افزایش درآمدهای اپل در سال ۲۰۱۵ میلادی؛

از روز سه‌شنبه‌ی این هفته، شرکت اپل، آمار و ارقام مربوط به دستاوردهای مالی خود را برای سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۵ میلادی در اختیار رسانه‌ها و عموم علاقه‌مندان قرار داده است و مثل همیشه نکته‌های جذاب و آموزنده‌ی بسیاری در مورد عملکرد مالی شرکت اپل برای مخاطبان در گزارش‌های منتشر شده، وجود دارد. در این مطلب قصد داریم تا به صورت خلاصه، بر روی نکات مهم منتشر شده در این گزارش، مروری داشته باشیم.

 • شرکت اپل موفق شده است تا در سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی جاری حدود ۴۷ میلیون گوشی آیفون و ۱۰٫۹ میلیون تبلت آیپد به فروش برساند و بدین ترتیب، برای اولین بار در تاریخ شرکت، رقم فروش دستگاه‌های ios را با تیراژ فروش پی‌سی‌های ویندوز، برابر کند.
 • ظرف یک سال گذشته درآمد ناشی از فروش گوشی‌های آیفون، ۵۹ درصد افزایش داشته است و ۲۷ درصد از کاربران قدیمی گوشی آیفون، در این مدت گوشی‌های قدیمی خود را با آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس تعویض کرده‌اند.
 • اپل موفق شده است تا ۴٫۷ میلیون دستگاه مک به فروش برساند که در کنار دستگاه‌های ios و محصولاتی مانند اپل تی‌وی و Apple Watch، درآمد این شرکت را به عدد ۴۹٫۶ میلیارد دلار رسانده‌اند و سودی معادل ۱۰٫۷ میلیارد دلار برای اپل، رقم زده‌اند. این آمار جدید باعث شده است تا شرکت اپل، بار دیگر در سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی ۲۰۱۵ میلادی نیز رکوردهای پیشین خود را در زمینه‌ی فروش و کسب سود جابه‌جا کند.
 • سود اپل تنها در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۵ میلادی از تولید ناخالص داخلی کشورهای متعددی مانند ماداگاسکار، باهاماس، موناکو، سیرالئون و باربادوس بیش‌تر بوده است.
 • به لطف حضور و معرفی ساعت اپل، دسته‌بندی «دیگر محصولات» در سبد فروش شرکت اپل در این بازه‌ی زمانی ۴۹ درصد نسبت به دوره‌های قبلی رشد داشته است و فروش ۲٫۶۴ میلیون دلاری را تجربه کرده است.
 • اگر چه شرکت اپل، رقم دقیق فروش ساعت‌های اپل را برای سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی جاری اعلام نکرده است، اما تیم کوک مدیر عامل اپل، اذعان نموده است که محصول جدید اپل در بازار فراتر از انتظارات ظاهر شده است و با وجود این که در ابتدا در پاسخگویی به تقاضای خریداران با چالش‌هایی روبه‌رو بوده است، به تجربه‌ی بسیار موفقی برای شرکت اپل تبدیل شده است.
 • ساعت اپل در ۹ هفته‌ی ابتدایی عرضه به بازار موفق شده است تا رکورد گوشی آیفون و تبلت آیپد را برای همین بازه‌ی زمانی، هنگامی که برای نخستین بار به بازار محصولات دیجیتال معرفی شدند را از لحاظ تعداد دستگاه‌های خریداری شده جابه‌جا کند.
 • اگر چه تعداد دقیق کاربرانی که برای استفاده از سرویس Stream موسیقی Apple Music ثبت نام کرده‌اند، نیز توسط اپلی‌ها فاش نشده است، اما مدیران این شرکت مدعی هستند که میلیون‌ها نفر از زمان معرفی این سرویس در هفته‌های اخیر برای استفاده از آن، ثبت نام کرده‌اند.
 • سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی ۲۰۱۵ میلادی از نظر درآمدهای بدست آمده از خدمات عرضه شده توسط شرکت اپل، نیز شاهد رکوردهای تازه‌ای بوده است و بر پایه‌ی آمار موجود درآمد اپ‌استور در این مدت ۲۴ درصد رشد داشته است.

1

 • شرکت اپل موفق شده است برای این فصل مالی، بیش از دو برابر شرکت مایکروسافت از فروش خدمات و محصولات خود درآمد کسب کند، در حالی که مایکروسافت برای اولین بار در تاریخ این شرکت، شاهد افت ۵٫۱ درصدی درآمد خود برای سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی ۲۰۱۵ میلادی بوده است.
 • علی‌رغم رکود نسبی اقتصاد چین در ماه‌های اخیر، بخش اعظم درآمدهای تازه‌ی شرکت اپل از فروش خدمات و محصولات این شرکت به کاربران چینی بدست آمده است و درآمد اپل از بازار کشور چین برای سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی جاری دو برابر شده است و رقم قابل توجه ۱۳٫۲ میلیارد دلار را تجربه کرده است.
 • در حال حاضر کشور چین در مقایسه با مجموع تمام کشورهای اروپایی در کنار یکدیگر، بازار بزرگ‌تر و مهم‌تری برای محصولات شرکت اپل، محسوب می‌شود.
 • هر ماه، در حدود ۸۰ هزار کسب‌وکار تازه برای استفاده از سرویس Apple Pay آماده می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی، تنها در کشور امریکا، ۱٫۵ میلیون کاربر مختلف از این سرویس برای مدیریت تراکنش‌های مالی خود استفاده کنند.
 • در حال حاضر نقدینگی شرکت اپل ۲۰۳ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که در حدود دو برابر مایکروسافت، سه برابر گوگل و چهار برابر شرکت سیسکو می‌باشد.
 • شرکت اپل، تاکنون ۴۵۶ فروشگاه در سرتاسر جهان راه‌اندازی کرده است که از این تعداد ۱۹۰ فروشگاه در کشور امریکا به فعالیت مشغول هستند و اپلی‌ها تصمیم دارند تا میانه‌های سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۰ فروشگاه جدید نیز در کشور چین افتتاح کنند.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *