تیم ۸۰۰ نفره‌ی اپل برای طراحی دوربین‌های آیفون؛

روز یکشنبه‌ی این هفته «چارلی رز» خبرنگار معروف امریکایی به همراه عوامل برنامه‌ی تلویزیونی ۶۰ Minutes این اجازه را پیدا کردند تا به قسمت‌های مختلف ساختمان اصلی شرکت اپل در ایالت کالیفرنیای امریکا سر بزنند و از نزدیک با روند طراحی و تولید محصولات این شرکت آشنا شوند.

یکی از موضوعاتی که در این گزارش بیش‌تر بر روی آن تأکید شده است، مراحل طراحی و تولید دوربین‌های گوشی‌های آیفون می‌باشد. مسأله‌ای که به واسطه‌ی دسترسی بدون واسطه‌ی گزارشگر این برنامه‌ی تلویزیونی به روندهایی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در تولید دوربین آیفون اپل نقش دارند و گفت‌وگوهایی که با Graham Townsend سرپرست این بخش، صورت گرفته است، احتمالاً برای مخاطبانی که کنجکاو هستند تا بیش‌تر درباره‌ی روند تولید دوربین‌ گوشی‌های اپل اطلاعات کسب کنند، جذابیت‌های زیادی داشته باشد.

پس از گذشت چند سال از عرضه‌ی موفقیت‌آمیز گوشی‌های آیفون، دیگر شک و تردیدی وجود ندارد که در طول سالیان گذشته، دوربین چیره‌دست این هوشمندهای همراه به یکی از نقاط قوتی تبدیل شده است که بسیاری از کاربران را به خریداری این گوشی‌های هوشمند به جای سایر رقبای موجود در بازار ترغیب و تشویق می‌کند. پس از مشاهده‌ی گزارش اخیر از روند طراحی و تولید دوربین‌های گوشی‌های آیفون اپل، به نظر می‌رسد یکی از دلایلی که به موفقیت عکاس‌های حرفه‌ای اپل در دنیای هوشمندهای دیجیتال منجر شده است و ظرف سالیان گذشته دوربین‌های آیفون را در صدر فهرست ارزیابی‌های کیفی منتقدان نکته‌بین نگه داشته است، وقت و انرژی است که به واسطه‌ی پرسنل ۸۰۰ نفری اختصاص داده شده برای این کار، صرف آماده‌سازی دوربین‌های گوشی‌های آیفون می‌گردد.

1

طبق ادعای Graham Townsend، شرکت اپل بیش از ۸۰۰ مهندس و کارشناس را مأمور نموده است تا مراقب حال و روز دوربین‌های آیفون باشند و با عرضه‌ی هر مدل و نسل تازه از این گوشی‌های پرطرفدار، توانایی‌های نمونه‌ی جدید را نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر بهبود دهند.

در جریان این گفت‌وگوی تلویزیونی Graham Townsend به گزارشگر برنامه نشان می‌دهد که اپلی‌ها چگونه برای قبولی در آزمون‌ها و سناریوهای پیش‌بینی شده در مرحله‌ی تحقیق و توسعه‌ی مدل‌های جدید گوشی‌های آیفون، دوربین‌های این دستگاه‌های محبوب را در سطوح و شرایط مختلف مورد سنجش و آزمایش قرار می‌دهند و برای رسیدن به محصول و نتیجه‌ی نهایی، این بخش کوچک بر روی گوشی آیفون را در جریان روندهای مختلفی، بررسی می‌کنند.‌

از جمله نکات قابل توجهی که در گفت‌وگوی Graham Townsend با گزارشگر تلویزیونی بر روی آن تأکید شده است، توانایی آزمایشگاه‌های اپل در شبیه‌سازی حالات و وضعیت‌های مختلفی است که امکان دارد گریبان مخاطب گوشی‌های آیفون را بگیرد و در کارآیی دوربین‌های این هوشمندهای دیجیتال خلل و مشکل ایجاد کند. بدین ترتیب، اپلی‌ها و تیم ۸۰۰ نفره‌ای که بر روی کیفیت دوربین آیفون کار می‌کنند به آزمایشگاهی دسترسی دارند که به راحتی می‌تواند وضعیت‌های مشابه تصویربرداری در نبود نور کافی یا شرایطی که نور زیاد سوژه‌ یا منظره‌ی مورد نظر عکاس را احاطه کرده است، ایجاد کند تا کارشناسان اپل، در میدان عمل توانمندی‌های دوربین آیفون را مورد بررسی قرار دهند و از درستی فرمول‌ها و محاسبات انجام شده در شرایط طبیعی نیز مطمئن شوند.

موضوع دیگری که روند طراحی و تولید دوربین گوشی آیفون را برای علاقه‌مندان جذاب‌تر خواهد کرد، توجه به این نکته‌ی فنی است که در ساخت دوربین گوشی‌های آیفون از بیش از ۲۰۰ قسمت قطعه‌ی ریز و درشت استفاده شده است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *