جیلبریک iOS 9.1 با برنامه‌ی PanGu؛

به تازگی دولوپرهای برنامه‌ی PanGu نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی خود را به منظور جیلبریک سیستم‌عامل iOS 9.1 در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌اند. راهنمای زیر فرصتی است تا گام‌های ضروری برای جیلبریک iOS را با کمک این ویراست تازه، مروری بکنیم.

پیش از آغاز عملیات جیلبریک به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • این برنامه‌ی جدید تنها توانایی جیلبریک iOS 9، iOS 9.0.1، iOS 9.0.2 و iOS 9.1 را دارا می‌باشد.
  • از این جیلبریک در حال حاضر نمی‌توان بر روی iOS 9.2 و ۹٫۲٫۱ استفاده کرد.
  • جیلبریک PanGu از دستگاه‌های ۶۴ بیتی زیر پشتیبانی می‌کند:

گوشی‌های آیفون ۵ اس، ۶ ، ۶ پلاس، ۶ اس و ۶ اس پلاس؛

دستگاه‌های آیپد پرو، ایر و ایر ۲؛

آیپد مینی‎های ۲، ۳ و ۴؛

نسل ششم دستگاه‌های آیپاد تاچ؛

  • برای جیلبریک با استفاده از PanGu به کامپیوتر پی‌سی یا سیستم مک نیاز خواهید داشت.
  • حتماً پیش از آغاز عملیات جیلبریک با استفاده از آی‌تیونز یا iCloud از اطلاعات شخصی خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید تا در صورت مواجهه با مشکل، فایل‌های ارزشمند خود را از دست ندهید.
  • آنتی‌ویروس یا برنامه‌ی فایروال سیستم را که ممکن است از دسترسی PanGu به اینترنت جلوگیری کند در هنگام جیلبریک دستگاه مورد نظر، غیر فعال کنید.

راهنمای جیلبریک iOS 9.1 بر روی آیفون، آیپد و آیپاد تاچ با استفاده از برنامه‌ی PanGu؛

گام اول: آخرین نسخه‌ی برنامه‌ی PanGu را برای جیلبریک دستگاه خود با استفاده از ویندوز یا مک دانلود کنید. توجه داشته باشید که این برنامه رایگان است و نباید برای دانلود آن کد خاصی را در اختیار داشته باشید.

گام دوم: با استفاده از کابل یو‌اس‌بی، آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود را به کامپیوتر متصل کنید.

گام سوم: با کمک آخرین نسخه از برنامه‌ی آی‎تیونز، Backup از اطلاعات خود تهیه کنید و با اتمام عملیات پشتیبان‌گیری، برنامه‌ی آی‎تیونز را ببندید و اگر Xcode را نیز بر روی دستگاه خود باز گذاشته‌اید، این برنامه را نیز غیر فعال کنید.

گام چهارم: با سرکشی به مسیر Settings > Touch ID & Passcode بر روی دستگاه مورد نظر Passcode و از مسیر Settings > iCloud > Find my iPhone قابلیت Find my iPhone را خاموش کنید و دستگاه iOS خود را در حالت Airplane قرار دهید.

گام پنجم: در این مرحله برنامه‌ی جیلبریک PanGu را که در گام اول دانلود کرده‌ بودید را باز کنید.

کاربران مک: اگر با این هشدار که can’t be opened because it is from an unidentified developer مواجه شدید، بر روی آیکون برنامه‌ی PanGu راست‌کیک کنید و بر روی منوی نمایش داده شده گزینه‌ی Open را انتخاب کنید و سپس بر روی پیغام باز شده نیز بار دیگر دکمه‌ی Open را انتخاب نمایید.

کاربران ویندوز: برای فعال کردن برنامه، بر روی فایل exe آن راست‌کلیک کنید و گزینه‌ی Run as Administrator را انتخاب کنید.

گام ششم: مدتی زمان خواهد برد تا PanGu دستگاه شما را شناسایی کند، پس از شناسایی دستگاه خود، دکمه‌ی آبی‌ رنگ استارت را انتخاب کنید.

گام هفتم: برای ادامه‌ی کار گزینه‌ی Already Backup را انتخاب کنید.

گام هشتم: با آغاز عملیات در محدوده‌ی بارگذاری ۵۵ درصدی اطلاعات، یک مرتبه دستگاه شما خاموش و روشن خواهد شد.

گام نهم: در محدوده‌ی ۶۵ درصد، برنامه از شما درخواست خواهد کرد تا دستگاه iOS را Unlock کنید و بار دیگر Airplane mode را فعال نمایید.

گام دهم: در محدوده‌ی ۷۵ درصد، برنامه از شما درخواست خواهد کرد تا مجدداً دستگاه را Unlock و اپلیکیشن PanGu را بر روی آن باز کنید. در این مرحله اپلیکیشن PanGu را از صفحه‌ی خانه فعال کنید. اگر موفق به پیدا کردن اپلیکیشن نشدید، دستگاه خود را برای پیدا کردن PanGu جست‌وجو کنید. در این مرحله متوجه خواهید شد که اپلیکیشن WWDC نیز بر روی دستگاه شما نصب شده است. به این اپلیکیشن توجهی نداشته باشید، چرا که پس از جیلبریک موفقیت‌آمیز دستگاه iOS هر دو اپلیکیشن PanGu و WWDC از حافظه‌ی دستگاه حذف خواهند شد.

1

گام یازدهم: در این گام باید گزینه‌ی Accept را بر روی دستگاه iOS خود لمس کنید و سپس دکمه‌ی Allow را انتخاب نمایید تا دسترسی‌های لازم را در اختیار برنامه‌ی PanGu قرار دهید.

گام دوازدهم: تا کامل شدن نوار پیشرفتِ کار، صبر داشته باشید. در پایان کار دستگاه iOS شما خاموش و روشن خواهد شد.

گام سیزدهم: عملیات جیلبریک که به پایان برسد، برنامه‌ی PanGu به شما اعلام خواهد کرد که دستگاه مورد نظر Already Jailbroken و شما قادر خواهید بود آیکون Cydia را بر روی صفحه‌ی آخر در خانه‌ی دستگاه خود مشاهده کنید. حتماً به خاطر داشته باشید تا پیش از فعال کردن Cydia دستگاه خود را از وضعیت Airplane خارج کنید. برنامه‌ی Cydia در هنگام باز شدن برای اولین مرتبه، مدتی زمان لازم خواهد داشت تا پس از Preparing filesystem در اختیار کاربر قرار بگیرد.

2

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *