Apple + IBM

Screen Shot 2014-07-16 at 12.48.09 PM

شرکت اپل و IBM همکاری های خود را برای ورود حرفه‌ای تر به بازارهای سازمانی بر روی بستر Mobile آغاز کردند.

اطلاعیه ای روی صفحه اول سایت اپل قرار گرفته است که خبر از همکاری های این شرکت با کمپانی پرسابقه و غول دنیای IT یعنی IBM برای همکاری در ارائه راهکارهای تجاری بر روی بستر Mobile دارد.

این همکاری در حوزه های زیر خواهد بود:
– مشاوره و ارایه راهکارهای تجاری برای کسب و کارهای بزرگ با داده های حجیم برای ورود به بستر Mobile و Cloud Computing

– Mobile Platform : مشاوره و تولید اپلیکیشن‌هایی در کلاس جهانی برای پردازش های داده های حجیم در بستر iOS

– Mobile Service & Support ارائه پشتیبانی ۲۴ ساعته برای سرویس ها

– Package Service Offering این قسمت توسط دپارتمان جدید IBM با ارائه سرویسی با نام IBM MobileFirst برای مشاوره و ارایه راهکارهای پیاده سازی و عملیاتی برای تولید اپلیکیشن‌های مبتنی بر iOS انجام خواهد گرفت.

IBM یکی از پر سابقه ترین شرکت‌های IT در جهان است. غولی که عمده ترین فعالیتش ایجاد راهکارهای سازمانی و راه حل های ذخیره سازی و پردازش داده های حجیم است.

براساس این اطلاعیه شرکت اپل با IBM  برای مشاوره٬ تولید و پشتیبانی اپلیکیشن های سازمانی و کسب و کارهای بزرگ در بستر iOS همکاری خواهند کرد.

بدین ترتیب کلاس جدیدی از اپلیکیشن‌ها برای دسترسی و پردازش داده های حجیم بر روی iOS تولید خواهند شد. هر چند که پیش از این اپلیکیشن‌هایی در این زمینه وجود داشته اند ولی با ورود IBM اپلیکیشن‌های سازمانی و اپلکیشن‌هایی با استانداردهای جهانی و زیر ساخت‌های حرفه‌ای تر برای انجام سریع تر و آسان تر کارهای سازمانی در مقیاس بزرگی از داده‌ها تولید خواهند شد.

از این خبر اینگونه می‌توان نتیجه گرفت که دستگاه‌های iOS از لحاظ سخت افزار و سیستم عامل در سطحی قرار دارند که می‌توان اپلیکیشن‌های سازمانی با پردازش های سنگین داده‌های حجیم را روی آن‌ها پیاده سازی کرد و همین بستر موجب شده است غول دنیای IT در بخش کسب و کارهای Enterprise یعنی IBM به این بستر توجه خاصی پیدا کند.

در وب سایت IBM صراحتا به این نکته اشاره شده است که iOS پلتفورمی بسیار مناسب برای ارائه راه کارهایی برای تجزیه و تحلیل داده های حجیم٬ یکپارچگی و امنیت است بخصوص اینکه کمپانی ‌ای اپل سخت افزار و نرم افزار را در کنار هم تولید می کند و یکپارچگی بین سخت افزار و سیستم عامل آن یعنی iOS نسبت به سیستم عامل تکه پاره اندروید بیشتر است. (اندرویدی که دارای نسخه های مختلف می باشد و بدلیل اینکه کمپانی های مختلف آن را با سخت افزارهای مختلف (بدلیل قیمت) استفاده می کنند از عدم یکپارچگی رنج می برد و عدم یکپارچگی و مهمتر از همه عدم امنیت مناسب موجب شده است  در حال حاضر اندروید پلتفورمی مناسب برای ارائه راهکاری های Enterprise نباشد.)

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

  1. یکی از دلایل موفقیت استیو جابز پس از تاسیس اپل رقابت با ibm بود
    ibm واقعا یک غول در دنیای کامپیوتره
    این همکاری فوق العاده است و به دشمنان اپل برتری دستگاهای اپل رو اثبات میکنه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *