«باب ایگر» و خاطراتی از دوران همکاری دیزنی و اپل؛

«باب ایگر» در مقام مدیر عاملی شرکتی همچون دیزنی، این بخت و فرصت را داشته است تا در طول حیات حرفه‌ای خود با معروف‌ترین افراد دنیای تجارت و سرگرمی همکاری داشته باشد. اخیراً گفت‌وگویی از «باب ایگر» منتشر شده است که در طی آن، وی در مورد خاطرات دوران همکاری خود با استیو جابز، اپل و شرکت پیکسار صحبت می‌کند.

مجله‌ی FORTUNE در آخرین شماره‌ی خود پرونده‌ی ویژه‌ای را به «باب ایگر» مدیر عامل شرکت دیزنی اختصاص داده است و به همین بهانه نیز، مصاحبه‌ی نسبتاً مفصلی را با وی ترتیب داده است. در خلال این گفت‌وگو که با تیتر ««باب ایگر» امپراتور دنیای فناوری» منتشر شده است، باب ایگر مروری دارد بر برخی از خاطره‌انگیزترین وقایع دوران مدیریت خود در شرکت دیزنی و تصمیمات حیاتی که به رشد و شکوفایی هر چه بهتر و بیش‌تر این شرکت در بین رقبای قدرتمند خود در بازار سرمایه کمک شایانی کرده است که از جمله‌ی این تصمیمات مهم می‌توان به خرید برندهای موفقی همچون جنگ ستارگان، ایندیانا جونز و مارول در سال‌های اخیر توسط دیزنی اشاره کرد.

در مصاحبه‌ی منتشر شده، ایگر اشاره می‌کند در سال ۲۰۰۵ همزمان با پذیرفتن مسؤولیت مدیرعاملی شرکت دیزنی، به صورت مستقیم با استیو جابز دیدارهایی داشته است و تمام تلاش خود را نیز به کار بسته است تا رابطه‌ی سرد ایجاد شده میان شرکت اپل و دیزنی را در سال‌های قبل ترمیم کند و بهبود بخشد. ایگر تأکید می‌کند که در جریان این دیدارها بیش از هر چیزی قصد داشته است تا جابز را نسبت به این موضوع آگاه کند که با حضور وی در مقام مدیریت شرکت دیزنی، این شرکت روال و سیاق گذشته‌ی خود را حتماً تغییر خواهد داد و از تجربه‌های پیکسار برای دمیدن روحی تازه در بخش انیمیشن کمپانی دیزنی استفاده خواهد کرد. ایگر می‌گوید، حتی قبل از این که خبر مدیر عامل شدنش در رسانه‌ها منتشر شود، شخصاً با استیو جابز تماس گرفته است تا وی را در جریان تغییرات صورت گرفته قرار دهد:

«من به خود جابز نیز گفتم که کاملاً از سردی روابط میان دیزنی و اپل آگاه هستم و می‌دانم که چندان هم به تغییری مثبت و قابل توجه در این زمینه خوشبین نیستی، اما من به تو اطمینان دهم که از این بعد شرایط به شکل و صورت دیگری خواهد بود.»

309700_10150352609174078_35245929077_7977904_499498647_n

اگر چه جابز، در ابتدای کار، از صحبت‌های ایگر چندان هیجان‌زده نمی‌شود و اما ایگر را دعوت می‌کند تا هر زمان در پست و مقام تازه به خوبی مستقر شد، به شرکت اپل بیاید و با وی دیداری داشته باشد، مدیر عامل جدید دیزنی نیز که همکاری نزدیک با شرکت پیکسار را برای زنده نگاه داشتن تولید انیمیشن‌های کمپانی دیزنی ضروری تلقی می‌کرده است و معتقد بوده که برای یافتن مسیر درست ورود به دنیای فناوری مجبور است تا از راهنمایی‌های استیو جابز بهره بگیرد، نهایت استفاده را از دعوت جابز می‌برد و از همان آغاز کار خود، همکاری‌های بلند مدت و موفقی را با شرکت اپل، پایه‌ریزی می‌کند.

همکاری کمپانی دیزنی با شرکت اپل، در سال‌های اخیر نیز همچنان با قوت ادامه پیدا کرده است و اخیراً «تیم کوک» مدیر عامل شرکت اپل، با تمجید از کارنامه‌ی مدیریتی ایگر، اظهار داشته است که اگر چه وی به خوبی نسبت به سنت‌ها و گذشته‌ی دیزنی آگاهی دارد اما اجازه نمی‌دهد تا این سنت‌ها، شرکت را از در اختیار گرفتن فناوری‌های تازه محروم کند.

«باب ایگر» در قسمتی از مصاحبه‌ی خود در مورد ویژگی‌های مدیریتی استیو جابز با اشاره به یکی از جلسات طوفان مغزی که با شرکت هر دو نفر آن‌ها تشکیل شده بوده است، می‌گوید:

«گهگاهی یا من یا استیو در کنار تخته‌ی وایت‌برد، می‌ایستادیم در مورد ایده‌های جدید صحبت می‌کردیم و هر دو، به شدت از فرصت‌های بالقوه‌ی موجود برای ایجاد تغییر ذوق‌زده می‌شدیم. فکر که می‌کنید، در دنیای ما، رسانه بستری است که امکان تلاقی و مواجهه‌ی محتوای سرگرم‌کننده و فناوری را فراهم می‌سازد. تمام دغدغه‌ی ما هم این بود که چگونه قصه‌گویانی موفق و راویانی خوش‌کلام باشیم که از پیوند ابزار و داستان، نهایت استفاده را به نفع مخاطبان می‌برند.»

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *