آیفون‌های ۶ اس و لمس ۳ بعدی که کار نمی‌کند؛

شرکت اپل با معرفی گوشی‌های آیفون ۶ اس به عنوان پرچمداران تازه‌ی خانواده‌ی آیفون، امکان استفاده از تکنولوژی ۳D Touch را برای کاربران این گوشی‌های هوشمند فراهم کرد و بدین ترتیب به مخاطبان سری ۶ اس گوشی‌های آیفون اجازه داد تا با سرعت بیش‌تری به اپلیکیشن‌ها و Taskهای مورد نظرشان بر روی آیفون‌های اپل دسترسی پیدا کنند.

به نظر می‌رسد از آن جا که تکنولوژی ۳D Touch فناوری تازه‌ای محسوب می‌شود، برخی از کاربران با مشکلاتی هنگام استفاده از این قابلیت جدید روبه‌رو هستند و هنوز به درستی به تمام فوت و فن‌های این ویژگی مسلط نشده‌اند. به همین دلیل در این مطلب تعدادی از راه‌حل‌هایی را که می‌توانند برای به کار انداختن قابلیت ۳D Touch بر روی آیفون‌های ۶ اس و ۶ اس پلاس، به فریاد کاربران نیازمند برسند، معرفی کرده‌ایم.

راهنمای حل مشکل کار نکردن قابلیت ۳D Touch بر روی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس؛

از روشن بودن قابلیت ۳D Touch اطمینان حاصل کنید؛ 

قبل از آن که راهکار خاصی را برای مشکل کار نکردن این قابلیت امتحان کنید، ابتدا مطمئن شوید که ۳D Touch بر روی دستگاه شما روشن است و برای این منظور:

گام اول: به مسیر Settings → General بروید.

1

گام دوم: گزینه‌ی Accessibility را لمس کنید و صفحه‌ی نمایش را به سمت پایین اسکرول کنید تا عبارت ۳D Touch را مشاهده نمایید.

2

گام سوم: در این قسمت، اهرم قابلیت ۳D Touch را در وضعیت روشن قرار دهید.

3

با قدرت و شدت مناسب، صفحه‌ی نمایش دستگاه را فشار دهید؛

اغلب دیده می‌شود که کاربر به خاطر آن که با شدت مناسب صفحه‌ی نمایش دستگاه را فشار نمی‌دهد، نمی‌تواند به قابلیت ۳D Touch بر روی آیفون خود دسترسی پیدا کند. اگر شما نیز با این مشکل روبه‌رو هستید، گوشی آیفون خود را روی میز قرار دهید و اپلیکیشن مورد نظرتان را برای فعال شدن منوی ۳D Touch با قدرت فشار دهید.

حساسیت ۳D Touch را بر روی دستگاه تنظیم کنید؛

شما می‌توانید از طریق تنظیم میزان حساسیت ۳D Touch و قرار دادن آن در حالت نرم، با سرعت بیش‌تر و اعمال فشار کم‌تری به این قابلیت بر روی آیفون ۶ اس یا ۶ اس پلاس خود دسترسی پیدا کنید. برای این منظور می‌توانید به مسیر Settings → General → Accessibility → ۳D Touch بروید و بردار موجود را بر روی یکی از گزینه‌های Light، Medium  یا Firm بر مبنای سلیقه‌تان، ثابت کنید.

4

تنظیمات موجود را یک مرتبه ریست کنید؛

برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که از طریق ریست تنظیمات دستگاه خود موفق شده‌اند تا مشکل فعال نشدن قابلت ۳D Touch را بر روی آیفون ۶ اس یا ۶ اس پلاس خود بر طرف کنند. ریست تنظیمات دستگاه، اطلاعات شما را حذف نخواهد کرد و تنها Setting تنظیم شده را به وضعیت پیش‌فرض دستگاه تغییر می‌دهد. برای این کار می‌توانید به مسیر Settings → General → Reset → Reset All Settings بروید و کد تعیین شده را برای تأیید ریست تنظیمات دستگاه، در قسمت خواسته شده وارد نمایید.

5

6

بازگشت به خانه‌ی شماره‌ی یک؛

اگر چه ریست کلیه‌ی اطلاعات موجود بر روی گوشی آیفون یکی از آزاردهنده‌ترین راهکارهای موجود برای رفع یک مشکل می‌باشد، در صورتی که از هیچ کدام از روش‌های بالا نتیجه نگرفتید، مجبور خواهید بود تا به عنوان راه حل نهایی این راهکار را امتحان کنید و پس از آن که از اطلاعات خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کردید، ازطریق سرکشی به مسیر Settings → General → Reset → Erase All Content and Settings و با وارد نمودن رمز عبور مناسب، کلیه‌ی اطلاعات دستگاه را ریست کنید. پس از انجام این کار، ابتدا از این که قابلیت ۳D Touch بر روی آیفون شما کار می‌کند، مطمئن شوید و سپس از روی نسخه‌ی پشتیبانی که تهیه کرده‌اید، اطلاعات دستگاه خود را بازیابی کنید.

7

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *