نمایش Screen Saver اپل تی‌وی در قاب مک؛

کاربرانی که این بخت را داشته‌اند تا پس از عرضه‌ی دستگاه‌های جدید اپل تی‌وی، یکی از این نمونه‌های تازه را تهیه کنند و به خانواده‌ی محصولات اپل‌نشانشان بیفزایند، احتمالاً از تماشای تصاویر هوایی زیبایی که از شهرهای نیویورک، سان‌فرانسیسکو، هاوایی و … برای قاب Screen Saver این مدل‌های جدید در مواقع بیکاریِ دستگاه، انتخاب شده است، حسابی لذت برده‌اند و سلیقه‌ی اپلی‌ها را برای انتخاب این تصاویر چشم‌نواز تحسین کرده‌اند.

خوش‌بختانه، یکی از دولوپرها، ذوق و حوصله به خرج داده است و امکان استفاده از تصاویر انتخاب شده برای مدل جدید اپل تی‌وی را برای کاربران سیستم‌های مک نیز فراهم آورده است تا از این طریق، آن دسته از مخاطبانی که دستشان از اپل تی‌وی کوتاه است نیز بتوانند از این چشم‌اندازهای شهری در قاب سیستم مک خود، حسابی لذت ببرند.

2

برای این که بتوان فایل‌های تهیه شده توسط این دولوپر برای سیستم‌های مک را بر روی این دستگاه‌ها نصب کرد، دو راه نسبتاً سریع، در پیش روی کاربران و مخاطبان علاقه‌مند وجود دارد. البته پیش‌نیاز هر دو راه، دانلود فایل‌های ضروری از سایت GitHub می‌باشد. پس از دانلود فایل‌های مورد نیاز، با دنبال کردن یکی از گزینه‌های زیر قادر خواهید بود تا Screen Saver دستگاه مک را با تصاویر تازه‌ای بیارایید و تزئین کنید.

گزینه‌ی اول: فایل Aerial.saver را باز کنید و OS X از شما سؤال خواهد کرد که آیا مایل به نصب و Install این فایل‌ها بر روی سیستم خود هستید یا خیر؟

گزینه‌ی دوم: فایل Aerial.saver را در قسمت ~/Library/Screen Savers ذخیره کنید.

به محض این که یکی از این راه‌حل‌ها را به پایان رساندید، قسمت System Preferences را بر روی مک باز کنید و به ترتیب، گزینه‌های Desktop & Screen Saver و Screen Saver را در این قسمت انتخاب کنید. در این مرحله، لازم است تا بر روی فایل Aerial.saver که پیش‌تر دانلود کرده‌اید، کلیک کنید و سپس با مراجعه به گزینه‌ی Screen Saver Options، دقیقاً برای سیستم‌عامل دستگاه، تصاویری را که مایل به نمایششان بر روی اسکرین دستگاه هستید را مشخص کنید.

به صورت پیش‌فرض، دستگاه مک تمامی تصاویر ذخیره شده را به طور دوره‌ای بر روی صفحه‌، نمایش خواهد داد و بهتر است تا این تنظیمات پیش‌فرض را دستکاری نکنید و دست سیستم‌عامل دستگاه را برای انتخاب و نمایش تصاویر باز بگذارید. اما اگر از تنوع تصاویر انتخاب شده چندان خشنود نیستید و دوست دارید تا منظره‌های انتخاب شده را تنها به یک یا نهایتاً دو شهر محدود کنید، این اجازه را دارید تا مطابق سلیقه‌تان این تنظیمات پیش‌فرض را تغییر دهید.

1

نکته‌ای که ارزش این اسکرین شات‌ها را بیش‌تر می‌کند و آن‌ها را در نزد مخاطبان محبوب‌تر می‌کند این موضوع است که هر کدام از این تصاویر به صورت مستقیم و بدون واسطه از سوی اپل بر روی دستگاه کاربر بارگذاری می‌شوند و بنابراین، مخاطبان اپل تی‌وی یا سیستم‌های مک دیگر نیازی ندارند تا نگران آپدیت و به‌روزرسانی دستی این تصاویر، بر روی دستگاه مورد نظرشان باشند.

به این مسأله نیز باید توجه داشت که طراحی و کدنویسی فایل‌های تهیه شده برای Screen Saver، با برنامه‌ی Swift صورت پذیرفته است و به همین دلیل نیز، برای استفاده از آن‌ها باید بر روی سیستم مک خود به OS X Mavericks یا نسخه‌های بالاتر دسترسی داشته‌ باشید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *