کوچکترین iPod

Shuffle جدید اپل فقط برای برخی کاربران می باشد.

ipod-128x128اگر بدنبال iPod ای هستید که خیلی هم گران نباشد و بتوانید ۱۰۰۰ آهنگ در آن ذخیره داشته باشید، همچنین بندرت به دنبال آهنگ خاصی در iPod خود می گردید، در این صورت نسل سوم (۳G) iPod می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. از طرفی دیگر، اگر iPod ای میخواهید که بیشتر انعطاف پذیر باشد بطوریکه بتوانید از هر هدفونی که میخواهید استفاده کنید ، این محصول برای شما مناسب نیست.

 

 

خصوصیات فیزیکی :

این iPod ای که ۷۹$ قیمت آن است دارای ۴ گیگابایت حافظه می باشد و بدنه ی آن از جنس آلمینیوم است.همچنین تقریبا به اندازه ی یک باتری AA ( قلمی ) می باشد. این iPod هم مانند iPod های نسل دوم بر روی بدنه ی خود جایی دارد که به لباس وصل می شود. در قسمت بالایی آن دکمه ای قرار دارد که در سه حالت: خاموش کردن دستگاه، پخش آهنگ به ترتیب و یا پخش آهنگ توسط دستگاه می توان آن را قرار داد. در قسمت بالایی آن همچنین یک چراغ کوچک و پورت ای برای هدفون نیز تعبیه شده است. ولی بعلت کوچکی بیش از حد آن استفاده از این دکمه ها سخت شده است.

طبق بررسی هایی که انجام دادیم، این iPod 12 ساعت و ۱۲ دقیقه بدون وقفه کار کرد و این مقدار ۲ ساعت بیشتر از تخمینی است که خود  Apple زده است. ولی با همه ی این تفاسیر این مقدار در نسل دوم آنها ۱۶ ساعت و ۳۱ دقیقه است.

این  iPod از نظر کیفیت صدا هم نسبت به مدل قبلی اش بهتر به نظر می رسد و برخلاف مدل قبلی از playlist های متفاوت تری پشتیبانی می کند در نتیجه این موضوع کمک می کند تا راحت تر بتوان به فایل های صوتی کتاب ها گوش کرد و بدنبال فصل ها و … گشت.

کوچک و بدون دکمه
کوچک و بدون دکمه

   کنترل جنجال برانگیز آن:

هدفون آن مانند مدل قبلی است با این تفاوت که بر روی سیم اش کنترلی قرار گرفته که این کنترل تنها کنترل iPod است. این هدفون به راحتی در گوش جا می گیرد(البته بستگی به شکل گوش شما هم دارد) . بر روی کنترل ۳ دکمه وجود دارد: بالا بردن صدا، play/pause ، کم کردن صدا. همچنین از دکمه ی play/pause برای حرکت بین آهنگ ها نیز می توان استفاده کرد. ویژگی دیگر آن صدای کامپیوتری ایست که نام آهنگ، خواننده، playlist و … را می گوید.   

با اینکه به راحتی می توان بین playlist های مختلف حرکت کرد اما دنبال کردن یک آهنگ بین تعداد زیادی از آنها خوشایند نمی باشد. به نظر میرسد که بیشتر مصرف کنندگان این نوع از iPod ترجیح می دهند که فقط دستگاه را روشن کنند و در پخش شدن آهنگ دخالتی نکنند.

سؤالی که پیش می آید این است که چطور میتوان iPod را فقط با یک دکمه کنترل کرد و فقط بخاطر حافظه ی بیشتر آن (که چندان هم کار آمد نیست) به نسل دوم آنها که ۵ دکمه برای ۵ کار متفاوت دارد ترجیح داد؟

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *