حل مسائل ریاضی با کمک ios 9؛

در اطراف ما کم نیستند افرادی که میانه‌ی خوبی با اعداد و ارقام ندارند و چندان علاقه‌ای به درگیر شدن در حل مسائل ریاضی و پیدا کردن جواب صحیح جمع و تفریق‌ها ندارند. اما به نظر می‌رسد هر چقدر هم از دست ریاضیات و مسائل دشوار آن گریزان باشیم، باز هم در زندگی روزمره‌ی خود ناگزیر به حل مسائل سهل و دشوار ریاضی هستیم و مواقعی پیش می‌آید که مجبور می‌شویم به ذهن خود فشار بیاوریم تا راه حل مناسب را برای پرسشی که با آن روبه‌رو هستیم، پیدا کنیم و حتی اگر با ریاضیات و مسائل آن دشمن خونی باشیم نیز حداقل وقتی می‌خواهیم حساب و کتاب پس‌اندازهای خود را داشته باشیم، مجبور به آشتی با این دشمن قدیمی خواهیم شد.

خوشبختانه، ما کاربران قرن بیست و یکم این بخت را داریم تا مسؤولیت بسیاری از فعالیت‌های فکری خود را به دوش هوشمندهای دیجیتالی بیندازیم که در دسترسمان قرار دارند. گوشی آیفون نیز به عنوان یکی از این هوشمندها، به لطف معرفی سیستم‌عامل ios 9، تبحر بیش‌تری در حل مسائل غامض ریاضی پیدا کرده است و می‌تواند در بسیاری از موارد کاربر را از فعالیت‌های دشوار فکری خلاص کند.

نوار جست‌وجو بر روی سیستم‌عامل ios 9، بر خلاف نسخه‌ی قدیمی‌تر این سیستم‌عامل که حرف چندانی برای گفتن نداشت و خیلی مورد استفاده‌ی مخاطبان قرار نمی‌گرفت، یکی از قابلیت‌های توانمند ios 9 محسوب می‌شود و در مدت کوتاهی که از معرفی این نسخه‌ی جدید سپری شده است به یکی از قابلیت‌های محبوب در نزد کاربران تبدیل شده است. خوشبختانه نوار جست‌وجو در ios 9 نه تنها در زمینه‌ی جست‌وجوی تماس‌ها و Proactive Search بهبودهای قابل توجهی داشته است، بلکه با اضافه شدن امکان حل مسائل ریاضی به قابلیت منحصربفردی برای گوشی‌های آیفون تبدیل شده است.

راهنمای حل مسائل ریاضی بر روی ios 9؛

اگر چه همچنان با معرفی ios 9، اپلیکیشن ماشین حساب نیز قبراق و سالم به کار خودش ادامه می‌دهد، اما نوار جست‌وجوی این نسخه‌ی جدید تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا نیاز کاربر را برای رجوع به این اپلیکیشن، بر روی ios 9 به حداقل برساند. بنابراین، کاربر برای یافتن پاسخ سؤالات مورد نظر خود فقط کافی است که صفحه‌ی اسکرین دستگاه را تا حد امکان به سمت چپ بکشد تا نوار جست‌وجو را فعال نماید.

1

پس از ظاهر شدن نوار جست‌وجو، کاربر می‌تواند فضای خالی موجود را لمس کند و صورت مسأله‌ی مورد نظر خود را در محل اختصاص داده شده برای این کار یادداشت نماید. با انجام این کار، نتیجه و جواب صحیح پرسش طرح شده در چشم به هم زدنی در قسمت Top Hits و در پایین نوار جست‌وجو نمایش داده خواهد شد.

2

باید به این نکته نیز توجه داشت که این قابلیت جدید در زمینه‌ی تبدیل واحدهای مختلف نیز مهارت خاصی دارد و می‌تواند راهگشای مشکلات کاربران در این زمینه باشد.

3

محاسبه‌ی درصد مقدارهای مختلف نیز به لطف معرفی این ویژگی جدید برای کاربران بسیار ساده شده است و برای این منظور نیز می‌توان روی کمک نوار جست‌وجوی ios 9 حساب باز کرد.

4

اگر با وجود تمامی موارد بالا، همچنان به دنبال امکانات بیش‌تری بر روی این قابلیت جدید هستید، می‌توانید از نوار جست‌وجوی ios 9 برای محاسبه‌ی ارزش برابری واحدهای پولی مختلف مانند دلار و یورو نیز استفاده کنید و دیگر وقت خود را برای جست‌وجوی این موارد بر روی گوگل یا سافاری تلف نکنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *