رفع خطای Failed to fetch پس از جیلبریک iOS 9؛

برخی از جیلبریک‌کنندگان سیستم‌عامل iOS 9 گزارش داده‌اند که پس از جیلبریک نسخه‌ی نهم با استفاده از برنامه‌ی پانگو، برای دسترسی به برنامه‌ی Cydia با مشکلات آزاردهنده‌ای روبه‌رو بوده‌اند. به عنوان نمونه برخی از کاربران گلایه کرده‌اند که با باز کردن Cydia بر روی دستگاه iOS خود برای اولین مرتبه پس از انجام عملیات جیلبریک، مدتی برای انجام عملیات Preparing Filesystem معطل شده‌اند و اگر چه که سرانجام توانسته‌اند به مچیط کاربری برنامه وارد شوند، ولی این تنها مرتبه‌ای بوده است که اجازه‌ی دسترسی به Cydia را پیدا کرده‌اند و در دفعات بعدی هر زمان که قصد داشته‌اند سراغ توئیکی را از Cydia بگیرند، سعادت دیداری نصیبشان نشده است و با پیغام خطای Failed to fetch و عبارت بلند بالای http://apt.saurik.com/dists/ios/1240.10/main/binary-iphoneos-arm/Packages.bz2 Hash Sum mismatch روبه‌رو شده‌اند.1

به خاطر وجود این خطای ناخوشایند، Cydia قادر به خدمت‌رسانی کامل به مخاطبان خود نمی‌باشد و امکان دسترسی به توئیک‌های جدید بر روی این برنامه از کاربران سلب می‌شود، مسأله‌ای که جیلبریک دستگاه را برای علاقه‌مندان به توئیک‌های نو و متفاوت، به کاری بی‌فایده و بدون نتیجه  تبدیل می‌کند.

به نظر می‌رسد، بستن و باز کردن دوباره‌ی سیدیا نیز این مشکل دل‌آزار را بر طرف نمی‌کند و حتی آن دسته از کاربرانی که برای رفع این خطا با استفاده از کلید Volume به خاموش و روشن کردن دستگاه iOS جیلبریک شده مبادرت ورزیده‌اند، از این تلاش‌ها، به نتیجه‎ای قابل قبولی دست پیدا نکرده‌اند.

 

چگونه مشکل Failed to fetch را بر روی دستگاه جیلبریک‌شده بر طرف کنیم؟

خوشبختانه راه حل کاربردی وجود دارد که می‌توان با کمک گرفتن از آن بدون نیاز به جیلبریک مجدد iOS و صرف وقت قابل توجه برای انجام این کار، این خطا را بر طرف کرد و دوباره به Cydia و برنامه‌های متنوع آن بدون هیچ محدودیت خاصی دسترسی پیدا کرد.

برای استفاده از این راهکار لازم است تا اتصال دستگاه خود به اینترنت را از طریق وای‌فای یا سیم کارت قطع کنید. با انجام این کار بعد از این که بر روی زبانه‌ی Sources برنامه‌ی سیدیا، گزینه‌ی refresh را انتخاب کنید، اگر چه مجدداً پیغام Failed to fetch را مشاهده خواهید کرد، اما این مرتبه دیگر با عبارت Hash Sum mismatch روبه‌رو نخواهید شد.

2

با خلاص شدن از دست قسمت Hash Sum mismatch این خطا، در گام اول، این امکان را خواهید داشت تا از طریق لمس مجدد گزینه‌ی Refresh بر روی زبانه‌ی Sources، این مرتبه به صورت کامل از شر خطای Failed to fetch راحت و آسوده شوید و پس از این که یک بار اطلاعات سیدیا را با استفاده از گزینه‌ی Reloading Data به‌روزرسانی کردید، مثل روال سابق بدون نگرانی از هیچگونه مزاحمت خاصی برنامه‌ها و توئیک‌های جدید را از روی Cydia بر روی دستگاه iOS مورد نظر خود دانلود و نصب کنید.

بازخوردهای کاربران و جیلبریک‌کنندگان کنجکاو بر روی سایت‌های اینترنتی نشان می‌دهد که این خطا بیش‌تر زمانی بروز می‌کند که هنگام جیلبریک iOS 9 با استفاده از برنامه‌ی پانگو، از سیستم مک استفاده کنید. البته همین نظرات مدعی هستند که راهکار تشریح شده در بالا، تقریباً بدون هیچ مشکل خاصی بر روی تمامی دستگاه‌های iOS از آیفون ۵ اس گرفته تا گوشی‌های ۶ اس کار می‌کند و برای رفع این خطای جدید، می‌توان بر روی کمکش، حساب باز کرد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *