رمزگشایی از Emojiهای آیفون و آیپد؛

هر روز صدها شکلک و Emoji در قالب پیغام‌های کاربران بر روی گوشی‌های هوشمند و به منظور انتقال پیام  و احساسی از جانب مخاطبانشان مورد استفاده قرار می‌گیرند و با این وجود، هنوز کاربران، دانش چندانی در مورد معنای واقعیِ پنهان شده‌ در پس چهره‌ی این شکلک‌های گریان و خندان ندارند و بیش‌تر با توجه به قیافه‌ی ظاهری Emojiهای نمایش داده شده است که حدس می‌زنند، شکل مورد نظر احتمالاً حامل چه معنا و احساسی برای مخاطبش خواهد بود.

البته شرکت اپل، ویژگی‌های پنهانی زیادی بر روی محصولات مختلف خود دارد و از قضا یکی از این قابلیت‌های نهان، امکان اعلان صوتی معنای Emoji است که برای ارسال توسط کاربر دستگاه برگزیده شده است. در واقع این ویژگی به روشنی برای شما مشخص می‌کند که شکل مورد استفاده چه معنایی برای گیرنده‌ی آن خواهد داشت.

اگر از جمله کاربرانی باشید که اهل گفت‌وگوهای نوشتاری با دوستان و آشنایان خود هستند و برای انتقال پیام مورد نظر خود زیاد دست به دامان Emojiها می‌شوید، احتمالاً باید کنجکاو باشید تا بدانید، واقعاً این همه شکلک و قیافه‌ی مختلف بر روی گوشی آیفون و آیپد، چه معنا و مفهومی دارند. راهنمای زیر فرصتی است تا معنای واقعی Emoji محبوبتان را از زبان گوشی آیفون بشنوید.

چگونه معنای نهفته برای هر Emoji را کشف کنیم؟

گام اول: اپلیکیشن Setting را بر روی گوشی آیفون یا دستگاه آیپد خود باز کنید و گزینه‌ی General را لمس نمایید.

1

گام دوم: در این مرحله، دکمه‌ی Accessibility را لمس نمایید.

2

گام سوم: در این بخش و از زیر عنوان Vision، گزینه‌ی Speech را انتخاب نمایید.

3

گام چهارم: اهرم مخصوص گزینه‌ی  Speech را پیدا کنید و در حالت روشن یا ON قرار دهید.

4

بعد از انجام مراحل بالا از اپلیکیشن Setting خارج شوید و پیغامی را برای دسترسی به Emojiهای دستگاه خود باز نمایید.

گام پنجم: پس از انتخاب شکل مورد نظر خود، تصویر مورد نظر را با انگشت لمس نموده و همانطور نگه دارید. در این وضعیت، منویی با گزینه‌های مختلف از جمله عبارت Select All بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه شما ظاهر خواهد شد.

گام ششم: پس از مشاهده‌ی منوی مورد اشاره، گزینه‌ی Select All را انتخاب نمایید.

5

انتخاب این گزینه شما را به دکمه‌های بیش‌تری مانند Cut یا Copy رهنمون خواهد کرد.

گام هفتم: در این مرحله، پیکان نمایش داده شده در سمت راست صفحه را لمس کنید.

6

با لمس این پیکان بار دیگر به گزینه‌های بیش‌تری مانند دکمه‌ی Speak دسترسی پیدا خواهید کرد.

گام هشتم: گزینه‌ی Speak را بر روی صفحه لمس نمایید.

7

با انجام گام‌های بالا، صدایی از دستگاه شما پخش خواهد و شکل مورد نظر را به همراه رنگ و قیافه‌ی ظاهری آن برایتان توضیح خواهد داد و توصیف خواهد کرد. با استفاده از این قابلیت می‌توانید مفهوم پنهان شده در شکلک‌های متنوع گوشی آیفون و دستگاه آیپد خود مانند صورتک‌های خندان و گریان، تصاویر حیوانات و طبیعت بیجان، غذاها و نوشیدنی‌ها، فعالیت‌ها، نمادها، پرچم‌ها و بسیاری از موارد دیگر را از زبان آیفون یا آیپد خود بشنوید. در واقع به لطف حضور این ویژگی، گوشی آیفون یا دستگاه آیپد شما به تفصیل و با جزئیات کامل در مورد تک‌تکِ ویژگی‌های هر Emoji با شما سخن خواهد گفت.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *