اپلیکیشن واتس‌اپ و ارسال فایل‌های پی‌دی‌اف بر روی آیفون و آیپد؛

به تازگی نسخه‌ی به‌روزشده‌ای از برنامه‌ی پرطرفدار واتس‌اپ در اختیار کاربران و مخاطبان دستگاه‌های iOS قرار گرفته است که به مخاطب اجازه می‌دهد تا از طریق اپلیکیشن واتس‌اپ نیز فایل‌های پی‌دی‌اف خود را در قالب پیوست‌های پیام تدوین شده، برای دیگران ارسال نماید. البته، پیش‌تر این برنامه امکان ارسال تصویر، فایل‌های ویدیویی و صوتی را برای کاربران خود مهیا کرده بود، اما در این فهرست هیچ خبری از اسناد و فایل‌های پی‌دی‌اف در ضمیمه‌ی پیام‌های کوتاهی که با واتس‌اپ ارسال می‌شدند، وجود نداشت و دیده نمی‌شد.

این ویژگی جدید می‌تواند در بسیاری از مواقع به کار مخاطبانی بیاید که در جست‌وجوی راهکارهای سریع‌تر و ساده‌تری به منظور ارسال اطلاعات مورد نیاز خود به سایر افراد هستند و برای این کار ابزارهای موجود را کافی و مناسب تلقی نمی‌کنند. اگر چه ارسال فایل‌های پی‌دی‌اف با کمک اپلیکیشن واتس‌اپ، فرق آنچنانی با ارسال عکس یا فیلم با این برنامه ندارد، اما با این وجود در مطلب پیش‌رو گام‌های مختلف این عملیات را برای کاربرانی که با قابلیت‌های جانبی واتس‌اپ آشنایی زیادی ندارند، توضیح داده‌ایم.

پیش از آغاز عملیات لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای دسترسی به این قابلیت تازه بر روی اپلیکیشن واتس‌اپ لازم است تا دستگاه iOS شما و همچنین دستگاه شخص گیرنده، هر دو به جدیدترین نسخه‌ی عرضه شده برای برنامه‌ی واتس‌اپ مجهز شده باشند.

راهنمای ارسال فایل‌های پی‌دی‌اف با استفاده از اپلیکیشن واتس‌اپ بر روی آیفون وآیپد؛

گام اول: اگر تاکنون تنبلی کرده‌اید و هنوز برنامه را بر روی دستگاه مورد نظر خود نصب نکرده‌اید، لازم است تا در گام نخست سری به اپ‌استور بزنید و آخرین نسخه‌ی اپلیکیشن واتس‌اپ را بر روی گوشی آیفون یا دستگاه آیپد خود دانلود کنید.

گام دوم: اپلیکیشن واتس‌اپ را از روی صفحه‎ی خانه‌ی آیفون یا آیپد خود باز کنید و بر مبنای ذوق و سلیقه، یکی از گفت‌وگوهای موجود را برای ادامه‌ی کار انتخاب کنید.

گام سوم: در این مرحله، پیکان آبی رنگی را که در گوشه‌ی سمت چپ پایین صفحه‌ و بالای صفحه‌کلید مجازی، جاسازی شده است را لمس کنید.

1

گام چهارم: در این قسمت مشاهده خواهید کرد که اپلیکیشن واتس‌اپ در نسخه‎ی جدیدش برایتان سنگ تمام گذاشته است و برای رتق و فتق امور جاری، گزینه‌ی تازه‌ای را با عنوان Share Document در اختیارتان قرار داده است. پس از مشاهده‌ی این گزینه‌ی جدید، برای ادامه‌ی عملیات، آن را انتخاب کنید.

2

گام پنجم: در این گام محل اختفای فایل پی‌دی‌اف خود را که قصد ارسالش را دارید بر روی یکی از گزینه‌های iCloud، Google Drive یا DropBox مشخص نمایید.

3

گام ششم: پس از ورود به محل ذخیره‌سازی، فایل مورد نظر را از میان پی‌دی‌اف‌های نمایش داده شده بر روی صفحه‌ی نمایش انتخاب کنید و برای ارسال آن گزینه‌ی Send را بر روی صفحه‌ی نمایش لمس کنید.

4

به این نکته نیز توجه داشته باشید که همواره امکان به اشتراک‌گذاری فایل‌های پی‌دی‌اف با استفاده از برنامه‌های دیگری مانند DropBox و مایکروسافت OneDrive نیز برای شما وجود خواهد داشت. پس از ارسال موفقیت‌آمیز فایل پی‌دی‌اف مورد نظر، گیرنده‌ی پیام و فایل پیوست، لینک پیش‌نمایشی را از ضمیمه‌ی ارسال شده به همراه پیام دریافت خواهد کرد و از طریق دانلود آن قادر خواهد بود تا به فایل پی‌دی‌اف دسترسی پیدا کند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *