بررسی کیفیت صفحه‌ی نمایش Apple watch؛

احتمالاً تاکنون در خبرها خوانده‌اید که نمونه‌ی Apple watch ساعت‌های هوشمند شرکت اپل صفحه‌ی نمایشی از جنس کریستال یاقوت کبود دارد. پرسشی که آگاهی از این نکته برای مخاطب به همراه دارد، این مسأله است که آیا کریستالِ یاقوت کبودی که در ساخت صفحه‌ی نمایش ساعت‌های اپل استفاده شده است، از همان کیفیت و استانداردی برخوردار است که مواد مورد استفاده در ساخت ساعت‌های برندهای معروف از آن برخوردار هستند؟ مثل همیشه مخاطبان شکاکی هستند که با تردید به این موضوع می‌نگرند و تأکید می‌کنند با توجه به فرآیندی که اپلی‌ها برای ساخت صفحه‌ی نمایش ساعت اپل استفاده می‌کنند، محصول نهایی آن‌ها نمی‌تواند از کیفیت چندان بالایی برخوردار باشد. اخیراً توسط یکی از کارشناسان Unbox Therapy آزمایشی بر روی کیفیت صفحه‌ی نمایش ساعت اپل صورت پذیرفته است که ثابت می‌کند، منتقدان در پافشاری بر نظر خود، به بیراهه می‌روند.

در همین مدت کوتاهی که از عرضه‌ی محدود ساعت اپل می‌گذرد، نظرات منفی مختلفی در مورد کیفیت نامطلوب مواد مورد استفاده در این ساعت در وب‌سایت‌ها و فضای مجازی منتشر شده است، به همین دلیل و برای آشکار نمودن حقیقت موجود، یکی از کارکنان Unbox Therapy تصمیم گرفته است تا در میدان عمل، این انتقادات را مورد بررسی قرار دهد و نتیجه را در شبکه‌های اجتماعی با سایر علاقه‌مندان به اشتراک گذارد.

در این آزمایش، برای بررسی کیفیت صفحه‌ی نمایش ساعت اپل از دستگاه آزمایش الماس استفاده شده است که این قابلیت را دارد تا ضریب هدایت یا انتشار گرمایی عناصر مختلف را اندازه‌گیری کند و بدین طریق کیفیت کریستال یاقوت کبودی را که در صفحه‌ی نمایش ساعت اپل به کار رفته است را با مواد مورد استفاده در صفحه‌ی نمایش ساعت‌های مشهور تیسوت مقایسه کند.

این بررسی نشان داده است که به دلیل عدم رسانا بودن مواد مورد استفاده در صفحه‌ی نمایش دستگاه‌هایی مانند LG G Watch، گوشی آیفون ۶ و نمایشگر Ion X مدل ارزان‌تر و Sport ساعت‌های اپل، در آزمایش‌ این ابزارهای دیجیتال، هیچ واکنش خاصی بر روی صفحه‌ی نمایشگرِ دستگاه آزمایش الماس نقش نمی‌بندد.

applewatchunboxtherapy-800x444

اما همین که همین امتحان با صفحه‌ی نمایش ساعت‌ تیسوت تکرار شده است، نشانگر دستگاه آزمایش الماس تا درجه‌ و مرحله‌ی ۸ بالا رفته است. نکته‌ی جالب این که با تکرار این آزمایش بر روی صفحه‌ی نمایش مدل‌های Apple Watch ساعت‌های هوشمند اپل، دقیقاً نتیجه‌ی مشابه ساعت‌های تیسوت حاصل شده است و نشانگر دستگاه آزمایش کیفیت الماس تا شماره‌ی ۸ بالا رفته است.

150305152244-apple-watch-known-materials-780x439

کارشناس Unbox Therapy در پایان ویدیویی که از بررسی کیفیت صفحه‌ی نمایش ساعت اپل بر روی یوتیوب منتشر کرده است، اذعان داشته است که این آزمایش بیش از هر چیزی دقت و وسواسی را که مدیران و مهندسان بخش کنترل کیفیت شرکت اپل در ساخت ساعت اپل به کار بسته‌اند، اثبات می‌کند. از سوی دیگر این آزمایش ثابت می‌کند که شرکت اپل در زمینه‌ی به کارگیری و استفاده از مواد و عناصر به کار رفته در ساخت ساعت‌های کلاسیک برای محصولی جدید و بسیار متفاوت کاملاً موفق عمل کرده است و شاید به خاطر همین دلایل است که نمونه‌های Apple Watch ساعت‌های هوشمند شرکت اپل، با قیمتی گران‌تر نسبت به نمونه‌های Apple Watch Sport در بازار محصولات دیجتال، عرضه شده‌اند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *