آی تونز خود را با آن Authorize کرده اید با اپل آی دی برچسب خورده روی برنامه های داخل دستگاه iOS شما یکی نباشد برنامه ها بعد از اتصال از روی دستگاه پاک می شوند.
  خواستم بدونم چه طوریه که آیتیونز برنامه هایی که برچسب اپل آیدی متفاوتی نسبت به اپل آیدی که باهاش autorize شده رو پاک میکنه! اما خودش برنامه های کرک شده ای که بازهم برچسب متفاوتی دارند رو میتونه روی دستگاه نصب میکنه؟
  یا به بیان دیگه اینکه: وقتی ما یه برنامه ی کرک شده رو با آیتیونز میریزیم روی دستکاه ios آیا برچسب اپل آیدی اون برنامه کرک شده خود به خود با اپل آیدی که کامپیوتر رو باهاش autorize کردیم یکی میشه؟ چون اگه اینطوری نباشه طبق گفته های شما دفعه ی بعدی که دستگاه ios رو به همین کامپیوتر وصل کردیم باید اون برنامه های کرک شده پاک بشن چون برچسب متفاوتی نسبت به این کامپیوتر دارن!

 60. سلام یک سوال من خودم رفتم اپل ایدی ساختم ولی وقتی که روی برنامه که می خوام دانلود کنم بعد از زدن رمز اپل ایدی بعد از ۱۰ ثانیه یک پیام خطا که نوشتهthe request cannot proceed خیلی مهم سریع جواب رو بدین تعریف این سایت را خیلی شنیدم

 61. سلام. یه مشکلی دارم و اون اینه گه اطلاعات سوالهای امنیتی اپل آیدیم رو فراموش کردم و این اکانتم دیزیبل شده و مسدود شده . و یک اکانت دیگه ساختم وقتی داخل گوشی آیفون ۴s میکنم پیغام میده که از ماکزیمم اکانت فعال در این گوشی آیفون استفاده شده . در ضمن من فقط تونستم از سوالات امنیتی فقط تاریخ تولد رو به خاز بیارم . حالا که میخوام این اکنت مسدود شده رو فعال کنم و از آیتونز حذف کنم تا با اکنت دیگه ای متصل شم به گوشی ، نمیتونم . لطفا راهنماییم کنید که چکار کنم . مرسی ازتون

 62. سلام من وقتی از روی کامپیوترم یه چند تا اهنگ روی دیوایسم می ریزم و بعد از اینکه ریختم کابلو در میارم و بعد از یه دو سه روز که اهنگ جدید میاد دوباره به کامپیوترم وصل می کنم همه ی اهنگ هام پاک میشه دوباره مجبورم ۱۴۹۳ تا اهنگرو دوباره بریزم که کار سختی اگه یه راه حل به من پیشنهاد کنید که اهنگ هام پاک نشه ممنون میشمِ

 63. bebakhshid ye soale dg ham dashtam man ruye iphone 5 am ghablan ye apple ID dashtam alan sign out kardam az oon apple ID va ye appleID dg log in kardam vali vaghti mikham chizi download ya update konam emaile apple ID ghabliye miyadi o ramze oon ID ghadimiye ro mikhad
  man mikham ba apple ID jadidam download va update konam mishe baraye moshkele man ye rahe halli peyda konid merc mamnoon

  1. تنها برای آپدیت کردن برنامه هایی که با اپل آی دی قبلی نصب شده اند، آن اپل آی دی نمایان می شود در غیر این صورا اگر از داخل settings گزینه store اپل آی دی را sign out کنید برای نصب برنامه های جدید برای اولین بار یک اپل آی دی و پسورد از شما سوال می کند.

 64. سلام من یک آیفون ۵ دارم وقتی که خریدم فروشنده توی گوشیم بازی ریخت الان من میخوام خودم توی گوشیم اهنگ بریزم می خواستم بدونم اگه اهنگ بریزم کاری به بازی هام نداره یعنی پاکشون نمی کنه؟؟؟ در ضمن گوشیمم جلبریک نیست ممنون میشم جواب بدید

 65. سلام
  میخواستم بدونم ، میتونم از یه اپل ای دی با iphone و ipad استفاده کنم ، و همزمان کانکت بشم ؟
  یعنی با یه اپل ایدی همزمان از دو دستگاه استفاده کنم ؟
  ممنون

 66. سلام، من آیفون ۵ دارم و حدود ۶ماه پیش دادم برنامه زدن بهش، ولی با اینکه اَپل آیدی درست کردم و Authorize هم کردم و میخواستم با update کردن ios ام کلا برنامه های طرف پاک شه و من خودم برنامه نسب کنم براش. update کردم ولی برنامه ها پاک نشده و همچنان هم App Store گوشیم اجازه استفاده از اپل آیدی خودم رو نمیده! یعنی تو قسمت setting-iTunes & App Stores اپل آیدی من ثبت شده ولی وقتی میخوام برنامه ای رو update کنم اپل آیدی اون طرف رو میاره و ازم پسوورد میخواد! من چه کنم که برنامه های این آقا و کلا هرچی اطلاعاتی که داده از جمله اپل آیدیش پاک شه و من خودم برنامه بزنم با آیدی خودم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین 🙂

  1. خیر
   در صورتی دیوایستون روداده باشید به کسی و از طریق iTunes برایتون بازی و برنامه بریزن و شما برید و برنامه iTunes رو وا کنید و با اپل ایدی خود برای دیوایستون بازی و برنامه بریزید، در ان موقع همه برنامه هاتون حذف میشن

 67. با سلام
  خواهش میکنم ال طریق ایمیل من رو راهنمایی کنید…. فروشنده بر روی گوشی من برنامه ریخته و من با گوشی خیلییییی صدا ضبط کردم و الان گوشی پر شده
  ١- باید ببرم پیش خودش صداها رو برام بریزه یا خودم میتونم؟
  ٢- میخوام یک بار از اول با ای دی خودم برنامه بریزم پس همه چی گوشی پاک میشه؟ مخصوصا صدا ها برام مهمه…
  خواهش میکنم راهنماییم کنید… به نظر شما هم یک بار ریست کنم و با ای دی خودم برنامه بریزم؟؟

  1. از لینک زیر می توانید راهنمای انتقال را مشاهده کنید. اما پیشنهاد ما برای شما استفاده از گزینه اول یعنی برنامه SynciOS است که بدون نیاز به برنامه آی تونز می تونید صداها را منتقل کنید.
   http://www.syncios.com/how-to-transfer-voice-memos.html
   برای استفاده از دستگاه با اپل آی دی خودتان روی لینک زیر کلیک و اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید آنچه که مشخص است شما حتما نیاز به یک اپل آی دی خواهید داشت.
   http://www.applestan.com/archives/tag/iguide

   1. با سپاس از پاسخگوییتون …خیلی کمک بود
    بعد از اینکه صدا ها را گرفتم…تصمیم گرفتم سخت افزار را که مدت ها بود پیغام میداد را آپ کنم
    که بعد از چند ساعت روی گوشی فقط علامت وصل شدن به ایتونز اومده
    و هیچییییی دیگه نیست
    وصل کردم و redtor رو زدم ……… اما وسطش هی پیام میده و من هی اوکی می کردم…. اما بعد از ۳ ساعت گفت که نمیشه و کنسل کرد :((((((((

    itunes has detected an iphone in recovery mode .you must restore this iphone before you can use itunes

    حالا من چی کار کنم :(((؟؟؟؟
    دیگه هیچی تو گوشیم نیست؟:(((((

    من با برنامه SynciOS همه شماره ها و عکس و صدا رو بک اپ گرفتم یعنی میتونم برگردونمش؟؟
    و اینکه سری قبل شخص دیگه ای با ای دی خودش برنامه ریخته

    توروووو خدا زود کمک کنید….

 68. اصلا این اپل ای دی ینی چی ک اینقد مارو اذیت میکنن بابا مثل اندرید رایگان میکردن دیگه اخه چ کاریه وااااااااالا. حالا شما نمیتونین ی اپل ای دی بسازین در اختیار همه بزارین ممنون اگه این کارو بکنین مرسی از سایتتون

 69. سلام
  دستگاه من جیلبریک ۶٫۰٫۲ هست و یک سری نرم افزار جدیداً گیرم اومده که موقع نصب ارور نداشتن مجوز میده، Authorize هم که میکنم فایده ای نداره، قبلا همچین مشکلی نداشتم و برنامه هایی که از دیگران میگرفتم نصب میشد.
  میخواستم بدونم هیچ راهی نیست که این برنامه ها نصب بشن؟
  ممنون

 70. سلام من وقتی میخوام authorize کنم ارور میده توروخدابگیدچیکارکنم.
  آیدیموباگوشی درست کردم
  ارورش اینه : we could not complete your i tunes store request network connection was reset.
  make sure your network connection is active and try again

 71. سلام
  من با گوشی از قسمت aplle store یه بازی دانلود کردم
  حالا هر وقت بخام بازی کنم باید برم داخل aplle store و اون بازی رو انتخاب کنم تا بازی اجرا شه( در ضمن به اینترنتم باید وصل باشم(
  چکار کنم تا بتونم این بازی رو به خود گوشی انتقال بدم؟

 72. سلام
  من چند وقت قبل آپل آیدی یکی رو گرفتم دانلود کردم یه برنامه…
  بعد دانلود sing outکردم الان خودم آپل آیدی ساختم وارد کردم به گوشی قبول کرده ولی وقتی میخوام دانلود کنم آپل آیدی أون شخص نشون میده….
  چی کار باید بکنم؟!لطفا پاسخ بدید ممنون

 73. من آیپدمو از خود اپل استور خریدم.همه بازی ها و نرم افزار هاشم خودش نصب کرده.حالا اگه خودم با آیتونز یکی دوتا بازی بریزم اونایی که اپل استور نصب کرده پاک میشه؟

  1. باید کامیپوتر خود را با برنامه آی تونز و با اپل آی دی خودتان از منوی Store > Authorize This Computer ٬ Authorize کنید سپس به منوی File>Devices>TransferPurchase رو بزنید تا اپ ها بر روی لایبرریب برنامه آی تونز شما منتقل شوند.

   1. ببخشید،وقتی این کارو بکنم اپلیکیشن های اپل أستور وارد آیتونز میشه؟
    اگه وارد آیتونز میشه،آیا بعد از اینکه خودم اپ بریزم و ازروی دستگاه پاک شه،میتونم بدون اپل آیدی اپل أستور دوباره نصب شؤون کنم؟
    اگه میشه ساده جواب بدید که متوجه شم

 74. سلام
  من وایبرِ روی آی پادم رو آپ دیت کردم و همه ی مسیج های قبلیم پاک شدن
  و بک آپ هم ندارم
  راهی برای برگرداندن مسیج های توی وایبرم دارم؟؟؟

  🙁

 75. با سلام و تشکر از مطالبتون

  من یک آیفون خریداری کردم و خود فروشنده روش برنامه ریخت و داخل گوشی اپل آیدی اون نشون داده میشه… الان برای ریختن موسیقی و چیزهای دیگه روی گوشی از طریق آیتونز باید چیکار کنم؟ همه برنامه هام پاک میشه؟؟؟ ساختن اپل آیدی کمکی میکنه؟؟

 76. سلام من ی برنامه گرفتم از بیرون اپل ای دی میخوادبعد نصبش میشه ترفندی بزنیم ک اپل ای دی طرف پاکشه اصلا ترفندی هستش کلکی میشه زد

 77. با سلام….من روی ایفون ۴ فروشنده ای برام بازی و ره یاب و چیزای دیگه ریخته…که با ایدی خودش بوده…اما حالا میخوام اینارو روی ایفون۵ ای که تازه گرفتم بریزم…اما نمیشه…میشه راهنمایی کنید و اینکه من بک اپ گرفتم اما نمیشه روی ایفون جدید نصب کنم…منتظرم مرسی

  1. تا پسورد آن اپل آی دی را نداشته باشید و کامپبوتر خود را با آن Authorize نکنیدنمی توانید برنامه را به آی تونز منتقل کرده و سپس روی دستگاه دیگری نصب کنید.

 78. سلام ببخشید من دیشب یه بازی گذاشتم تو ایپدم دانلود بشه صبح دیدم دو تا بازی دانلود شده قبلنم یکی دو بار این اتفاق افتاده بود خواستم ببینم مشکلی نداره بعضی وقتا این طوری می شه

  1. اگر پیش از این برنامه‌ای را برای دانلود انتخاب کرده باشید که دانلود آن کامل انجام نشده است٬ ان برنامه بطور خودکار دانلود خواهد شد همچنین اگر گزینه Automatic Download از بخش Settings>itunes and app store فعال باشد اگر روی یک دستگاه دیگر با اپل آی دی خود برنامه ای دانلود کنید در دستگاه های دیگر هم آن برنامه خودکار دانلود خواهد شد.

 79. سلام من گوشیم ایفون۵سی هستش ولی باجعبه زدنش .چیکار میتونم بکنم؟فیلم دزدیشم دارم ولی طرف شناسایی نشده.میشه پیداش کرد؟
  گوشی تازه بوده حتی سیم بهش نخورده بوده

  1. اگر IMEI و یا سریال دستگاه را داشته باشید با مراجعه به مراکز قانونی می توانید در صورت قرار گرفتن سیم کارت داخل آن٬ دستگاه و فردی که در حال استفاده از آن است را شناسایی کنید. امیدواریم بتوانید دستگاه خود را بدست آورید.

 80. سلام دوستان ….خوبین؟
  من یه ایفون ۵ دارم که کار کرده گرفته ام ..نمیدونستم find my iphone اش فعال هس..رستور کردم و ورژن اش رو بالا بردم .ولی الان اون اپل ایدی رو میخواد تا اکتیو بشه .و منم نمیتونم پیدا کنم …..راه حلی هست که گوشیم اکتیو بشه؟البته icolud میخواد….ورژن اش هم سری ۷ هست
  دوستای عزیز لطفا کمکم کنید تا درست بشه

 81. با سلام
  من آیپدم رو میدم بیرون برام بارى و برنامه نصب میکنن حالا من از طریق اینترنت اپل آیدى ساختم ولى بازم میخوام از آپ استور استفاده همش اسم اپل آیدى اون شخصى که برام برنامه ریخته میاد اپل آیدى رو من توى قسمت تنظیمات /آپ أستور و آى تونز وارد کردم وحتى هم وارد شدم شناسایى هم کرده ولى بازم همون آش و همون کاسه
  خواهش میکنم کمکم کنید.:(((

  1. اگر از iOS 7 به بعد استفاده می‌کنید Auto Update را خاموش کنید. این مورد مربوط به ارائه آپدیت برنامه‌های نصب شده با همان اپل آی دی فروشنده است و یا اینکه یکی از این برنامه‌ها می‌بایست به سروری متصل شود که اپل آی دی و پسورد فرد دانلود کننده اپ را می‌خواهد.

 82. سلام دوست عزیز……….شما میتونید از مغازه ای که گوشی گرفته اید شماره سریالشو ازش بگیرید و از مغازه یه فاکتور بگیرید و به مراکز قانونی بروید و اقدام به سرقت کنین……

 83. سلام. ببخشید من تو مرحله نصب برناه ها مشکل دارم. موقع سینک ارور میده که کامپیوترَ authorize کن و موقع authorize کردن باز ارور میده 🙁 میشه کمکم کنید..ممنون

 84. با سلام
  من اپل آدی دارم در گوشه سمت چپ آیتونز هم اپل آدی ظاهر میشه اما از هر برنامه ای که میخوام در ایتونز دانلود کنم پیغام میده که اپل ایدی رو verified کن این کارو انجام میدم بازم همینو میگه
  You have not verified your account.
  Click ok to review the instruction on how to verity your account
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

 85. با عرض سلام و خسته نباشید !
  دیروز iTunes 11.1.1 رو نصب کردم تا آهنگ اینا بریزم تو آیفونم ،آخر سر که sync رو می زنم یه پیغام میده که iTunes برنامه های شماروپاک میکنه…
  منم از ترس اینکه برنامه هامو پاک کنه کنسل میکنم…
  الان باید چیکار کنم که اون پیغام دیگه نیاد
  ممنون

 86. سلام خسته نباشید
  من یه سوال داشتم من یک آیفون ۵ اس خریدم و دادم بیرون برنامه ریختن برام. ورژن آی او اس ۷٫۰٫۴ هست حالا سوالم این هست که اگر من از طریق ota یا از طریق آیتونز بخام به ios 7.1 آپدیت کنم برنامه هایی که بیرون برام ریختن پاک می شن یا باقی می مونن؟

 87. سلام همون طور که شما گفتید من اپل ایدی رو با سیستمم Authorize کردم ولی متاسفانه باز هم
  با ارور مواجه میشم که میگه باید به سیستم مجوز بدید یه چیزی تو همین مایه ها لطفا بگید
  باید چیکار کنم

 88. ببخشید من اولین باری که خواستم واسه آیفونم برنامه بریزم به مغازه دوستم دادم ، و الان که می خوام با آیتونز خودم برنامه بریزم ارورر ه this iPhone could not be synced because this computer is no longer authorised رو میده! حتی کل کامپیوتر های قبلی رو هم deaurhoeize کردم و دوباره پی سی خودمو authorize کردم فایده نداشت. آیا باید کل برنامه های ریخته شده از قبل و پاک کنم و از اول خودم برنامه بریزم؟ برای اینکار فقط پاک کردن برنامه ها کافیه یا اینکه باید کلان reset کنم؟ یعنی همهی عکسامم پاک میشه؟
  و دیگه اینکه من apple ID دارم ولی فک کنم چون چیز پی ان ندارم نمیتونم برنامه دانلود یا update کنم. اگه همون پیشه دوستم چیز پی ان بریزم دیگه مشکلم حل میشه و دیگه اصلا نیازی به این نیست که بخوام با آیتونز برنامه ای دانلود کنم؟ کلان لازمه که موبایلم با آیتونز خودم سینک باشه یا نباشه هم مهم نیست؟
  ممنون میشم به سوالای زیادم پاسخ بدید

 89. سلام من یکبار برای گوشیم برنامه ریختم بعد از چند وقت که برای update بردم وایبرم مشکل داشت بردم ی جای دیگه فقط وایبرم رو دوباره update کرد با یک Apple ID دیگه حالامشکلی پیش نمیاد چون رو گوشیم ی پیغام اومد که متوجه نشدم چیه …

 90. سلام، آقا یه لطفی کن مارو راهنمایی کن
  مغازه دار تو گوشیم با اپل آیدی خودش برنامه ریخته
  حالا من میخوام با اپل آیدی خودم از طریق آیتونز برنامه بریزم، میخوام برنامه هایی که مغازه دار ریخته پاک نشه
  ولی نمیشه!!! چیکار کنم؟

   1. آقا ممنونتم
    ولی این سوال هم پیش میاد
    چطوری وقتی میریم پیش یه مغازه داره دیگه ای، ازش یه برنامه ای رو میخوایم برامون میریزه؟
    یعنی کابل رو وصل میکرد به گوشی!!!
    پس از آیتونز ریخته؟ من اشتباه میکنم یا اون کابل وصل کردن یه حقه یا کلکه؟

 91. سلام… من اگه بخوام با لپتاپ خودم ویدیو از آیتونز بریزم رو گوشیم ، نرم افزارهایی که فروشنده برام ریخته پاک میشه؟؟؟ همیشه یه پیغامی میده ومن می ترسم سینک کنم! ممنون میشم جواب بدین.

 92. سلام و ممنون از مطالب خوبتون
  من دو سه تا برنامه دانلود کردم برای اننتقالشون به گوشی با وجود اینکه کامپیوترم رو Athurize کردم تا مرحله ۲ میره باز می زنه که این کامیپوتر مجاز نیست و از store وارد Athurize بشو… تا کچلی راه چندانی ندارم از دستش
  البته آهنگ که می خوام منتقل کنم این مشکل رو نداره اما برای عکس و برنامه دیوانه ام کرده
  ممنون می شم کمک کنید

 93. سلام و سپاس از زحماتتان در پاسخ به سوالات .شما در جواب سوال بنده گفتین که میشه روی آیفون جیلبریک شده از خود اپستور نرمافزار پولی نسب کرد . من هم این کار رو کردم ولی الان نرم افزارهای موبایلم به غیر این نرم افزار خریداری شده کار نمی کنند. اگه کمکم بکنید بسیار لطف کرده اید.خیلی ممنون

 94. باسلام ووقت بخیر
  بنده با آیدی که دارم به راحتی از طریق دیوایسم به آی تونز سینک می شوم ولی قادر نیستم با همان آیدی به آی تونز لپ تابم اتورایز شوم تقاضای مساعدت و راهنمایی دارم.

 95. سلام من چند تا سوال دارم
  ۱٫وقتی من ویندوزم رو عوض می کنم بعد از نصب دوباره itunes باید دوباره authorize کنم ؟ و اونوقت این یعنی یک کامپیوتر به لیست اون ۵ تا کامپیوتری که به طور همزمان میشه sync کرد اضافه میشه ؟
  ۲٫من folder که همهی info های itunes توش بود رو توی Documents درست کردم و بعد از تغییر ویندوز پاک شد . نتیجه اینکه آیا باید تو جایی این عمل انجام بشه که پاک نشه یا کلا بعد از تغییر ویندوز همینه ؟
  ۳٫آیا لازم حتما backup بگیریم ؟
  ۴٫چطور چند تا device رو ( مثلا ipad و iphone ) با یک Apple ID و با یک کامپیوتر sync کنیم؟
  ۵٫من دیدم که همزمان از چند apple ID استفاده میشه برای یک یا چند device .آیا استفاده ی اینشکلی مشکلی برای sync کردن با itunes به وجود نمیاره
  ؟
  من سوالام زیاد بود واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 96. داداشی سلامممم ببخشید مزاحم هم شدم یه سوال داشتم اگه مقدور هست راهنماییم کن من اپل ای دی دارم بعد این اپل آیدی رو پنج بارauthorize کردم ….. حالا چیکار کنم باز هم بتونم این کارو بکنم از شانس بد من سیستمم همش ویروس میگرفت و مجبور به عوض کردن ویندوز بودم برای همین هر بار که عوض میکردم ویندوز رو بعد که ایتیونز نصب میکردم این کارو میکردم حالا اون پنج بارش تموم شده نمیدونم چیکار کنم مرسی

 97. با سلام من از گوشیم back up گرفتم (۳gs) و ios آن را از ۳ به ۶ ارتقا دادم حالا که backup را برمیگردونم فقط notepad برگشته نه شماره نه sms و نه عکس هیچی ندارم لطفا راهنماییم کنید ممنون

 98. با سلام من یه گوشی ایفون ۵ دارم یوزر و اپسورد اپل ای دی رو ندارم گوشی روشنه نیاز به اکتیویت داره ایا من می تونم کاری بکنم یا خیر ممنون

 99. سلام ، خواستم برنامه وایبر رو در گوشی اپلم ۵ آبدیت کنم ولی چون پسورد اپل آیدی رو چند بار اشتباه دادم و برنامه پاک شد، مشکلم اینجاست که دیگه با اپل آیدی جدید از اپ استور نمیتونم برنامه وایبر رو دانلود کنم و فقط با آیدی قبلیم میخواد برنامه آپدیت بشه، لطفا راهنمایی کنید – تشکر

 100. سلام خدمت شما
  من ایفون ۵s دارم که میخوام خودم برنامه های روی گوشی رو اپدیت کنم ولی وقتی که گزینه authorise this computer رو انتخاب میکنم ارور میده که ایتونز قابلیت اتصال به app store رو نداره . الان باید چیکار کنم که مشکلش حل بشه ؟

 101. سلام.من مغازه موبایلی دارم.خواستم بدونم واسه مشتری هایی که میگن واسمون برنامه بریز
  ۱ : آیا باید vpn وصل باشه؟
  ۲ : آیا اگه با اپل آی دی خودم بریزم برنامه های قبلیشون پاک میشه؟
  ۳ : اگه اپل آی دی داشتن چکار کنم؟
  ۴ : آیا برنامه ای هست که بشه بدون دردسر واسشون برنامه و بازی بریزم؟لینک دانلود..؟
  ۵ : با یه اپل آی دی میشه واسه افراد مختلف برنامه ریخت؟
  لطفا سوالاتمو کامل پاسخ بدین
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 102. سلام من کوشیمو دادم بیرون برام برنامه برىزن بعد از اون خودم ابل ایدى درست کردم و از ابل استور برنامه دانلود کردم از اون موقعى که خودم برنامه دانلود کردم برنامه هایی که بیرون برام رىخته بودن باز نمىشن و ىا باز مىشن و سریع مىبرن،،،،،،،، لطفا مشکل منو حل کنىد

  1. آیا تاکنون دستگاه خود را با آی تونز سینک کرده اید. اگر پاسخ شما مثبت است دیگر نمی توانید از برنامه ها استفاده کنید تا اینکه کامپیوتر خود را با همان اپل آی دی Authorize کنید اگر پاسخ شما منفی است یکبار دستگاه را خاموش و روشن نمایید و دوباره تست کنید.

 103. سلام، من اپل آیدی رو ساختم اما توی فعال کردنش تو آیتونز به مشکل برخوردم چون از من شماره کارت بانکی رو میخواد و گزینه none رو نداره.باید چیکارکنم؟ کمکم کنید لطفا

 104. سلام ؛؛؛؛؛؛؛؛;;;;من ایفونمو دادم بیرون برام برنامه برىزن مدتى بعد خودم ابل اىدى درست کردم و از ابل أستور برنامه دانلود کردم از اون موقع به بعد هر وقت خواستم از اون برنامه هایی که بیرون برام رىختن استفاده کنم وقتى بازشون مىکنم مىبرن ; خواهشاً کمکم کنىد؛

 105. Salam
  man dishab harde jadid WD 1 T bara avalinbar vaskardam be mac air
  air shenakhto install khast beshe manam drag kardam to app ama natonestam chizi rosh berizam bad un installesh kardam dafe bad ke dobare rikhtam raft ghesmate turbo instale WD manam zadam ok bad ke install shod goft ke bayad restart beshe manam hardo nakandam bad ke restart shod to safe asli ke bayad pass bedi va varede macbook air beshi safe 1 sec mire kerem rang mishe va nemishe beri to dastgah 🙁 manam hardo kandamo 1 bar dige emtehan karam ama baza bala miad ra ghesmat pass dadan ke mac man pass nadare dobare haminjori mishe???
  Hala hardam saleme ama mac book bayad chikar konammmn
  Rahnamaim mikonin dooste aziz

 106. Slm
  Man ye iPhone 4 daram vaghti mikham az AppStore barnamehaye free ro danlod konam p password Apple ID mikhad man khodam Apple ID sakhtame vali ye addressed emaile dge mizane mige pasdwordesho bezanid. Bayad chi kar konam. Khahrshan tuye gmailam kamel pa pasokh brdid. Ruye har gushi faghat mitonim 1 bar Apple ID dorost konim ?? Age na pas man chikar konam. Mamnon misham pasokh brdid.

 107. من با یک اپل ای دی بازی کلش اف کلنز را از اپل استور دانلود و شروع به بازی کردم.گوشی من سوخت و چون ای دی من مشترک با یکی از دوستان بوده الان که گوشی خریدم با همان ای دی قبلی که متصل میشوم به جای نقشه(مپ) خودم نقشه(مپ) دوستم بالا می اید…خواهشمندم من را راهنمایی کنی…ممنووووووووووونم

 108. سلام ، ببخشید من بازی کلش آف کلن رو با اپل آی دی انگلیس نصب کردم و الان با اپل آیدی آمریکا برای خودم گیفت کارت گرفتم حالا میخوام تو بازی الماس بخرم میگه این بازی با اپل آی دی انگلیس نصب شده و نمیشه با گیفت کارت آمریکا. شارژ کرد، میخواستم ببینم چاره ای هست؟ با تشکر

 109. با سلام
  کوشی آیفون ۴s به دستم رسیده که ریستورش کردم بعد از ریستور برای فعال کردن اپل آیدیم میزنه شما حداکثر تعداد اپل آیدی رو روی این گوشی استفاده کردید و دایم ارور میده می خواستم راهنماییم کنین چطوری میتونم این حافظه اپل آیدی هارو پاک کنم.
  ممنون از سایت خوبتون

 110. سلام
  مرسی از اطلاعات مفیدتان. من به یک فروشگاه مراجعه کردم تا IOS 4 منو به روز کنه. دستگاهم قبلا جلبرگ شده بود. ایشان از کلیه اطلاعات بکاپ گرفتندو iOS 7 نصب کردند ولی نمیتوانند بکاپ رو به گوشی برگردونندو پسوردی که وارد کرده بودیم رو نمیشناسه.آیا میشود پسورد رو برداشت؟این اطلاعات شامل کلیه عکسها، نوت، تلفن،پیامک و برنامه های جلبرگ شده است. ممنون میشوم راهنمایی کنید.موفق باشید

 111. سلام.من چند وقت پیش ipad airخریدم و خود فروشنده برنامه های اصلی رو برام ریخت حالا وقتی میخوام برنامه ای از app store دانلود یا اپدیت کنم ایمیل فروشنده رو میده و من رمزشو ندارم.چیکار کنم که با ایدی و پسوورد خودم بتونم کار کنم.

  1. سلام. همونطور که در نوشته‌ی بالا آمده فروشنده نباید با اپل آیدی خودش برای شما برنامه دانلود می‌کرد. حالا شما یه اپل آیدی برای خودتون درست کنید برنامه‌هایی که فروشنده برای شما نصب کرده رو حذف کنید. بعد به اپ استور برید و با آیدی شخصی خودتون برنامه دانلود کنید.

   برای شروع اول از آیپد به قسمت Settings برید. از ستون سمت چپ روی iTunes & App Store برید بعد ببینید در قسمت سمت راست آن‌جا که Apple Id نوشته شده آدرس ایمیلی هست یا نه اگر باشه آبی رنگ و فعال مشخصه روش فشار بدید از منوی که باز می‌شه Sing Out رو انتخاب کنید تا از حساب فروشنده خارج بشید. بعد به جاش آیدی و رمز عبور خودتون رو وارد کنید بعد Sing In کنید.

 112. سلام. من یه دستگاه آیپد مینی گرفتم (البته نمی دونستم این هم دنگ و فنگ داره) حالا چند تا مشکل دارم.
  ۱. نمی‌دونم چه طور می‌شه فایلی رو از روی مک بوکم روی آیپد منتقل کنم. از آیتینوتز فقط تونستم موسیقی و عکس و فیلم‌هایی که توی آیتیونز شناسایی شده بود رو انتقال بدم. نمی‌دونم چه طور فایل‌های پی دی اف و فایل‌هایی که در آیتیونز شناسایی نشده رو منتقل کنم.

  ۲. نمی‌تونم از بلوتوث استفاده کنم. مک بوکم بلوتوث آیپد رو نمی‌شناسه.

  ۳. هم‌چنین AirDrop مک بوکم آیپد رو پیدا نمی‌کنه. مراحل لازم برای این کار رو کامل انجام دادم بازم نشد.

  خلاصه فکر می‌کردم با اتصال آیپد به مک از طریق کابل USB آیپد رو مثل یه درایو جانبی می‌شناسه و راحت کار می‌کنم اما ظاهرن به این راحتی‌ها نیست. اگر کسی می‌تونه راهنمایی کنه ممنون می‌شم.

 113. سلام من یه سؤال داشتم .من یه ماه پیش آى فون۵ خریدم با آى تونز هم کار میکردم .ولی هفته پیش ویندوز کامپیوترم رو عرض کردم و وقتى میخواستم با آى تونز کار کنم آى فونم به آى تونز وصل نمیشد ولى به کامپیوتر وصل میشد انگار نه انگار أصلا گوشیم وصل باشه

 114. سلام. من ایپدم رو ابدیت کردم و برای اینکه ازش استفاده کنم باید پسورد اپل ایدیم رو بزنم اما پسوردش رو یادم نیست و حتی پسورد ایمیلم هم یادم نیست نمیدونم باید چی کااااار کنم؟؟؟؟؟؟؟

  1. باید حتما پسورد را بازیابی کنید تنها راه در حال حاضر برای شما رفتن به آدرس http://iforgot.apple.com و بازیابی از طریق پاسخ به سوالات امنیتی است. البته می تونید در این مورد مستقیم با شرکت اپل هم تماس برقرار کنید.

 115. سلام، من می خواهم از لپ تاب اپل به آیفون ۵ نرم افزار بریزم ، چکار کنم؟ مثل دیکشنری و افیس (اگه بخواهم از app store دانلود کنم با هزینه است)
  متاسفانه شماره های من از کانتکت پاک می شه من نمی دونم چرا؟ ۳٫۹GB از حافظه من خالی است.
  من برنامه tango , viber , whatsapp را ابتدا خذف کردم بعد دوباره دانلود کردم با اپل آی دی خودم. در i Tune and app store اپل آی دی خودم نوشته شده اما برای update برنامه های موجود آی دی برنامه ریز را می خواست. چکار کنم برای بقیه برنامه ها؟

 116. با سلام
  ایا بااستفاده کردن یا اپل ایدی برای دو گوشی ایفون امکان دسترسی به پیام های واتساپ و اس ام اس و عکس و شماره توسط یکی از گوشی ها به گوشی دیگز هست

 117. سلام
  خسته نباشید
  من Apple ID خودمو شارژ کردم چندتا App خریدم
  مخوام بدونم این Application نارو ب چند نفر میتونم بدم ک ID خودمم Block نشه.
  Authorize کردم و الان Application ها رو رو Pc دارم
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 118. سلام من امروز گوشی خریدم از فروشنده هم خواستم app ID خودش نده به گوشیم خودم میخوام بگیرم ولی الان اومدم خونه گوشیم به وای فای خونه کانکت نمیشه انگار شبکه را نمی شناسد چه کار کنم؟

 119. باسلام من اپل ای دی مو باپسوردش دادم به یکی ازدوستام میخاستم بدونم با داشتنش چه اطلاعاتی میتونه از گوشیم بگیره و چجوری میتونم پسوردشو حداقل تغییر بدم؟؟؟اگرازطریق ایمیل جواب بدید ممنون میشم

 120. من ایفون فوراس دارم .از اپ استور برنامه دانلود کردم ولی الان همه ی برنامه هامو پاک کردم الان میرم تو اپ استور قسمت purchased همه ی برنامه ها هستن.من میخوام پاکشون کنم…ممنون میشم کمکم کنید..مرسی

 121. با سلام به تمام اپلی ها ی سوال برای انتقال فایل پی دی اف باید جیلبریک باشه دستگاهم هم ایپد ۳ هستش ببخشید اگه تو کلمات اشتباه کردم

 122. با عرض سلام و خسته نباشید
  من گوشی آیفون ۵ خودم رو به ios8 آپدیت کردم
  ولی متاسفانه از وقتی آپدیت کردم هر بار که موزیک هام رو روی گوشی میریزم میبینم که به قسمت موزیک منتقل شده و بعد از مدت کوتاهی خود به خود کل موزیکها از روی گوشی حذف میشوند
  من برای انتقال موزیک از برنامه تانگبو استفاده میکنم که قبل از آپدیت هم استفاده میکردم ولی به این مشکل بر نخورده بودم.
  لطفا علت این مشکل و راه حل آن را راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 123. سلام من تازه اپل آس ۶گرفتم ولی هیچی ارش بلد نیستم باید چیکار کنم أصلا کار با أیفون بلد نیستم هیچی برنامه هم رو گوشیم نریختم
  الان إز مارکت که میخام خرید کنم میگه اپل أیدی میخاد
  أین چجوربه؟هزینه داره؟بعضی سایتا وایش هزینه گذاشتن جریان چیه میشه ممکن کنید و به توضیحی بدین بم ممنون میشم

  1. واسه استفاده از این گوشب اید اوا یکم در باره اپل وایفون مطالعه داشته باشی مخصوصا در باره اپا ایدی که خیلی مهم هست چون اگه درست ازش استفاده نکنی ممکنه بعد از اپدیدت به ورژن بالاتر ازتون اپا اید بخواد که شما یادتون رفته یا به هردلیلی نمیدوند اون وقته که ایفون خودتون رو باید دور بندازید چون ارزش یه لنگه دمپایی رو هم نداره!!این بلا به وسیله ایفون ۴ خودم سرم اومد که میگم اخرشم ۴۰۰ تومن دادم مادر برد عوض کردم .فقط اطلاعت خودتون رو بالا ببرید وبه کسی ندید براتون برنامه بریزه غیر جلبریک کردن که فضیش فرق داره اولاز همه هم اپل ایدی بسازی وخودتون هم بسازید چون خیلی مهم هست سوالات امنیتیش رو هم حتما وحتما یه جا یادداشت کنید که بهش دسترسی کامل داشته باشید

  2. سلام
   شما قبل از اینکه گوشیتون رو میخریدید کمی اطلاعات هم درمورد چگونگی استفاده ازش جمع اوری میکردید که اونو دیگه نمیخوام وارد بحثش شم چون خیلی کاراست که باید واسه گوشی ایفون انجام داد

 124. سلام من تازگیا ایفون ۵ خریدم و فروشنده با اپل ایدی خودش برام برنامه ریخت ،سوالم اینجاست ک من وقتی گوشی رو تحویل گرفتم اپل ایدی شخص فروشنده رو با اینگه رمزشو نمیدونستم از تو تنظیمات sign out کردم :/ میخام بدونم اون شخص میتونه به اون برنامه هایی ک نصب کرده دسترسی داشته باشه یا نمیتونه:/

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز…
   باید به عرضتون برسونم که خیر. هنگامی که شما اپل آیدی طرف مقابل( همون شخص فروشنده) را ساین اوت(sign out)میکنید اون شخص دیگر توانایی استفاده از برنامه هایی که شما با اپل آیدی خودتان دانلود میکنید را نخواهد داشت. اما احتمالا به روی برنامه هایی خودش با اپل آیدی خود به روی آیفون شما نصبی کرده است میتواند دسترسی داشته باشد.(بهتر است برای جلوگیری از این احتمال) روشی را ک ذکر خواهم کرد را به کار بگیرید! راه حل عملی این است که شما بعد از ساین اوت کردن اپل آیدی طرف مقابل در قسمت (itunes and App store) اپل آیدی خود را وارد نمایید سپس برنامه هایی را که ایشون(شخص فروشنده)بر روی آیفون شما نصب کردن تک تک حذف کنید و هر برنامه یی را که حذف کردید با اپل آیدی خود دوباره از اپ استور دانلود کنید… ( این کار کمی طولانی به نظر میرسد اما در هنگام آپدیدت کردن برنامه هایی که شخص فروشنده با اپل آیدی خود بر روی آیفون شما نصب کرده است به مشکل بر میخورید زیرا باید پسورد اپل آیدی ایشون رو بلد باشید. اما با روش یاد شده فوق دستگاه شما هنگامی که برنامه ای به آیپدیت نیاز داشته باشد درخواست پسورد اپل آیدی شما را میکند) به بیان دیگر هر برنامه ای که در ابتدا با هر اپل آیدی ای نصب بشود هنگام آپدیت,پسوورد همان اپل آیدی که برنامه با آن نصب شده است را میخواهد.
   با آرزوی بهترینها برای شما دوست عزیز

 125. سلام
  و تشکر از وقتی که میگذارید
  لطفا بفرمایید وقتی از اپ استور برنامه ای را که هم برای ایفون هست وهم برای ایپد و ما ایفون ان را خریداری میکنیم اگر برای ایپد هم بخواهیم باز باید خرید کنیم
  تشکر

 126. سلام ،اپل ایدیمو به کسی دادم وقتی دانلود میکنه برای منم دانلود میشه میخواستم بدونم از حجم منم کم میشه یا فقط کسی که دانلود کرده ؟؟؟

  1. سلام لطفا من راهنمایی کنید،گوشی من ۵s من ورژن اپدیت کردم به ٨.۴.١ الان نمی تونم از طریق ایتونز گوشیم و سینک کنم و عکس و آهنگ بریزم،آیتونزم قدیمی هست برای،ویندوز xp ٣٢بیتی،و الان وقتی گوشیم وصل میشه به ایتونز چنین پیغام هایی میاد
   ۱-This computer is already authorized
   (Including this one,you have authorized one computer out of you available 5)
   ۲-The iphone setareh connot be synced.a duplicate file name was specified
   ۳-The iphone setareh connot be synced.an internal divace error occorred

 127. سلام من میخواهم یک بازیه انلاین مو اپدیت کننم ولی چون یکی دیگه برام بازیو ریختن اپل أیدیه اون میاد نه اپل أیدیه من چه کار کنم

 128. سلام میبخشید من اپل ۶ خریدم طرف کلی اپلیکیشن روش نصب کرد. بعد من اپل ایدی ساختم و همه اونورو پاک کردم. حالا با آیتونز هر کاری میکنم نمیتونم تو گوشیم برنامه بریزم و erorr میده
  ایتونز رو سیستم authorize کردم ولی sync نمیشه، چون میگه قبلا با اپل آیدی دیگه که مال فروشنده است sync شده و با اپل آیدی خودم نمیشه… راه حل لطفا. ممنونم

 129. با توجه به اینکه اپل ایدی کلا رو پنج سیستم قابل ساین است ایا لازم است بعد از ساین در هر کامپیوتر Authorize را از ان حذف کنیم؟؟؟
  و کلا چطور چه رو کامپیوتر و گوشی Authorize را متوقف کنیم؟؟؟

 130. با سلام خدمت شما دوستان و مدیریت سایت
  از توضیحات بسیار کامل و دقیق شما ممنون هستم
  من اپل ایدی رو درست کردم اما وقتی میخوام از آیتونز و یا گوشی لاگین کنم بدون فیلتر شکن نمیتونم لاگین شم!! برای همه همینطوری هستش یا اینکه من توی مراحل ساخت اپل ایدی اشتباهی انجام دادم؟ممنون میشم از راهنماییتون

  1. منم ایفون ۴دارم همه برنامه هاشو پاک کردم ولی نمیتونم اپل ایدی درست کنم تا اخرش پیش میرم ولی شماره کارت رمز کارت میخواد چکار کنم لطفا کمکم کنید

 131. سلام.من تازگی آیفون ۶ خریدم ولی فروشنده با اپل آیدی خودش برای من برنامه ریخته .چند روز بعد من یک اپل ایدی از یک جای دیگر خریدم.هنوز به ایتونز با این اپل آیدی وصل نشدم.به نظرتون اگر الان با این ایدی جدید به آیتونز وصل بشوم مشکلی پیش میاید؟خواهش میکنم جواب منو بدید.

 132. سلام
  من در نرم افزار تبلت اپل ۲ رو ارتقا می دادم که در نهایت اپل آی دی رو خواست و متاسفانه با اینکه اپل آی دی رو عوض کردم و کار میکنم اپل آی دی که سال پیش استفاده می کردم رو می خواد، و من اصل نه آی دی نه رمزش یادمه و نمی دونم چیکار کنم؟؟؟

 133. سلام. ادمین عزیز یه سوال. چطور میشه نرم افزاری رو که از یه سایت گرفتم رو گوشی نصب کنم؟ نرم افزار رو با pc گرفتم. گوشیم جیلبریک نیست؟

  میشه شماره ی ادمین رو داشته باشم یه سری توضیحات بپرسم لطفا ؟ pleasssssssss

 134. سلام من جند روزه یه ایفون سیکس خریدم توییتر نصب کردم تو قسمت لوک اینش اسمه یه شخص دک بود هموان اسم تو ایمیلم اومد به نام شریف ایفون.خواستم بدونم ینی کوشیم دسته دومه؟

 135. سلام
  من اپل آیدی خودم رو بر روی آیتونز ست کردم.
  همچنین Authrize رو هم انجام دادم.
  ولی وقتی برنامه هایی که با ایتونز دانلود کردم رو روی یه آیفون دیگه نصب میکنم، برنامه یک ثانیه باز میشه و سریع بسته میشه
  میشه لطفا راهنمایی کنید؟

 136. سلام
  من چند روز پیش apple id رو sighn out کردم و بعد از اینکه دوباره sighn in کردم دیگه هیچ کارى نمیتونم باهاش انجام بدم و نه برنامه هام update میشه و نه میتونم از app store برنامه اى بگیرم
  با vpn هم امتحان کردم ولى فرقى نکرد و هیچ پیغام یا error هم نمیده و فقط دائم میچرخه ولى به حالت waiting باقى میمونه
  ممنون میشم راهنماییم کنید که مشکل از کجاست

 137. سلام اگه کسی اپل آیدی من رو داشته باشه به چه جاهایی از گوشی من دسترسی داره؟؟؟ یعنی پیامهای من رو هم میتونه بیینه؟؟؟

  1. می تونید از طریق برنامه آی تونز در مک یا ویندوز درخواست استرداد وجه را با دلایل منطقی ارسال نمایید در صورت توافق مبلغ پرداختی به حساب شما بازگردانده می شود.

 138. سلام
  من چن وقتی میشه اومدم کشور اتریش حالا از اینجا هر کاری میکنم تو اپستور برنامه idownloader نصب کنم اصن واسم نمیاد علتش چیه میشه راهنمایی کنید منو لطفا

 139. سلام
  من از طریق آیتونز یه سری عکس از کامپیوتر تو گوشی ریختم ک الان میخوام پاک کنم ولی هر چی گوشی رو وصل میکنم اصلا نمیدونم چطوری میشه این کارو کرد! از طریق خود گوشی هم پاک نمیشه. چه کار باید بکنم؟ ممنون از راهنماییتون.

  1. گوشی خود را به کامپیوتر وصل کرده داخل آی تونز بروید و تب Photos را باز کنید و سپس آلبوم هایی که نمی خواهید را Checkmark شان را بردارید و سپس Sync کنید تا پاک شوند.

 140. با عرض سلام و درودخدمت شما عزیزان؛ لطفا آموزش کندن برچسب اپل آیدی را از روی یک اپلیکشن برایم روان کنید(به ایمیلم روان کنید) آیفون چهاردارم واپلیکیشنهای زیادی ازموبایل دوستم گرفتم روی موبایلم نصب شده وقتی بالایش کلیک میکنم پسورد اپل آیدی کسی رامیخواد که این برنامه هارا دانلود کرده چطور میشه این اپلیکیشنهارا بااپل آیدی خودم فعال کنم واپل آیدی قبلی از آن کنده شود موبایلم جیلبریک شده است . خیلی ممنون ازآموزشهای مفیدتان.

 141. سلام من چندتا آهنگ دانلود کردم و همچنین از طریق زاپیا تعدادی آهنگ دریافت کردم اما هیچکدوم از این آهنگها در موزیک پلیر بالا نمیاد.و برای گوش دادن بهشون باید به سراغ زاپیا یا دیگر برنامه ها برم.میخوام همه آهنگارو با موزیک پلیر گوش کنم باید چیکار کنم.ممنون از راهنماییتون

 142. سلام و خسته نباشید
  سوال داشتم که راهی هست که وقتی آیفون را با مک بوک سینک میکنیم مک از ایفون بکاپ نگیرد چون بسیار وقت گیر است ؟
  سوال بعدی اینکه مک من کلا ۷۵ گیگ می باشد و ایفون ۶ من ١٢٨ گیگ.
  حالا موقعه سینک اگه مقدار حافظه ای که در ایفون پرشده باشد از فضای ازاد مک من بیشتر باشد مثلا حافظه پر ایفون شده باشد ١٠٠ گیگ و حافظه ازاد مک باشد ۴٠ گیگ ایا عملیات سینک امکان پذیر میباشد ؟
  با تشکر ارادتمند شما مرتضی زاده

  1. برای قطع کردن بکاپ:
   iTunes>Preferences>Devices چک مارک prevent iphone,… را بزنید.
   در مورد سینک آی فون با حجم بیشتر از مک بستگی دارد که اون میزان حجمی که پر است چی باشد. اگر بیشترش App باشد که App ها بر روی کامپیوتر دیگر منتقل نمی شوند و بنابراین سینک مشکلی نخواهد داشت. اما اگر مثلا ۸۰ گیگ عکس داشته باشید!! و آی تونز بخواهد بکاپ بگیرد نمی تواند همه اون حجم عکس را بکاپ بگیرد چو فضای کافی بر روی مک ندارید.

 143. سلام
  من عملیات authorized رو انجام میدم پیغام ولی در اخر پیغام including this one.you have authorized one computer out of your availible 5 میده
  بعد اصلا نمیتوانم برنامه ای رو سینک کنم!!!
  خواهشا کمک کنید

  1. پیغام درست است و بدین معنی است که کامپیوتر را Auhtorize کرده اید. منظورتون چیست که نمی تونید برنامه ای را سینک کنید ؟ چه اتفاقی می افتد ؟ یعنی برنامه ای بر روی iTunes دارید و نمی توانید آن را بر روی دستگاه بریزید ؟

 144. سلام بنده بخاطر یک پروژه مجبور شدم که یک سیستم mac os x 10.9 بصورت مجاری ( با vwware) درست کنم حالا میخوام هر چی روی مک نصب کنم ازم اپل ای دی میخواد میشه یه جوری غیرفعال بشه که بتونم براش اپهاشو نصب کنم
  البته اپل ای دی نیز درست کردم ولی مثل اینکه ایران تحریم شده و با ای دی من نمیتونه کامکت بشه .
  از طرف دیگه نمیدونم که یک برنامه فیلتر شکن رایگان چطوری اجرا کنم.
  مرسی از اینکه جواب میدید.

 145. سلام
  من از اپل ایدی همسرم استفاده میکنم ولی نمیدونم چرا تماس های دریافتی من رو ایشون هم دریافت میکنه
  راهی هست ک بتونم این شیرینگ تماسها رو از بین ببرم ؟
  یا اگه از ی apple id مشکل من حل میشه با خیر
  لطفا کمک و واهنمایی بفرمایید

 146. سلام خسته نباشید ببخشید من music رو اشتباهی sync کردم پس از sync کردن همه ی اهنگ هام پاک شد.پس از اون هم دیگه نمیتونم اهنگ بریزم .چی کار کنم؟ آیا راهی هست که اهنگ های پاک شدم دوباره برگردن و چطور دوباره اهنگ بریزم لطفا راهنمایی کنید

  1. برای آهنگ های پاک شده کاری نمی شود کرد و برای اضافه کردن آهنگ نیز باید از آی تونز و سینک موزیک هایی که روی آی تونز دارید استفاده کنید.

 147. سلام خسته نباشید
  ببخشید من با apple id فروشنده برنامه های گوشیم نصب شده و خودم اپل آی دی ندارم البته آی دی فروشنده هم دیگه روی گوشی من نصب نیست میخواستم بدونم ایشون به برنامه هایی که با اپل آی دی خودشون روی سیستم من نصب کردن می تونن دسترسی داشته باشن یا پیام ها و تماس های من؟

 148. سلام
  فیلمی که در تلگرام روی آی پد دانلودشده کجا ذخیره می شه؟در settingتلگرام روی آی پدگزینه save videosنیست .اگر بخواهیم فیلمی از فیس بوک یا یوتیوب ذخیره کنم چکار بایدبکنم؟

  1. App های مخصوص دانلود از Youtube بر روی App Store وجود دارند. فیلم های دانلود شده از Telegram هم داخل خود برنامه Telegram هستند و می توانید آنها را داخل Gallery ذخیره نمایید.

  1. به دو شکل از طریق آی تونز می توان به دستگاه های iOS ای آهنگ انتقال داد.
   در هر دو روش می بایست ابتدا آهنگ های خود را به آی تونز انتقال دهید.
   یک روش آن است که بعد از انتقال آهنگ ها به آی تونز آنها را از طریف منوی Music با دستگاه خود سینک نمایید.
   روش دیگر آن است که گزینه Manually Manage music and videos را برای دستگاه خود از طریق منوی Summary دستگاه در آی تونز فعال کنید و پس از آن آهنگ ها را از طریق Drag and Drop از قسمت Music در آی تونز بر روی دستگاه خود بیاندازید.

 149. سلام،اگر ب دلایلى مجبور بشیم ک گوشی رو ریسیت کنیم،از اپل ایدیه قبل نمیشه استفاده کرد؟باید دوباره خریده بشه؟یا همون اپل ایدیه قبلی قابل استفادس؟؟؟؟لطفا سریع جواب بدید

 150. قبل از سینک این امکان برای من بود که مستقیما بر روی قسمت music administrator اهنگ را dragp and drog کنم ولی بعد از سینک باید اول بر روی قسمت music بریم بعد به دسنگاه خودم انتقال بدمو و همچنین امکان حزف اهنگ ها نیز از itunes برایم از بین رفته , آیا راهی برای بازگشت به شرایط قبلی وجود دارد؟

 151. با سلام
  من ی گوشیه اپل دارم ک دوستم هدیه بهم داد و الان خارج از کشوره و هیچ اطلاعی ازش ندارم الان گوشی رو وقتی روشن میکنم درخواست ایفون کُد میده.راهی هست درست بشه؟ لطفا ایمیل کنید منتظرم

 152. سلام
  خسته نباشید
  من با لب تاپ دیگه ای به ایتونز وصل شدم و یک فولدر عکسم رو از فلش به سیستم و ازسیستم ریختم به ایفنم
  بعد فولدر عکسم رو از سیستم پاک کردم
  برای ریختن عکس ها هم سینک کرده بودم
  حالا میخواستم بدونم عکس هام اونجا تو ایتونزش میمونه؟؟
  وقتی ایشون با ایفن خودشون به سیستم وصل میشن ایفن منم با اون ایتونز سینک شده بود اطلاعاتش میاد براش؟

  1. عکس ها داخل آن فولدری هستند که به آیتونز گفتید از رویش عکس ها را بخواند. اگر آن فولدر را پاک کرده اید دیگر نمی تواند عکس ها را داشته باشد.

 153. با سلام و خسته نباشید . من اپل ۵s دارم وقتی کلید قفلش رو روشن میکنم روی صفحه ی گوشیم نماد slid to unlock بعد از ۲-۱ ثانیه نمایان میشه میخام بدونم این مشکل به حساب میاد یا نه؟

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *