بررسی فروش در دو استور خاص اپل و مایکروسافت در Black Friday

جمعه ۲۳ نوامبر (۳ آذر) بلک فرای دی بود. بلک فرای دی یا جمعه سیاه، یک روز پس از روزشکرگزاری است که در این روز شرکت ها و فروشگاه ها حراج های بزرگی برای محصولات دارند. در این روز تخفیفات ویژه ای روی محصولات داده می شود که همین موضوع باعث شده مردم دیگر کشورها هم برای خرید و برخورداری از این تخفیفات به آمریکا سفر کنند. در این میان بازار محصولات تکنولوژیک هم داغ بود. طبق آمار منتشر شده توسط مشاهدات یک تیم آنالیز از Piper Jaffray که از اپل استور و مایکروسافت استور در یکی از مراکز خرید در Minneapolis داشتند٬ اپل در هر ساعت ۶.۷ آی پد و ۴.۳ آی پد مینی فروخته است که در مجموع اپل در هر ساعت ۱۱ آی پد فروخته است. این در حالیست که تبلت Surafce مایکروسافت در لیست خرید هیچ شخصی نبود. آمار فروش صفر برای تبلت Suraface برای فروشگاه مایکروسافت حسابی این شرکت را در مقابل رقبایش سرشکسته کرد. این در حالیست که استور مایکروسافت ۴۷ درصد تراکم جمعیت کمتری نسبت به فروشگاه روبرویش یعنی اپل استور داشته است.

نکته جالب در مورد مایکروسافت این است که تنها فروش آمار بازی های Xbox از فروشگاه های مایکروسافت جزو آمار خوب فروش فروشگاه های این شرکت بوده است!!

نمایی از داخل یک اپل استور و فروشگاه مایکروسافت در بلک فرایدی که دقیقا این دو فروشگاه روبروی هم قرار دارند.
نمایی از داخل یک اپل استور و فروشگاه مایکروسافت در بلک فرای دی که دقیقا این دو فروشگاه روبروی هم قرار دارند.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

5 comments

  1. یه سوال میشه بگید حددا ایفون ۵چنده بعدش به یه چیز جالب هم برخوردم موقع نصب بنامه جدید قبل از اینکه بازش کنی یک گزینه newبغلش میاد

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *