راهنمای ریست iTunes Library بر روی مک یا پی‌سی؛

هر زمان که گوشی‌های آیفون یا دستگاه‌های آیپد دچار مشکلی شوند و برای کاربران خود بازی درآورند، ریستارت دستگاه، از جمله گزینه‌های نهایی به حساب خواهد آمد که توسط کاربر حادثه‌دیده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. معمولاً در این شرایط، پس از آن که کاربر بد اقبال، مجموعه‌ای از ترفندها و راه‌حل‌های پیشنهادی را امتحان می‌کند و به نتیجه‌ی رضایت‌بخشی برای رفع مشکل موجود دست نمی‌یابد، به سراغ ریستارت دستگاه آسیب‌دیده می‌رود و از این طریق بخت خود را برای بر طرف نمودن مشکل موجود، آزمایش می‌کند. اما اگر مشکلی برای آی‌تیونز پیش بیاید و مخاطب به هر دلیلی تصمیم بگیرد تا برنامه‌ی آی‌تیونز خود را ریستارت کند، چاره‌ی کار چه خواهد بود؟

به نظر می‌رسد که ریست کردن اطلاعات برنامه‌ی آی‌تیونز از جمله پدیده‌های تازه‌ای است که در میان کاربران باب شده است و برخی از این راه‌حل، برای بر طرف کردن مشکلاتی که ممکن است گریبانگیرشان شده باشد، بهره می‌گیرند.

با این تفاسیر، سؤالی که پیش خواهد آمد این است که چگونه می‌توان برنامه‌ی آی‌تیونز را ریست نمود و اطلاعات ذخیره شده در قسمت Library این برنامه را به حالت روز اولش بازگرداند؟ احتمالاً کم نیستند کاربرانی که ترجیح می‌دهند، لااقل برای یک مرتبه، این راهکار را بر روی دستگاه مورد نظر خود بیازمانید و بدین ترتیب، دوباره بر روی برنامه‌ی آی‌تیونز خود، همه چیز را از نو شروع کنند یا این که اطلاعات اپل آی‌دی خود را تغییر دهند.

راهنمای ریست iTunes Library بر روی مک یا پی‌سی؛

در اولین قدم، برنامه‌ی آی‌تیونز را بر بر روی سیستم مک یا کامپیوتر پی‌سی خود ببندید. بعد از انجام این کار اگر از OS X استفاده می‌کنید، قابلیت Finder را بر روی سیستم خود فعال نموده و مراحل زیر را دنبال نمایید:

گام اول: به ترتیب، ابتدا گزینه‌ی Go و سپس گزینه‌ی Home را در این قسمت انتخاب کنید.

1

گام دوم: پس از کلیک بر روی گزینه‌ی خانه، پوشه‌ی Music را پیدا کنید و برای ورود، بر روی آن کلیک کنید.

2

گام سوم: در این مرحله، بر روی پوشه‌ی iTunes کلیک نمایید.

3

در صورت تمایل، می‌توانید به جای استفاده از مسیر مورد اشاره، از قسمت Sidebar بر روی Finder، به ترتیب گزینه‌های Music و iTunes را برای این منظور انتخاب کنید.

4

با ورود به این قسمت دو نوع فایل را مشاهده خواهید کرد: iTunes Library.itl و iTunes Music Library.xml؛

گام چهارم: در این مرحله، لازم است تا هر دو فایل را از روی پوشه‌ی آی‌تیونز بر روی سیستم مک خود پاک کنید.

5

با انجام مراحل بالا اطلاعاتی را که پیش‌تر بر روی آی‌تیونز ذخیره کرده‌اید را از دست خواهید داد و می‌توانید دوباره Library جدیدی بر روی این برنامه برای خود ایجاد نمایید.

در صورتی که از برنامه‌ی آی‎تیونز بر روی کامپیوتر پی‌سی استفاده می‌کنید، گام‌های زیر را دنبال کنید:

گام اول:  Windows Explorer را باز کنید و بر روی آن به ترتیب پوشه‌های Music و سپس iTunes را انتخاب نمایید.

6

همانطور که پیش‌تر نیز توضیح داده شد، در این قسمت می‌توانید دو نوع فایل iTunes Library.itl و iTunes Music Library.xml  را مشاهده نمایید.

گام دوم: هر دو فایل را از روی پوشه‌ی آی‌تیونز پاک کنید.

7

با انجام این کار موفق خواهید شد تا اطلاعات آی‌تیونز را بر روی پی‌سی خود نیز ریست نمایید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *