چگونه Siri را بر روی گوشی‌های آیفون ساکت کنیم؟

شاید اگر Siri اپل نیز به اغواگری دستیاری هوشمندی بود که در فیلم Her برای مخاطبان ترسیم شده است، کم‌تر کاربری تصمیم می‌گرفت تا حتی برای لحظاتی خود را از شنیدن پندهای مهرآمیز این دستیار هوشمند مهربان، محروم کند و به جست‌وجوی چاره‌ای برای خاموش کردن Siri بر روی گوشی آیفون خود باشد. اما بهرحال، با توجه به دخالت‌های بیجا و ناخواسته‌ی دستیار هوشمند اپل در کارهای مخاطبش، بعضی مواقع به نظر می‌رسد که بهتر باشد، به Siri نیز مرخصی بدهیم و با خاموش کردن موقتش، از اظهارنظرهای بی‌فایده‌ی این دستیار هوشمند خلاصی پیدا کنیم.

اگر شما نیز بدتان نمی‌آید که راه حل بی‌دردسری برای ساکت کردن Siri در مواقع ضروری در اختیار داشته باشید، می‌توانید از راهنمای تشریح شده در این مطلب کمک بگیرید.

چگونه Siri را با استفاده از کلید Mute ساکت نماییم؟

ابتدا اپلیکیشن Setting را فعال کنید و به مسیر General -> Siri-> Voice Feedback بروید.

1

در این قسمت داخل نوار ابزار منوی Siri گزینه‌ی Voice Feedback را پیدا کنید و عبارت Control with Ring Switch را انتخاب نمایید. احتمالاً همگی ما با دکمه‌ی Ring Switch که در دیواره‌ی جانبی گوشی‌های آیفون به منظور قطع صدای این گوشی‌های هوشمند تعبیه شده است، آشنایی داریم، بدین ترتیب و با انتخاب گزینه‌ی Control with Ring Switch، این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا هر زمان که تمایل داشتید، دکمه‌ی Ring Switch را در کنار گوشی آیفون خود فشار دهید تا Siri را ساکت کنید. البته پس از ساکت نمودن Siri با این روش، همچنان می‎توانید از توصیه‌های کاربردی دستیار هوشمند گوشی آیفون خود در مواقعی که از قابلیت Hey Siri استفاده می‌کنید یا این که از طریق بلوتوث به دستگاه دیگری متصل شده‌اید یا با هدفون و قابلیت Car Play کار می‌کنید، بهره‌مند شوید.

2

با پیگیری مراحل تشریح شده در بالا، قادر خواهید بود تا دستیار هوشمند آیفون خود را به سکوت دعوت کنید و از هیاهوی بیهوده‌ی Siri آن هم زمانی که برای انجام کارهای خود به تمرکز نیاز دارید، جلوگیری نمایید. البته به این نکته توجه داشته باشید که هر زمان Siri را بر روی دستگاه مورد نظر خود فعال کنید، این دستیار وظیفه‌شناس همچنان به بلبل‌زبانی پر سر و صدای خود ادامه خواهد داد و تا زمانی که برای ساکت کردنش دکمه‌ی Mute/Ring را در کنار گوشی فشار ندهید، از پا نخواهد نشست. اما به محض این که این دکمه را انتخاب کنید، Siri نیز ساکت خواهد شد و دست از سر و صدا کردن بر خواهد داشت. به این مسأله هم توجه داشته باشید که با فشار مجدد دکمه‌ی Mute/Ring دستیار هوشمند اپل بلافاصله لب به سخن نخواهد گشود و برای شنیدن صدای دلنشینش باید تا زمانی که برای منظور خاصی از Siri و حکمت صفر و یکی‌اش، کمک می‌گیرید، صبر نمایید و انتظار بکشید. با این تفاسیر، این قابلیت بیش‌تر حکم کلید خاموش و روشن کردن برای Siri را خواهد داشت و با عملکرد دکمه‌ی Mute یا قطع صدایی که به حضورش بر روی دستگاه‌های کنترل از راه دور تلویزیون‌های منازل خود عادت داریم، تفاوت‌هایی خواهد داشت.

به نظر می‌رسد این راهکار بیش‌تر به کار مخاطبانی بیاید که اگر چه دوست ندارند برای همیشه از شنیدن صدای Siri بر روی گوشی آیفون خود محروم شوند، اما بدشان نمی‌آید که هر از چندی این قابلیت را بر روی گوشی هوشمند خود ساکت کنند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *