رخداد ۱۸ اسفند ماه اپل و مک‌بوک‌های ۱۲ اینچی؛

در چند ماه گذشته شایعات زیادی در مورد عرضه‌ی مک‌بوک‌های ۱۲ اینچی شرکت اپل به بازار، در فضای مجازی منتشر شده است، اما یکی دو ماهی است که کم‌کم این شایعات رنگ واقعیت به خود گرفته‌اند و احتمال تحقق آن‌ها بیش‌تر و بیش‌تر شده است.

اخیراً گزارش‌های تازه‌ای در مورد این عضو جدید خانواده‌ی مک‌بوک‌ها منتشر شده که مدعی است مک‌بوک‌های ۱۲ اینچی کم‌تر از چند روز دیگر و در رویداد اسفندماه شرکت اپل به مخاطبان معرفی خواهد شد. اگر چه تاکنون تمام اخبار منتشر شده در مورد رویداد Spring Forward شرکت اپل متوجه ساعت اپل، مدل‌های مختلف آن، قیمت این ساعت و لوازم جانبی مانند بند‌های این ساعت هوشمند می‌باشد، اما با این وجود احتمال عرضه‌ی محصولات و خدمات دیگری در کنار ساعت‌های اپل در این رخداد تازه، بسیار زیاد می‌باشد و در حال حاضر نیز، شانس مک‌بوک ایر ۱۲ اینچی برای کسب جایگاهی ویژه در رویداد Spring Forward بسیار بالا می‌باشد.

بر پایه‌ی این گزارش جدید، شرکت اپل از صحنه‌ی رخداد تازه‌ی خود نه تنها برای معرفی‌ تن‌پوش‌های هوشمند این شرکت استفاده خواهد کرد، بلکه از این فرصت برای رونمایی از باریک‌ترین لپ‌تاپ‌های طراحی شده توسط این شرکت نیز بهره خواهد برد.

image-12-inch-MBA-2

اگر چه بسیاری انتظار دارند تا ساعت اپل به ستاره‌ی اصلی آخرین رخداد این شرکت تبدیل شود، اما بر پایه‌ی اخباری که از منابع قابل اعتماد در شرکت اپل به رسانه‌ها درز کرده است، سرانجام انتظار برای مخاطبان مشتاق مک‌بوک‌های جدید شرکت اپل با صفحه‌ی نمایش رتینا، به پایان خواهد رسید و این مخاطبان منتظر نیز موفق خواهند شد تا در رویداد Spring Forward لپ‌تاپ محبوب خود را ملاقات کنند. به نظر می‌رسد این اخبار تازه، گزارش‌هایی قابل اعتماد باشند که گوشه‌ای از برنامه‌های مدیران شرکت اپل در رویداد Spring Forward را برای مخاطبان روشن می‌کنند.

البته با تمام تأکیدهایی که بر قابل اعتماد بودن گزارش‌های موجود می‌شود، تا این لحظه با قطعیت نمی‌توان در مورد احتمال حضور ابزار هوشمندی خاص در رخداد تازه‌ی اپل سخن گفت و اگر از دید کاربران شکاک‌تر به این موضوع نگاه کنیم، هنوز هیچ برهان قاطعی برای این که مک‌بوک ایر ۱۲ اینچی در شرکت اپل تولید شده و برای عرضه به بازار آماده شده باشد، در دست وجود ندارد.

به هر حال یکی از مسائلی که همواره به رویدادهای مختلف شرکت اپل، هیجان بیش‌تری می‌بخشد، غیر قابل پیش‌بینی بودن این رخدادها و اخبار غافلگیرکننده‌ی این گردهمایی‌هاست و اگر چه نمی‌توان با اطمینان کامل در مورد جزئیات این قبیل رخدادها سخن گفت، اما در این برهه‌ی زمانی بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد که پس از برگزاری رویداد Spring Forward در تاریخ ۱۸ اسفندماه شاهد خودنمایی لپ‌تاپ مک‌بوک ایر ۱۲ اینچی شرکت اپل، در پشت ویترین فروشگاه‌های محصولات دیجیتال نباشیم.

در صورتی که اخبار منتشر شده، درست از کار درآیند و پیش‌بینی‌ها به واقعیت بپیوندند، کاربران لپ‌تاپ‌های مک‌بوک شرکت اپل شاهد عرضه‌ی محصول تازه‌ای خواهند بود که در کنار صفحه‌ی نمایش ۱۲ اینچی به دلیل عدم وجود فن خنک‌کننده، نسبت به مدل‌های مشابه کم‌سر و صداتر است و بر روی trackpad این نمونه‌های تازه نیز دیگر دکمه‌‌ی فیزیکی خاصی برای کلیک کردن بر روی آیکون‌های صفحه به چشم نمی‌خورد و بلندگوهای این مدل‌های تازه نیز در قسمت بالای صفحه‌کلید لپ‌تاپ تعبیه شده است.

احتمالاً در روزهای باقی مانده تا زمان برگزاری رویداد Spring Forward جزئیات بیش‌تری در مورد محصولات آماده‌ی عرضه‌ی شرکت اپل در این رخداد در فضای مجازی منتشر شود و بتوان با اطمینان و قطعیت بیش‌تری در مورد اهداف مورد نظر اپل برای آخرین رخداد این شرکت سخن گفت.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *