آموزش آپدیت و یا ریستور به iOS 7.x (آپدیت شد)

در این پست با روش های موجود آپدیت و یا ریستور به iOS 7 آشنا خواهید شد فقط قبل از هر چیز لطفا  اخطار زیر را با دقت بخوانید همچنین در روش های دوم و سوم  پیش نیازهایی وجود دارند که حتما باید رعایت شوند.

 نکات مهم:

- کاربرانی که دارای آی فون های لاک هستند و یا در حال حاضر آی فون آنها با روش هایی مثل Gevey Sim و یا با برنامه Ultrasn0w آنلاک شده است فعلا به iOS 7 آپدیت و یا ریستور نکنند.

- با عرضه iOS 7 شرکت اپل امکان دانگرید یعنی بازگشت به نسخه های قبلی iOS را خواهد بست پس اگر به iOS 7 آپدیت و یا ریستور کنید امکان بازگشت به نسخه پایین تر را دیگر نخواهید داشت. مگر آنکه در آینده هکرها راهی برای این کار منتشر کنند.

- اگر هم اکنون دستگاه شما جیلبریک شده است با روش OTA اقدام به آپدیت نکنید و از روش ریستور استفاده کنید البته باید بدانید که جیلبریک دستگاه و نیز تمامی دیتاهای خود را از دست خواهید داد ولی اگر از دستگاه بکاپ گرفته باشید می توانید دیتاها را دوباره بازگردانید.

- به هر حال از هر روشی که برای آپدیت به iOS 7 استفاده کنید جیلبریک دستگاه خود را از دست خواهید داد پس اگر به جیلبریک نیاز دارید و یا نمی خواهید دستگاه شما از جیلبریک خارج شود٬ فعلا به iOS 7 آپدیت نکنید. (لحظاتی پیش یکی از هکرهای iOS اعلام کرد احتمال عرضه جیلبریک Untethered برای تمامی دستگاه ها روی iOS 6.1.3 و iOS 6.1.4 بسیار زیاد است و این هکر توصیه کرده است که اگر به جیلبریک نیاز دارید به  iOS 7  ریستور نکنید.

- اگر در حال حاضر نسخه GM از  iOS 7 را روی دستگاه خود نصب دارید پیغام آپدیت را مشاهده نخواهید کرد زیرا build number این نسخه با نسخه نهایی یکی است و بعد از انتشار آپدیت جدید برای iOS 7 می توانید به آن آپدیت کنید.

- بعد از ریستور ممکن است بسیاری از برنامه هایی که با آن ها کار می کنید هنوز با iOS 7 سازگار نباشند و یا بعضی از برنامه ها دچار کرش شوند. پس امکان اختلال در استفاده از بعضی از برنامه ها را باید انتظار داشته باشید. اگر هم برنامه ها را با اپل آی دی خود نصب نکرده باشید برای آپدیت آن برنامه ها با مشکل مواجه خواهید شد زیرا برای آپدیت باید پسورد اپل آی دی صاحب برنامه را وارد کنید.

برای آپدیت و یا ریستور به iOS 7 دستگاه شما می بایست جزو لیست زیر باشد:

iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s

iPod touch 5th gen

iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini

کارهایی که قبل از ریستور به iOS 7 می بایست حتما انجام دهید:

۱- قبل از هر چیز جدیدترین نسخه برنامه iTunes را از لینک زیر دانلود و نصب نمایید. (اگر در راهنما از روش OTA استفاده می کنید نیازی به دانلود جدیدترین نسخه یعنی iTunes 11.1 به بعد نیست ولی به هر حال باید توجه داشته باشید که دستگاهی با iOS 7 به بعد در صورت اتصال از طریق کابل به کامپیوتر تنها از iTunes نسخه ۱۱.۱ به بعد قابل تشخیص خواهد بود)

http://apple.com/itunes

۲- برنامه های روی دستگاه خود را با برنامه آی تونز بر روی کامپیوتر منتقل کنید. از لینک زیر می توانید راهنمای این کار را مطالعه نمایید. توجه داشته باشید اگر با اپل آی دی ای غیر از اپل آی دی و پسورد خود برنامه ای روی دستگاه شما نصب شده باشد تا زمانیکه پسورد آن اپل آی دی را نداشته باشید نمی توانید آن اپ ها را با برنامه iTunes به کامپیوتر خود منتقل کنید.

http://www.applestan.com/archives/33213

۳- از دستگاه خود بکاپ تهیه نمایید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید راهنمای تهیه بکاپ را مطالعه نمایید. تنها توجه داشته باشید که اگر دارای اپل آی دی و پسورد نباشید و کامپیوتر خود را با روش گفته شده در راهنما Authorize نکرده باشید تنها از Contactها و تصاویر روی دستگاه بکاپ گرفته می شود.

http://www.applestan.com/archives/25429

۴- حداقل ۲ گیگابایت از فضای دستگاه خود را خالی کنید.

۵- تمامی برنامه های باز را ببندید و یکبار دستگاه را خاموش و مجددا روشن نمایید.

شروع آموزش:

روش های موجود برای آپدیت و یا ریستور به iOS 7:

روش اول استفاده از روش آپدیت از داخل خود دستگاه (OTA (Over The Air : این روش به Delat Update هم معروف است.

OTA

این نوع آپدیت برای کسانی مناسب است که دستگاه آن‌ها جیلبریک نیست و می خواهند به iOS 7 آپدیت کنند ولی برنامه و اطلاعاتی از روی دستگاه پاک نشود.

نکته: اگر دستگاه شما جیلبریک شده باشد٬ روش OTA روی دستگاه شما جواب نخواهد داد یعنی فایل آپدیت دانلود خواهد شد ولی عملیات نصب صورت نخواهد گرفت و یا خطا مواجه می شوید. پس اگر در حال حاضر دستگاه شما جیلبریک شده است از روش سوم که در پایین توصیح داده شده است استفاده کنید.

پیش نیاز:

- حداقل ۲ گیگابایت از فضای دستگاه باید خالی باشد.

- قبل از شروع عملیات٬ تمامی برنامه‌های باز را ببندید و یکبار دستگاه را خاموش و روشن کنید.

مزیت های استفاده از این روش:

- نیازی به برنامه iTunes و دانلود نسخه فیرم ویر مربوط به دستگاه نیست. از iOS 5 به بعد می توانید از این طریق به iOS 7 ریستور کنید.

- حجم این آپدیت کمتر از دانلود نسخه ipsw برای iOS 7 است و زودتر انجام می شود. (از آپدیت از iOS 6.x به iOS 7 ٬ ۷۵۰ تا ۹۰۰ مگابایت می بایست دانلود نمایید)

- بعد از آپدیت اطلاعاتی را از دست نخواهید داد. حتی برنامه هایی که با اپل آی دی خود نصب نکرده اید همچنان بر روی دستگاه نصب خواهند بود.

شروع عملیات آپدیت به iOS 7.x با روش OTA :

برنامه Settings را از روی دستگاه اجرا کنید و گزینه General و سپس Software Update را انتخاب کنید. بر روی Download and Install بزنید سپس گزینه Agree را انتخاب کنید در این لحظه دستگاه شروع به دانلود فایل آپدیت می کند بعد از دانلود دکمه Install ظاهر خواهد شد که برای نصب iOS 7 روی آن بزنید. نسخه iOS 7 بر روی دستگاه نصب خواهد شد.

—————————————————————————————–

روش دوم آپدیت با برنامه iTunes : 

2

نکات منفی:

می بایست تقریبا ۱٫۲۵ GB نسخه iOS 7 را دانلود نمایید بعد از آپدیت داده های خود را از دست خواهید داد.

پیش نیازها:

جدیدترین نسخه برنامه iTunes را از لینک http://apple.com/itunes دانلود کنید افرادی که در حال حاضر  برنامه iTunes را روی دستگاه خود نصب دارند حتما برنامه آی تونز خود را به ۱۱٫۱ آپدیت کنند.

شروع:

دستگاه را با کابل به کامپیوتر وصل کنید برنامه iTunes را باز کنید و روی دکمه Update کلیک کنید (بهتر است اگر در داخل ایران هستید از اتصال وی np مطمئن شوید اگر دارای وی np نیستید ایرادی ندارد ادامه کار را انجام دهید ولی اگر با پیغام هایی از قبیل Time Out و یا  Can not connect مواجه شدید٬ چاره ای جز استفاده از وی np نخواهید داشت.) در پنجره جدید Update را کلیک کنید در پنجره های جدید به ترتیب روی Next و Agree کلیک کنید٬ برنامه آی تونز شروع به دانلود  iOS 7 و بعد از دانلود نصب iOS 7 روی دستگاه خواهد کرد.

توجه:  اگر دستگاه شما جیلبریک باشد بعد از آپدیت دستگاه شما از حالت جیلبریک خارج خواهد شد و به حالت اصلی و استاندارد باز خواهد گشت.

—————————————————————————————–

روش سوم: ریستور 

2

این نوع آپدیت برای کسانی مناسب است که دستگاه آن‌ها جیلبریک شده است و یا از نسخه های بتای iOS 7 استفاده می کنند.

معایب:

- این روش یک Clean Install است یعنی همه دیتاها پاک خواهند شد و دستگاه در حالت بازگشت به تنظیمات کارخانه در خواهد آمد که بعد از آن می بایست بکاپ گرفته شده را بازگردانید. که اگر برنامه ها را با اپل آی دی خود نصب نکرده باشید و یا کامپیوتر خود را با Apple ID و پسورد خود Authorize نکرده باشید با بازگرداندن بکاپ تنها بخش Contacts و تصاویر باز خواهند گشت و برنامه ها و تنظیمات قبلی را دیگر نمی توانید روی دستگاه بازگردانید. مگر برنامه ها را دوباره با اپل آی دی خود تهیه نمایید.

- نیاز به دانلود تقریبا ۱٫۲۵ GB فایل مربوط به نسخه iOS 7 می باشد.

پیش نیازها:

جدیدترین نسخه برنامه iTunes را از لینک http://apple.com/itunes دانلود کنید افرادی که در حال حاضر از برنامه iTunes را روی دستگاه خود نصب دارند حتما برنامه آی تونز را به ۱۱٫۱ آپدیت کنند.

فیرم ویر مربوط به دستگاه خود را از لینک های زیر دانلود کنید. (نکته مهم: اگر در ویندوز فایل ها رو دانلود می کنید ممکن است بعد از دانلود پسوند فایل ها به zip یا مورد دیگر تغییر کنند که در این صورت روی فایل دانلود شده کلیک راست نمایید گزینه Rename را انتخاب و پسوند zip. را به  ipsw. تغییر دهید.)

آپدیت ۱: نکته: برای آنکه متوجه شوید که کدام نسخه را باید برای دستگاه خود دانلود کنید به پشت دستگاه نگاه کنید و از بخش Model و لیست زیر نسخه ای که باید دانلود کنید را پیدا نمایید.

cdmaorgsm

iPhone GSM Model Numbers

 • iPhone 5: A1429 (* World GSM & CDMA)
 • iPhone 5: A1428
 • iPhone 4S: A1387 (* dual band CDMA & GSM world phone)
 • iPhone 4S: A1531 (GSM China)
 • iPhone 4: A1332
 • iPhone 3GS: A1325 (GSM China)
 • iPhone 3GS: A1303
 • iPhone 3G: A1324 (GSM China)
 • iPhone 3G: A1241
 • iPhone 1: A1203

iPhone CDMA Model Numbers

 • iPhone 5: A1429 (* World GSM & CDMA) نسخه CDMA را دانلود کنید.
 • iPhone 4S: A1387 (* dual band CDMA & GSM world phone)
 • iPhone 4: A1349

iOS 7 Download Links:

iOS 7.0.4 Download

شروع عملیات:

دستگاه خود را با کابل به کامپیوتر وصل کنید و برنامه iTunes را اجرا کنید.

اگر در ویندوز هستید کلید Shift و اگر در مک هستید کلید option را از روی کیبرد گرفته و روی دکمه Restore بزنید.

در پنجره باز شده فایل IPSW مربوط به iOS 7 که دانلود کرده اید را انتخاب و روی Open بزنید و صبر کنید تا عملیات ریستور انجام شود. بعد از پایان عملیات iOS 7 بر روی دستگاه شما نصب خواهد بود.

تهیه شده توسط تیم تحریریه اپلستان

تاریخ شروع فعالیت اپلستان : خرداد ۱۳۸۸

در مجموع 2283 مطلب در اپلستان منتشر شده است.

youtube instagram

۳۲۹ دیدگاه برای “آموزش آپدیت و یا ریستور به iOS 7.x (آپدیت شد)”

 1. سارا
  ۱۷٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۳:۲۱ ب.ظ #

  سلام. من گوشیم iphone 4 هست و از ابتدا تا کنون با ios 6.1.3 کار میکنم و در مجموع راضی بوده ام. می خواستم بپرسم آیا مزیت های ios 7.1 جهت آپدیت سیستم عاملم قانع کننده اند یا با توجه به مطالب دوستان در مورد کندتر شدن دستگاه و… بهتر است این کار را نکنم؟ یکی از مشکلات اساسی گوشی من، آنتن دهی بسیار ضعیف wifi آن می باشد که تنها در نزدیکی مودم جوابگوست، امکان دارد با بروزرسانی سیستم عامل این مشکل برطرف شود یا خیر؟
  در مجموع بسیار در بروزرسانی سیستم عامل گوشیم مردد هستم.ممنون می شوم راهنمایی فرمایید

  • اپلستان
   ۱۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۷:۲۸ ق.ظ #

   در مورد اتصال وای فای که کلا نباید به اینگونه که شما می گویید باشد وای فای را با دیگر اکسس پوینت ها نیز تست کنید ولی در کل هر آپدیتی که از سوی اپل ارائه می شود برای بهبود است در مورد iPhone 4 باید بدانید که به هر حال iOS 7 کمی از iOS 6 مصرف باتری بیشتری دارد که با ترفندهایی قابل بهبود است. در ضمن در صورت آپدیت به ۷ امکان دانگرید نخواهید داشت.

   • سارا
    ۲۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۷ ب.ظ #

    ممکن است در مورد تست دیگر اکسس پوینت ها راهنمایی دقیق تری بفرمایید که به چه صورت
    باید اینکار را انجام دهم؟

    • اپلستان
     ۲۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۴۶ ب.ظ #

     آیا در اتصال به شبکه های دیگر وای فای باز هم چنین مشکلی را دارید؟

  • علی عرفانی جاهد
   ۲۸٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۰۷ ب.ظ #

   علت آنکه wifi گوشی شما ضعیف است به دو دلیل میباشد
   ۱- ورژن ios های زیر ۷ مانند ۶ یا ۶٫۰۱ و کمتر در زمانیکه تنظیمات روتر شما بر روی wpa2 باشد بدلیل امنیت اینترنت خودتان معمولا شرکتها ان را اینگونه تنظیم میکنند که اگر wpa را روی مودم یا روتر خود تنظیم کنید این مشکل برطرف میشود
   ۲- شما اگر سیستم عما گوشیتان را به ۷٫۱ یا ۷ به بعد ارتقا دهید این مشکا انتن دهی ضعیف wifi شما در هر کجا باشید برطرف میشود پس هرچه زودتر دستگاه خود را به ۷ ارتقا دهید

   نکته : در ورژن های زیر ۷ این مشکل همیشه وجود دارد مگر آنکه تنظیمات روتر خود را تغییر دهید ولی اگر به مکان دیگری رفتید و خواستید ار wifi ان مکان استفاده کنید باز هم این مشکل شاید بوجود بیاید و شما نمیتوانید در هر جایی تنظیمات روتر دیگران را به خاطر گوشی خود تغییر دهید

   اگر خوب متوجه شده اید حتما هرچه زودتر گوشی خود را ارتقا دهید .

 2. علی
  ۱۹٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۶:۰۱ ب.ظ #

  سلام اپدیت کردن ای او اس چه مدت طول می کشد و حجم که برای ان دانلود می کنیم چقدر است

  • اپلستان
   ۱۹٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۱ ب.ظ #

   iOS 7 بالای ۱ گیگابایت است و اگر فایل را آماده دانلود کرده باشید ریستور با آی تونز بین ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد.

 3. Soroosh
  ۲۰٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۰۹ ب.ظ #

  سلام خسته نباشید
  من میخوام از روش ریستور استفاده کنم واسه Iphone 4s Model A1387 باید همون Iphone 4s رو دانلود کنم؟

 4. Soroosh
  ۲۱٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۸ ق.ظ #

  سلام خسته نباشید این ارور واسه چیه؟
  The Iphone could not be restored Because the firmware file was corrupt.

  • اپلستان
   ۲۱٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۲۰ ب.ظ #

   فرم ویر دانلود شده مشکل دارد می بایست فرم ویر را دوباره دانلود کنید.

 5. نوید
  ۲۱٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۸:۰۴ ب.ظ #

  سلم ماله من تو وسظ restore گیر میکنه .جی کار کنم؟

 6. نوید
  ۲۱٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۱ ب.ظ #

  سلام بازم گیر میکنه؟

  • اپلستان
   ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۷:۲۰ ق.ظ #

   دقیقا تا چه مرحله ای پیش می رود؟

   • نوید
    ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۲۸ ق.ظ #

    تا وسط رستوره کردن بعد دیگه میمونه

    • اپلستان
     ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۸ ب.ظ #

     از وی np با آی پی آمریکا استفاده کنید.

 7. Soroosh
  ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۲۱ ق.ظ #

  سلام
  من از وی پی ان هم استفاده کردم ولی باز هم وسط ریستور گیر میکنه . . .

 8. نوید
  ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱:۰۷ ب.ظ #

  ip man amrica hastesh

 9. Soroosh
  ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۶:۵۹ ب.ظ #

  Yani IP amrica estefade konam ok mishe?
  FreeGate chi?

  • اپلستان
   ۲۲٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۱۹ ب.ظ #

   فقط از وی np استفاده کنید از اپلیکیشن هایی که فقط با مرورگر کار می کنند استفاده نکنید.

 10. UnknowN
  ۲۵٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۵:۱۲ ق.ظ #

  با سلام؛
  من یک هفته پیش زدم واسه آپگرید ios7.1 اما چند درصدی بیشتر دانلود نشد و همینطور در حال دانلود (Downloading) مونده!! نه پیشروی میکنه و نه کنسل میشه! لطفا راهنمایی کنید. با سپاس

  • اپلستان
   ۲۵٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۱ ب.ظ #

   دستگاه را خاموش و روشن کنید سپس می توانید برنامه را حذف کنید.

 11. UnknowN
  ۲۶٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۲:۲۲ ق.ظ #

  باسلام و خسته نباشید؛
  بیش چندین بار خاموش-روشن و حتی ریست کردم اما متأسفانه همچنان در حال دانلود مونده و تغییری نمیکنه! لطفا اگه راهکار دیگه ای هست، راهنمایی کنید؛ ممنون میشم!

 12. ali
  ۲۷٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۷ ق.ظ #

  سلام و خسته نباشید
  کسی چواب ما رو در سایت متاسفانه نمیده لطفا شما رسیدگی کنید و جواب بدید !!
  سایت بسیار مفید و خوبی دارید
  چند تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ کاملی بدید !
  ۱))میخواستم ببینم که این بکاپ کلا از چه چیزایی بکاپ میگیره ؟؟؟

  ۲))یک روش دیگه هم هست که در مسیر settings و icloud و storage and backup و backup now هست میخواستم ببینم فرقش با این روش بکاپ گیری شما چیه ؟؟؟

  ۳)) سوال آخرمم اینه که من هیچ برنامه و بازی و خلاصه هیچ چیزی رو آیفونم ندارم و کلا خالیه !! حالا میخواستم ببینم که بازم بکاپ گیری برای من ضروریه و باید انجام بدم یا خیر ؟؟؟

  دیدگاه شما منتظر تایید می باشد

 13. mehdi
  ۲۷٫ فروردین, ۱۳۹۳ در ۹:۴۷ ب.ظ #

  سلام
  من میخواهم از تو گوشی updateکنم ولی برنامه بالا نمیاره
  من اگر بخواهم ا vpnاستفاده کنم باید اونو از کجا تهیه وچگونه استفده بکنم
  باسپاس

دیدگاه خود را بگذارید. (دیدگاه شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد٬ همچنین دیدگاه خود را فقط به صورت پارسی تایپ نمایید)

نام : (ضروری)

پست الکترونیکی : (ضروری)

وبسایت :