اظهار Toolbar سافاری بر روی گوشی آیفون؛

از زمان پیدایش و معرفی سیستم‌عامل iOS مرورگر سافاری به یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای کاربران هوشمندهای دیجیتال تبدیل شده است و شمار زیادی از مخاطبان، نیازهای اینترنتی خود را با کمک گرفتن از مرورگر اپلی‌ها به انجام می‌رسانند. خوشبختانه اپلی‌ها نیز به ارج و منزلت مرورگر خود در نزد کاربران احترام می‌گذارند و همواره تلاش می‌کنند تا با عرضه‌ی بروزرسانی‌های تازه و افزودن قابلیت‌ها و توانمندی‌های جدیدی مانند امکان حذف تاریخچه و کوکی‌های برنامه یا پاک کردن آفلاین فهرست‌ خواندنی‌های مورد علاقه‌ی مخاطب به مرورگر خود، سافاری را همچنان در صدر نگه دارند و از این طریق کاربران دستگاه‌های iOS را نیز راضی و خشنود سازند.

مطلب پیش رو، بیش از آن که راهنمایی پیچیده برای کار با یکی از این قابلیت‌ها باشد، تشریح نکته و ترفند ساده‌ای است که می‌تواند به مخاطب کمک کند، تا نیازهای روزمره‌ی خود را در هنگام استفاده از اینترنت و کار با مرورگر سافاری با سرعت بیش‌تری به انجام رساند. احتمالاً شما نیز به عنوان کاربر دستگاه iOS اپل و مخاطب مرورگر سافاری تاکنون به این مسأله توجه کرده‌اید که این مرورگر اینترنتی به نوار ابزاری مجهز است که در هنگام اسکرول صفحه‌ی نمایش به سمت پایین ناپدید می‌گردد و از خدمت کاربر، مرخص می‌گردد. در این وضعیت اگر کاربر دوباره به کمک نوار ابزار برنامه نیاز داشته باشد، مجبور خواهد بود تا مجدداً صفحه‌ی نمایش را (این مرتبه به سمت بالا) اسکرول نماید، تا سعادت دیدار مجدد Toolbar برنامه نصیبش شود. در ادامه‌ی این مطلب از ترفندی سخن خواهیم گفت که زحمت بالا و پایین کردن‌های پیاپی برای دسترسی به Toolbar مرورگر سافاری را برای مخاطبان کم خواهد کرد و این نوار ابزار کاربردی را همواره در پیش چشم کاربر نگه خواهد داشت.

راهنمای دسترسی به نوار Toolbar مرورگر سافاری بر روی گوشی آیفون؛

گام اول: در ابتدا و به منظور آغاز عملیات، مرورگر سافاری را از روی صفحه‌ی خانه‌ی دستگاه فعال نمایید.

گام دوم: بعد از فعال نمودن مرورگر سافاری و سرکشی به محیط کاربری برنامه، به انتخاب خود وب‌سایتی را برای نمایش بر روی صفحه‌ی دستگاه برگزینید.

گام سوم: صفحه‌ی نمایش دستگاه را کمی به سمت پایین بکشید یا اسکرول کنید تا بدین ترتیب، نوار ابزار Toolbar از جلوی چشمتان، دور شود و از روی صفحه، مخفی گردد.

گام چهارم: در این وضعیت، تنها با لمس ساده‌ی انتهای صفحه‌ی نمایش و بدون این که نیازی به اسکرول مجدد اسکرین به سمت بالا باشد، قادر خواهید بود تا مجدداً به نوار Toolbar دسترسی پیدا کنید و امورات خود را با کمک این نوار ابزار انجام دهید.

1

به همین سادگی می‌توانید کارهای اینترنتی خود را با سرعت بیش‌تری در هنگام استفاده از سافاری به انجام برسانید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر چه این ترفند ساده، خیلی پیچیده و دشوار به نظر نمی‌رسد و آنچنان رازِ مگویی را از سیستم‌عامل iOS فاش نمی‌کند، اما با تمام این حرف‌ها می‌تواند به کار آن دسته از کاربرانی بیاید که خیلی حوصله‌ی بالا و پایین کردن صفحه برای دسترسی به قابلیتی خاص را ندارند و دوست دارند تا همیشه ابزارهای مورد نیازشان در چشم به هم زدنی در پیش چشمشان ظاهر گردند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *