پی‌دی‌اف‌سازی بدون نیاز به iBooks بر روی آیفون؛

با معرفی سیستم‌عامل iOS 9 شرکت اپل قابلیت دوست‌داشتنی را نیز در اختیار کاربران دستگاه‌های iOS قرار داده است که به آن‌ها امکان می‌دهد تا صفحه‌های وب، یادداشت‌ها، تصاویر و فایل‌هایی از این دست را در قالب فایل پی‌دی‌اف بر روی دستگاه iOS خود ذخیره کنند.

این امکان که بتوان اطلاعات مختلف را در قالب فایل‌های پی‌دی‌اف ذخیره نمود از مدت‌ها پیش بر روی OS X در اختیار کاربران محصولات اپل قرار داشت و این ویژگی از جمله قابلیت‌هایی است که در میان کاربران، طرفداران و علاقه‌مندان بسیاری دارد. بدین ترتیب و با دسترسی به این ویژگی است که مخاطبان می‌توانند به جای تهیه‌ی پرینت و نسخه‌ی کاغذی از اطلاعاتی که ممکن است بعدها به کارشان بیایند، این اطلاعات را به صورت پی‌دی‌اف بر روی سیستم خود ذخیره کنند و از این طریق، هر زمان که تمایل داشتند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

البته با تمام این حُسن‌ها، به نظر می‌رسد که این قابلیت نیز با محدودیت‌هایی روبه‌رو می‌باشد و در حال حاضر تنها امکان ذخیره کردن فایل‌ها به صورت پی‌دی‌اف در قسمت iBooks بر روی سیستم‌عامل iOS وجود دارد. اما خوشبختانه، راهکاری نیز وجود دارد که کاربران را یاری می‌دهد تا به سرعت اطلاعات مورد نیازشان را بدون استفاده از iBooks و حتی با دسترسی به اپلیکیشن‌هایی مانند Dropbox، Mail و … نیز در قالب پی‌دی‌اف و بر روی آیفون خود ذخیره کنند.

تنها نکته‌ای که در مورد این راهکار وجود دارد این مسأله است که برای استفاده از آن حتماً باید گوشی آیفون شما از قابلیت ۳D Touch پشتیبانی کند.

راهنمای ذخیره‌سازی فایل‌های پی‌دی‌اف بر روی گوشی آیفون بدون دسترسی به iBooks و با کمک قابلیت ۳D Touch؛

  • مرورگر سافاری را باز کنید و به صفحه‌ی وب‌سایتی که قصد دارید اطلاعات آن را در قالب پی‌دی‌اف ذخیره کنید، مراجعه نمایید.
  • در پایین صفحه‌ی نمایش آیکون برنامه‌ی سافاری را لمس کنید و در قدم بعدی، گزینه‌ی مربوط به پرینت فایل را انتخاب کنید.

1

  • در این مرحله، سیستم‌عامل iOS دستگاه برای شما پیش‌نمایشی از اطلاعات درخواستی را برای پرینت گرفتن نمایش خواهد داد.
  • در صورت تمایل می‌توانید صفحه‌ی نمایش را به ای طرف و آن طرف بکشید و از این طریق در میان گزینه‌های موجود برای پیش‌نمایش پرینتی که برای شما آماده شده است، جابه‌جا شوید. در این مرحله اگر صفحه‌ی اسکرین دستگاه را محکم فشار دهید، با کمک قابلیت ۳D Touch قادر خواهید بود تا به منوی میانبری برای این پیش‎نمایش اطلاعات دسترسی داشته باشید.

2

  • در این گام اگر آیکون Share را در گوشه‌ی سمت راست صفحه‎ی اسکرین لمس کنید، این اجازه برای شما صادر خواهد شد تا اطلاعات مورد نظر را در قالب فایل پی‌دی‌اف با هر برنامه و اپلیکیشن دیگری که می‌پسندید، مانند Dropbox، Mail و …   به اشتراک گذارید.

3

احتمالاً شما نیز با این مسأله موافق باشید که راه حل تشریح شده، بسیار از ذخیره‌سازی چند مرحله‌ای فایل‌ها به صورت پی‌دی‌اف بر روی برنامه‌ی iBooks ساده‌تر است. خوشبختانه از ترفند بالا می‌توان برای ذخیره کردن فایل‌های مختلفی مانند Notes، تصاویر و … بهره گرفت و با کمک این شیوه به اطلاعات متنوع‌تری در قالب پی‌دی‌اف بر روی گوشی آیفون خود دسترسی داشت. باید به این نکته نیز توجه داشت که قابلیت ۳D Touch فواید بسیاری برای کاربران خود دارد و در صورت آشنایی با کاربردهای مختلف آن در موارد متعددی، می‎تواند گره از مشکل کاربران گوشی‌های آیفون بگشاید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *