پاک کردن جیلبریک از روی آیفون، آیپد و آیپاد؛

Saurik به تازگی برنامه‌ی جدیدی را بر روی Cydia قرار داده است که Cydia Impactor نامیده می‌شود و به کار آن دسته از کاربران و مخاطبانی می‌آید که می‌خواهند از شر جیلبریک دستگاه ios خود رها شوند و بار دیگر گوشی آیفون، تبلت آیپد یا دستگاه آیپاد خود را به وضعیت معمول باز گردانند. در واقع این ابزار تازه فرصتی است تا کاربران ios بدون آپدیت کردن دستگاه خود بتوانند دوباره ios جیلبریک شده‌ی خود را به حالت پیش‌فرض آن باز گردانند. بدین ترتیب هنگام استفاده از این ابزار توانمند، کلیه‌ی جیلبریک‌های نصب شده بر روی دستگاه پاک می‌شوند و نسخه‌ی ios که بر روی سیستم‌عامل از پیش نصب شده است، بدون تغییر به کار خود ادامه می‌دهد.

در حال حاضر نسخه‌ی بتای Cydia Impactor در اختیار کاربرانی که از جیلبریک استفاده می‌کنند قرار گرفته است و این نسخه‌ی بتا بر روی ios 8.3 و ios 8.4 کار می‌کند ولی هنوز از نسل ششم دستگاه‌های آیپاد که به تازگی روانه‌ی بازار شده‌اند، پشتیبانی نمی‌کند.

01

برای آن که با نحوه‌ی کار Cydia Impactor بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید از راهنمای گام به گام زیر، کمک بگیرید.

توصیه می‌شود پیش از استفاده از Cydia Impactor به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • Cydia Impactor در حال حاضر از ios 8.3 و ios 8.4 پشتیبانی می‌کند و بر روی نسل ششم دستگاه‌های آیپاد قابل استفاده نمی‌باشد.
 • حتماً پیش از شروع کار، با استفاده از آی‌تیونز یا iCloud از کلیه‌ی اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه مورد نظر نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید، چرا که Cydia Impactor با پاک کردن جیلبریک از روی سیستم‌عامل، اپلیکیشن‌ها و اطلاعات مربوط به آن‌ را نیز حذف خواهد کرد.
 • در هنگام انجام عملیات Cydia Impactor بر روی دستگاه خود مزاحم کار این برنامه نشوید و فعالیت آن را قطع نکنید. بهتر است پیش از آغاز کار، مطمئن شوید که دستگاه شما، به اندازه‌ی کافی شارژ دارد و در حین کار نیازمند شارژ مجدد دستگاه، نخواهید بود.
 • برای این Cydia Impactor بتواند به درستی وظیفه‌ی خود را به پایان برساند، باید دستگاه مورد نظر شما به اینترنت متصل باشد.

راهنمای پاک کردن جیلبریک از روی گوشی آیفون، تبلت آیپد و دستگاه آیپاد با استفاده از Cydia Impactor؛

گام اول: Cydia را بر روی دستگاه مورد نظر خود باز کنید.

گام دوم: بر روی Cydia برنامه‌ی Cydia Impactor را جست‌وجو کنید و بر روی دستگاه خود نصب نمایید.

گام سوم: پس از این که نصب برنامه بر روی دستگاه شما به پایان برسد، با آیکون جدیدی بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه خود با عنوان Impactor روبه‌رو خواهید شد، با لمس این آیکون، برنامه را بر روی دستگاه مورد نظر، فعال کنید.

1

گام چهارم: دستورالعمل‌های موجود در پنجره‌ی تازه را مطالعه کنید و سپس دکمه‌ی delete all data and unjailbreak device را در پایین صفحه، انتخاب کنید و برای تأیید فرمان مورد نظر خود بار دیگر گزینه‌ی Delete All را لمس کنید.

2

گام پنجم: در خلال پاک شدن جیلبریک، دستگاه شما چندین مرتبه خاموش و روشن خواهد شد، توجه داشته باشید که نباید تا پیش از پایان موفقیت‌آمیز عملیات، در کار برنامه‌ی Impactor وقفه‌ای ایجاد کنید.

گام ششم: پس از این که کار برنامه با موفقیت به پایان برسد، به صفحه‌ی Welcome دستگاه خود راهنمایی خواهید شد و در این مرحله باید دوباره تنظیمات اولیه ios دستگاه را انجام دهید و آن را برای استفاده فعال کنید. در این مرحله، همچنین می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را از نسخه‌ی پشتیبانی که پیش‌تر تهیه کرده‌اید، دوباره بر روی ios دستگاه خود ذخیره کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

 1. salam
  man alan 1 mahi mishe ios8.4 kardam hamoon rooz ke 8.4 oomad man update kardam va shabesh jail kardam va az oon be bad hich pc mobamo nemishnase

  faghat mitoonam axamo az too mycompiuter check bedam

  na itunes mishnase na itools

  chand baram ba kabl haye asli motefavetiyam vasl kardam be chand ta pc ama nashod iphone 5 darm lla

  lotfan rahnamai konid

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *