صحبت های اخیر بیل گیتس در مورد استیو جابز

بیل گیتس، مؤسس و مدیر سابق مایکروسافت، در آخرین مصاحبه تلویزیونی خود با شبکه CBS News، هنگامی که صحبت به استیو جابز رسید، احساساتی شد و اشک در چشمانش حلقه زد.

او و من با هم بزرگ شدیم. اختلاف سنی ما شش ماه بیشتر نیست و هر کدام با خوش بینی کودکانه مان، کمپانی های بزرگی ساختیم. ما تقریبا به همه ی آرزوهای خودمان در مورد یادگیری چیزهای جدید و ساختن محصولات رسیدیم.

با اینکه بیل و استیو رقیب بودند اما همیشه برای یکدیگر احترام قائل می شدند و با هم ارتباط داشتند. حتی وقتی که جابز به سختی مریض بود.

Steve-Jobs-and-Bill-Gates

آخرین باری که استیو را دیدم، با اینکه حالش چندان خوب نبود، اما در مورد همه چیز حرف زدیم… طرح های قایق تفریحی اش را نشانم داد و در مورد این صحبت کردیم که چرا نتوانستیم با استفاده از تکنولوژی، آموزش را آنگونه که باید و شاید متحول کنیم.

وقتی مجری برنامه از بیل گیتس پرسید استیو جابز چه چیزی داشت که وی نداشت و آرزوی آن را می کرد، پاسخ داد:

ذوق طراحی. او با دانش نسبتا کمی که از مهندسی داشت به همه نشان داد که طراحیِ درست می تواند محصولات بی نظیری را خلق کند. مثلا ما در مایکروسافت سالها زودتر از اپل تبلت ساختیم، اما آی پدِ استیو با ترکیب بهتر و طراحی مناسب تر، فروش بیشتری داشت. او واقعا در برندسازی و بازاریابی -به معنای مثبت آن- بی نظیر بود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

11 comments

  1. همیشه همه افراد یک کمپانی ، دانشمند نمی شوند . آن زمانی که استیو به مطالعه در رابطه با تکنولوژی ، در زیرزمین خانه اش می پرداخت ، خیلی از مدیران فعلی اپل علاقه ای به این کار نداشتند . و حتی سال های بعد از آن هم ، نام و نشانی از اینجور آدمها وجود نداشت .. اقای جابز به عقیده من آی فونی را ساخت که تا ان زمان کسی با تکنولوژی تاچ اشنایی نداشت .
    هنر مدیران اپل امروز همانند شرکت بزرگ و مقتدر ایران خودرو ، فقط و فقط تغییر در ظاهر می باشد . همه کمپانی های فعلی سی پی یو و گرافیک را و اندازه و شکل قاب را به روز می کنند . می دانید چرا کمپانی اپل امروز همچنان موفق جلوه می کند ؟ چون اختراع اقای جابز واقعا کامل بود . مثل اختراع تلفن ! وقت آن رسیده که اپل اختراع کند . یک اختراع جدید !!! وسلام !!

  2. من خودم عاشق اپل هستم اما خودمونیما یه شخص بزرگ وقتی از یه شخص بزرگ تر از خودش تعریف می کنه نشون میده چقدر در اوج رقابت به طرح های همدیگه احترام می ذارند و این شخصیت خودش بالا تر میبره

  3. استیو:«زمانی که بیست و سه سالم بود، بیش از یک میلیون دلار و زمانی که بیست و دو سالم بود، ده میلیون دلار و زمانی که بیست و پنج سالم شد، بیش از صد میلیون دلار پول داشتم ولی این مساله هیچوقت چندان مهم نبود، چون این کارها را برای پول انجام ندادم.»

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *