بررسی مدل‌های مختلف آیپد در میدان عمل؛

یکی از پرسش‌هایی که همواره ذهن مخاطبان را به خود مشغول می‌کند، این موضوع است که آیا باید با آیپد قدیمی خود وداع کنند و مدل تازه‌تری خریداری کنند یا این که همچنان به خدمت‌رسانی بی‌عیب و نقص آیپد سن و سال‌دارشان امیدوار باشند؟

مسأله‌ای که پاسخگویی به این پرسش نسبتاً ساده را کمی پیچیده و مشکل می‌کند، آگاهی از این نکته است که در عالم هوشمندهای دیجیتال، هر پیشرفتی در سخت‌افزار و نرم‌افزار بر روی کاغذ الزاماً به معنای عملکرد بهتر در میدان عمل نیست و تا زمانی که کارآیی مدل‌های جدیدتر آیپدهای اپل را با قدیمی‌ترها در عمل مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم حکم کلی در مورد برتری نمونه‌ی خاصی بر دیگری صادر نماییم.

خوشبختانه همیشه در فضای مجازی کنجکاوهای مشتاقی پیدا می‌شوند که زحمت بررسی و مقایسه‌ی محصولات مختلف را با یکدیگر بکشند و کاربران را از نگرانی در مورد این که کدامین انتخاب می‌تواند بهتر باشد، به درآورند. در تازه‌ترین این آزمایش‌ها که در یکی از کانال‌های یوتیوب منتشر شده است، شاهد هستیم تمامی مدل‌های عرضه شده‌ی آیپدهای اپل از سال ۲۰۱۰ میلادی در کنار هم ردیف شده‌اند و از نظر سرعت پاسخگویی به وظایف محول شده، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. معمولاً در این قبیل تست‌ها، عقل سلیم به برتری مدل‌های جدیدتر نسبت به قدیمی‌ها حکم می‌دهد، اما خب همیشه این فرضیه درست نیست و استثناهایی نیز در رد این حکم کلی در اینگونه بررسی‌ها کشف و ضبط می‌شود.

1

برای مثال در آزمایش اول این بررسی که سرعت روشن شدن و آماده به کار بودن آیپدها را می‌سنجیده است، بر خلاف انتظارها، اولین مدل آیپد معرفی شده توسط اپل از سایر رقبای جوان‌تر خانواده امتیاز بهتری کسب نموده است و سریع‌تر و با شتاب بیش‌تری روشن شده و برای خدمت‌رسانی به کاربرش اعلام آمادگی نموده است. نکته‌ی جالب این که در این آزمایش خاص، آیپدهای مینی البته به غیر از آخرین مدلی که برای این سری معرفی شده است، از سایر آیپدها کندتر بوده‌اند و جایگاه‌های انتهایی جدول را از آن خود نموده‌اند.

نتایج بدست آمده در این بررسی هنگام تست بنچ مارک خیلی تعجب‌برانگیز و دور از انتظار نبوده است و مدل‌های جدیدتر با برتری سخت‌افزاری که بر روی کاغذ نسبت به قدیمی‌ها دارند، موفق شده‌اند هنگام پاسخگویی به فرمان‌های مختلف کاربران، سریع‌تر عمل کنند و توقعات موجود را تقریباً به طور کامل برآورده سازند. با توجه به این مقدمات، شاید تأکید بر این نکته که در این مرحله از آزمایش‌، آیپد پرو در مقایسه با تمام رقبای خود، حتی آیپد ایر ۲ به طرز قابل ملاحظه‌ای عملکرد بهتری داشته است و با اقتدار و با فاصله‌ی چشمگیری از سایرین بر صدر فهرست سریع‌ترین‌ها تکیه زده است، مسأله‌ی چندان شگفت‌انگیزی به نظر نرسد.

مدل‌های جدیدتر از آزمایش تست سرعت اینترنت و شبکه نیز با رویِ سفید بیرون آمده‌اند و نسبت به پیشکسوت‌های خانواده امتیاز بهتری کسب کرده‌اند و نشان داده‌اند که می‌توانند فایل‌های مورد نیاز مخاطبان خود را با سرعت بیش‌تری برای آن‌ها دانلود کنند. البته در این آزمایش، زمانی که نوبت به بررسی عملکرد مدل‌های مختلف آیپد اپل هنگام نمایش محتواهای HTML5 رسیده است، تمامی این مدل‌ها عملکرد یکسانی داشته‌اند و از نظر سرعت احضار و نمایش محتوا فرق چندانی با یکدیگر از خود نشان نداده‌اند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

 1. آیپد های اپل همیشه در بین تبلت ها بهترین بوده و هستند
  تماااام کسانی که سامسونگی هستند و گوشی موبایلشون سامسونگه از جمله خود من هنگامیکه پای خرید تبلت می رسه در صورتی که از تبلت سر در بیارن و فقط اون رو به عنوان یه کنسول بازی و وسیله ای برای چت نگاه نکنند متوجه می شن که آیپد اپل خیلی سر تر از تب های سامسونگه
  در بین آیپد ها من از آیپد ۱ یعنی اولین تبلت موجود در دنیا! تا ایر ۲ رو داشتم به غیر از ۳
  آیپد ۱ به نوبه ی خودش وآآاقعن معرکس اگه بیشتر از توانش ازش کار نکشی اصصصصلن مشکلی نداره و با ایپد ۴ هیییچ تفاوتی نداره و از چنان باتری قدرتمندی برخورداره که حتا از ایپد ایر ۱ هم بیشتر شارژ نگه میداره
  و اما بهترین آیپد اپل آیپد ایر ۲ هست که هنوز رو دستش هیچ تبلتی نیومده
  حتی این آیپد از ایپد پرو هم در حال حاظر بهتره چون آیپد پرو اولین نسخه از سری پرو ی اپل هست و هنوز مشکلات و باگ های فراوانی داره
  از تمامی اساتید بازدید کننده و ادمین عذر مب خوام که اینقدر حرف زدم ?

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *