ترفندی برای پنهان‌سازی اپلیکیشن‌ها بر روی آیفون و آیپد؛

بسیاری از کاربران دوست دارند تا هر از چندی با سازوکارهای ترفند جدیدی آشنا شوند که همچون وِرد جادویی اَجی‌مَجی برایشان عمل کند و به نتیجه‌ و تغییری بر روی دستگاه دیجیتال آن‌ها منجر شود که مایه‌ی بهت و حیرت دیگران شود و اندکی از یکنواختی و تکرار فرمان‌هایی که همه با آن‌ها آشنا هستند بر روی هوشمندهای دیجیتال بکاهد. پنهان کردن و مخفی نمودن برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها بر روی صفحه‌ی آیفون و آیپد از جمله‌ی ترفندهایی است که در برخی مواقع می‌تواند به کاربر دستگاه قدرت جادویی دهد که در کنار جذاب بودنش، فایده و کاربردی نیز خواهد داشت و لااقل شلوغی و بی‌نظمی را بر روی صفحه‌ی نمایش از میان خواهد برد.

راهکاری ساده برای پنهان کردن اپلیکیشن‌ها بر روی آیفون و آیپد؛

عملیات مخفی نمودن برنامه‌ها از روی صفحه‌ی نمایش، مسأله‌ی چندان جدیدی نیست و راه حل‌های مختلفی نیز برای این کار پیشنهاد شده و می‌شود، اما متأسفانه اغلب ترفندهایی که در این زمینه در اختیار کاربران دستگاه‌های iOS قرار دارند، پیچیدگی‌ها و سختی‌های خاص خودشان را دارند و در اکثر مواقع، دقت نظر و صرف زمان قابل توجهی را از جانب مخاطبان این دستگاه‌ها، طلب می‌کنند. خوشبختانه، امروزه به لطف معرفی iOS 9 انجام این عملیات برای علاقه‌مندان به چنین ترفندهایی بسیار ساده و راحت شده است و کاربران می‌توانند بدون دردسر خاصی، اپلیکیشن‌های صفحه‌ی نمایش آیپد و آیفون خود را از نظرها پنهان سازند.

گام اول؛

ابتدا، اپلیکیشن‌هایی را که چندان دل خوشی از حضورشان بر روی اسکرین ندارید و ترجیح می‌دهید که ریختشان را مدام بر روی صفحه‌ی نمایش، مشاهده نکنید را شناسایی نمایید. برنامه‌های بسیاری وجود دارند که به صورت پیش‌فرض با سیستم‎عامل دستگاه شما عجین شده‌اند و امکان حذف آن‌ها از روی صفحه‎ی نمایش وجود ندارد، مگر آن که با این ترفند آشنا باشید و برای این مقصود از راهکاری که در این مطلب، تشریح می‌گردد، استفاده نمایید.

گام دوم؛

اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های انتخاب شده را درون پوشه‌ی جدیدی بریزید. به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر بخواهید تنها یک اپلیکیشن ناقابل را نیز حذف کنید، مجبور خواهید بود تا این برنامه را نیز به پوشه‌ی جدیدی انتقال دهید.

1

گام سوم؛

پس از ساخت پوشه و انتقال برنامه‌ها به داخل آن، وارد فولدر جدید شوید و اپلیکیشن یا برنامه‎ای را که می‎خواهید از دیده پنهان شود را لمس کنید و نگه دارید تا صفحه‌ی نمایش به حالت لرزان خود تغییر وضعیت دهد. در این حالت، اپلیکیشن مورد نظر را به صفحه‎ی دیگری انتقال دهید و تا در این صفحه‎ی جدید تنها باشد. در این مرحله انگشت خود را از روی برنامه بردارید تا در محل جدید خود قرار گیرد. توجه داشته باشید که پس از انجام این کار نیز همچنان باید صفحه‌ی نمایش را در وضعیت لرزانی که به شما امکان جابه‌جایی برنامه‌ها را می‌دهد، نگه دارید و از برگرداندن آن به حالت عادی خودداری کنید.

2

گام چهارم؛

دوباره اپلیکیشن مورد نظر را لمس کنید و نگه دارید تا بتوانید این برنامه را بر روی صفحه جابه‌جا کنید. در این گام برنامه را از صفحه‌ی جدیدی که در آن قرار گرفته است به صفحه‌ی سومی انتقال دهید و هنگام انجام این کار مطمئن شوید که آیکون برنامه را به صورت کامل تا منتها الیه سمت راست صفحه‌ی نمایش دستگاه، بکشید. در تمام مدت انجام این کار به هیچ عنوان انگشت خود را از روی برنامه، بلند نکنید.

زمانی که در صفحه‌ی سوم وارد شوید، سه نقطه‌ی سپید را در کادر شفافی که بر روی اسکرین دستگاه نمایش داده شده است، مشاهده خواهید کرد، در این مرحله لازم است، بدون رها کردن برنامه، مجدداً آن را از حاشیه‌ی کادر به سمت مرکز بکشید و همانطور که آیکون اپلیکیشن را نگه داشته‌اید، دکمه‌ی خانه‌ی دستگاه را نیز فشار دهید. با انجام این کار برنامه‌ی مورد نظر به گوشه‌ی سمت چپ صفحه‌ی نمایش شما فرار خواهد کرد و از همان جا نیز از دیده‌ها پنهان خواهد شد. حتی پس از آن که از پوشه‌ی ایجاد شده خارج شوید نیز، دیگر اثری از اپلیکیشن مورد نظر بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه خود پیدا نخواهید کرد.

3

به این مسأله نیز توجه داشته باشید که این ترفند نیز مانند بسیاری از حقه‌های دیگر تنها تا زمان ریستارت سیستم‌عامل دستگاه، پا برجا خواهد ماند و با خاموش و روشن شدن دستگاه، جادوی آن نیز از میان خواهد رفت و دوباره همه چیز به حالت عادی  خود بر خواهد گشت.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

  1. اپل عالیه اما مشکلات خاص خودش رو داره مثلا من گوشى دست دوم خریدم و صاحب گوشى قبلا بازى کلش اف کلنز داشته روى دستگاه و منتقلش کرده اما من الان میخوام اکانت جدید نصب کنم ادامه بازى قبلى رو میاره و نمیشه از التدا شروع کرد بازى رو از گیم سنتر و … پاکش کردم و با اپل ایدى جدید خودم ساین شدم بازهم نمیشه اگر راه حلى به غیر از ریست کردن سیستم عامل گوشى ام وجود داره راهنمایى کنین

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *