آموزش آپدیت و یا ریستور به iOS 7.x (آپدیت شد)

در این پست با روش های موجود آپدیت و یا ریستور به iOS 7 آشنا خواهید شد فقط قبل از هر چیز لطفا  اخطار زیر را با دقت بخوانید همچنین در روش های دوم و سوم  پیش نیازهایی وجود دارند که حتما باید رعایت شوند.

 نکات مهم:

– کاربرانی که دارای آی فون های لاک هستند و یا در حال حاضر آی فون آنها با روش هایی مثل Gevey Sim و یا با برنامه Ultrasn0w آنلاک شده است فعلا به iOS 7 آپدیت و یا ریستور نکنند.

– با عرضه iOS 7 شرکت اپل امکان دانگرید یعنی بازگشت به نسخه های قبلی iOS را خواهد بست پس اگر به iOS 7 آپدیت و یا ریستور کنید امکان بازگشت به نسخه پایین تر را دیگر نخواهید داشت. مگر آنکه در آینده هکرها راهی برای این کار منتشر کنند.

– اگر هم اکنون دستگاه شما جیلبریک شده است با روش OTA اقدام به آپدیت نکنید و از روش ریستور استفاده کنید البته باید بدانید که جیلبریک دستگاه و نیز تمامی دیتاهای خود را از دست خواهید داد ولی اگر از دستگاه بکاپ گرفته باشید می توانید دیتاها را دوباره بازگردانید.

– به هر حال از هر روشی که برای آپدیت به iOS 7 استفاده کنید جیلبریک دستگاه خود را از دست خواهید داد پس اگر به جیلبریک نیاز دارید و یا نمی خواهید دستگاه شما از جیلبریک خارج شود٬ فعلا به iOS 7 آپدیت نکنید. (لحظاتی پیش یکی از هکرهای iOS اعلام کرد احتمال عرضه جیلبریک Untethered برای تمامی دستگاه ها روی iOS 6.1.3 و iOS 6.1.4 بسیار زیاد است و این هکر توصیه کرده است که اگر به جیلبریک نیاز دارید به  iOS 7  ریستور نکنید.

– اگر در حال حاضر نسخه GM از  iOS 7 را روی دستگاه خود نصب دارید پیغام آپدیت را مشاهده نخواهید کرد زیرا build number این نسخه با نسخه نهایی یکی است و بعد از انتشار آپدیت جدید برای iOS 7 می توانید به آن آپدیت کنید.

– بعد از ریستور ممکن است بسیاری از برنامه هایی که با آن ها کار می کنید هنوز با iOS 7 سازگار نباشند و یا بعضی از برنامه ها دچار کرش شوند. پس امکان اختلال در استفاده از بعضی از برنامه ها را باید انتظار داشته باشید. اگر هم برنامه ها را با اپل آی دی خود نصب نکرده باشید برای آپدیت آن برنامه ها با مشکل مواجه خواهید شد زیرا برای آپدیت باید پسورد اپل آی دی صاحب برنامه را وارد کنید.

برای آپدیت و یا ریستور به iOS 7 دستگاه شما می بایست جزو لیست زیر باشد:

iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s

iPod touch 5th gen

iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini

کارهایی که قبل از ریستور به iOS 7 می بایست حتما انجام دهید:

۱- قبل از هر چیز جدیدترین نسخه برنامه iTunes را از لینک زیر دانلود و نصب نمایید. (اگر در راهنما از روش OTA استفاده می کنید نیازی به دانلود جدیدترین نسخه یعنی iTunes 11.1 به بعد نیست ولی به هر حال باید توجه داشته باشید که دستگاهی با iOS 7 به بعد در صورت اتصال از طریق کابل به کامپیوتر تنها از iTunes نسخه ۱۱.۱ به بعد قابل تشخیص خواهد بود)

http://apple.com/itunes

۲- برنامه های روی دستگاه خود را با برنامه آی تونز بر روی کامپیوتر منتقل کنید. از لینک زیر می توانید راهنمای این کار را مطالعه نمایید. توجه داشته باشید اگر با اپل آی دی ای غیر از اپل آی دی و پسورد خود برنامه ای روی دستگاه شما نصب شده باشد تا زمانیکه پسورد آن اپل آی دی را نداشته باشید نمی توانید آن اپ ها را با برنامه iTunes به کامپیوتر خود منتقل کنید.

http://www.applestan.com/archives/33213

۳- از دستگاه خود بکاپ تهیه نمایید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید راهنمای تهیه بکاپ را مطالعه نمایید. تنها توجه داشته باشید که اگر دارای اپل آی دی و پسورد نباشید و کامپیوتر خود را با روش گفته شده در راهنما Authorize نکرده باشید تنها از Contactها و تصاویر روی دستگاه بکاپ گرفته می شود.

http://www.applestan.com/archives/25429

۴- حداقل ۲ گیگابایت از فضای دستگاه خود را خالی کنید.

۵- تمامی برنامه های باز را ببندید و یکبار دستگاه را خاموش و مجددا روشن نمایید.

شروع آموزش:

روش های موجود برای آپدیت و یا ریستور به iOS 7:

روش اول استفاده از روش آپدیت از داخل خود دستگاه (OTA (Over The Air : این روش به Delat Update هم معروف است.

OTA

این نوع آپدیت برای کسانی مناسب است که دستگاه آن‌ها جیلبریک نیست و می خواهند به iOS 7 آپدیت کنند ولی برنامه و اطلاعاتی از روی دستگاه پاک نشود.

نکته: اگر دستگاه شما جیلبریک شده باشد٬ روش OTA روی دستگاه شما جواب نخواهد داد یعنی فایل آپدیت دانلود خواهد شد ولی عملیات نصب صورت نخواهد گرفت و یا خطا مواجه می شوید. پس اگر در حال حاضر دستگاه شما جیلبریک شده است از روش سوم که در پایین توصیح داده شده است استفاده کنید.

پیش نیاز:

– حداقل ۲ گیگابایت از فضای دستگاه باید خالی باشد.

– قبل از شروع عملیات٬ تمامی برنامه‌های باز را ببندید و یکبار دستگاه را خاموش و روشن کنید.

مزیت های استفاده از این روش:

– نیازی به برنامه iTunes و دانلود نسخه فیرم ویر مربوط به دستگاه نیست. از iOS 5 به بعد می توانید از این طریق به iOS 7 ریستور کنید.

– حجم این آپدیت کمتر از دانلود نسخه ipsw برای iOS 7 است و زودتر انجام می شود. (از آپدیت از iOS 6.x به iOS 7 ٬ 750 تا 900 مگابایت می بایست دانلود نمایید)

– بعد از آپدیت اطلاعاتی را از دست نخواهید داد. حتی برنامه هایی که با اپل آی دی خود نصب نکرده اید همچنان بر روی دستگاه نصب خواهند بود.

شروع عملیات آپدیت به iOS 7.x با روش OTA :

برنامه Settings را از روی دستگاه اجرا کنید و گزینه General و سپس Software Update را انتخاب کنید. بر روی Download and Install بزنید سپس گزینه Agree را انتخاب کنید در این لحظه دستگاه شروع به دانلود فایل آپدیت می کند بعد از دانلود دکمه Install ظاهر خواهد شد که برای نصب iOS 7 روی آن بزنید. نسخه iOS 7 بر روی دستگاه نصب خواهد شد.

—————————————————————————————–

روش دوم آپدیت با برنامه iTunes : 

2

نکات منفی:

می بایست تقریبا 1.25 GB نسخه iOS 7 را دانلود نمایید بعد از آپدیت داده های خود را از دست خواهید داد.

پیش نیازها:

جدیدترین نسخه برنامه iTunes را از لینک http://apple.com/itunes دانلود کنید افرادی که در حال حاضر  برنامه iTunes را روی دستگاه خود نصب دارند حتما برنامه آی تونز خود را به 11.1 آپدیت کنند.

شروع:

دستگاه را با کابل به کامپیوتر وصل کنید برنامه iTunes را باز کنید و روی دکمه Update کلیک کنید (بهتر است اگر در داخل ایران هستید از اتصال وی np مطمئن شوید اگر دارای وی np نیستید ایرادی ندارد ادامه کار را انجام دهید ولی اگر با پیغام هایی از قبیل Time Out و یا  Can not connect مواجه شدید٬ چاره ای جز استفاده از وی np نخواهید داشت.) در پنجره جدید Update را کلیک کنید در پنجره های جدید به ترتیب روی Next و Agree کلیک کنید٬ برنامه آی تونز شروع به دانلود  iOS 7 و بعد از دانلود نصب iOS 7 روی دستگاه خواهد کرد.

توجه:  اگر دستگاه شما جیلبریک باشد بعد از آپدیت دستگاه شما از حالت جیلبریک خارج خواهد شد و به حالت اصلی و استاندارد باز خواهد گشت.

—————————————————————————————–

روش سوم: ریستور 

2

این نوع آپدیت برای کسانی مناسب است که دستگاه آن‌ها جیلبریک شده است و یا از نسخه های بتای iOS 7 استفاده می کنند.

معایب:

– این روش یک Clean Install است یعنی همه دیتاها پاک خواهند شد و دستگاه در حالت بازگشت به تنظیمات کارخانه در خواهد آمد که بعد از آن می بایست بکاپ گرفته شده را بازگردانید. که اگر برنامه ها را با اپل آی دی خود نصب نکرده باشید و یا کامپیوتر خود را با Apple ID و پسورد خود Authorize نکرده باشید با بازگرداندن بکاپ تنها بخش Contacts و تصاویر باز خواهند گشت و برنامه ها و تنظیمات قبلی را دیگر نمی توانید روی دستگاه بازگردانید. مگر برنامه ها را دوباره با اپل آی دی خود تهیه نمایید.

– نیاز به دانلود تقریبا 1.25 GB فایل مربوط به نسخه iOS 7 می باشد.

پیش نیازها:

جدیدترین نسخه برنامه iTunes را از لینک http://apple.com/itunes دانلود کنید افرادی که در حال حاضر از برنامه iTunes را روی دستگاه خود نصب دارند حتما برنامه آی تونز را به 11.1 آپدیت کنند.

فیرم ویر مربوط به دستگاه خود را از لینک های زیر دانلود کنید. (نکته مهم: اگر در ویندوز فایل ها رو دانلود می کنید ممکن است بعد از دانلود پسوند فایل ها به zip یا مورد دیگر تغییر کنند که در این صورت روی فایل دانلود شده کلیک راست نمایید گزینه Rename را انتخاب و پسوند zip. را به  ipsw. تغییر دهید.)

آپدیت ۱: نکته: برای آنکه متوجه شوید که کدام نسخه را باید برای دستگاه خود دانلود کنید به پشت دستگاه نگاه کنید و از بخش Model و لیست زیر نسخه ای که باید دانلود کنید را پیدا نمایید.

cdmaorgsm

iPhone GSM Model Numbers

 • iPhone 5: A1429 (* World GSM & CDMA)
 • iPhone 5: A1428
 • iPhone 4S: A1387 (* dual band CDMA & GSM world phone)
 • iPhone 4S: A1531 (GSM China)
 • iPhone 4: A1332
 • iPhone 3GS: A1325 (GSM China)
 • iPhone 3GS: A1303
 • iPhone 3G: A1324 (GSM China)
 • iPhone 3G: A1241
 • iPhone 1: A1203

iPhone CDMA Model Numbers

 • iPhone 5: A1429 (* World GSM & CDMA) نسخه CDMA را دانلود کنید.
 • iPhone 4S: A1387 (* dual band CDMA & GSM world phone)
 • iPhone 4: A1349

iOS 7 Download Links:

iOS 7.0.4 Download

شروع عملیات:

دستگاه خود را با کابل به کامپیوتر وصل کنید و برنامه iTunes را اجرا کنید.

اگر در ویندوز هستید کلید Shift و اگر در مک هستید کلید option را از روی کیبرد گرفته و روی دکمه Restore بزنید.

در پنجره باز شده فایل IPSW مربوط به iOS 7 که دانلود کرده اید را انتخاب و روی Open بزنید و صبر کنید تا عملیات ریستور انجام شود. بعد از پایان عملیات iOS 7 بر روی دستگاه شما نصب خواهد بود.

Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'applesta_ads'@'localhost' (using password: YES)
تبلیغات متنی


تهیه شده توسط تیم تحریریه اپلستان

تاریخ شروع فعالیت اپلستان : خرداد ۱۳۸۸

در مجموع 3089 مطلب در اپلستان منتشر شده است.

youtube instagram

458 دیدگاه برای “آموزش آپدیت و یا ریستور به iOS 7.x (آپدیت شد)”

 1. سارا
  ۱۷. فروردین, ۱۳۹۳ در ۳:۲۱ ب.ظ #

  سلام. من گوشیم iphone 4 هست و از ابتدا تا کنون با ios 6.1.3 کار میکنم و در مجموع راضی بوده ام. می خواستم بپرسم آیا مزیت های ios 7.1 جهت آپدیت سیستم عاملم قانع کننده اند یا با توجه به مطالب دوستان در مورد کندتر شدن دستگاه و… بهتر است این کار را نکنم؟ یکی از مشکلات اساسی گوشی من، آنتن دهی بسیار ضعیف wifi آن می باشد که تنها در نزدیکی مودم جوابگوست، امکان دارد با بروزرسانی سیستم عامل این مشکل برطرف شود یا خیر؟
  در مجموع بسیار در بروزرسانی سیستم عامل گوشیم مردد هستم.ممنون می شوم راهنمایی فرمایید

  • اپلستان
   ۱۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۷:۲۸ ق.ظ #

   در مورد اتصال وای فای که کلا نباید به اینگونه که شما می گویید باشد وای فای را با دیگر اکسس پوینت ها نیز تست کنید ولی در کل هر آپدیتی که از سوی اپل ارائه می شود برای بهبود است در مورد iPhone 4 باید بدانید که به هر حال iOS 7 کمی از iOS 6 مصرف باتری بیشتری دارد که با ترفندهایی قابل بهبود است. در ضمن در صورت آپدیت به ۷ امکان دانگرید نخواهید داشت.

   • سارا
    ۲۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۷ ب.ظ #

    ممکن است در مورد تست دیگر اکسس پوینت ها راهنمایی دقیق تری بفرمایید که به چه صورت
    باید اینکار را انجام دهم؟

    • اپلستان
     ۲۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۴۶ ب.ظ #

     آیا در اتصال به شبکه های دیگر وای فای باز هم چنین مشکلی را دارید؟

   • سارا
    ۲۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۵۱ ب.ظ #

    ّبله هر جایی که بخواهم از سیستم وایرلس آن استفاده کنم باید در نزدیکی مودم باشم تا امکانپذیر گردد!

  • علی عرفانی جاهد
   ۲۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۰۷ ب.ظ #

   علت آنکه wifi گوشی شما ضعیف است به دو دلیل میباشد
   1- ورژن ios های زیر 7 مانند 6 یا 6.01 و کمتر در زمانیکه تنظیمات روتر شما بر روی wpa2 باشد بدلیل امنیت اینترنت خودتان معمولا شرکتها ان را اینگونه تنظیم میکنند که اگر wpa را روی مودم یا روتر خود تنظیم کنید این مشکل برطرف میشود
   2- شما اگر سیستم عما گوشیتان را به 7.1 یا 7 به بعد ارتقا دهید این مشکا انتن دهی ضعیف wifi شما در هر کجا باشید برطرف میشود پس هرچه زودتر دستگاه خود را به 7 ارتقا دهید

   نکته : در ورژن های زیر 7 این مشکل همیشه وجود دارد مگر آنکه تنظیمات روتر خود را تغییر دهید ولی اگر به مکان دیگری رفتید و خواستید ار wifi ان مکان استفاده کنید باز هم این مشکل شاید بوجود بیاید و شما نمیتوانید در هر جایی تنظیمات روتر دیگران را به خاطر گوشی خود تغییر دهید

   اگر خوب متوجه شده اید حتما هرچه زودتر گوشی خود را ارتقا دهید .

 2. علی
  ۱۹. فروردین, ۱۳۹۳ در ۶:۰۱ ب.ظ #

  سلام اپدیت کردن ای او اس چه مدت طول می کشد و حجم که برای ان دانلود می کنیم چقدر است

  • اپلستان
   ۱۹. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۱ ب.ظ #

   iOS 7 بالای ۱ گیگابایت است و اگر فایل را آماده دانلود کرده باشید ریستور با آی تونز بین ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد.

 3. Soroosh
  ۲۰. فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۰۹ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید
  من میخوام از روش ریستور استفاده کنم واسه Iphone 4s Model A1387 باید همون Iphone 4s رو دانلود کنم؟

 4. Soroosh
  ۲۱. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۸ ق.ظ #

  سلام خسته نباشید این ارور واسه چیه؟
  The Iphone could not be restored Because the firmware file was corrupt.

  • اپلستان
   ۲۱. فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۲۰ ب.ظ #

   فرم ویر دانلود شده مشکل دارد می بایست فرم ویر را دوباره دانلود کنید.

 5. نوید
  ۲۱. فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۰۴ ب.ظ #

  سلم ماله من تو وسظ restore گیر میکنه .جی کار کنم؟

 6. نوید
  ۲۱. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۱ ب.ظ #

  سلام بازم گیر میکنه؟

  • اپلستان
   ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۷:۲۰ ق.ظ #

   دقیقا تا چه مرحله ای پیش می رود؟

   • نوید
    ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۲۸ ق.ظ #

    تا وسط رستوره کردن بعد دیگه میمونه

    • اپلستان
     ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۸ ب.ظ #

     از وی np با آی پی آمریکا استفاده کنید.

 7. Soroosh
  ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۲۱ ق.ظ #

  سلام
  من از وی پی ان هم استفاده کردم ولی باز هم وسط ریستور گیر میکنه . . .

 8. نوید
  ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۰۷ ب.ظ #

  ip man amrica hastesh

 9. Soroosh
  ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۶:۵۹ ب.ظ #

  Yani IP amrica estefade konam ok mishe?
  FreeGate chi?

  • اپلستان
   ۲۲. فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۱۹ ب.ظ #

   فقط از وی np استفاده کنید از اپلیکیشن هایی که فقط با مرورگر کار می کنند استفاده نکنید.

 10. نادر
  ۲۳. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۹ ب.ظ #

  سلام . ایفون 5c رو جیلبریک کردم ولی روی صفحه ی بوت و لوگوی اپل گیر می کرد و بالا نمی اومد . از روش ایتونز ریستور کردم کامل شد و done رو نوشت . باز بالا نمیاد و وقتی دوباره ایتونز رو می ارم پیغام میده که دیوایس باید اول ریستور بشه و همه چی از اول .
  چی کار کنم . لطفا کمک کنید

 11. سهیل
  ۲۳. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۵۶ ب.ظ #

  سلام ادمین ایفون من 4 هست مدل a1332 کدوم فریم ویرو دانلود کنم واسه ایفون 4 سه تا فریم ویر هست که نمیدونم کدومه

 12. UnknowN
  ۲۵. فروردین, ۱۳۹۳ در ۵:۱۲ ق.ظ #

  با سلام؛
  من يك هفته پيش زدم واسه آپگريد ios7.1 اما چند درصدي بيشتر دانلود نشد و همينطور در حال دانلود (Downloading) مونده!! نه پيشروي ميكنه و نه كنسل ميشه! لطفا راهنمايي كنيد. با سپاس

  • اپلستان
   ۲۵. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۱ ب.ظ #

   دستگاه را خاموش و روشن کنید سپس می توانید برنامه را حذف کنید.

 13. UnknowN
  ۲۶. فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۲۲ ق.ظ #

  باسلام و خسته نباشيد؛
  بيش چندين بار خاموش-روشن و حتي ريست كردم اما متأسفانه همچنان در حال دانلود مونده و تغييري نميكنه! لطفا اگه راهكار ديگه اي هست، راهنمايي كنيد؛ ممنون ميشم!

 14. ali
  ۲۷. فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۷ ق.ظ #

  سلام و خسته نباشید
  کسی چواب ما رو در سایت متاسفانه نمیده لطفا شما رسیدگی کنید و جواب بدید !!
  سایت بسیار مفید و خوبی دارید
  چند تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ کاملی بدید !
  ۱))میخواستم ببینم که این بکاپ کلا از چه چیزایی بکاپ میگیره ؟؟؟

  ۲))یک روش دیگه هم هست که در مسیر settings و icloud و storage and backup و backup now هست میخواستم ببینم فرقش با این روش بکاپ گیری شما چیه ؟؟؟

  ۳)) سوال آخرمم اینه که من هیچ برنامه و بازی و خلاصه هیچ چیزی رو آیفونم ندارم و کلا خالیه !! حالا میخواستم ببینم که بازم بکاپ گیری برای من ضروریه و باید انجام بدم یا خیر ؟؟؟

  دیدگاه شما منتظر تایید می باشد

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۳۵ ب.ظ #

   1- از شماره ها عکسها
   2- اون شماره هاتو توی سایت icloud ذخیره میکنه کلا مضخرفه
   3- نه برای شما ضروری نیست

 15. mehdi
  ۲۷. فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۴۷ ب.ظ #

  سلام
  من میخواهم از تو گوشی updateکنم ولی برنامه بالا نمیاره
  من اگر بخواهم ا vpnاستفاده کنم باید اونو از کجا تهیه وچگونه استفده بکنم
  باسپاس

 16. hamed
  ۲۸. فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۳۱ ق.ظ #

  سلام.ایپد 3 سلولار دارم با جیلبریک ios5 برای رفتن به ios7 از ریستور استفاده میکنم.اما پیغام
  The iPad could not be restored Because the firmware file is not Compatible را میده.لطفا یک راهنمایی دقیق کنید اخه از firmware دیگه هم استف اده کردم نشد.!!نیاز به چیز پی ان داره؟؟

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۴۲ ب.ظ #

   شما باید آخرین ورژن رو نصب کنی وگر نه نمیشه

 17. hormoz
  ۲۹. فروردین, ۱۳۹۳ در ۴:۱۰ ب.ظ #

  خسته نباشید
  دوستان من یه سوال مهم دارم.
  من آیفون 4 دارم با ios 5.0.1 الان که نسخه 7.1 ریلیز شده به هیچ صورتی نمیتونم دستگاه رو به 6.1.3 ارتقا بدم؟
  خواهشن کمک کنید
  مرسی

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۴۵ ب.ظ #

   اگه قبلا به ورزن مورد نظر رفته باشی و شاشا رو ذخیره کرده باشی بازم میتونی بری به اون ورژن وگرنه خیر

 18. ardalan
  ۰۴. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۰:۰۳ ب.ظ #

  سلام، گوشی من متاسفانه روی حالت DFU گیر کرده، آیتنز هم نمیتونه بشناسدش حتی توی My computer هم دیوایس آیفون ام نمیاد فقط وقتی USB شو میکشم صدای قطع USB از کامپیوتر میاد ، لطفا راهنمایی کنید

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۲۹ ب.ظ #

   گوشی تو به کامپیوتر وصل کن دکمه پاور و هوم رو انقدرررررررررر نگه دار تا کامپیوتر بشناستش اگه تا 1 دقیقه نشد ولش کن دوباره بگیر

 19. محمود
  ۰۵. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۵:۳۹ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید

  من روش سوم برای ریستور کردن گوشی خودم انتخاب کردم فایل را هم دانلود کردم ولی موفع ریستور eror 3014 رو می ده چی کار کنم؟

  • اپلستان
   ۰۹. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۵ ق.ظ #

   اط وی np استفاده کنید و چک کنید که از جدیدترین نسخه برنامه آی تونز برای ریستور استفاده کنید و این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تنها می‌توانید به جدیدترین نسخه iOS منتشر شده که در حال حاضر ۷.۱.۱ است ریستور کنید.

 20. alireza
  ۰۵. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۹:۵۷ ب.ظ #

  سلام
  من میخوام از هفت به ۷.۱ برم
  جیل هست دستگام
  اگه به صورت ota اپدیت کنم مشکلی پیش میاد؟؟؟

 21. naghmeh
  ۰۹. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۹:۴۳ ق.ظ #

  سلام در قسمتی که برای فیرم ویر لینکهای دانلود هر دستگاه را قرار داده اید برای دانلود ، فایل مورد نظر پس از زمان کوتاهی فِیل میشود و دانلود انجام نمیشود. ممنون میشم راهنمایی کنید

 22. naghmeh
  ۱۰. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۰ ق.ظ #

  سلام من به روش سوم ریستور را طبق برنامه و تمام مراحل انجام دادم ولی در آخر کار هنگام ریستور در آخرین مرحله ارور میده و این جمله میاد
  The iPhone … could not be restored An unknow error occurred (3194).

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۳۸ ب.ظ #

   از وی پی ان با آی پی امریکا استفاده کن

 23. شیوا
  ۱۳. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۴ ق.ظ #

  گوشی من iphone 5s هستش از دوروز پیش تا الان دچار یک سری اشکالات شده ….وای فای انتن دهی اش مشکل پیدا کرده و دایما باید وای فای رو خاموش روشن کنم..اپلیکیشن های وایبر و لاین هم مشکل پیدا کردن بارها حذف نصب و اجرا کردم خطا در ارتباط با نت ورک میده در صورتی که وای فای وصل هست…تمام بازی هایی که مربوط به اینترنت می باشد دچار مشکل شده و اصلیترین مشکل که نگرانم کرده هنگ های مداوم گوشی است که باعث شده بارها ری استارت کنم …iosرو دو هفته پیش به ورژن 7.1.1 ارتقا دادم …نمیدونم باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید…ممنون از سایت خوبتون

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۳۹ ب.ظ #

   از روش دوم یعنی نصب از روی کامپیوتر آی اوس بزن روش ردیف میشه

 24. علیرضا
  ۱۳. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۸:۰۶ ب.ظ #

  سلام وقتی گوشیم قفل میشه وایرلس قطع میشه تا دوباره گوشی را روشن کنم علت ؟

 25. کیان
  ۲۰. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۷ ق.ظ #

  baba dametoooon gaaaaarm eyvaaaaaaaaaaal
  vaghean khaste nabashid

 26. hormoz
  ۲۱. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۵ ق.ظ #

  سلام دوباره.
  آقا کسی نمیتونه جواب منو بده؟ لطفا
  من آیفون ۴ دارم با ios 5.0.1 الان که نسخه ۷٫۱ ریلیز شده به هیچ صورتی نمیتونم دستگاه رو به ۶٫۱٫۳ ارتقا بدم؟

 27. arman
  ۲۴. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۷ ب.ظ #

  ba arze salam o khaste nabshid b hame azaye web sait.. man to update goshim b moshkel barkhord kardam age mishe rahnamim konid pls.. inke goshimo mostaqim a wifi uplade kardam alan goshim khamoshe joz ye alamate usb o itunes roye lcd an chize dgei ro neshon nemide jaleb injas ke az tariqe usb goshim ro be pcm vasl kardam bem error mide itunse pc”m ono shenasai nemikone in matno bem pish namish mikone(the iphone software update server could not be contacted)age mishe y rahnami bokonid plss moshkele a itunese pc”m hast ya chize digey… aaa rahnamaiton mamnon misham

  • اپلستان
   ۲۴. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱:۱۱ ب.ظ #

   برنامه آی تونز را به جدیدترین نسخه آپدیت نمایید.

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۴۸ ب.ظ #

   وی پی ان با آی پی امریکا استفاده کن

 28. هادی
  ۲۵. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۵ ق.ظ #

  با سلام ببخشید من آیفون 4 رو اومدم از روش OTA آپدیت کنم و وقتی دانلود تمام شد و دکمه اینستال رو میزنم بعد از یک دقیقه verifying update ارو زیر را میدهد
  unable to verify Update
  ios 7.1.1 faild verification because you are no longer connected to the internet.
  و حتی ریست نتورک هم کردم خواهشا کمک کنید

  • اپلستان
   ۲۵. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۵ ق.ظ #

   از وی np استفاده کنید.

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۵۰ ب.ظ #

   شما نمیتونی ازون روش اپگرید کنی روی سیستمت وی پی ان نصب کن و از روش دوم آپگرید کن

 29. هادی
  ۲۵. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۱۶ ب.ظ #

  ممنون از پاسخ. وی np چی هست میشه توضیح بدید؟

 30. هادی
  ۲۵. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۶ ب.ظ #

  چیز پی ان گرفتم مخصوص خود گوشی و با اون هم تست کردم ولی همون ارور رو داد.

 31. ابراهيم
  ۲۵. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۷ ب.ظ #

  با سلام ، گوشي من 4s هست كه واي فاي اون سوخته و زمان اپديت با ايتونز هم داونلود نيمه كاره قطع ميشه لطفا راهنمايي كنيد چطور ميتونم اپديت كنم

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۵۱ ب.ظ #

   شما نمیتونی ازون روش اپگرید کنی روی سیستمت وی پی ان نصب کن و از روش دوم آپگرید کن

 32. هادي
  ۲۶. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۰ ق.ظ #

  آقا كسي نيس جواب بده

 33. hadi
  ۲۶. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۸:۴۲ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید ببخشید این گوشی من از مالزی برام اوردن ولی الان سیمکارتم را نیمیخونه
  چیکارش باید بکنم
  و میخاستم بدونم وقطی وصلش میکنم به کامپیوتر چرا نمی تونم توش نرم افزار بریزم و نسب بکنم
  ممنون میشم اگه کمکم کنید
  این شمارم ه
  09351607921

  • اپلستان
   ۲۷. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۷:۵۸ ق.ظ #

   اگر دستگاه شما لاک هست باید با دانستن اپراتور آن اقدام به آنلاک کنید قبل از هر چیز از آنلاک بودن دستگاه مطمئن شوید.

   • hadi
    ۲۷. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۸:۴۲ ق.ظ #

    سلام ببخشید در گرگان نمایندگی این گوشی هست که من ببرم گوشیرو پیشش بدم درست کنه
    ممنون میشم اگه ادرسش رو بهم بدین

 34. هادي
  ۲۶. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۹ ب.ظ #

  آیفون ۴ رو اومدم از روش OTA آپدیت کنم و وقتی دانلود تمام شد و دکمه اینستال رو میزنم بعد از یک دقیقه verifying update ارو زیر را میدهد
  unable to verify Update
  ios 7.1.1 faild verification because you are no longer connected to the internet.
  و حتی ریست نتورک هم کردم و از چيز پي ان هم استفاده كردم ولي باز همون ارور رو داد با آيتونز هم ٣١٩٤ ميده

  • اپلستان
   ۲۷. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۷:۵۹ ق.ظ #

   این ارور تنها دلیلش آپدیت نبودن آی تونز و یا آی پی ایران است شما می بایست در هر حالت از سرویس های وی np ترجیحا با IP آمریکا استفاده کنید.

  • حسن
   ۱۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۵۴ ب.ظ #

   شما نمیتونی ازون روش اپگرید کنی روی کامپیوترت وی پی ان نصب کن و از روش دوم آپگرید کن

 35. مجتبی
  ۲۷. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۰ ق.ظ #

  سلام، برای آیفون 4 فعلا ios 7 کدام ریستورش کار میکنه ؟
  من الان 7.1.1 رو ریستور میکنم ولی آخرای ریستور که داره تموم میشه یه دفعه ارور 3194 میده !

  • اپلستان
   ۲۷. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۱۲:۰۳ ب.ظ #

   فقط می تونید به آخرین نسخه که ۷.۱.۱ هست ریستور کنید در هنگام ریستور از جدیدترین نسخه iTunes منتشر شذد و وی np استفاده کنید.

 36. behrad
  ۲۹. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۵:۱۵ ب.ظ #

  سلام
  با ارور 3014 چه کنم زمان restore؟

  • اپلستان
   ۲۹. اردیبهشت, ۱۳۹۳ در ۹:۳۷ ب.ظ #

   برنامه آی تونز را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید و در هنگام ریستور از وی np استفاوه کنید.

 37. عباس
  ۰۲. خرداد, ۱۳۹۳ در ۳:۱۳ ب.ظ #

  ا سلام و خسته نباشید
  من iphone 4s آنلاک دارم از دستم افتاد توی آب و دیگر ios بالا نمی یاد خوشبختانه برنامه itunes شناسایی می کنه اما موقع ریستور کردن به ios 7.1.1 ارور ۴۰۰۵ می ده و متاسفانه هر کاری می کنم ارور رو رد نمی کنه اما تونستم با برنامه iFaith از ios 7.1.1 shsh دانلود بکنم

  البته من برای ios 7.0.4 فعلی که روش داشتم passcode گذاشته بودم

  از آخرین ورژن itiunes هم استفاده می کنم و تا الان روی ۳ سیستم تست گرفتم متاسفانه موقع ریستور کردن با itunes همون ارور ۴۰۰۵ رو دقیقا می ده

  البته من موقع ریستور کردن بر روی dfu mode می برم

  موقع ریستور کردن با itunes گزینه check for update غیر فعال هست

  موقع ریستور کردن با ف * ی * ل * ت * ر * کانکت می شوم

  آیا من می تونم به ios فعلی که روش بود ریستور مجدد بکنم

  البته موقعی که روشن می کنم آیفون رو علامت سیب می یاد و می ره

  البته با ویندوزهای ۷ و ۸٫۱ هم ۳۲ بیت و هم ۶۴ بیت تست کردم و همون ارور ۴۰۰۵ رو می ده

  ممکنه این اروری که می ده دستگاه خراب شده باشه

  از ios های قبلی هم shsh ندارم

  با برنامه tenyUmbrella هم لینک عکسشو در زیر گذاشتم
  http://www.uploadax.com/images/42696992832574845812.jpg

  البته با برنامه tenyUmbrella حتما باید در حالت recovery mode باید باشم که تصویر بالا بیاد وگرنه در حالت dfu mode مشخصات زیر advance نمی یاد و همچنین سمت چپ آیفون رو شناسایی نمی کنه حتما باید در حالت recovery Mode باشم تا برنامه tenyumbrella آیفون رو شناسایی بکنه

  ممنون می شوم من را راهنمایی بکنید

  • اپلستان
   ۰۲. خرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۰۹ ب.ظ #

   آی تونز را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید و دستگاه را به حالت ریکاوری ببرید و سپس اقدام به ریستور کنید در ضمن توجه کنید که آیا دستگاه ریبوت می شودیا خیر.

 38. عباس
  ۰۲. خرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۳۸ ب.ظ #

  با سلام

  ممنونم از پاسخ شما

  موقعی که بر روی dfu mode می برم و ios 7.1.1 را به Itunes می دهم قشنگ extact می کنه و علامت سیب می یاد و دیگه جلو نمی ره و ارور 4005 می ده

  من هم از آخرین ورژن itunes استفاده می کنم

  آیا ممکنه گوشی خراب شده باشد و دیگر قابل استفاده نباشد

  الان دارم روی ویندوز xp sp3 دستکاری شده که حجمش 3 گیگ هست تست می خوام بکنم

  ممنون می شوم راهنمایی کنید

  با تشکر از شما

 39. عباس
  ۰۲. خرداد, ۱۳۹۳ در ۹:۰۷ ب.ظ #

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید این موضوع را فراموش کردم بگم

  بر روی آیفون من ios 7.0.4 هست به همان ورژن که می خوام ریستور بکنم ارور ۳۱۹۴ می دهد

  ممنون می شوم راهنمایی کنید

  با تشکر از شما و سایت خوبتون

 40. هادي ب
  ۰۳. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۰:۲۶ ب.ظ #

  سلام علت ارو software update isnot available on this time please try later در روش OTA چيست . ممنون

  • اپلستان
   ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۶:۵۴ ق.ظ #

   اگر جیلبریک هستید با این روش نمی توانید آپدیت کنید و اگر جیلبریک نیستید از وی np استفاده کنید.

 41. mobin
  ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۳۸ ق.ظ #

  سلام من فایل i.o.s 7.0.4 رو دانلود کردم ولی وقتی نصبش میام بکنم یه اررور میده نمیدونم چیکار کنم لطفآ راهنمایی کنید

  • اپلستان
   ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۷:۰۴ ق.ظ #

   فقط می تونید به جدیدترین نسخه iOS منتشر شده که در حال حاضر ۷.۱.۱ است ریستور کنید. در ضمن توجه داشته باشید اگر سرویس iCloud و find my iphone را فعال کرده اید حتما اپل آی دی و پسوردی که با آن این سرویس ها فعال شده است را داشته باشید زیرا بعد از ریستور برای استفاده از دستگاه و فعالسازی همان اپل آی دی و پسورد از شما سوال می شوید و تا اآن اپل آی دی و پسورد را وارد نکنید نمی توانید از دستگاه استفاده نمایید.

 42. mobin
  ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۳۹ ق.ظ #

  اررور 3194 میده

 43. veyana
  ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۷:۴۴ ق.ظ #

  ارور 3004 چیست از اخرین ورژن ای تونز هم استفاده کردم

  • اپلستان
   ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۷ ب.ظ #

   از وی np استفاده کنید٬ برنامه آی تونز را به جدیدترین نسخه منتشر شده آپدیت کنید و توجه داشته باشید که فقط می تونید به جدیدترین نسخه iOS منتشر شده که در حال حاضر ۷.۱.۱ است ریستور کنید

 44. farbod
  ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۹:۳۱ ق.ظ #

  سلام.من موقع ریستور کردن با error code 3194 روبرو میشم لطفا راهنماییم کنید

  • اپلستان
   ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۷ ب.ظ #

   از وی np استفاده کنید٬ برنامه آی تونز را به جدیدترین نسخه منتشر شده آپدیت کنید و توجه داشته باشید که فقط می تونید به جدیدترین نسخه iOS منتشر شده که در حال حاضر ۷.۱.۱ است ریستور کنید.

 45. نیما
  ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱:۰۲ ب.ظ #

  یعنی من الان اگه بخوام ریستور کنم باید به آخرین نسخه یعنی ios 7.1.1 بکنم

  • اپلستان
   ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۵ ب.ظ #

   بله فقط می تونید به جدیدترین نسخه منتشر شده ریستور کنید.

 46. فربد
  ۰۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۴ ب.ظ #

  من گوشیم جلبریک ios6.1 است بعد اخرین نسخه ایتونز را دانلود کردم از وی پی ان هم استفاده کردم بازهم باerror3194 مواجه میشم البته ریستور نسخه7.0.4امتحان کردم چون شمادانلود نسخه7.1.1 را قرار ندادین.ممنون میشم راهنماییم کنید چکارکنم.

  • اپلستان
   ۰۶. خرداد, ۱۳۹۳ در ۷:۵۳ ق.ظ #

   اپل تنها اجازه ریستور به جدیدترین نسخه منتشر شده که فعلا ۷.۱.۱ است را می دهد

 47. mohammad
  ۰۶. خرداد, ۱۳۹۳ در ۳:۰۵ ب.ظ #

  سلام.گوشی من4sو دانلود اپدیتمو اذ طریق دانلود منیجر دانلود کردم ودر itunse برای نصب ios گزینه شیفتو گرفتم وادرس بهش دادم وقتی داشت نصب میشد برای یه لحظه قطع شد الان هر کاری میکنم itunseگوشی منو نمیشناسه صحفه موبایلمم فقط عکسیه کابل کشیده با ایکون itunse اگه راهنماییم کنید ادامه رستور امو انجام بدم ممنون میشم

  • اپلستان
   ۰۷. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۳ ق.ظ #

   در حالیکه دستگاه با کابل به کامیپوتر متصل است و برنامه آی تونز باز است دکمه Home و Power را با هم نگه دارید و صبر کنید تا دستگاه توسط برنامه آی‌تونز شناسایی شود.

 48. کاظم
  ۰۹. خرداد, ۱۳۹۳ در ۸:۰۰ ب.ظ #

  سلام من وقتی میخوام از اپ استور دانلود کنم فری رو که میزنم علامت دایره انتظار میاد و دیگرهیچ.حتی پسورد هم ازم نمیپرشه.کمک بفرمایین

 49. فرهاد
  ۱۰. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۸ ب.ظ #

  موقع ریستور این خطل رو میده چیکار باید بکنم
  THE IPHONE COULD NOT BE RESTORED BECAUSE THE FIRMWARE FILE WAS CORRUPT

 50. کمک بدبخت شدم
  ۱۱. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۵ ق.ظ #

  سلام ، کمکم کنید ، امدم ios 7 رو نصب کنم وسط نصب کردن حواسم نبود از برق کشیدم حالا وقتی میخواد روشن بشه نیاز به id داره که منم پسوردشو یادم رفته چه کنم ؟
  الان 1 ماهه میبرم این ور و اونور هیچکی نمیدونه چه کنه .

  • اپلستان
   ۱۱. خرداد, ۱۳۹۳ در ۵:۴۰ ب.ظ #

   اگر اپل آی دی برای خودتان است می توانید از آدرس iforgot.apple.com ریکاوری کنید در غیر این صورت می بایست با پشتیبانی اپل تماس بگیرید.

 51. نیکا
  ۱۲. خرداد, ۱۳۹۳ در ۶:۲۶ ب.ظ #

  سلام بابت آموزش ممنونم
  گوشی من آیفون 4 ios6.1 و لاک بود که دادم آنلاک دائمیش کردن(گوشی فروش گفت آنلاک دائمیه) آیا میتونم گوشیمو به این ios 7 ارتقاش بدم
  در ضمن گوشیم جیل برک شده است مرسی

 52. saeede
  ۱۲. خرداد, ۱۳۹۳ در ۶:۳۲ ب.ظ #

  سلام.من از طریق آی تونز میخوام گوشیمو که 4 هست و ios 5.1.1 داره رو آپدیت کنم اما 25 ساعت نوشته طول میکشه، خواستم ببینم طبیعیه؟

 53. Moh3n
  ۱۴. خرداد, ۱۳۹۳ در ۶:۴۸ ب.ظ #

  سلام
  من بعد از اینکه ایپد 2 خودم رو به ios 7.1.1 ارتقا دادم دیگه wifi کار نمیکنه
  هر چقدر هم سرچ کردم راه حل هایی که دادن همه موقتی هست کسی میتونه کمکی کنه؟

 54. saf
  ۱۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۲:۳۶ ب.ظ #

  سلام
  گوشيم آيفون 4s هستش
  ميخوام به ios 7.1.1 ، آپديت كنم
  بعد install ازم پسورد ميخواد
  چي بايد بزنم؟
  در ضمن اپل آي دي دارم ولي پسوردي كه ميخواد فقط ٤ تا عدد هستش چي بايد بزنم؟
  لطفا راهنمايي كنيد

 55. farzad
  ۱۵. خرداد, ۱۳۹۳ در ۳:۰۱ ب.ظ #

  سلام گوشی من 5.1.1 بودالان از ایتونز میخوام ریستور کنم خاموش شده و سرعت دانلود کمه؟ایرادش چیه؟

 56. mohammad
  ۲۰. خرداد, ۱۳۹۳ در ۵:۵۱ ب.ظ #

  سلام بعد ار اپدییت به ios7.1.1 سیم کارت رو نمیخونه و رو حالت searching میمونه چیکار کنم ؟

 57. HADI
  ۳۰. خرداد, ۱۳۹۳ در ۸:۰۷ ب.ظ #

  آقا کسی نیس جواب بده

 58. حسین
  ۳۰. خرداد, ۱۳۹۳ در ۸:۰۸ ب.ظ #

  سلام
  ببخشيد من آيفون 4 رو هر کاري ميکنم آپديت نميشه ios 5.1.1 هست از روش OTA ارور
  unable to verify Update
  ios 7.1.1 faild verification because you are no longer connected to the internet
  را ميدهد از چيز پي ان آمريکا هم استفاده کردم ولي نشد با آيتونز هم 3194 ميده اصلا مشکل داره. آيا به region گوشي ربطي داره تو آيتولز نوشته منطقه هنگ کونگ اينم عکسش

  [URL=http8pic.irviewer.phpfile=dygkqns3pycbvctm192g.png][IMG]http8pic.irimagesdygkqns3pycbvctm192g_thumb.png[IMG][URL]

  لطفا راهنمايي کنيد

 59. حسین
  ۳۱. خرداد, ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۵ ب.ظ #

  خواهشا جواب بدید

 60. مهشید
  ۰۲. تیر, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۰ ق.ظ #

  سلام .گوشی آیفون با ios5 را چطور به 7آپدیت کنم؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 61. احسان
  ۰۶. تیر, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۰ ق.ظ #

  با سلام

  وقتی فایل رو open میکنم بعد از extracting پیغام خطا می دهد
  لینک عکس:

  http://www.xum.ir/images/2014/06/27/Untitled.jpg

  در ضمن disable هم هست

 62. ma
  ۰۸. تیر, ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۳ ب.ظ #

  سلام، وقت بخیر

  گوشی آیفون 4 دارم که میخوام از 7.0.6 که جیلبریک هم بود، به 7.1.1 آپدیت کنم، ولی بعد از extract کردن فایل، موقع آپدیت گیر میکنه و همینطوری میمونه. آخرین نسخه ایتونز رو نصب کردم، وی پی هم برای امریکاست، ولی نمیدونم چرا این مشکل پیش میاد. میتونید راه حلی بهم بگید؟ ممنون

 63. Name
  ۱۲. تیر, ۱۳۹۳ در ۳:۲۶ ب.ظ #

  من فایل اصلی 7.1.1 رو دارم و میخوام گوشی جیل شده 6 رو به 7.1.1 ارتقا بدم اما متاسفانه ورژه 7.1.2 اومده و اجازه نصب این ورژن و نمیده.آیا میتونم حالا که اپل ورژن 7.1.2 رو ارایه داده ورژن 7.1.1 که داخل کامپیوتر دارم رو رو یه گوشی دیگه با ورژن 6 نصب کنم؟اگر میشه لطفا راه حلش و بنویسید

 64. عليرضا
  ۱۶. تیر, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۸ ق.ظ #

  با سلام و خسته نباشيد آيا من IOS را بالا ببرم برنامه هايم پاك ميشود و چند ساعت طول ميكشد تا دانلود شود

 65. محمد
  ۲۰. تیر, ۱۳۹۳ در ۶:۲۸ ب.ظ #

  سلام و عرض ادب
  من گوشی ایفون 4 دارم و متاسفانه پس از ارتقاء به مدل 5.1.1)9b206) متوجه شدم که گزینه ی اپدیت سافت وارد از منوی جنرال گوشی حذف شده. من الان که می خوام اونو به ورژن 7 تبدیل کنم مشکل دارم.
  و می خوام با از دست ندادن اطلاعاتم اونو ارتقاغ بدم.
  ممنون می شم اگه جواب رو به پست الکترونیکی بفرستید.

  • اپلستان
   ۲۲. تیر, ۱۳۹۳ در ۷:۵۳ ق.ظ #

   متاسفانه تنها راه ریستور هست البته بخش راهنمای بکاپ در سایت را با دقت مطالعه نمایید.

 66. امیر
  ۲۲. تیر, ۱۳۹۳ در ۹:۴۲ ب.ظ #

  میخواستم بدونم میشه بدونه این که اطلاعات دستگاه بپره از روش دوم اپدیت کرد؟
  بعد این که دستگاه من جیلبریک نشده و این که منظور از اطلاعات تمام عکس ها و فیلم ها و بازیاست؟
  شماره ها هم پاک میشن؟
  با تشکر از شما و سایت خوبتون

 67. erfan
  ۲۷. تیر, ۱۳۹۳ در ۷:۵۳ ب.ظ #

  با سلام و خسته نباشید.
  من میخوام ipad3 model:A1430 را از طریق ریستور آپدیت کنم.در ضمن 4G هم هست.
  باید cellular gsm را دانلود کنم یا cellular cdma را؟؟
  من gsm را دانلود کردم ولی وقتی میخوام با ریستور بیارمش میگه که با آیپدت سازگار نیست این frimware.
  آیا cdma را باید دانلود کنم؟؟
  لطفا کمک کنین.

 68. سمیه
  ۳۱. تیر, ۱۳۹۳ در ۴:۲۵ ب.ظ #

  من ios 5.1 رومیخوام آپدیت کنم گوشیم هم 4s همه ی کارهایی که گفتین انجام دادم از قند شکن آمریکا هم استفاده میکنم ولی وقتی ریستور شروع میشه این پیغام رو میده
  The iPhone “BTM’s iPhone” could be restored.An unknown error occurred[3014]i

 69. امير
  ۰۲. مرداد, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۱ ب.ظ #

  بعد از اپديت ايفون ٥براي گوشي من اپديت ios7.1.2اپديت شد چرا؟ بعد از اپديت كامل اين پيغام ميايدThis cable or accessory is not certified and may not work reliably whit this iphone.لطفا راهنمايي كنيد

 70. mahdi
  ۱۱. مرداد, ۱۳۹۳ در ۴:۲۱ ب.ظ #

  سلام
  من مراحل ریستور انجام دادم در مرحله آخر این ارور رو میده:
  the iphone ‘iphone’ could not be restored. an unknowen eror occurred (40)
  از وی pn هم استفاده کردم باز هم همین ارور رو می ده!

 71. shabnam farokhrouz
  ۱۹. مرداد, ۱۳۹۳ در ۱:۳۰ ب.ظ #

  سلام گوشی من 4s هست آپگرید کردم اما از اون وقت دیگه سیم کارتم رو نمی شناسه!!!! no sim card installed باید چه کار کنم؟

 72. محسن
  ۲۱. مرداد, ۱۳۹۳ در ۶:۴۰ ب.ظ #

  سلام
  ورژن iOS گوشی من 6.0.2 هستش، از کجا باید متوجه بشم که جیلبریک شده یا نه؟

  متشکرم

  • اپلستان
   ۲۱. مرداد, ۱۳۹۳ در ۷:۱۷ ب.ظ #

   اگر cydia روى دستگاه نصب شده باشد دستگاه جيلبريك شده است.

 73. dina
  ۲۲. مرداد, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۱ ب.ظ #

  سلام من موقعی که ایپدمو وصل میکنم به ایتونز تا ریستورش کنم به ios7 بعد از گرفتن شیفت و انتخاب فایل این پیغام و میده
  the ipad could not restored because the frimwar not compatible
  ایپد ۳ سیم کارت خور هست نسخه gsm و cdma هم امتحان کردم باز هم همین پیغام و میده
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

 74. ava
  ۲۲. شهریور, ۱۳۹۳ در ۹:۲۱ ب.ظ #

  سلام من میخوام از طریق روش اول آپدیت کنم ولی software update رو میزنم مینویسه checking for update هر چیم صبر میکنم هیچی نشون نمیده لطفا بگید مشکل چیه؟ چیکار باید بکنم؟

 75. parham
  ۲۳. شهریور, ۱۳۹۳ در ۸:۱۲ ب.ظ #

  عرض سلام و علیک به نظر شما من دستگاه خودم رو جیلبریک کنم؟ جیلبریک برای چه به کار میرود ممنون میشم کمکم کنید

 76. parham
  ۲۳. شهریور, ۱۳۹۳ در ۸:۱۶ ب.ظ #

  سلام به نظر شما من گوشیم را جیلبریک کنم ؟ جیلبریک برای چه بکار میرود ؟ ایا جیلبریک به سخت افزاری گوشی من فشار میاره ممنون میشم کمکم کنید

 77. ali khan
  ۳۱. شهریور, ۱۳۹۳ در ۵:۰۳ ب.ظ #

  باسلام من ايفون Fs دارم وگوشيم هم جيلبريك شده براي ارتقاء به نسخه بالاتر مثلاios8 چه بايد بكنم ورژن فعلي 7.0.4 مي باشد با تشكر

 78. ehtesham
  ۱۸. مهر, ۱۳۹۳ در ۵:۱۷ ب.ظ #

  سلام من ایفون 5s گرفتم زیاد وارد نیستم ایتونز 11.4 جدیدترین رو نصب کردم وقتی گوشیمو به کامپیوتر وصل میکنم میپرسه میخواین اپدیت کنین به 8.0.2 وقتی میزنم نه ایتونز گوشیمو نمیشناسه حجمشم 1.94g میخواستم بدونم چرا نمیشناسه دوم اینکه اپدیته چیه اگه اپدیت کنم چی میشه؟برنامه هام پاک میشه؟
  ممنون

 79. سیاوش
  ۲۰. مهر, ۱۳۹۳ در ۲:۰۰ ب.ظ #

  با سلام
  ممنون میشم در مورد آپدیت ios 8 هم توضیحاتی ارائه بفرمایید.
  و یک سوال دیگر اینکه با فرض اینکه آخرین نسخه itunes بر روی لپ تاپ ما نصب باشد و گوشی را به لپ تاپ متصل کنیم و صفحه آیتونیز را باز کنیم و دکمه Restore را بزنیم (بدون اینکه با اپل آیدی sign in) کرده باشیم آیا شروع به restore خواهد کرد؟
  گوشی من iphone 5 است و وقتی به کامپیوتر متصلش میکنم و itunes را باز میکنم
  گزینه آپدیت غیر فعال هست (حتی با sign in کردن) و تنها گزینه restore فعال هست. و با اینکه بیش از 4.8 گیگا بایت حافظه خالی دارم (از توی usage چک کردم) اما توی itunes زده capacity: zero kb و توی summary این متن رو نوشته:
  if you are experiencing problems with your iphone, you can restore its orginal setting by clicking restore iphone.

 80. پسر ایرونی
  ۲۳. مهر, ۱۳۹۳ در ۹:۰۵ ب.ظ #

  سلام دوستتان من ایفون ۴ دارم تا همین چند وقت پیش انتن وای فاش همیشه پر پر بود ولی تازگی ها به مودم باید بچسبم تا انتن بده چاره چیه دوستان؟؟
  با اپدیت به ۷.۱ مشکل بر طرف میشه به نظرتون؟؟

 81. amir parsa
  ۲۵. مهر, ۱۳۹۳ در ۴:۰۳ ب.ظ #

  agha salam:
  man iphone 4s daram ke jailbreak ham hast.
  vali vaghti az khode gushi software update ro mizanam ruye
  “checking for update”
  mimune\
  mishe raahnamaei konid?PLEASE

  • اپلستان
   ۲۶. مهر, ۱۳۹۳ در ۷:۱۷ ق.ظ #

   اگر دستگاه جیلبریک شده باشه نمی تونید از داخل دستگاه برای آپدیت استفاده کنید.

 82. hossein hosseini
  ۰۴. آبان, ۱۳۹۳ در ۷:۴۴ ب.ظ #

  سلام.لطفا کمکم کنین.من ارور3194 رو هر کاری میکنم از بین نمیره.

  • اپلستان
   ۰۵. آبان, ۱۳۹۳ در ۶:۴۶ ق.ظ #

   برنامه آی تونز را به جدیدترین نسخه منتشر شده بروز کنید٬ تنها می تونید به ۸.۱ ریستور کنید به نسخه ی پایین تر امکان ندارد از وی np استفاده کنید و همچنین قبل از هر چیز گزینه Find My iPhone را از بخش Settings>iCloud غیرفعال نمایید.

 83. hossein hosseini
  ۰۷. آبان, ۱۳۹۳ در ۸:۰۶ ب.ظ #

  همه چیو انجام دادم.من گوشیم 5sهس.الان ios7.1.1روش نصبه.میخام باز به همین ورژن اپدیتش کنم.چیکار باید بکنم.هیچ راهی وجودنداره.

 84. hossein hosseini
  ۱۵. آبان, ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۹ ق.ظ #

  گوشیم5s.مدلشمa1533.میخواستم ببینم کدومios8.1رو انتخاب کنم.اصلا ios8.1 با مدل کار داره یا نه.

 85. شهاب
  ۱۶. آبان, ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۵ ب.ظ #

  سلام در تاریخ حاضر انکان آپدیت به 7.1.2 وجود داره؟ آبا جیلبریک پایدار برای این نسخه وجود داره؟

 86. سامان
  ۲۱. آبان, ۱۳۹۳ در ۶:۰۵ ب.ظ #

  من یه ایفون 4اس دارم که جیلبریک پایداره چطور میتونم ریستورش کنم اصلا می شه ریستورش کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻

 87. رضا
  ۳۰. آبان, ۱۳۹۳ در ۱۰:۳۵ ب.ظ #

  سلام توروخدا یکی کمک کنه من ایفون 4 دارم گوشیم به ای او اس هفت و یک ارتقا داده شده همه چسش خوب کار میکنه ولی انتن دهی گوشی خیلی خیلی ضعیف شده اصلا انتن نمیده و همش رو حالت سرچینگ میمونه نمیدونم چیکار کنم؟

 88. سحر
  ۰۸. آذر, ۱۳۹۳ در ۷:۰۸ ب.ظ #

  سلام خسته نباشین

  گوشیم آیفونios6.0.1,4 جیلبریک پایدارهستش.

  میخواستم بدونم میشه ارتقا بدم به ios7؟؟اگه ارتقا بدم گوشیم از حالت جیلبریک خارج میشه؟

 89. asra
  ۱۱. آذر, ۱۳۹۳ در ۸:۰۲ ب.ظ #

  سلام
  گوشی من اپل 4 هستش بعد از اینکه ios رو ارتقا دادم گوشی انتنش رفت مشکل برطرف میشه؟
  خیلی ممنونم

 90. حمید
  ۲۷. آذر, ۱۳۹۳ در ۱۰:۰۷ ق.ظ #

  سلام از شما خیلی ممنون هستم راهنمایی های شما خیلی کار آمد هستش

 91. كيانوش
  ۰۴. دی, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۶ ب.ظ #

  آیپد ١ به ios7 آپدیت نمیشه؟

 92. sara
  ۱۰. بهمن, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۱ ق.ظ #

  من یه ایفون 4دارم می خوام به ios7 ارتقاش بدم.ازتوسایتتون فایلشو دانلود کردم. از روش سوم ریستور استفاده کردم.وقتی می خواد ریستورکنه این errore 3194 یا3014 می یاد از خودسایت اپل هم رفتم اما جوابمو نگرفتم میشه کمکم کنید؟

 93. iNiMa
  ۱۹. خرداد, ۱۳۹۴ در ۹:۳۸ ب.ظ #

  be nam khoda
  ba slm
  kheily khob az amuzesh khubetun mamnoonam
  .
  mikhastam begam ke ta unjaei ke ettelat daram az device jailbreak bashe az khode device update konim .. dastgah hang mikone
  doroste?

 94. فريد
  ۲۳. خرداد, ۱۳۹۴ در ۲:۴۱ ق.ظ #

  سلام خسته نباشید ، دستگاه من ipod toch 4 هست و نیازی زیادی به ios 7 به بالا دارم روشی هست که بشه انجام داد ؟

 95. ارمینا
  ۲۶. تیر, ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۱ ق.ظ #

  سلام مرسی از مطالب خوبتون لطفا مشکل منم حل کنید من الان تبلت خودمو اپدیت کردم اندرویدش نرفته بالاتر فقط بعضی چیزا تو خود گوشی پیشرفته تر شده ولی الان مشکل من انتن دهی وای فای هس من وقتی رو بروی دستگاه وایفای میشینم فقط وای فای گوشیم سرعت دارع ولی خواهر من ک اصن یه ور دیگ خونس وایفایش پره مال من جدیدنا اینجوری شده تروخدا کمکم کنید

 96. بهمن
  ۰۱. مهر, ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۷ ق.ظ #

  سلام من ایفون 4 دارم که ios 7.1 2 روش نصب بود بعد یک دفع خاموش شد روی ارم اپل قفل کرده هر کاری هم میکنم بالا نمیاد چیکار باید بکنم چون از ایتونز ios 7.1.2 دانلود کردم به وی پی هم وصل میشم ارور 3194 رو هم میده ایتونز هم به روز چی کار باید کرد راهنمای کنید خداوکیل بد جوری گیر کردم مرسی

 97. توفان
  ۲۱. آبان, ۱۳۹۴ در ۱:۰۵ ب.ظ #

  همه این کارارو انجام دادم
  درود
  چرا زمانی که آیتیونز روی ویندوز 7 نصب میکنم کامپیوتر گوشی آیفون6 منو نمیشناسه ؟ راه حلش چیه؟
  به لپ تاپ وصل میشه مشکلی نیست فقط با پی سی مشکل داره ضمنآ ایفون 5 وصل میشه فقط 6 وصل نمیشه
  ویندوز عوض کردم 10 ریختم نشد 7 ریختم نشد
  درایورارو بدون مشکل نصب کردم آپدیت کردم ..نمیشه
  کابل ها سالمه
  آخرین ورژن ای او اس و آیتیونز رو هم دانلود کردم . نشد
  آیتیونزو که پاک میکنم از ویندوز گوشی بدون مشکل شناخته میشه
  خواهش میکنم اگه میتونید کمک کنید
  سپاس

  • اپلستان
   ۲۲. آبان, ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۹ ب.ظ #

   هر سه برنامه زیر را Uninstall کنید:
   iTunes
   Apple Mobile Device Support
   Apple Application Support

   سپس دوباره آخرین نسخه آی تونز را نصب کنید.

دیدگاه خود را بگذارید. (دیدگاه شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد٬ همچنین دیدگاه خود را فقط به صورت پارسی تایپ نمایید)

نام : (ضروری)

پست الکترونیکی : (ضروری)

وبسایت :