پاک کردن اطلاعات غیر ضروری از روی iCloud؛

اگر چه سال ۲۰۱۴ میلادی، خیلی سال خوش یمنی برای قابلیت iCloud شرکت اپل نبود  و برخی از اطلاعات خصوصی بازیگران هالیوودی، توسط هکرها از روی حساب‌های iCloud به فضای مجازی درز کردند و هیاهوی بسیاری نیز در میان رسانه‌ها ایجاد نمودند، اما به هر حال با تمامی این حواشی، همچنان به نظر می‌رسد که iCloud بهترین و مطمئن‌ترین شیوه‌ برای ذخیره‌سازی اطلاعات و فایل‌های مختلف کاربران از روی گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد، بر روی اینترنت می‌باشد.

در حال حاضر شرکت اپل به صورت رایگان ۵ گیگابایت فضای رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما زندگی در عصر اطلاعات و انبوه فایل‌های مورد استفاده، ممکن است خیلی زود این فضای رایگان ۵ گیگابایتی را به اتمام برساند و مخاطب را با کمبود فضای ذخیره‌سازی اطلاعات روبه‌رو کند.

بنابراین، در صورتی که آنچنان تمایلی ندارید تا برای خریداری فضای بیشتر بر روی iCloud مبلغ اضافه‌ای بپردازید، می‌توانید از طریق پاک کردن و حذف back upهای موجود، مقداری فضای اضافه بر روی حساب کاربری iCloud خود ایجاد نمایید.

آموزش پاکسازی back upهای قدیمی به منظور به دست آوردن فضای بیش‌تر بر روی iCloud؛

در صورتی که برای دستگاه‌های مختلف بر روی iCloud از اطلاعات خود، نسخه‌های پشتیبان تهیه کرده باشید، همواره این امکان را دارید تا این فایل‌های پشتیبان را از روی iCloud پاک کنید. حتی گاهی اوقات، کاربران پس از تبدیل دستگاه قدیمی خود به مدلی جدیدتر، برای مثال خرید آیفون ۶ و کنار گذاشتن مدل قدیمی‌تر، حجم قابل توجهی فایل back up بر روی iCloud خواهند داشت که با توجه به این که مربوط به دستگاه قدیمی‌تر است، بدون استفاده خواهند بود و می‌توان بدون نگرانی خاصی حذفشان کرد.

برای پاک کردن فایل‌های back up بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود می‌توانید از طریق مسیر Settings -> iCloud -> Storage -> Manage Storage نام دستگاه مورد نظر خود را در زیر قسمت BACKUPS پیدا کنید و سپس گزینه‌ی Delete Backup را انتخاب کنید.

delete-icloud-backups

در این حالت، با پیغامی مواجه خواهید شد که از شما در مورد خاموش کردن قابلیت پشتیبان‌گیری و پاک کردن فایل‌های back up سؤال خواهد کرد. در این وضعیت گزینه‌ی Turn Off & Delete را انتخاب کنید، تا فایل‌های قدیمی پاک شوند و فضای بیش‌تری برای ذخیره‌سازی فایل‌های جدید بر روی iCloud ایجاد شود.

هر زمان که فایل‌های back up را از روی دستگاهی خاص پاک کنید، قابلیت پشتیبان‌گیری برای آن دستگاه خاص غیر فعال خواهد شد. اگر می‌خواهید تا این قابلیت مجدداً بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپدتان فعال شود، می‌توانید با رفتن به مسیر Settings -> iCloud -> Storage & Backup این قابلیت را دوباره فعال نمایید.

آموزش پاک کردن فایل‌های back up برای برخی اپلیکیشن‌های خاص؛

به جای آن که تمامی فایل‌های back up را به صورت یکجا از روی دستگاه خود پاک نمایید، این امکان نیز وجود دارد تا با نشانه‌گذاری اپلیکیشنی خاص، جریان پشتیبان‌گیری از اطلاعات این برنامه را بر روی iCloud متوقف کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که این شیوه، بهترین انتخاب، محسوب نمی‌شود، اما به هرحال به عنوان یک جایگزین می‌تواند در مواقع نیاز مورد استفاده قرار گیرد. اگر درصدد هستید تا فضای قابل توجهی از حساب iCloud خود را خالی نمایید، بهتر است تا سراغ برنامه‌هایی که بیش‌تر جاگیر هستند، مانند اپلیکیشن‌های ذخیره‌سازی تصاویر یا outlook بروید و امکان پشتیبان‌گیری را برای این برنامه‌ها غیر فعال کنید.

برای متوقف نمودن فرآیند پشتیبان‌گیری برای برنامه‌ای خاص، می‌توانید از طریق مسیر Settings -> iCloud -> Storage -> Manage Storage -> Show All Apps اپلیکیشن مورد نظر خود را انتخاب و اهرم موجود را در حالت Turn Off & Delete قرار دهید.

icloud-app-backup-delete

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

3 comments

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *