ملاقات کارشناسان شرکت اپل با تعیین وقت قبلی؛

بر پایه‌ی گزارش تازه‌ای که در وب‎سایت ۹to5Mac منتشر شده است، شرکت اپل تصمیم گرفته است تا به منظور بهبود تجربه‌ی کاربران و مخاطبان در هنگام مراجعه به فروشگاه‌های اپل‌استور، تغییراتی را در روند خدمت‌رسانی در جایگاه Genius Bar فروشگاه‌های خود، اعمال نماید.

بر مبنای این گزارش، در ماه‌های آینده این امکان در تمامی فروشگاه‌های اپل‌استور در سرتاسر ایالات متحده‌ی امریکا برای مخاطبان به وجود خواهد آمد تا با مراجعه به قسمت تازه تأسیس «Concierge» برای استفاده از خدماتی که در Genius Bar ارائه می‌شود، برای خود از پیش، قرار ملاقاتی برای زمانی مشخص، تعیین نمایند. روند کار نیز بدین صورت خواهد بود که کاربر محصولات و خدمات اپل، در ابتدا مشکل یا مسأله‌ی پیش‌آمده را با کارشناسی که مسؤولیت رسیدگی به مشکلات مراجعه‌کنندگان را بر عهده دارد، در میان می‌گذارد و فرد کارشناس نیز پس از وارد کردن اطلاعات شخصی و جزئیات مربوط به مشکل پیش آمده در اپلیکیشنی که به همین منظور برای استفاده بر روی تبلت‌های آیپد، طراحی شده است، با توجه به برنامه‌های جاری فروشگاه، وقت معینی را برای رسیدگی به مشکل فرد مراجعه‌کننده، تنظیم می‌کند.

طراحی اپلیکیشنِ تعیین وقت ملاقات برای کاربران اپل، به گونه‌ای بوده است که برای هر فرد بر اساس درجه‌ی اهمیت مشکلی که با آن روبه‌روست، اولویتی خاص به منظور استفاده از خدمات ارائه شده در قسمت Genius Bar فروشگاه تعیین گردد. برای مثال، این برنامه برای کاربری که به علت بروز مشکلی حاد، امکان استفاده از تبلت آیپد خود را ندارد، نسبت به مخاطبی که با مشکلی جزئی در قسمت نرم‌افزاری تبلت آیپد خود، مواجه شده است قرار ملاقات زودتری با کارشناسان مسؤول در قسمت Genius Bar تعیین خواهد کرد.

Apple-Store-Via-Rizzoli-Bologna-Preview-secondo-livello-genius-bar

این امکانات تازه قرار است تا از یکی، دو هفته‌ی آینده و با فرا رسیدن نهم مارس در برخی از اپل‌استورهای کشور امریکا، برای مراجعه‌کنندگان قابل استفاده باشد. بر مبنای گزارش منتشر شده، هر مشتری برای استفاده از این خدمات جدید، ملزم خواهد بود تا شماره‌ی تلفن همراه خود را در اختیار کارشناس مربوطه در فروشگاه اپل‌استور قرار دهد و شرکت اپل نیز از این شماره برای ارتباط منظم با کاربر مورد نظر و ارسال حداقل سه پیام اطلاع‌رسانی استفاده خواهد کرد. پیام کوتاه نخست، تأییدیه‌ای خواهد بود که ثبت شدن وقت ملاقاتی معین برای مخاطب مورد نظر را به همراه میزان زمانی که کاربر باید در نوبت انتظار قرار بگیرد را به آگاهی وی می‌رساند، دومین پیام حکم یادآوری برای مراجعه‌کننده را خواهد داشت و در مورد حضور به هم رساندن بر سر قرار به کاربران محترم شرکت اپل، اطلاع‌رسانی می‌کند. سومین پیغام کوتاه نیز زمانی برای مخاطب ارسال می‌شود که پشتیبان فنی شرکت اپل، آمادگی رسیدگی به مشکل پیش‌آمده را داشته باشد و به کمک این پیام، موقعیت دقیق خود را نیز در فروشگاه اپل، برای راحتی بیش‌تر مراجعه‌کننده‌ی مورد نظر در اختیار وی قرار می‌دهد.

به نظر می‌رسد از جمله اهداف اصلی تغییرات اعمال شده در نحوه‌ی رسیدگی به مشکلات مراجعه‌کنندگان قسمت Genius Bar فروشگاه‌های اپل‌استور، بهبود خدمت‌رسانی به مشتریان شرکت اپل و کاهش زمان انتظار مخاطبان Genius Bar اپل‌استورهای مختلف باشد. بر طبق گزارش‌های موجود، امکان تعیین وقت ملاقات برای مراجعه به قسمت Genius Bar همچنان بر طبق روال گذشته، به صورت آنلاین نیز برای کاربران محصولات و خدمات اپل وجود خواهد داشت.

در ماه‌های اخیر، شرکت اپل تمرکز ویژه‌ای بر روی سیاست‌های مربوط به خرده‌فروشی محصولات داشته است و در این مدت کوتاه شاهد بوده‌ایم که این شرکت بر تعداد فروشگاه‌های خود در کشور چین افزوده است و در طراحی داخلی اپل‌استورهای موجود نیز برای عرضه‌ی موفق‌تر ساعت‌های هوشمند این شرکت، تغییراتی داده است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

3 comments

  1. با عرض سلام وتشکر بابت راهنمایى هاى مفیدتان
    یه سوال داشتم
    چطور میشه فرق بین شارژر اصلى ۵اس را با شارژر هاى متفرقه تشخیص داد
    یه پست کامل راجب این موضوع بذارید بى زحمت
    مرسى.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *