شروع دوران جدید مدیریتی “جاناتان ایو” در اپل

همانطور که چند روز گذشته اعلام کردیم تیم کووک در نامه ای رسمی  تغییرات مدیریتی در شرکت اپل را اعلام کرد.

قسمتی از اطلاعیه رسمی اپل در مورد تغییرات:

“جانی ایو” رهبری و هدایت (Human Interface) را علاوه بر مدیریت طراحی صنعتی بر عهده خواهد داشت. ظرافت خارق العاده طراحی های او برای بیش از یک دهه در محصولات اپل نمایان بوده است.

حالا “جاناتان ایو” بیشترین تاثیر گذاری را در طراحی های محصولات اپل (نرم افزاری و سخت افزاری) خواهد داشت. قبل از این تنها استیو جابز بود که این میزان تاثیر گذاری را در شرکت اپل داشت.

خودش در این باره می گوید:

مطلع هستم که شرکت تغییراتی را اعلام کرد که طبق آن “اسکات فورستال” و “جان برووت”- به ترتیب مدیران ios و Retails – برکنار شدند. پیش از همه برای رفع ابهامات میگویم که در اپل هیچگونه نقشه و دسیسه ای طراحی نکردم و این ها تصمیماتی بوده است که تیم کووک براساس شرایط گرفت.

با وجود اثرگذاری های بی شمار “ایو” در محصولات اپل از سال ۱۹۹۰ ، او فقط در بخش طراحی صنعتی سخت افزار فعال بوده است و مدیریت طراحی نرم افزار های OS X و iOS بر عهده افراد دیگری بود. در مجموع به نظر می رسد که ترکیب جدید کارساز بوده است – ملایم ترین یکپارچگی میان بخش های سخت افزار و نرم افزار نسبت به دیگر شرکت ها حفظ شده است.

پس از این تغییرات “ایو” را می توان مسئول کیفیت محصولات اپل معرفی کرد٬که بعد از مدتی نقش بسزای او در شرکت اپل نمایان خواهد شد و اپل را به جهت دیگری سوق خواهد داد. برای مثال با توجه به روش طراحی او ممکن است اسکیومورفیسم – نوعی الهام از جزئیات طبیعی مانند سطح های براق چوبی یا چرمی که در برنامه های Reminders و … استفاده شده اند  از طراحی های برنامه های اپل کنار رود.

ایو همیشه یکی از افراد مهم در اپل بوده است ولی با این تجدید سازمان بی شک او به مهم ترین فرد در طراحی های اپل تبدیل خواهد شد که باعث می شود این تغییر، بزرگترین تغییر در اپل بعد از استیو جابز نام بگیرد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

8 comments

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *