تنظیم خودکار ساعت آیفون و آیپد با فرا رسیدن بهار؛

با نزدیک شدن فصل بهار، زمزمه‌ها نیز در مورد تغییر ساعت رسمی در برخی از کشورها شنیده می‌شود و تعداد قابل توجهی از کشورهای جهان بنا بر سنت یا قانون، به منظور دسترسی به روشنایی بیش‌تر در طول شبانه‌روز، ساعتی را به ۲۴ ساعت روز و شبِ مردمان اضافه می‌کنند.

اگر جزو کاربران جدیدی هستید که تاکنون سال نو را در کنار گوشی آیفون یا دستگاه آیپد خود جشن نگرفته‌اید و در مورد این موضوع که آیا آیفون، آیپد و یا حتی سیستم مک قادر هستند، وظیفه‌ی خود را به درستی انجام دهند و در سال تازه، بدون اشاره‌ی کاربر و به صورت خودکار ساعتی به جلو کشیده شوند، شک و تردیدهایی دارید، بهتر است نگران نباشید و به وظیفه‌شناسی دستگاه دیجیتال خود اطمینان داشته باشید، چرا که معمولاً آیفون، آیپد و مک بدون مزاحمت خاصی، در لحظه‌ی موعود، عقربه‌ی دیجیتال دستگاه را ساعتی به پیش خواهند برد.

بنابراین، تا زمانی که قابلیت Timezone را به درستی بر روی دستگاه مورد نظر تنظیم کرده باشید، نباید با مشکل و مسأله‌ی خاصی در این زمینه روبه‌رو شوید و مجبور باشید که آستین‌ها را بالا بزنید و شخصاً ساعت دستگاه خود را یک ساعتی به جلو ببرید. البته از آنجاییکه پیش‌تر، باگ‌ها و مشکلات نرم‌افزاری بر روی سیستم‌عامل iOS گزارش شده‌اند که میانه‌ی چندانی با وقت‌شناسی و نمایش ساعت دقیق ندارند، بد نیست پیشگیری را نیز از یاد نبریم و در صورتی که با بازی iOS در سال جدید مواجه شدیم و در کشیدن ساعت دستگاه به جلو دچار مشکل شدیم، از پیش، راه‌حل و راهکار مناسبی را برای بر طرف کردنِ مشکل، در دسترس داشته باشیم. خوشبختانه، نسخه‌ی نهم سیستم‌عامل iOS که تاکنون مشکلی در این مورد خاص از خود بروز نداده است و چند ماه پیش وظیفه‌ی خود را بدون گزارش مسأله‌ی قابل توجهی از سوی کاربران برای کشیدن یک ساعته‌ی زمان به عقب در فصل پاییز به انجام رسانده است.

00

بهرحال، در صورتی که سال جدید را با بخت و اقبال خوش، شروع نکردید و در اولین گام، گوشی آیفون، آیپد یا دستگاه آیپاد تاچ شما از کشیدن ساعت به جلو خودداری کردند، برای رفع مشکل می‌توانید، گام‌های زیر را دنبال کنید:

  • مطمئن شوید که قابلیت تشخیص موقعیت برای Setting Time Zone بر روی دستگاه مورد نظر فعال باشد. برای این منظور می‎توانید به مسیر Settings -> Privacy -> Location Services -> System Services > Setting Time Zone بروید و از این قسمت، این قابلیت را در حالت enabled و فعال قرار دهید. این امکان وجود دارد که در گذشته و برای صرفه‌جویی در مصرف باتری این قابلیت را غیر فعال کرده باشید. پس از فعال کردن Setting Time Zone دستگاه را یک مرتبه خاموش و روشن کنید تا تغییرات مورد نظر، بر روی سیستم‌عامل دستگاه اعمال گردند.
  • بر روی دستگاه خود از iOS 5 یا نسخه‌های بالاتر استفاده کنید تا مشکلی با تنظیم خودکار ساعت در سال جدید پیدا نکنید.
  • دستگاه خود را در حالت Airplane رها نکنید و در این وضعیت، دستگاه را از حالت هواپیما خارج کنید و یک مرتبه خاموش و روشن کنید.
  • اگر آیفون، آیپد و آیپاد تاچ شما حتی با وجود فعال بودن قابلیت Setting Time Zone نیز در زمان مقتضی به صورت خودکار، ساعتی به جلو کشیده نشد، بد نیست به سراغ علاجِ قدیمی مشکلات بروید و با خاموش و روشن کردن دستگاه، بختتان را برای رفع این مشکل امتحان کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *