دسترسی به اپلیکیشن Notes از طریق جی‌میل؛

اپلیکیشن Notes بر روی گوشی‌های آیفون یکی از برنامه‌های کاربردی و محبوب در میان کاربران محسوب می‌شود که با قابلیت‌های متنوع خود به مخاطبان در یادداشت‌برداری و سیاهه‌نگاری از اعمال و وظایف روزانه یاری می‌رساند. بنابراین، هیچ تعجبی نخواهد داشت که کاربران گوشی‌های آیفون و آیپد ترجیح دهند تا حتی در مواقعی نیز که به دلیل خاصی به دستگاه iOS خود دسترسی ندارند یا این که نمی‌توانند به حساب کاربری خود بر روی iCloud سر بزنند، نیز بتوانند همچنان به طریقی از کمک‌های اپلیکیشن Notes بهره‌مند شوند و از دستیاری این برنامه‌ی سودمند محروم نگردند. خوشبختانه این امکان برای تمامی علاقه‌مندان به اپلیکیشن دوست‌داشتنی Notes وجود دارد تا تنها از طریق دسترسی به اینترنت از کامپیوتر پی‌سی یا سیستم مک خود نیز به اپلیکیشن Notes و قابلیت‌های مختلف آن برای انجام کارهای روزانه‌ای که بی‌حضور Notes آسان نمی‌شوند، دسترسی پیدا کنند. بدین ترتیب، در این شرایط تنها کافی است تا حساب کاربری خود بر روی سرویس پست الکترونیکی جی‌میل را باز کنید و از این طریق با Notes محبوبتان ملاقات نمایید.

حال پرسش اینجاست که حساب کاربری جی‌میل چه دَخلی به اپلیکیشن Notes بر روی گوشی آیفون یا دستگاه آیپد دارد و چگونه می‌توان از طریق جی‌میل به برنامه‌ی Notes دسترسی پیدا کرد؟

برای این منظور ابتدا لازم است تا از قسمت Setting دستگاه، گزینه‎ی Mail, Contacts, Calendars را انتخاب کنید و در این بخش با وارد کردن اطلاعات کاربری حساب جی‌میل خود در قسمت Add Account ایمیل خود بر روی وب‌سایت گوگل را با دستگاه iOS مورد نظر خود Sync کنید. پس از انجام این مقدمات می‌توانید با دنبال نمودن گام‌های زیر، بر روی حساب کاربری جی‌میل خود به اپلیکیشن Notes نیز دسترسی داشته باشید.

راهنمای دسترسی به اپلیکیشن Notes بر روی گوشی آیفون یا دستگاه آیپد از طریق حساب کاربری جی‌میل؛

گام اول: بر روی دستگاه iOS خود اپلیکیشن Setting را باز کنید و صفحه‌ی نمایش دستگاه را برای دسترسی به گزینه‌ی Mail, Contacts, Calendars به سمت پایین اسکرول نمایید.

1

گام دوم: در قسمت Mail, Contacts, Calendars حساب کاربری جی‌میلی را که می‌خواهید از طریق آن به اپلیکیشن Notes بر روی دستگاه‌های دیگر نیز دسترسی داشته باشید، انتخاب نمایید.

2

گام سوم: در این مرحله بر روی صفحه‎ی نمایش به دنبال گزینه‌ی Notes بگردید و اهرم مربوط به این گزینه را در وضعیت On یا روشن قرار دهید.

3

به این نکته نیز توجه داشته باشید که به صورت پیش‌فرض در این قسمت گزینه‌های Mail و Contacts توسط سیستم‌عامل iOS دستگاه از قبل در حالت On یا روشن قرار دارند و کاربر تنها باید گزینه‌ی Notes را به صورت دستی برای Sync شدن با حساب کاربری جی‌میل خود فعال نماید و از خاموشی خارج کند.

پس از انجام مراحل بالا برای مشاهده‌ی نتایج تغییرات اعمال شده می‌توانید به حساب کاربری جی‌میل خود سری بزنید و بر روی صفحه و درست در قسمت سمت چپ و در پایین گزینه‌ی Compose عنوان Notes را نیز مشاهده نمایید. البته این موضوع را نیز نباید فراموش کرد که دسترسی به اپلیکیشن Notes از روی حساب جی‌میل به این معنا نخواهد بود که می‌توانید یادداشت‌های خود را در محیط کاربری این برنامه ویرایش کنید، بلکه از این طریق، تنها این امکان برای شما فراهم خواهد بود تا به نکاتی که بر روی اپلیکیشن Notes ذخیره کرده‌اید از طریق جی‌میل نیز دسترسی داشته باشید.

در صورتی که پس از انجام تغییرات بالا به اپلیکیشن Notes بر روی گوشی آیفون خود نیز سر بزنید، مشاهده خواهید کرد که پوشه‌ای با نام Gmail برای این برنامه ایجاد شده است که وظیفه‌ی به اشتراک‌گذاری اطلاعات ذخیره شده بر روی این اپلیکیشن را با حساب کاربری جی‌میل بر عهده دارد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *