احتمال عرضه‌ی آیفون ۷ سی در سال ۲۰۱۶؛

چند ماهی است که اخبار و شایعات مختلفی در مورد عرضه‌ی سه مدل مختلف گوشی آیفون در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط شرکت اپل در برخی از سایت‌های اینترنتی منتشر می‌شوند و بر پایه‌ی این گمانه‎زنی‌ها، یکی از نمونه‌های جدید این گوشی هوشمند، آیفون ۶ سی با صفحه‌ی نمایش ۴ اینچی می‌باشد.

اگر چه برای مدت زمان نسبتاً زیادی علاقه‌مندان و طرفداران محصولات اپل، انتظار معرفی گوشی‌های آیفون با صفحه‌های نمایش بزرگ‌تر را می‌کشیدند، پس از عرضه‌ی آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس، تعداد قابل توجهی از کاربران و مخاطبان قدیمی‌تر گوشی آیفون، از این که شرکت اپل، نمونه‌ی ریز جثه‌تر گوشی‌های هوشمند خود را به کلی کنار گذاشته است و نسخه‌ی جدیدتری از گوشی آیفون را با صفحه‌ی نمایش ۴ اینچی روانه‌ی بازار نکرده است، دلگیر و ناراحت بودند. شاید وجود چنین بازخوردهایی در فضای مجازی بود که در کنار نوستالژیا و دلتنگی کاربران قدیمی‌تر گوشی آیفون باعث شد تا از اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی، شاهد انتشار اخبار و شایعات مختلفی در مورد عرضه‌ی گوشی آیفون با صفحه‌ی نمایش ۴ اینچی در آینده‌ای نزدیک در سایت‌های اینترنتی باشیم. البته اخیراً گزارش تازه‌ای در این زمینه منتشر شده است که به نقل از منابع موثق، آب پاکی را بر دستان مخاطبان علاقه‌مند ریخته و مدعی شده است که احتمال عرضه‌ی گوشی آیفون با صفحه‌ی نمایش ۴ اینچی در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط شرکت اپل بسیار پایین می‌باشد.

image-iPhone-6-screen-sizes

در کنار این خبر ناامیدکننده، سایت GforGames گزارش داده است که شرکت اپل در صدد همکاری با یکی از کارخانه‌های چینی به منظور تولید و عرضه‌ی مجدد گوشی آیفون مجهز به صفحه‌ی نمایش ۴ اینچی با نام آیفون ۷ سی در سال ۲۰۱۶ میلادی است. بر پایه‌ی این گزارش، شرکت اپل در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۶ میلادی یا گوشی آیفون ۷ سی را به صورت کامل برای عرضه به بازار در اختیار خواهد داشت یا این که تولید صفحه‌های نمایش ۴ اینچی این مدل جدید را تا آن زمان به پایان رسانده است. بنابراین، این احتمال نیز وجود دارد که شاهد معرفی آیفون ۷ سی ۴ اینچی در کنار نمونه‌های درشت قامت‌تر خانواده‌ی گوشی‌های آیفون در نیمه‌های سال ۲۰۱۶ میلادی باشیم.

گوشی‌های آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس از زمان عرضه به بازار در تابستان سال گذشته‌ی میلادی، فروشی چشمگیر را برای شرکت اپل به ارمغان آوردند و در بسیاری از کشورها، به واسطه‌ی عرضه‌ی این نمونه‌های جدیدتر، گوشی آیفون شرکت اپل، مقام نخست فروش را در بازار گوشی‌های هوشمند از آن خود نموده است. علی‌رغم تمامی موفقیت‌های آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس، به نظر می‌رسد که ایده‌ی عرضه‌ی مجدد مدل جدیدی از گوشی آیفون با صفحه‌ی نمایش ۴ اینچی به عنوان گزینه‌ی سوم و البته ارزان‌تر در کنار آیفون‌هایی با صفحه‌ی نمایش برزگ‌تر، می‌تواند به فروش بیش‌تر و حضور پر رنگ‌تر گوشی‌های آیفون اپل، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، منجر شود.

the_iphone_5c_in_the_lightning_dock

بهرحال، اگر گمانه‌زنی‌ها در مورد عرضه‌ی گوشی آیفون ۷ سی با صفحه‌ی نمایش ۴ اینچی درست باشد و به حقیقت بپیوندد، انتظار می‌رود تا در تولید آن نه تنها کارخانه‌ای از کشور چین، بلکه تولیدکنندگانی از تایوان و کره‌جنوبی نیز سهیم باشند، مسأله‌ای که احتمال عرضه‌ی این مدل تازه را به همراه صفحه‌ی نمایش آشنای آن در آینده‌ای نه چندان دور، بیش‌تر قوت می‌بخشد و واقعی‌تر می‌کند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *