چگونه Find My iPhone را با استفاده از iCloud غیر فعال کنیم؟

قابلیت Find My iPhone از جمله تدابیر امنیتی شرکت اپل برای جلوگیری از سرقت احتمالی گوشی‌های آیفون کاربران محسوب می‌شود و مثل هر ویژگی دیگری فواید و مضرات خاص خودش را برای مخاطبان گوشی‌های آیفون به همراه دارد. به خاطر وجود همین ویژگی، در صورتی که رمز ورود خود را از یاد برده باشید و قصد داشته باشید تا گوشی همراه خود را با استفاده از برنامه‌ی آی‌تیونز ریست کنید، لازم است تا از قسمت تنظیمات دستگاه، این قابلیت را غیر فعال کنید تا مجدداً بتوانید بدون وجود مشکل خاصی از کار با گوشی آیفون خود لذت ببرید.

برخلاف تصور رایج، این امکان برای کاربران گوشی‌های آیفون وجود دارد تا در هنگامی که دسترسی فیزیکی به همراه هوشمند خود ندارند نیز قادر باشند تا از راه دور و با استفاده از وب‌سایت iCloud.com این قابلیت را بر روی گوشی مورد نظر خود غیر فعال و خاموش کنند. از این راهکار همچنین می‌توان در مواقعی که قصد فروش گوشی آیفون قدیمی خود را به شخص دیگری نیز دارید، استفاده کنید. در ادامه‌ی مطلب بیش‌تر با نحوه‌ی غیر فعال کردن قابلیت Find My iPhone از روی iCloud آشنا خواهیم شد.

راهنمای غیر فعال کردن Find My iPhone با استفاده از iCloud؛

گام اول: ابتدا باید مطمئن شوید دستگاهی که قصد غیر فعال کردن قابلیت Find My iPhone را بر روی آن دارید خاموش است یا این که لااقل به اینترنت متصل نمی‌باشد.

گام دوم: در مرحله‌ی دوم این عملیات لازم است بر روی سیستم مک یا کامپیوتر دسک‌تاپ دیگری، وب‌سایت iCloud.com را باز کنید.

گام سوم: طبق روال معمول با استفاده از اپل آیدی و رمز عبور اختصاصی که در اختیار دارید، وارد حساب کاربری خود بر روی iCloud شوید.

گام چهارم: هنگامی که موفق شدید داخل حساب کاربری خود شوید، آیکون Find iPhone را در این قسمت پیدا کنید و برای ادامه‌ی کار بر روی آن کلیک کنید.

1

گام پنجم: در این مرحله، در قسمت بالای صفحه، بر روی گزینه‌ی All Devices کلیک کنید و بر روی منوی Drop Down که بر روی صفحه‌ی نمایش ظاهر شده است، دستگاهی را که قصد غیر فعال کردن قابلیت Find My iPhone  را برای آن دارید، انتخاب نمایید.

2

گام ششم: در این گام با دو گزینه‌ی مختلف روبه‌رو خواهید شد، Remove کردن و جابه‌جا نمودن یا Erase و حذف گوشی آیفون مورد نظر از روی حساب کاربری iCloud که مورد استفاده قرار می‌دهید. در صورتی که تصمیم به جابه‌جایی و Remove آیفون مورد نظر خود را دارید، نشانگر موس را در منوی باز شده بر روی دستگاه قرار دهید و بر روی ضربدر نمایش داده شده در کنار نام آن کلیک کنید.

3

با انجام این کار با پیغام جدیدی مواجه خواهید شد که از شما درخواست خواهد کرد تا تصمیم خود را مبنی بر Remove دستگاه انتخاب شده، تأیید نمایید.

4

گام هفتم: در صورتی که تصمیم دارید تا محتوای مربوط به گوشی آیفون خود را پاک کنید، از قسمت سمت راست صفحه‌ی اسکرین، گزینه‌ی Erase iPhone را انتخاب کنید.

5

از این راه حل می‌توانید بر روی دستگاه‌های iOS دیگر خود استفاده کنید و حتماً مجبور نیستید که همیشه به سراغ سایت iCloud بروید. برای این کار نیز باید ابتدا اپلیکیشن Find My iPhone را بر روی دستگاه iOS خود دانلود و نصب کنید و سپس با استفاده از اپل آیدی و رمز عبوری که در اختیار دارید، وارد حساب کاربری خود شوید. در این قسمت، می‌توانید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نموده و برای غیر فعال کردن Find My iPhone یکی از گزینه‌های Erase iPhone یا Remove را انتخاب کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

3 comments

    1. Bande ham ba aqa Ramin movafeqam.hamin eshtebah az man sar zad zemne inke wifi e gooshio off nakarde boodam.alan gooshie belaa estefadast.kollan az nazare man in system mozakhrafe vase jaei mese iran k kasi supportemoon nmikone.faqat manbae darAmadi shode vase soodjooyan!

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *