آی‌تیونز و مشکل تهیه‌ی نسخه‌های پشتیبان؛

یک کاربر هوشمند و محتاط، همواره و به صورت منظم با استفاده و کمک گرفتن از برنامه‌ی آی‌تیونز از اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی آیفون یا دستگاه آیپد خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه می‌کند. در واقع آی‌تیونز به کاربران محصولات اپل کمک می‌کند تا همیشه امکان تهیه‌ی Backup قابل اعتمادی را از آهنگ‌ها، فیلم‌ها، زنگ‌ها و فهرست‌های تماس خود داشته باشند و به همین دلیل نیز در روز حادثه، کم‌تر نگرانی و دغدغه‌ی از کف دادن اطلاعات ارزشمند خود را به دل راه دهند.

متأسفانه مشاهده شده است که در برخی از مواقع، عملیات پشتیبان‌گیری بر روی آی‌تیونز به مشکل بر می‌خورد و Backup مورد نظر کاربر آنطور که باید و شاید، حاصل نمی‌شود. این موضوع می‌تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد، برای مثال برنامه‌ی آی‌تیونز نیازمند به‌روزرسانی باشد و ویراست مورد استفاده از اعتبار افتاده باشد. راهنمای زیر به بررسی برخی از راهکارهایی که می‌توانند در مواقع بروز چنین مشکلی به فریاد کاربران دستگاه‌های اپل برسند، می‌پردازد و انتخاب‌های مخاطبان آیفون و آیپد را در این وضعیت، مروری می‌کند.

چگونه مشکل iTunes Backup Session Failed را بر طرف نماییم؟

1

سیستم مک، کامپیوتر پی‌سی یا گوشی آیفون و دستگاه آیپد خود را یک مرتبه، ریستارت کنید؛

در هنگام ریستارت، به این نکته نیز توجه داشته باشید که دستگاه مورد نظر باید در زمان انجام عملیات، Disconnect باشد و پس از به اتمام رسیدن ریستارت، دوباره Connect شود.

ارتباط دستگاه‌های دیگر را با سیستم مورد نظر خود قطع کنید؛

معمولاً کاربران عادت دارند تا دستگاه‌های دیگری مانند فلش درایو، هاردهای اکسترنال، هدفون‌های هندزفری و … را به سسیتم مک یا کامپیوتر پی‌سی خود متصل کنند و این پیوند را نیز بدون دلیل از میان نبرند. هنگامی که با مشکلی در تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان جدید بر روی برنامه‌ی آی‌تیونز مواجه می‌شوید، لازم است تا این قبیل دستگاه‌ها را حتماً از سیستم مک یا کامپیوتر پی‌سی که آی‌تیونز بر روی آن نصب شده است را جدا کنید و تنها دستگاه iOS، موس و کیبورد را از طریق درگاه یو‌اس‌بی به سیستم مورد استفاده‌ی خود متصل داشته باشید.

بهتر است تنظیمات Windows Security را وارسی کنید؛

برخی مواقع، امکان دارد که برنامه‌ی آی‌تیونز بر روی سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت بدرستی به فرمان‌های کاربر خود پاسخ ندهد یا این که از پس تهیه‌ی نسخه‌های پشتیبان مورد نظر مخاطب بر نیاید. در این شرایط ضرری نخواهد داشت اگر نرم‌افزار امنیتی را که بر روی کامپیوتر پی‌سی خود نصب کرده‌اید را به‌روزرسانی، غیر فعال، Uninstall یا مجدداً Configure نمایید.

برای تهیه‌ی نسخه‌ی Backup از سیستم مک یا پی‌سی دیگری استفاده کنید؛

اگر امکان استفاده از سیستم‌های دیگری را دارید، می‌توانید بخت خود را برای تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان با کمک آی‌تیونز بر روی دستگاه دیگری به غیر از سیستم مورد استفاده‌ی خود امتحان کنید.

محتوا و اطلاعات غیر ضروری و زائد را از روی حافظه‌ی دستگاه مورد استفاده حذف نمایید.

اگر از آن دسته از کاربرانی باشید که حافظه‌ی سیستم مک یا کامپیوتر پی‌سی خود را با انبوهی از اطلاعات و فایل‌های مختلف پر کرده‌اند به احتمال بسیار زیاد در هنگام تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبانی برای دستگاه iOS بر روی این سیستم‌های پرکار دچار مشکل خواهید شد. در این مواقع لازم است تا پسماندهای اطلاعاتی خود را به صورت دائم از روی حافظه‌ی سیستم مک یا پی‌سی خود پاک کنید و بدین ترتیب امکان پردازش اطلاعات را برای برنامه‌ی آی‌تیونز بر روی سیستم خود فراهم آورید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

  1. درود.
    از اولین انتخاب کننده هاى دیوایسهاى اپل از مراحل نخستین بوده و هستم و شاهد مراحل رشد و افول هر ورژن و آیتونز و iOS بوده ام. اما در این آخرین سالها برداشتم، متأسفانه مشکلات زیادى این سالها براى اپل پیش آمده که کاربران رو خسته و درمانده کرده، ورژنهاى متعدد و وجود باگ در هریک به نوبه خود کاربران رو سردرگم کرده. حال که مشکل بکاپ گیرى مسئله بزرگیه چون وقتى بر روى یک دیوایس اطلاعات بسیار مهمى از اسناد و مدارک ذخیره شده است و این احتمال میره که هر آن دسترسى به اطلاعات و وجود اونها به علت حوادث مختلف قطع بشه کاربر نمیتونه که از آیتونز استفاده کنه. بهیچ عنوان و با طى مراحل و تبصره هاى فوق مشکل حل شدنى نیست و نخواهد بود. تاکنون ماهها و بارها سعى از بکاپ گیرى دیوایسم رو داشتم که به محض جابجایى با دیوایس جدیدتر بتونم به همان شیوه پشتیبان اطلاعاتم رو داشته باشم ولى متأسفانه با شیوه هاى مختلف و با شرایط کاملا ایمن نتوانستم تاکنون بکاپ تهیه کنم و دستگاهم رو تعویض کنم. هم بر روى مک دچار مشکلم و هم بر روى ویندوز و البته لازم به ذکره که فقط من نیستم و براى بکاپ گیرى از اطلاعات مشتریانم هم دچار مشکلات متعددیم. ماههاست که از تغییر دیوایسم بعلت چنین مشکلى خوددارى کردم. اطلاعات مختلف مثل لیستهاى کالاها و خدمات و کتابها و اسناد مختلفى دارم که جایگزارى اون پس از خرید در دیوایس دیگر ساده و راحت نیست.اپل پس از فوت جابز و جانشینى و به دست گرفتن ریاست از سوى تیم کوک ،استراتژى خود را در رقابت تنگاتنگ با سامسونگ و سایر برندها قرار داده و به رضایت کاربران در مراحل پسین بعد از سود مى اندیشد. محصولات متعدد و بى رویه گران شده و ورژنها بدون مهندسى مناسبتر و کنترل دقیقتر و… یکى پس از دیگرى انتشار میابند و هریک خالى از ایرادات خاص خود نیستند. کماکان پشتیبانى اپل همچنان راه حلهایى تکرارى و قدیمى و بدون فایده در اجرا براى رفع مشکل مورد نظر هست و تیم پشتیبانى با دور زدن ایرادات و بیان راهکارهاى کوچک و بى نتیجه سعى در رفع موقتى چالش کاربران با مشکلات عجیب و غریب ناشى از ورژنهاى ساخت خود دارند.
    هر سال نسبت به سال قبل تیم کوک در کنفرانسهاى سالانه خود رقبا را هدف قرار داده اند و امتیازات خود را نسبت به جهان و رقبا بر میشمارند، حتى پروژه ساخت اپل واچ، على رغم آنکه کنفرانسهاى جابز خالى از صدمه و تخریب و فقط معرفى ساخته خود بود. او درک داشت که iOS براى قشر خاصى تدارک دیده شده و بهبودها نسبت به قبل در آینده چه تاثیرى خواهد داشت، به حقوق دیگران احترام میگذاشت و نه فقط به کسب سود و حذف رقبا!

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *