حذف سریع تصاویر مختلف در Messages؛

امروزه ارسال و دریافت پیام‌های کوتاه به یکی از متداول‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های برقراری ارتباط با دیگری در دنیای مدرن تبدیل شده است و کاربران هوشمندهای دیجیتال در بسیاری از مواقع ارسال عبارتی کوتاه یا شکلکی گریان یا خندان را به گپ و گفتی کلامی با دوست یا آشنای خود ترجیح می‌دهند. از سوی دیگر اضافه شدن ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیش‌تر به برنامه‌های ارسال و دریافت پیام‌های کوتاه مانند دسترسی به Emojiهای متنوع، امکان ارسال پیام‌های صوتی و ویدیویی و به اشتراک‌گذاری سریع تصاویر به همراه پیام‌های کوتاه ارسالی، سبب شده است تا کاربران بیش‌تری به استفاده از این سرویس‌ها ترغیب شوند و هر روزه پیام‌های کوتاه و بلند بیش‌تری در سراسر جهان رد و بدل شود. خوشبختانه در کنار تمامی این قابلیت‌ها، کاربران اپلیکیشن‌های ارسال و دریافت پیام کوتاه این اجازه را نیز دارند تا بدون آسیب رساندن به متن پیام‌های کوتاه ذخیره شده بر روی گوشی خود، تصاویر زائد ارسال شده همراه این پیام‌ها را پاک کنند و بدین ترتیب حافظه‌ی دستگاه را از شر اطلاعات زائد خلاص کنند.

راهنمای حذف سریع تصاویر مختلف در اپلیکیشن Messages؛

هر زمان که پیوستی به پیام کوتاهی الصاق شده و به سوی مقصدی روانه می‌شود، پیوست ارسالی به صورت پیش‌فرض بر روی دستگاه مورد استفاده‌ی شما، نگه‌داری می‌شود. با توجه به این که عموماً اپلیکیشن Messages یکی از پرکارترین برنامه‌های گوشی آیفون محسوب می‌شود، ذخیره‌ی خودکار پیوست‌های پیام‎های مختلف، فضای قابل توجهی از حافظه‌ی گوشی را به خود اختصاص می‌دهد و برای خودش اشغال می‌کند. اگر چه برای رفع این مسأله می‌توان به صورت انفرادی، پیوست‌های اضافی پیام‌های مختلف را پاک کرد و حذف نمود. اما برای این منظور راهکار بهتری نیز وجود دارد که انجام این فرآیند را برای کاربران برنامه‌ی Messages حسابی سرعت می‌بخشد.

برای این کار می‌توانید برنامه‌ی Messages را باز کنید و به پیامی که می‌خواهید پیوست‌هایش را پاک کنید، سری بزنید. در این قسمت در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه، گزینه‌ی Details را لمس کنید، هنگامی که به جزئیات مورد نظر خود دسترسی پیدا کردید، صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا چشمتان به جمال پیوست یا احتمالاً تصویری که قرار است، حذف گردد، روشن شود. معولاً در این قسمت قادر خواهید بود فایل‌های GIF، تصاویر و ویدیوهایی را که در طول حیات مکالمه‌ی مورد نظر رد و بدل شده‌اند را مشاهده کنید. در این مرحله پیوست مورد نظر را لمس کنید و نگه دارید تا منوی تازه‌ای بر روی صفحه ظاهر شود و به گزینه‌ی More دسترسی پیدا کنید.

1

با انتخاب گزینه‌ی «بیش‌تر» قادر خواهید بود تا به صورت همزمان تصاویر مختلف را انتخاب کنید. هر تصویر یا پیوستی که در این قسمت کاندیدای حذف شما باشد در گوشه‌ی پایین سمت چپ خود با تیک آبی‌رنگی نشانه‌گذاری خواهد شد. هر تعداد تصویری که قصد دارید تا به زباله‌دان فرستاده شوند را انتخاب کنید و سپس آیکون سطل زباله را در پایین صفحه‌ی نمایش لمس کنید. در این مرحله با انتخاب Delete Attachments، فرمان پاک شدن پیوست‌های مختلف را برای سیستم‌عامل دستگاه تأیید نمایید.

2

با انجام عملیات بالا، اگر چه مکالمه‌ی نوشتاری شما همچنان بر روی حافظه‌ی گوشی آیفون قابل دسترس خواهد بود، اما دیگر تصاویر پاک شده این پیام‌های قدیمی را همراهی نخواهند کرد. البته این موضوع به این معنا نیست که تصاویر ارسالی حذف شده از حافظه‌ی دستگاه گیرنده نیز پاک شده‌اند و مخاطب شما تا زمانی که به صورت دستی این تصاویر را از روی آیفون خود پاک نکند، به تصاویر حذف شده توسط شما بر روی دستگاه خود دسترسی خواهد داشت.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *