بزرگنمایی صفحه‌ی نمایش با هنرمندی Zoom Mode بر روی آیفون و آیپد؛

بهترین فناوری‌ها، عموماً به فکر تمام کاربران هستند و به کار همه‌ی مخاطبان خواهند آمد و هیچ فرقی نخواهد داشت که مصرف‌کنندگان این تکنولوژی، زن باشند یا مرد و پیر باشند یا جوان. احتمالاً به عنوان کاربر سیستم‌عامل iOS 9 با بسیاری از قابلیت‌های Siri به عنوان دستیار هوشمند دستگاه iOS خود مانند خواندن ایمیل‌ها، مقالات و وب‌سایت‌ها بر روی گوشی‌های آیفون و دستگاه‌های آیپد آشنا هستید. این مسأله را نمی‌توان انکار کرد که دسترسی به Siri کار با دستگاه‌های iOS را برای کاربرانی که از بینایی ضعیف‌تری برخوردار هستند، ساده‌تر و راحت‌تر می‌کند و انجام امور مورد نظر را برای آن‌ها سرعت می‌بخشد. البته شاید این علت اصلی نباشد که شرکت اپل تصمیم گرفته به خاطر پاسخگویی به آن، قابلیت Siri را به سیستم‌عامل iOS خود اضافه کند، اما بهرحال، یک فناوری توانمند از این دست عوارض مثبت و کاربردی نیز برای کاربران خود به ارمغان خواهد آورد.

از جمله، قابلیت‌های مثبت دیگری که بر روی دستگاه‌های iOS می‌تواند تشخیص عبارات و گزینه‌ها را برای کاربرانی که با مشکلات بینایی دست و پنجه نرم می‌کنند، راحت‌تر کند، قابلیت Zoom Mode می‌باشد. این قابلیت که برای فعال کردن آن باید با سه انگشت خود به صورت همزمان، دو مرتبه پشت سر هم صفحه‌ی نمایش را لمس کرد، کمک می‌کند تا به گزینه‌های نمایش داده شده بر روی اسکرین با بزرگنمایی بیش‌تری دسترسی پیدا کرد.

اما مثل این که بزرگ و کوچک کردن مداوم صفحه‎ی نمایش از طریق لمس دو مرتبه‌ای آن با سه انگشت دست، می‌تواند کمی سیستم‌عامل iOS را گیج کند و باعث شود تا دستگاه در وضعیت Zoom حیران و سرگردان شود و نتواند به وضعیت عادی و معمول خود باز گردد. بنابراین، بهتر است هنگام کار با چنین قابلیتی مراقب بود و از پیش با راهکار و چاره‌ی مؤثر برای مقابله با مشکلات آشنا شد. قبل از این که این ویژگی را بر روی دستگاه مورد نظر خود امتحان کنید، بهتر است با این قابلیت و کارآیی‌های آن بیش‌تر آشنا شویم.

چگونه قابلیت Zoom Mode را بر روی گوشی آیفون فعال کنیم؟

گام اول: در اولین قدم، اپلیکیشن Setting را بر روی گوشی آیفون خود باز کنید و در این برنامه، گزینه‌ی General را برای ادامه‌ی کار انتخاب کنید.

1

گام دوم: در این قسمت، گزینه‌ی Accessibility را لمس کنید.

2

گام سوم: در قسمت Accessibility و در زیر بخشی که با عنوان Vision مشخص شده است، گزینه‌ی Zoom را انتخاب نمایید.

3

گام چهارم: اهرم اختصاص داده شده به گزینه‌ی Zoom را در وضعیت On قرار دهید.

4

با انجام گام‌های بالا قابلیت Zoom Mode بر روی گوشی آیفون شما فعال خواهد شد و از طریق لمس دو مرتبه‌ای صفحه‎ی نمایش دستگاه قادر خواهید بود تا به اسکرین با بزرگنمایی بیش‎تری دسترسی پیدا کنید.

در جریان بزرگ و کوچک کردن صفحه‌ی نمایش، ممکن است آیفون شما بازی در آورد و در حالت Zoom متوقف بماند، برای رفع این مشکل می‌توانید، راهکار زیر را امتحان کنید.

چگونه مشکل توقف گوشی آیفون در حالت Zoom Mode را برطرف کنیم؟

اگر آیفون یا آیپد شما در وضعیت Zoom-In Mode خشکش زد، با سه انگشت خود دو مرتبه پشت سرهم، صفحه‌ی نمایش را لمس کنید.

5

به احتمال زیاد با انجام همین کار ساده، باید مشکل شما حل شود و از وضعیت بزرگنمایی خارج شوید. اگر تلاش‎های شما در این زمینه، بی نتیجه ماند و به مقصود مورد نظر نرسیدید، می‌توانید برای حل مشکل گام‌های تشریح شده در این راهنما را تکرار کنید و با قرار دادن Zoom Mode در حالت Off این قابلیت را بر روی دستگاه iOS خود غیر فعال کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *