تغییر تنظیمات Player بر روی آی‌تیونز؛

هنگامی که صحبت از پخش موسیقی با استفاده از برنامه‌ی آی‌تیونز می‌شود، قابلیت‌ Player بر روی این برنامه، گزینه‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. عموماً یکی از عمده‌ترین کاربردهای برنامه‌ی آی‌تیونز برای مخاطب، گوش دادن به آهنگ‌های مختلف به وسیله‌ی این برنامه است. نکته‌ی جالب این که حتی با وجود برنامه‌های چندرسانه‌ای مختلفی که در بازار وجود دارد، آی‌تیونز همچنان جایگاه ممتاز خود را به عنوان برنامه‌ای محبوب برای شنیدن آهنگ‌های مختلف حفظ کرده است و گزینه‌های متنوعی را نیز هنگام پخش نغمه‌های شنیدنی در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد.

از جمله‌ی قابلیت‌های این برنامه می‌توان به ویژگی‌های Player و Mini Player اشاره کرد. البته، آی‌تیونز در معرفی این قابلیت‌های متنوع، کمی خجالتی است و این کاربر برنامه است که باید پشتکار به خرج دهد و با گشت و گذار در منوهای مختلف برنامه، از لذت کار با این ویژگی‌های متنوع بهره‌مند شود.

راهنمای جابه‌جا شدن میان گزینه‌های مختلف Mini Player بر روی آی‌تیونز؛

Mini Player به کاربر، امکان می‌دهد تا اندازه‌ی رسانه‌ی طراحی شده برای برنامه را کوچک‌تر و کوچک‌تر کند. این مسأله زمانی می‌تواند برای مخاطب اهمیت پیدا کند که برنامه‌های مختلفی بر روی صفحه‌ی نمایش فعال باشند و کاربر به دنبال راهی باشد تا حد امکان آی‌تیونز را از جلوی دست و پای خود جمع کند و با این حال همچنان نمی‌خواهد امکان دسترسی به گزینه‌هایی مانند controls، love، Up Next و یا گزینه‌های مشابه بر روی آی‌تیونز را از دست دهد.

گام اول: در قسمت player controls در بالای album art دکمه‌ی مربوط به mini player را پیدا کنید.

گام دوم: بر روی mini player کلیک کنید تا برنامه‌ی آی‌تیونز در اندازه‌ی album-art کوچک شود.

گام سوم: در این مرحله بر روی دکمه‌ی Hide Artwork کلیک کنید تا پنجره‌ی موجود، مرحله‎ای دیگر کوچک شود و به اندازه‌ی controller درآید.

1

برای خارج شدن از وضعیت mini player و بازگشت به حالت اولیه می‌توانید:

گام اول: بر روی دکمه‌ی Show Artwork کلیک کنید تا پنجره‌ی موجود، مجدداً به اندازه‌ی album-art در بیاید.

گام دوم: برای بازگشت به اندازه‌ی اولیه و عادی برنامه‌ی آی‌تیونز، بر روی آیکون X در گوشه‌ی سمت چپ صفحه کلیک کنید.

2

راهنمای جابه‌جا شدن میان آهنگ‌ها در برنامه‌ی آی‌تیونز؛

قابلیت Shuffle بر روی آی‌تیونز، امکان پخش آهنگ‌های مختلف را به صورت random یا تصادفی بر روی این برنامه، در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این قابلیت را می‌توانید از قسمت player یا منوی Control فعال کنید.

3

برای این که ارادت قلبی خود را به آهنگی خاص نشان دهید و برنامه‌ی آی‌تیونز را بیش‌تر با علاقه‌مندی‌های خود آشنا کنید می‌توانید از طریق نوار ابزار More و قسمت … گزینه‌ی Love را برای آهنگ محبوبتان انتخاب کنید.

4

استفاده از کلیدهای کیبورد دستگاه برای کنترل برنامه‌ی آی‌تیونز؛

اگر از برنامه‌ی آی‌تیونز بر روی سیستم مک خود استفاده می‌کنید، صفحه‌کلید دستگاه، ابزار مناسبی برای کنترل این برنامه محسوب می‌شود و به کاربر کمک می‌کند تا در بسیاری از مواقع سریع‌تر و ساده‌تر، فرمان‌های مورد نظرش را به اجرا در آورد. برخی از فرمان‌های قابل اجرا بر روی صفحه‌کلید مک عبارت‌اند از:

  • استفاده از کلید F7 برای بازگشت به عقب؛
  • Play کردن یا Pause آهنگ‌ها با کمک کلید F8؛
  • استفاده از کلید F9 برای جابه‌جا شدن در صفحات به جلو؛

6

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *