جیلبریک ios 8.3 و پنج مشکل متداول؛

گروه برنامه‌نویسی TaiG با عرضه‌ی ناگهانی برنامه‌ی جیلبریک ios 8.3 کاربرانی را که از جیلبریک ios 8.3 ناامید شده بودند، ذوق‌زده کردند. اما متأسفانه عملیات جیلبریک ios 8.3 برای تمام مخاطبان و کاربران، به راحتی و بدون مشکل به سرانجام نرسیده است و در روزهای اخیر تعداد کاربرانی که هنگام جیلبریک دستگاه آیفون، آیپد یا آیپاد خود به مشکل بر خورده‌اند، کم نبوده است.

البته نباید از این نکته نیز غافل بود که تیم TaiG نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات گزارش شده به کار بسته است و تاکنون چندین نسخه‌ی تازه و آپدیت شده از برنامه‌ی خود را در اختیار کاربران قرار داده است.

اگر شما نیز جزو کاربرانی بد اقبالی هستید که پس از جیلبریک ios 8.3 با برنامه‌ی TaiG با مشکل مواجه شده‌اید، می‌توانید از نکات اشاره شده در راهنمای زیر برای رفع مشکل پیش آمده کمک بگیرید.

توقف عملیات جیلبریک در محدوده‌ی ۲۰ درصد و Error 1101؛

با وجود این که برنامه‌نویسان TaiG نسخه‌های ۲٫۱٫۲ و ۲٫۱٫۳ را با هدف رفع این مشکل در چند روز اخیر ارائه کرده‌اند، اما هنوز هستند کاربرانی که موفق نشده‌اند حتی با استفاده از این ویراست‌های تازه، جیلبریک ios دستگاه را با موفقیت به پایان برسانند و پس از استفاده از TaiG 2.1.3 نیز باز عملیات جیلبریک در محدوده‌ی ۲۰ درصد متوقف شده است.

اگر شما نیز پس از استفاده از TaiG 2.1.3 همچنان با این مشکل روبه‌رو هستید، می‌توانید برنامه‌ی آی‌تیونز دستگاه را از نسخه‌ی ۱۲٫۱٫۲ به ویراست ۱۲٫۰٫۱ Downgrade کنید.

برای Downgrade برنامه‌ی آی‌تیونز:

  • ابتدا از Library برنامه‌ی آی‌تیونز نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید.
  • آی‌تیونز ۱۲٫۱٫۲ را به صورت کامل از روی سیستم Uninstall کنید.
  • آی‌تیونز ۱۲٫۰٫۱ را از لینک‌های زیر دانلود کنید:

(آی‌تیونز ۱۲٫۰٫۱ نسخه‌ی ۳۲ بیتی، آی‌تیونز ۱۲٫۰٫۱ نسخه‌ی ۶۴ بیتی)

  • بر روی فایل exe آی‌تیونز دبل کلیک کنید.
  • راهنمای معمول را برای نصب برنامه‌ی آی‌تیونز دنبال کنید.
  • اگر با Downgrade به آی‌تیونز ۱۲٫۰٫۱ مشکل برطرف نشد، نسخه‌ی ۱۲٫۱٫۱ را امتحان کنید:

(آی‌تیونز ۱۲٫۱٫۱ نسخه‌ی ۳۲ بیتی، آی‌تیونز ۱۲٫۱٫۱ نسخه‌ی ۶۴ بیتی)

توقف جیلبریک در مرحله‌ی ۶۰ درصد؛

در این وضعیت یک بار دستگاه ios و پی‌سی ویندوز خود را خاموش و روشن کنید و سپس برنامه‌ی TaiG را از طریق راست کلیک و انتخاب Run as Administrator فعال کنید.

اگر همچنان مشکل باقی بود، دستگاه خود را با استفاده از فشار دادن همزمان دکمه‌های خانه و Sleep/Wake و نگه داشتن هر دو تا زمان سفید شدن صفحه‌ی نمایش و مشاهده‌ی لوگوی اپل، ریستارت کنید.

با انجام این کار به احتمال زیاد مشکل بر طرف خواهد شد.

مشکل پیدا نشدن Apple Driver؛

اگر در خلال عملیات جیلبریک با پیغام Apple driver has not been found please download and install iTunes مواجه شدید، می‌توانید آی‌تیونز ۱۲٫۱٫۲ برای ویندوز ۶۴ بیتی را از اینجا دانلود کنید و طبق روال معمول بر روی سیستم خود نصب کنید.

مشکل باز نشدن توئیک‌ها و برنامه‌ها؛

اگر پیش‌تر دستگاه خود را با استفاده از TaiG 2.0.0 Jailbreak tool جیلبریک کرده‌اید، باید برای رفع مشکل آخرین نسخه‌ی TaiG 8.1.3-8.x Untether را از Cydia دانلود کنید. بدین ترتیب به احتمال زیاد مشکلتان برطرف خواهد شد. با نصب آخرین نسخه‌ی برنامه از روی Cydia با پیغام Essential Upgrade مواجه می‌شوید و با انتخاب Complete Upgrade می‌توانید، آخرین نسخه‌ی جیلبریک را دانلود کنید.

به این موضوع نیز توجه داشته باشید که توئیک مورد نظر شما باید حتماً با ios 8.3 سازگار باشد.

مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه‌ها؛

برای رفع این مشکل نیز می‌توانید از راهنمای تشریح شده برای مورد قبل، کمک بگیرید و آخرین نسخه‌ی برنامه‌ی TaiG برای جیلبریک ios 8.3 را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

برخی مشکلات متداول دیگر عبارت‌اند از:

مشاهده‌ی مداوم پیغام Jailbreak Failed؛

وای‌فای آیپد یا آیفون خود را خاموش کنید و برای جیلبریک، دوباره اقدام کنید.

Error 1102؛

در این وضعیت،  Airplane Mode را روشن کنید و مطمئن شوید که Touch ID و Passcode دستگاه شما خاموش باشند.

Error 1103؛

احتمالاً فایل دانلود شده‌ی TaiG مشکل دارد، این فایل را مجدداً دانلود کنید.

Error 1104؛

در این وضعیت کابل USB خود را عوض کنید یا اگر از USB هاب استفاده می‌کنید، دستگاه ios را به صورت مستقیم به کامپیوتر وصل کنید، اگر مشکل حل نشد از کامپیوتر دیگری استفاده کنید.

Error 1105؛

به صورت موقت آنتی‌ویروس و فایروال پی‌سی خود را غیر فعال کنید و پس از انجام موفقیت‌آمیز جیلبریک، مجدداً آن را فعال نمایید.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

4 comments

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *