حذف شبکه‌های وای‌فای از تنظیمات آیفون یا آیپد؛

امروزه شبکه‌های اتصال وای‌فای تقریباً در هر کجا، در دسترس کاربران ابزارهای هوشمند قرار دارند و مخاطبان این دستگاه‌ها برای اتصال گوشی هوشمند یا تبلت خود به شبکه‌ی جهانی اینترنت از ارتباطات وای‌فای نهایت بهره را می‌برند. علی‌رغم فواید و سودمندی‌هایی که دسترسی همیشگی به اتصالات وای‌فای برای کاربران به ارمغان می‌آورد، پر شدن تنظیمات گوشی آیفون یا تبلت آیپد با نام‌های مختلف شبکه‌های وای‌فایی که بیش از یکی، دو مرتبه مورد استفاده قرار نگرفته‌اند یا اتصال‌های ناخواسته به یک شبکه‌ی وای‌فای علی‌رغم میل کاربرِ دستگاه می‌تواند به موضوعی آزاردهنده برای مخاطبان تبدیل شود. خوشبختانه، سیستم‌عامل ios این امکان را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد تا تنها در طی چند حرکت ساده، اتصالات وای‌فای ثبت شده در سیستم را به فراموشی بسپارند و تا دیدارهای احتمالی بعدی با درگاه‌های ورود به شبکه‌ی جهانی اینترنت وداع کنند.

راهنمای حذف اتصالات وای‌فای از تنظیمات گوشی آیفون یا تبلت آیپد؛

توجه داشته باشید که با استفاده از راهنمای زیر، شما تنها قادر خواهید بود تا اتصال وای‌فای مورد نظر خود را از روی دستگاه ios که مورد استفاده قرار می‌دهید، حذف کنید. برای حذف شبکه‌ی وای‌فای مورد نظر از روی چند دستگاه مختلف (گوشی آیفون، تبلت آیپد یا دستگاه مک) که به واسطه‌ی آی‌دی iCloud شما با یکدیگر Sync شده‌اند می‌توانید از قابلیت iCloud Keychain استفاده کنید. این قابلیت که از جمله ویژگی‌های در نظر گرفته شده برای iCloud می‌باشد، به کاربران اجازه می‌دهد تا رمزهای عبور، اطلاعات شخصی و حساب‌های بانکی خود را برای استفاده‌‌های احتمالی در آینده بر روی iCloud ذخیره کنند. از این قابلیت همچنین می‌توانید در مواقعی که برای ثبت نام در یک حساب کاربری جدید، به رمزعبوری مطمئن و غیرقابل نفوذ، نیاز دارید برای پیشنهاد پسوردی قدرتمند کمک بگیرید.

برای فعال کردن قابلیت iCloud Keychain می‌توانید از طریق Setting دستگاه ios خود گزینه‌ی iCloud را انتخاب نمایید و در این قسمت با انتخاب گزینه‌ی Keychain، نشانگر مربوط به iCloud Keychain را در وضعیت On یا روشن قرار دهید. با فعال کردن قابلیت iCloud Keychain با پیغامی مواجه خواهید شد که از شما در مورد انتخاب رمزعبوری تازه برای این قابلیت یا وارد نمودن رمزعبوری که از قبل برای iCloud Keychain در نظر گرفته‌اید، سؤال می‌کند و لازم است تا برای استفاده‌های آتی از این ویژگی رمزعبوری مشخص را در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید که برای غیر فعال کردن مجدد قابلیت iCloud Keychain بر روی سیستم‌عامل ios می‌توانید، با انجام دوباره‌ی تمامی مراحل بالا در قسمت Keychain بر روی iCloud نشانگر مربوط به iCloud Keychain را دوباره به وضعیت Off یا خاموش بازگردانید.

برای حذف اتصال وای‌فای بر روی آیفون یا آیپد می‌توانید:

  • در گام اول اپلیکیشن Setting را بر روی دستگاه ios خود فعال کنید.
  • در گام دوم گزینه‌ی وای‌فای را انتخاب کنید.
  • در گام سوم گزینه‌ی  info button را در کنار نام شبکه‌ی وای‌فای مورد نظر انتخاب کنید.
  • در گام چهارم برای حذف اتصال وای‌فای مورد نظر، گزینه‌ی Forget This Network را انتخاب نمایید.

forget_wifi_network_ios_howto1

forget_wifi_network_ios_howto2

بدین ترتیب موفق خواهید شد تا شبکه‌ی وای‌فای مورد نظر را از حافظه‌ی دستگاه پاک نموده و از اتصال‌های احتمالی ناخواسته به اینترنت در آینده جلوگیری کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *