تنظیم قابلیت Handoff بر روی مک و iOS؛

قابلیت Handoff ویژگی کاربردی است که به کاربران محصولات مختلف اپل امکان می‌دهد تا بدون آن که دسترسی خود به محتوای مورد نیازشان را از دست بدهند، میان دستگاه‌های مختلف جابه‌جا شوند و ادامه‌ی کار خود را در ابزار تازه‌ای از سر بگیرند. البته برای بهره‌مندشدن از این قابلیت، کاربر باید با مالکیت محصولات مختلفی مانند آیفون، آیپد، مک، آیپاد تاچ و حتی Apple Watch وفاداری خود را به شرکت اپل به اثبات رسانده باشد و امور روزمره‌ی خود را نیز با کمک گرفتن از این دستگاه‌های دیجیتال به انجام برساند.

در واقع قابلیت Handoff، امکانی است که به مخاطبان اجازه می‌دهد تا فعالیتی را بر روی دستگاه خاصی شروع کنند و سپس همان کار را بدون آن که سرنخ امور را از دست بدهند، بر روی دستگاه دیگری دنبال کنند و ادامه دهند. به عنوان مثال، اگر کاربری مشغول نگارش نامه‌ی الکترونیکی بر روی سیستم مک خود است، می‌تواند برای به رشته‌ی تحریر در آوردن ادامه‌ی نامه‌ی مورد نظرش، به گوشی آیفون خود رجوع کند و دنباله‌ی نامه را بدون وجود مشکلی خاصی بر روی آیفون خود و با استفاده از اپلیکیشن Mail بنویسد. این امکان نیز وجود دارد که کاربری بر روی ساعت اپل مشغول کار با اپلیکیشن Maps ‌باشد، اما از کوچکی صفحه‌ی نمایش ساعت هوشمند خود ناراضی بوده و آنطور که دوست دارد، موفق به مشاهده‌ی جزئیات مسیر بر روی نقشه‌ی مورد نظرش نشود، در این حالت نیز می‌توان از کمک قابلیت Handoff بهره گرفت و برای ادامه‌ی کار و بررسی جزئیات بیش‌تر نقشه‌ی راه، کار را به دستگاه مک سپرد و مسیرهای فرعی را بر روی صفحه‌ی نمایش عریض‌تر این دستگاه‌، جست‌وجو نمود.

خوشبختانه قابلیت Handoff از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های بسیاری بر روی OS X El Capitan و iOS 9 پشتیبانی می‌کند، حمایتی که اپلیکیشن‌های محبوب و پر طرفداری مانند Calendar، Contacts، Keynote، Mail، Maps، Massages، Notes، Numbers، Pages، Reminders و مرورگر سافاری را شامل می‌شود. نکته‌ی قابل توجه این که Handoff این توانایی را دارد تا از برخی اپلیکیشن‌های متفرقه نیز پشتیبانی کند و تنها در قید و بند برنامه‌های عرضه شده توسط شرکت اپل نباشد.

از آنجا که هر زمان صحبت از هماهنگ کردن دستگاه‌های مختلف با یکدیگر می‌شود، پای iCloud نیز به وسط کشیده می‌شود، برای این که قادر باشید تا از Handoff استفاده کنید نیز باید با دستگاه‌هایی کار کنید که بر روی شبکه‌ی وای‌فای یکسانی قرار دارند و همگی با یک اپل‌آیدی مشخص در iCloud  ثبت شده‌اند. علاوه بر این‌ها تمام دستگاه‌ها باید در فواصلی از یکدیگر قرار داشته باشند که با استفاده از فناوری بلوتوث امکان برقراری ارتباط میان آن‌ها وجود داشته باشد. معمولاً فاصله‌ی ایده‌آل در این شرایط ۱۰ متر می‌باشد. قبل از این که کار با Handoff را شروع کنید، مطمئن شوید که بلوتوث بر روی مک و دستگاه‌های iOS شما روشن و فعال باشد.

راهنمای تنظیم Handoff بر روی سیستم‌های مک؛

گام اول: با کلیک بر روی لوگوی اپل، گزینه‌ی System Preferences را بر روی منوی اپل انتخاب کنید.

1

گام دوم: در این قسمت، گزینه‌ی General را انتخاب کنید.

گام سوم: در این مرحله عبارت Allow Handoff between this Mac and your iCloud devices را انتخاب کنید.

این عبارت در زیر گزینه‌ی Recent items قرار دارد و برای غیر فعال کردن آن نیز تنها کافی است تا تیک آن را حذف نمایید.

راهنمای تنظیم Handoff بر روی آیفون و آیپد؛

گام اول: وارد Setting دستگاه شوید و گزینه‌ی General را انتخاب کنید.

2

گام دوم: در این قسمت گزینه‌ی Handoff & Suggested Apps را انتخاب کنید.

گام سوم: در این مرحله، گزینه‌ی Handoff را در حالت On قرار دهید.

برای غیر فعال کردن این قابلیت، می‌توانید مجدداً گام‌های بالا را تکرار کنید.

به این موضوع نیز توجه داشته باشید که بر روی آیفون و آیپد، آیکون Handoff پس از فعال شدن بر روی اپلیکیشن مورد نظر ظاهر خواهد شد و بر روی مک نیز می‎توان به این آیکون در گوشه‌ی سمت چپ پایین صفحه، دسترسی داشت.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *