دقیقه‌ها و ثانیه‌ها به وقت ساعت اپل؛

ساعت اپل یک ساعت هوشمند به شمار می‌رود و این موضوع بدین معناست که این تن‌پوش دیجیتال از پس بسیاری از کارها بر خواهد آمد و کاربردهای آن به یکی، دو موضوع ساده محدود نمی‌ماند. اما با تمامی قابلیت‌هایی که ساعت اپل دارد و احتمالاً می‌بایست داشته باشد، همچنان اپلی‌ها نشان دادن زمانِ درست را یکی از مهم‌ترین کاربردهای ساعت اپل می‌خوانند و حسابی نیز به دقیق بودن ساعتشان در کشف دقیقه و ثانیه‌ی درست می‌بالند.

اخیراً به بهانه‌ی پایان سال ۲۰۱۵ میلادی و حضور چندین ماهه‌ی ساعت اپل در بازار تن‌پوش‌های دیجیتال، خبرنگاران به سراغ Kevin Lynch قائم‌مقام مدیر فناوری اپل رفته‌اند و در گفت‌وگویی که با Lynch داشته‌اند با توجه به نقش نظارتی که وی در زمینه‌ی طراحی ساعت‌های اپل از ابتدا داشته است، پرسش‌هایی را در زمینه‌ی دقیق بودن ساعت اپل و این که این هوشمند دیجیتال بهتر وقت را نشان می‌دهد یا گوشی‌های آیفون؟ مطرح کرده‌اند.

1

در صورتی که به خاطر گذشت زمان این موضوع را فراموش کرده‌اید، باید توجه داشته باشید که چند ماه پیش و در زمان عرضه‌ی ساعت‌های اپل به بازار، این شرکت از ویژگی دقیق بودن ساعت‌های اپل در زمینه‌ی نشان دادن وقت و ثانیه‌ی صحیح، برای معرفی محصول جدید خود حسابی استفاده کرد و این قابلیت را به یکی از نقاط کانونی کارزار تبلیغاتی طراحی شده برای ساعت‌های اپل تبدیل کرد. اپلی‌ها در این زمینه تا آن جا نیز پیش رفتند که مدعی شوند ساعت هوشمندشان می‌تواند، ساعت و ثانیه‌ی دقیق را تنها با اختلاف ۵۰ میلی‌ثانیه‌ای در مقایسه با ساعت استاندارد جهانی به کاربرش اعلام نماید. احتمالاً در بازار محصولات دیجیتال این ویژگی‌ها و تعریف و تمجیدها برای علاقه‌مندان به تن‌پوش‌های دیجیتال جذاب باشد، اما وقتی به بازار ساعت‌های سنتی نگاه کنیم، چنین توانایی یک مزیت طلایی نسبت به رقبا محسوب خواهد شد و نقطه‌ی عطفی را تعریف می‌کند که بسیاری از ساعت‌های آنالوگ از دسترسی به آن ناتوان هستند و احتمالاً همچنان نیز خواهند بود.

البته Kevin Lynch در مصاحبه‌ی اخیر خود به این موضوع نیز اشاره کرده است که رسیدن به این رکورد و آموزش وقت شناسی به ساعت اپل، گنجی نبوده است که بدون رنج مهندسان اپل، میسر شود و اپلی‌ها برای رسیدن به کیفیت مورد نظرشان حتی مجبور شده‌اند، شبکه‌ای از سرورهای اختصاصی را تنها برای اعلام زمان دقیق توسط ساعت‌های هوشمندشان تهیه کنند و در نظر بگیرند. نکته‌ی جالب این که این شبکه نیز به صورت کامل به ماهواره‌های جی‌پی‌اسی متصل است که به طور منظم، دقیقه و ثانیه‌ی صحیح را برای مخاطبان ساعت‌های اپل، رصد می‌کند.

در کنار تمامی این پشتیبانی‌های فنی، اپلی‌ها در آزمایشگاه‌های خود با دوربین‌های فوق‌العاده حساس، به صورت فریم به فریم، حرکات عقربه‌های ساعت هوشمند خود را زیر نظر دارند تا بدین ترتیب مطمئن شوند که دقیقه‌شمار ساعت اپل هنگام انجام وظیفه‌ی خود و گردش کردن بر روی صفحه‌ی نمایش این ساعت هوشمند، حتی برای لحظه‌ای کوتاه خواب نمی‌ماند و تأخیر ندارد.

نکته‌ی جالب این که در این گفت‌وگو Kevin Lynch، وقت‌شناسی ساعت اپل را با گوشی آیفون نیز مقایسه می‌کند و با اعلام این که ساعت اپل دستگاه دقیق‌تری در اعلام زمان است، متذکر می‌شود که ساعت هوشمند اپل، وقت را تا چهار برابر دقیق‌تر از گوشی‌های آیفون به کاربر خود اعلام می‌کند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *