شکلک‌های بیش‎تر بر روی صفحه‌کلید آیفون و آیپد؛

کم نیستند افرادی که با اطمینان از مرگ حروف الفبا در آینده‌ی نزدیک سخن می‌گویند و مدعی هستند که طولی نخواهد کشید که تمام پیغام‌های کاربران بر روی دستگاه‌های دیجیتال با استفاده از شکلک‌ها و علائم محبوبی تألیف شود و به نگارش درآید که چند سالی است جای خود را در میان مخاطبان پیدا کرده‌اند. به همین دلیل نیز شاید، بد نباشد که در قالب این راهنما از راهکاری سخن بگوییم که امکان دسترسی به Emoticonهای بیش‌تری را در iOS 9  برای کاربران گوشی‌های آیفون، آیپد و دستگاه‌های آیپاد فراهم می‌آورد.

چگونه صفحه‌کلید مخصوص Emoticon را بر روی آیفون یا آیپد خود فعال کنیم؟

از آنجاییکه تمام شکلک‌ها و چهره‌های خندان و گریان امروزی زاده‌ی سرزمین آفتاب تابان و تخیل ژاپنی‌ها هستند، تعجبی ندارد که صفحه‌کلید مخصوص برای دسترسی به Emoticon در زیر عنوان زبان ژاپنی بر روی iOS مخفی شده باشد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که این Emoticonها جلال و جبروت شکلک‌های پیش‌فرض سیستم‌عامل iOS 9 را ندارند و خیلی در قید و بند رنگ‌آمیزی و طراحی آنچنانی نیستند، اما با این وجود به خاطر شمایل کلاسیک و قدیمی که دارند، می‌توانند صمیمیت و جذابیت پیغام‌های ارسالی توسط کاربران را افزایش دهند. از طریق دنبال کردن گام‌های زیر می‌توانید از این شکلک‌های آشنا بر روی دستگاه iOS خود استفاده کنید:

گام اول؛

بر روی دستگاه مورد نظر خود به مسیر Settings -> General – Keyboards -> Keyboards بروید و در قسمت  Keyboards گزینه‌ی Add New Keyboard را لمس نمایید.

1

گام دوم؛

پس از باز شدن قسمت Add New Keyboard و ورود به این بخش، صفحه‌ی نمایش را به سمت پایین اسکرول نمایید تا قادر باشید در میان فهرست بلند بالای زبان‌های نمایش داده شده بر روی اسکرین، گزینه‌ی مربوط به زبان ژاپنی را پیدا کنید. پس از کشف گزینه‌ی ژاپنی بر روی این لیست، زبان مورد اشاره را انتخاب کنید و در مرحله‌ی بعدی گزینه‌ی Romaji را لمس نمایید.

2

گام سوم؛

پس از آن که موفق شدید، کیبورد جدید را به تنظیمات دستگاه اضافه کنید، باید این ویژگی جدید را آزمایش کنید. برای این منظور یکی از اپلیکیشن‌هایی را که امکان استفاده از صفحه‌کلید را برای شما فراهم می‌کنند، باز کنید و پس از مشاهده‌ی صفحه‌کلید مجازی، آیکون کره‌ی زمین را لمس کنید و نگه دارید. سپس از لیست نمایش داده شده گزینه‌ی Romaji را برگزینید.

3

گام چهارم؛

در این مرحله بر روی کیبورد، کلید ۱۲۳ را لمس کنید و در گام بعدی برای رسیدن به مقصود مورد نظر خود آیکون ^_^ را انتخاب کنید.

4

گام پنجم؛

پس از انتخاب این آیکون مشاهده خواهید کرد که تعدادی از Emoticonهای جدید بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه برای شما به نمایش در خواهند آمد، در این وضعیت، می‌توانید برای انتخاب شکلک مورد پسندتان صفحه‌ی نمایش دستگاه را به سمت چپ اسکرول کنید.

5

گام ششم؛

اگر تصمیم گرفتید تا تمام گزینه‌های جدید را در این قسمت به صورت یکجا مشاهده کنید، می‌توانید کلیدی را که با پیکانی سمت بالا را نشانه گرفته است را لمس کنید تا به فهرست سرگیجه‌آوری از شکلک‌های شاد و خندان دسترسی پیدا کنید.

6

با توجه به توضیحات بالا به خاطر داشته باشید که مسیر Settings -> General – Keyboards -> Keyboards -> Add New Keyboard -> Japanese -> Romaji راهنمایی است که شما را به سرزمین Emoticonها بر روی سیستم‌عامل iOS 9 رهنمون می‌کند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *