Pod2g هکر معروف٬ روی هک بیس بند iPhone4S کار می کند

Pod2g هکر معروف آی فون که توسط حفره های یافت شده از سوی او جیلبریک ۵.۱.۱ برای انواع دستگاه های iOS منتشر شد در توییت هایش با Muscle Nerd نفر اول iPhone Dev-Team و مسئول برنامه آنلاک کننده Ultrasn0w اعلام کرد در حال کار کردن بر روی هک بیس بند iPhone 4S است.

تصویری از میزکار Pod2g که در صفحه تویترش منتشر شده است.
تصویری از میزکار Pod2g که در صفحه تویترش منتشر شده است.

این توییت Pod2g از آنجا مورد اهمیت بیشتر قرار می گیرد که TippingPoint DVLabs مسابقه ای با عنوان pwn2own 2012 را برگزار کرده است که در کشف حفره‌های امنیتی در زمینه های Mobile Web Browsers – Near Field Communication (NFC) -Short Message Service (SMS) – Cellular Baseband و در دستگاه های BlackBerry Bold 9930 – Samsung Galaxy SIII – Nokia Lumia 900 – Apple iPhone 4S  جوایزی را در نظر گرفته است. که جایزه کشف حفره در Cellular Baseband مبلغ $۱۰۰,۰۰۰ است.

TippingPoint DVLabs سازمانی در Austin , Texas ایالات متحده آمریکاست که بر روی کشف و آنالیز حفره های امنیتی فعالیت می کند و هر ساله با برگزاری مسابقاتی جوایز به نسبت چشمگیری را در نظر می گیرد. گویا با محبوبیت بیشتر محصولات اپل و همه گیر شدن آنها و نیز به چالش کشیدن دانش هکرها امسال بیشتر توجهات بر روی کشف حفره های امنیتی روی iPhone 4S است.

جدا از این موارد نکته ای که برای من بسیار جالب است این است که در کشورهایی که حتی لغت هک و نام هکر بودن بر روی افراد جرم محسوب می شود و این افراد مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند٬ طبق قوانین ایالات متحده تا زمانیکه اون هک به طور مستقیم موجب ضرر مالی یا هر نوع ضرر دیگر نشود ٬ شاکی خصوصی پیدا نکند و از حفره هایی که از سوی شرکت سازنده و دستگاه برای هک استفاده شود نه از هک پروتکل های امنیتی بین المللی که حفره های غیرقانونی محسوب می شوند٬ این نوع هکرها مورد پیگرد قرار نخواهند گرفت. برای مثال Pod2g هکر فرانسوی که در فرانسه زندگی می کند نمی تواند بطور رسمی خود را معرفی و حتی نام واقعی خود را فاش کند و در آن کشور با کوچک ترین شکایت تنها به عنوان هکر مورد پیگرد قرار خواهد گرفت می تواند به راحتی در کنفرانس های هک در خارج از کشورش و بخصوص در ایالات متحده در کنفرانس های معتبری مثل کنفرانس های Black Hat شرکت کند و حتی با اینکه در ایالات متحده است مورد پیگرد قرار نمی گیرد.

یکی از این دلایل این است که در ۲۵ جولای ۲۰۱۰ در کنگره آمریکا و در پاسخ به شکایت اپل تصویب شد که جیلبریک بدلیل استفاده از حفره های قانونی به تنهایی قانونی است و هر شخص این حق را دارد با دستگاهی که در دستش هست هر کاری که می خواهد انجام دهد. و تا زمانیکه شاکی خصوصی پیدا نکند مورد پیگرد قرار نخواهد گرفت. اطلاعات بیشتر در مورد قانونی بودن جیلبریک در ایالات متحده را از لینک زیر می توانید مطالعه نمایید.

http://www.applestan.com/archives/14154

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

11 comments

  1. سلام آقای موسوی من که چیز بدی نگفتم پستم حذف کردی اشکال نداره ولی منو راهنمایی کن آیا برای آیپد جدید برنامه ای برای بلوتوث هست یا نه ؟

  2. ببخشید اینجا سوالمو می پرسم
    من ios 6 beta بود آیپدم و حالا که میخواهم به ۵٫۱٫۱ ریستور کنم ارور میده که بک آپ هام برای این ورژن نیست و نمی تونم بکاپ هایم را ریسور کنم!!!!!!!!!
    خواهشا کمکم کنید

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *